Gidiyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ManzaramDeniz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
7.179
10.643
Merhaba,Son konumda lince uğradım.
10 yıldır bu forumdayim.
İyisiyle kötüsüyle.Ama son konumda gebelik zehirlenmesi yasiyorum,3 yasindaki kizimla tek yasiyorum yeni bir sehre tasindik diye belirtmeme rağmen ne anneliğim kaldi ne ögretmenliğin.
Yarın son tahlilim var.Yine olumsuz çikarsa erken sezeryan olacağim! Bebeğim belkide kuezde kalacak.Eşim ise malesef yanıma gelemiyor!
Son konumda beni bu haldeyken birazda olsa stresime pay olan kim varsa asla hakkımı helal etmiyorum.
Dün psikolojisi bozuk olduğu için 2.5 aylık bebeğini boğarak öldüren anne vardı haberlerdr izlediniz mi!
Çok var değilmi.
Zamanında burda bir üye psikolojim bozuk intiharin eşigindeyim,bebegimi sevemiyorum diye konu açtiği için kızmıştım.,toparlanın,bakamayacaksiniz bakan birine verin dedigim için lince ugradim son konumda bu önüme getirildi..
Ben o üyeyi tanımazdım,bilmez etmezdim.Sahsina yazdigim bisey değildi.
Bebekler hassas noktam.Bebeğine ilgisiz davranan birini görünce hepiniz kizarsiniz değilmi.
Benimkide öyle biseydi.Dertlerimle alay edenlere ise;
3 günlük sezeryanliyken ev taşidim,tek başima yine eşimsiz hiç bilmedigim doğuya gidip kolik bir bebekle başbasa kaldim.
Ne lohusa depresyonu bildim nede yardim aldim.O şartlarda bile bebeğime en iyi şartlarda bakabildim şikayetlenmeden.Belkide bu yüzdendir o anki tepkim.
Sadece bi animi paylaşayim.Kizim.5 aylik.Çok hasta.
Bende öyle.Disarisi kar kiş kiyamet.
Ölüyorum ayakta duracak takatim yok.Tanidigim bi allahin kulu yok.Eşimin tayini henuz yanima gelmemiş.aileler desen yok.Zar zor hastaneye goturdum.
Bebegim tedavi gordu.
bana serum vermek istedi doktor.
Serumu kabul edemedim.Çunku dinlenme luksum yoktu.Bebegime kim bakacakti.
o halde soguk terler döke doke eve geldim.
Okuluma o zamanlar uzakti evim.
bebegimle gelir,onu velime teslim eder dersimi bitirir 1 saat mesafede olan evime tekrar giderdim.
Kolik bebekti.Çok uykusuz kaldim.Çok doktor gezdim.Psikolojimin bozulmasi için dünya kadar sebebim vardi belkide......

Sonra eşim gekdi.Ve eş yardimi ile bebek buyutmenin ne buyuk nimet oldugunu gördüm.
Ciddi anlamda buyuk kolaylik.
Hersey düzene girdi.Ve bende sabrin sonu aydinlik oldu dedim bi kac konuda.
Kendimi hunharca öven kadın diye linçlendim.
oysa aksine amacim birilerine umut olmaktı.
Lisedeyken babam felç gecirdi.Ben universte sinavina bile rehabilitasyon merkezlerinde hazirlandim.Ne.kafe bildim ne gezme.Kalan zamanda 2 kuçuk kardesimle ilgilendim hep.
Hayatim genel anlamda hep bir mücadele ile geçti.
Bazı rahatsizliklar yendim.
şimdi onlarida yazarsam ooooo silent bu defada acindiriyor dersiniz şimdi:) hiç bahsetmedim.Geçti gitti çunku..
Yemedim içmedim gezmedim..
kpss ye hazirlandim eşimle kimseye muhtac olmamak adına atandim.
Bircok kisiye burda heo yardimci oldum,ders calisma kpss sureci ile ilgili
yol gosterici yardimlarda bulundum.

Şimdi beni dünyanın en kötü annesi ilan edip.çocuklarima acıyan kesme yaziyorum.
Pedegogla görüştüm.
1.Kreş konusunda kesinlikle doğru kararı verdigimi söyledi.İlk gün 3 yasindaki bi cocugun o ortama alişma sürecindeyken altinin değisme olayinin yanliş olduğunu,bunu kademeli olarak yapmasi gerektiğini (benimle işbirligi içinde)söyledi.O yaştaki çocuk 1 yasindaki cocukla ayni drgil.mahremiyeti biliyor,elbette yaşantisina olumsuz etki katacaktır dedi.(ama hepiniz beni suçladiniz,yazik ögretmene dediniz)

Gelişiminin gayet iyi olduğunu,taşınmadan önce veya sonra tuvalet eğitimi vermemekle en dogrusunu yaptigimi ve en doğru sekilde baslama zamaninin nasil olacagini söyledi.Kaldiki tuvalet egitimi ile ilgili benim bi acelem yok.Elbet dogru zaman gelecektir.Bu konuda gereksiz linçlediniz beni.

Ben kötü bir anne degilim,elbet eksiklerim vardır.Rica ediyorum açın konularıma bakın.Nerde övmüsüm kendini.Aksine her derdimi yazdım,eşimle sorunlarimi,ailesiyle yaşadıklarimizi,kizim ile ilgili eksik oldugum herseyi..
nerden uyduruyorsunuz peki.. kendini öven insan herseyini neden en şeffaf şekilde paylaşsın değilmi!
Hala gönüllü olarak derneklerde mülteci ve bagimli çocuklara destek oluyorum (2016 dan bu yana)
Doğuda ögretmen oldugum süre boyunca birçok kedi,köpek kuş evi yaptim ilçeye.Patifood sitesinden yardımlar toplayıp duzenli olarak ögrencilerimle dagitim yaptik.Amacim onlara merhamet duygusunu aşilamaktı.Çok emek verdim.
Her sorunlariyla ilgilendim.Yeri geldi kizimla ilgilenemedim ihmal ettim.
Ögrencimin okula gelmesi için aile bireylerine yalvardigimi bilirim.
10 yıl evvelki ögrencilerimle dahi görusuruz hala.Hepsi benim çocuklarım.
Ama açtigim ger konuda istisnasiz birdr ogretmen olacak vah vah dediniz.
Neden? Benin insani duygularım yokmu?
hata yapma şansım yokmu?
Kadin kadina sohbet etmenin meslekle ne ilgsi var söylermisiniz..
Birimiz doktor birimiz ogretmen birimiz ev hanimi.Hepimiz ayniyiz bu platformada.Kadiniz...
Geçenlerde bir psikolog konu açti hatta.
Bakin ne kadar doğal değilmi.
Niçin ogretmenlere bu gareziniz ciddi anlamda merak ediyorum.
Son olarak yarın için gönlünü kazandiklarimdan dua istiyorum.
İnşallah bebegimde bende sag salim atlatiriz bu süreci.

Mune Mune
polemikleri kaldiramayacagim için bu konuyuda kapatmani rica ediyorum.Sadece içimi boşaltmaya ihtiyacim vardi.
Linç edeceksinizde icinizde tutun bu defa olurmu.Biraz vicdan biraz merhamet sahibiyseniz.
Tamemen gidiyorum bu platformdan.
Tandigim tanimadigim herkese hoşçakalin diyorum....
Yarin belkdie doğuma gireceğim.Ne mutlu şu hassas günlerimde kalbimi kirip stresime stres ekleyenlere..Kesinlikle kirginliğim geçmeyecek size karsi.

Son düzenleme:
Buradaki mesajlari haddinden fazla ciddiye alma kuzum... diyecegimde almissin fakat neden?neden bu kadar onemli basklarinin yazdigi seyler tamam fikir almak lazim danismakta ama her olumsuz dönüş sende bu derece etki birakmamali ve bazi kadinlar gercekten acimasiz ama sen bunu onemsemeyeceksin sanane ki ?seni begenmemis ,begenmesin ..hassas donemsedin ondandir bence

Kendinizi neden açıklamak zorunda hissediyorsunuz ki elbette çok iyi bir annesinizdir kime kalmış bunu eleştirmek.. Bilmiyor musunuz klavye başına geçen herkes her şey hakkında yorum yapabiliyor, asıp kesebiliyor. Halbuki kendi hayatlarına baksak kim bilir neler vardır. Kötü insanlar böyle besleniyor, kendileri de iyilik görmemiş ve hak etmemiş çünkü.
Lütfen bu sanal ortamın sizi böyle incitmesine izin vermeyin. Her şey herkese anlatılmaz zaten öyle anlayışlı bir toplumumuz yok. Siz size iyi gelecek yorumları seçin alın.
Geçmiş olsun, kendinizi üzmeye değmez kimsenin ne söylediği 💙

ek. 3- Sitede veda yazıları veya gel çok özledik yazıları kesinlikle yasaktır. Kalana git gidene de kal demedik bu güne kadar.

Not:Ruhsuz muyum? Olabilir ama üyelik iptali isteniyorsa da bu talep kurallara uygun yapılmalı.

Geçmiş olsun, hayırlı doğumlar diliyorum ama bu konu olmadı onu da belirtmek isterim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X