Mutsuz bir insanla ömür geçer mi

Forumda çok problem yaşayan insan var , sizinki çözümsüz gibi gelmedi... Eşinizin sıkıntıları var sanki sizden bağımsız, sarılın mutlu etmeye çalışın azcık yumuşatın sonra problemlerini sorun dinleyin...aklınıza gelmeyen şeyler vardır büyük ihtimal
eşim maalesef depresif birisi yani sorunlardan ziyade ruhu çekilmiş bir insan diyebilirim. keşke yardımım dokunsa ve mutlu edebilsem. çabalıyorum ama maaleseff...

Eşiniz hep mi böyleydi yoksa sonradan mı böyle oldu? Aynı şekilde aranızdaki ilişki evlenmeden önce nasıldı?
kusura bakmayın yeni cevap verebiliyorum. eşim evlenmeden once bu kadar zor bir insan değildi ama gün geçtikçe daha zor bir insan oldu. aramızdaki ilişki ben hep daha çok seven taraftım ve kusurlarını görmedim göremedim diyebilirim.

Peki eşiniz? O da sevgiliyken neşe saçıyordu da sizle evlenince mi suratını asmaya başladı? Eger böyleyse toksik ilişkide ikiniz de birbirinizi yaşamdan sogutmus olabilirsiniz. Ama nisanliyken de aynı somurtkan şirinse ne demeye evlendiniz? Konuştuğumuz her çocukla, bizimle 'gelecek düşünen' her adamla evlenmek zorunda mıyız? Neden o zaman sormadiniz kendinize "bu mendeburu çekebilir miyim bir ömür?" Diye?
Yerinde olsam beni evden kovan , bu ev benim diyen adamla evli kalmazdim. Zaten bu ilişkiden bir cacık olmaz. Bugün olmazsa yarın boşanırsin. Ya da o arada hamile kalırsın, mecburiyetten uzun bir süre daha çeker sonra ayrilirsin. Böyle olana kadar bir sene şans ver, terapi merapi,tatil çözmeye çalışın sorunlari..baktın olmuyor adam aynı mendebur, adlı tatil bitince aç davani kurtul. Yaşın daha çok genç. Ayrılık süreci , alışma, yeniden aşık olma, sütten ağzı yandı diye yoğurdu üfleme vs birkaç seneye adını bile unutursun, mutlu evinde kocanla bebek pişpişlarsin.
Bir hata yaptık diye bir ömür çekelim mi, hangi devirdeyiz?
yani maalesef haklısınız. onun böyle olduğunu bile bile evlendim. sevdigim için yaşayabilirim sandım ama şimdi yanlış karar aldığımı anlıyorum. ve ayrılık gibi bir karar alırken zorlanıyorum. pişman olur muyum diye.

Merhaba güzel meslekleriniz var fakat şu telefon sosyal medya konusu benimde canımı çok sıkıyor. bazen biz de kahve içmeye çıkarız 2-3 sohbet sonrası konu dağılıyor ve herkes telefonlara sarılıyor bunu bende sevmiyorum bide sanırım bütün gün çalışıp eve gelince kendilerine extra alan istiyor erkekler bana öyle geliyor aslında alan konusunun cinsiyetle bir alakası yok sadece erkekler fazla sıkıntıya gelemediğini düşünüyorum .bende eve gelince yorgun. Öylece telefona bakayım susayım istiyorum yada kitap felan eşimde öyle saatlerce telefona baksa of demez. 2-3 saat sonra sıkılırsa telefondan aklına gelirim 🤣 telefondan kafasını kaldırması için odaya gidip dikkatını dağıtmam gerekiyor genellikle yastık felan fırlatıyorum şakalar şamatalar sonra hadi bi yürüyüş yapalım diyorum e akşam oluyor yine aynı tas aynı hamam 😃 bu olay bence herkesin evde olmaya başladı. Hoş birşey değil asla bu arada eşiniz avukat olduğu için daha olgun bir eş olmasını beklerdim açıkçası .. ilgisizlik var ama aldatma gibi bireyler yoksa eğer eşinizin sevgisi bitmemişse ki bitmesi için bir sebep yok diye yorumluyorum ben bilmeden ama yine de öyle var sayalım bir çift terapisine gidebilirsiniz siz önceden gidip bir fikir alabilirsiniz orda içinizi dökebilirsiniz , sonrasında eşiniz dahil olabilir. Bir kırgınlıkla öfkeyle boşanma kararı iyi değil sanki .. başından beri kavga edşyomuşsunuz huyu hiç değişmemişse karakteri mi desem huyu böyle olabilir .. bu arada konuyla alakası yok ama şöyle bir şey var bir erkek bakımlı kadın sever evin içinde de olsanız süslü olmak makyajlı parfümlü olmak ilgilerini çekiyor elinde ojen yüzünde makyajın olucak bir kadın olarak bunu geçenlerde eşimin şakayla söylediği bir sözden çok iyi anladım o gün bugündür bana olan bakışları felan çok değişti 🤭 bende biraz bırakmıştım kendimi açıkçası çocuk yok bizimde ama evlilikte başka başka sorunlar olunca biraz depresyona girmiştim … bu arada kurban bayramında felan eğer izininiz felan olursa belki bir kaç gün biyerlere gidip kafa dinleseniz atmosferiniz değişir sıcak bakarsa fırsatı kaçırma derim ✌️
teşekkür ederim yorumunuz için. terapi almayı ben de düşünüyorum. ama eşim gezmekten nefret eder :KK43:(

yani maalesef haklısınız. onun böyle olduğunu bile bile evlendim. sevdigim için yaşayabilirim sandım ama şimdi yanlış karar aldığımı anlıyorum. ve ayrılık gibi bir karar alırken zorlanıyorum. pişman olur muyum diye.
Valla yıllar aleyhine..o evde kaldığın her gün eskisinden daha mutsuz, daha hayat enerjisi çekilmiş bir kadın olacaksin. Yatak ilişkiniz devam ettiği için bir anlık dikkatsizlikle - ya da çevrenin gazına gelip gebe kalman çok olası.
Bugun (ya da son bir şans verip olmazsa altı ay sonra) boşanmak ve yaninda bebegi babasız bırakarak boşanmak coook farklı şeylerdir. Bu sene bitmeden bosansan iki seneye kimse eski kocanın adını bile anmaz. Yaşın zaten gencecik, kendine yeni bir dünya kurarsın. Ama diğer türlü uzun bir evlilikten sonra iyice harap olursun, savaştan cikmjs ulke gibi olursun ve yeni hayatına adapte olman, belki birilerini hayatına alman vs zorlasir

Anlattığınız şeyler çok yüzeysel bu nedenle yorum yapmak zor.
Kavga çıkarmak, hediyeyi almamak falan. Cimri mi bu adam? Hep mi böyle? Yoksa o gün ilk kez mi böyle bir durum yaşandı?
Normal zamanda gönlünüzü hoş etmek için bir şey yapar mı mesela?
Telefonla uğraşmadığın da ilgisi alakası nasıldır? Sohbeti nasıldır? Yemekleri yaptınız, davet verdiniz bir elinize sağlık dedi mi, teşekkür etti mi?
Mizacı hep mi böyleydi değişti mi?

Yıllık ilişkinizde 1 gününüzü 1 haftanızı anlatmışsınız. Bir şeyler demek çok zor.

Ama yine en mantıklısı terapi.
kusura bakmayın yeni cevap verebiliyorum. eşim maalesef hep böyle sürekli mutsuz, beni de mutlu etmek için çabalamaz. eline sağlık vs der ama dediğim gibi asla yardımcı olmaz ev işlerinde. hep böyleydi mizacı ancak ben çok zorlanıyorum bir de çocuk olursa daha da zor olur benim için. bu tür korkularım var

Eşinizin size olan sevgisine bitmiş sanki :KK43: Yani evet buradaki yazdığınız birçok sey evlilikte olur ama hediye almamak içinde tartışma çıkarması benim için çok gözden düşürücü bir durum. İnsan sevdiği kadını mutlu etmek ister, alacağı bir hediye de gözüne durmaz.
aynen çok haklısınız maalesef kendisi o kadar mutsuz ki benim mutlu olup olmadğımı bile görmüyor

Sirf su hareketi bile bosanmak icin yeterli
Evlilikte kavga olur küsülür barisilir bu bile bi etkilesimdir ama evlilikten elini ayagini ceken adam cekilmez
Ayrilmaya da yanasmiyor cunku yemegi cayi ayagina geliyor neden bosansin
O boyle etkisiz elemanken kvleri iftara cagirip tum gun ev isleriyle kendinizi harap etmeniz de kendinize zerre deger vermediginizin gostergesi
Yani dedikleriniz çok doğru maalesef. Evlilikten elini ayağını çekmiş ve yemeği çayı ayağına geliyor annesi gibiyim neden bosansin ki :KK43: ve kendime değer vermedigim de doğru o böyle yapsa da ben sorun çıkarmamaya calisiyorum

Ben de verdim işte.adam kötü, sevgisiz.konu sahibi de konuyu açıp gitmiş.kendi kendimize konuşuyoruz.
Evet geç yazdım kusura bakmayın, dediğim gibi kendisi çok mutsuz benim de mutlu olup olmamam çok önemli değil onun için. Ev arkadaşı gibiyiz diyebilirim kısaca. Hatta annesi gibiyim yemek temizlik bulaşık çamaşır. Sevgi aşk sözcükleri sıfır. Duygusal ihtiyaçlarım karsilanmiyor

Ağır konuşuyor diyor konu sahibi bazı insanlar sinirlerine hakim olamaz onun dışında gitsem bırakmaz ama beni diyor. O halde tüm rahatsızlıklarını dile getirecek düzelmezse bosanacağını söylemeli tarafındayım aldatma yok birşey yok geçimsizlik var kendisi de konuşuyor karşılıklı tansiyon her zaman yükselir bu terapilere gitmesiyle bile düzelebilir isterlerse kimse bir anda yuvasını hemen yıkmaz. Bir gidişata bakar toparlamaya çalışır vs. hala şiddetli geçimsizlik varsa boşanırsın.
Asıl mesele araların da aşk var mı?
Kavgayla istediklerini de bir erkeğe yaptırman zor, ben sadece kadın tarafından bakmam olaya konu sahibi de geçimsiz davranıyor ağzımıza geleni sayıyoruz diyor.
Evet ben başlarda hep susuyordum ve sakin kalmaya çalışıyordum. Artık dayanamıyorum ve ben de bağırıyorum. Ya da içime atip agliyorum. Aramızda aşk var mı diye sormussunuz maalesef bunu hissedemiyorum, o da ben de yaşananlardan sonra çok yiprandik.

Dışarıya biriyle çıktığımda telefonuyla oynamasını büyük saygısızlık görürüm. Sevgilim dahi olmasa bir daha dışarı çıkmam o kişiyle otursun evinde sosyal medyada gezsin.
Ben sevgilimle aynı şirkette çalışıyorum, çoğu şeyi beraber yaparız yani dip dibe gibiyiz. Buna rağmen oturup bir kahve içmeye çıksak dahi telefonla vakit geçirmeyiz. İşimizi bazen telefondan halletmemiz gereken durumlarda bile karşı taraftan izin isteriz.
Koskoca meslek sahibi olmuş insanların bu derece sosyal medya, telefon bağımlılığını anlamlandıramıyorum. Çok basit görünebilir ama böyle davranan bir insan baştan eğridir.
Terapist falan zorlamayın hiç bence. Adam olmamış.
Sorunun kimde olduğu da önemli değil bu noktada, baştan bir hata yapmışsınız nişanlıyken bildiğiniz halde evlenmişsiniz. Bence hayatınızın büyük kısmı geçmeden ayrılın gitsin. Ruh emiciler diyorum ben bunlara.
Merhaba kusura bakmayın yeni cevap verebiliyorum. Aslında çok haklısınız telefon konusunda ama benim demek istediğim birbirimizle konuşacak konumuz yok.. sıkılıyoruz muhabbetimiz yok.. eşim mutsuz bana da yansiyor bu durum. Mutlu etmeye çalışıyorum olmuyor, olamıyor. Ruh emici mi diyeyim zor bir insan mi diyeyim bilmiyorum

Yani bilemedim ki pek düzelecek bir yani yokmuş gibi geldi bana. Eşiniz böyle biriyse değişmez,e siz de böyle bir evlikte mutsuzsunuz o zaman yolun sonu ya boşanma ya da gittiği yere kadar diyip devam etmeye çıkıyor.

Evet ben başlarda hep susuyordum ve sakin kalmaya çalışıyordum. Artık dayanamıyorum ve ben de bağırıyorum. Ya da içime atip agliyorum. Aramızda aşk var mı diye sormussunuz maalesef bunu hissedemiyorum, o da ben de yaşananlardan sonra çok yiprandik.

Kesinlikle susun o konuşsun ya da alttan alın demiyorum ben hayatta alttan almam, evliliği kurtarmak adına sizi kavgaya iten herşeyi konuşarak çözmeniz gerekiyor ama kalıcı kararlar alınan konuşmalar hava da kalmayacak icraat olacak. Çünkü dediğiniz gibi yıpratıyor ki bu kavgalar getirisi yok götürüsü var.
Hissedemiyorsanız bu çok üzücü çünkü hisler yanıltmaz bu durumda ayrılık düşünülebilir evliliğiniz daha yeni oturmaya başladığı zamanlar olduğu için belki kurtarılır diye düşündüm. Bir süre ayrı kalsanız belki tekrar çekim duyabilir kafanızı dinleyebilirdiniz. Özlem olursa hala birşeyler var demektir, çok yüz göz olunca malesef soğukluk giriyor.

Evet geç yazdım kusura bakmayın, dediğim gibi kendisi çok mutsuz benim de mutlu olup olmamam çok önemli değil onun için. Ev arkadaşı gibiyiz diyebilirim kısaca. Hatta annesi gibiyim yemek temizlik bulaşık çamaşır. Sevgi aşk sözcükleri sıfır. Duygusal ihtiyaçlarım karsilanmiyor

Bırakın o zaman kendi pesimist ekosistemin de kalsın dursun. Dünyaya birkez geliyorsunuz evlenmek için evlenmiş gözüküyor 🫠💅

Merhaba kusura bakmayın yeni cevap verebiliyorum. Aslında çok haklısınız telefon konusunda ama benim demek istediğim birbirimizle konuşacak konumuz yok.. sıkılıyoruz muhabbetimiz yok.. eşim mutsuz bana da yansiyor bu durum. Mutlu etmeye çalışıyorum olmuyor, olamıyor. Ruh emici mi diyeyim zor bir insan mi diyeyim bilmiyorum
Yani bir isimlendirme yapmaya gerek yok illa. İletişim bitmiş, ortak nokta yok, karşılıklı saygı yitirilmiş… Yapılacak şey er geç belli değil mi?

Adam sevmiyor net. Terapi diyebileceğimiz bir konu olduğunu düşünmüyorum.

Neden evlendi sorusuna gelince? Herkes aşktan mı evleniyor gerçekten? Evlilik bir hata olmuş adam açısından, bu belli. Arka planını bilemem, çok kişisel çünkü.

Fakat birini de diğerini sevmiyor diye terapiye götüremeyiz. Adam akşamları geldiğinde özlese, telefonu unutur bir köşede, aklına gelmez. Bu adamlar sevgililikte, ya da sevdikleri kadın olunca 12 saat tele yapışık gecelerce konuşmuyorlar mı?

Size karşı içinde istek, heyecan sevgi olmayan bir adamdan en fazla boşanabilirsiniz. Başka şey gelmez elinizden.

Eğer bir şekilde, daha fazla aile olalım diye çocuk da yaparsanız, işin sonu eve hiç gelmeyen eş, aldatılma ve çocukla boşanma olur.

Yerinizde olsam bu suratıma bakmayan adamın ailesini ağırlıcam diye temizlik yapacağıma, bir güzel boşanır, emeğimi, zamanımı ve paramı kendime harcardım.

Neyi abartiyorsunuz zaten uyumsuzmus sunuz evlenip aynı eve girince ayyuka çıkmış ....tahammül kimin biterse biter o zaman ....Siz onunla mutsuzsunuz o da sizinle mutsuz ....Ağzına geleni saya saya bu kadar yüz göz ola ola ne olacakki .....zamanla iyice yipranacak kopacak böyle yaşar gidersiniz sizden ayrılmak istememesi aşktan değil yani......

Düzelir mi bilmiyorum, sevmiyor gibi geliyor tabi size ne hissettirdiği önemli. Orta yolu bulmanız çok zor, hep kendinizden vererek evliliği yürütmek isterseniz kendiniz bilirsiniz. Adam ev işlerine yardım etmediği gibi hediye de almıyor, doğum gününü kutlamıyor, kavgada yol veriyor.

X