Mutsuz bir insanla ömür geçer mi

Eee konu da nerede geçmiş sktr git lafı Ferhans acaba otur sen yorumla çok bilir kişisin buyur 😋ben her yorumu okumuyorum işsiz gibi. Anlaşamıyorsa yallah adliyeye !
Beğenmiyorsan kapı orada demek ne demek?.çözüm yolu aranmaz bu tavrın üstüne.konuşuyoruz şurada.amaç o zaten.

Bence bir terapiste gidin hemen boşanmayı düşünmeyi yanlış buluyorum (kendim boşandım 😄) Ama sizin bu bahsettikleriniz çoğu kadının yakındığı şeyler önce bir aile terapisti ile isteklerinizi beklentilerinizi anlamaya çalışın
Her kavgada ağzına geleni söyleyip, burası benim evim işine gelirse demek mi her kadının yakınlığı şeyler ?

Sıkıcı mı? sadece sıkıcı mı? Adam kavgalarda küfür kıyamet gidiyormuş, burası benim evim işine gelirse diyormuş.kimse konuyu adam gibi okumamış mi anlamadım ki.
Ne anlatiyosun yine ayse ya konu sahibi o kadar detay vermemiş ki🙄sanki küfür ediyorsa otur onunla yaşa dedik.Normalde yorumlarimizi görüyorsun zaten böyle şeylere asla kabul etmiyoruz şiddet hakaret kûfûr bunlar kabul edilemez şeyler.
Sende bir an da melek kesiliyorsun sanki hiç yorumlarını görmüyoruz.Hangi tarafından kalktın yine acaba.
Senden başka niye kimse öyle anlamamış.😏

Mutfakta saatlerce kalsam bakmaya bile gelmez yanıma.
Sirf su hareketi bile bosanmak icin yeterli
Evlilikte kavga olur küsülür barisilir bu bile bi etkilesimdir ama evlilikten elini ayagini ceken adam cekilmez
Ayrilmaya da yanasmiyor cunku yemegi cayi ayagina geliyor neden bosansin
O boyle etkisiz elemanken kvleri iftara cagirip tum gun ev isleriyle kendinizi harap etmeniz de kendinize zerre deger vermediginizin gostergesi

Ne anlatiyosun yine ayse ya konu sahibi o kadar detay vermemiş ki🙄sanki küfür ediyorsa otur onunla yaşa dedik.Normalde yorumlarimizi görüyorsun zaten böyle şeylere asla kabul etmiyoruz şiddet hakaret kûfûr bunlar kabul edilemez şeyler.
Sende bir an da melek kesiliyorsun sanki hiç yorumlarını görmüyoruz.Hangi tarafından kalktın yine acaba.
Sonradan mı değiştirdi acaba? Bu kadar kişi çok yumuşak yorum yapmış.ağzına geleni söylüyor demiş ya.ağzına geleni söylemek de anca küfür kıyamettir yani.

Peki eşiniz? O da sevgiliyken neşe saçıyordu da sizle evlenince mi suratını asmaya başladı? Eger böyleyse toksik ilişkide ikiniz de birbirinizi yaşamdan sogutmus olabilirsiniz. Ama nisanliyken de aynı somurtkan şirinse ne demeye evlendiniz? Konuştuğumuz her çocukla, bizimle 'gelecek düşünen' her adamla evlenmek zorunda mıyız? Neden o zaman sormadiniz kendinize "bu mendeburu çekebilir miyim bir ömür?" Diye?
Yerinde olsam beni evden kovan , bu ev benim diyen adamla evli kalmazdim. Zaten bu ilişkiden bir cacık olmaz. Bugün olmazsa yarın boşanırsin. Ya da o arada hamile kalırsın, mecburiyetten uzun bir süre daha çeker sonra ayrilirsin. Böyle olana kadar bir sene şans ver, terapi merapi,tatil çözmeye çalışın sorunlari..baktın olmuyor adam aynı mendebur, adlı tatil bitince aç davani kurtul. Yaşın daha çok genç. Ayrılık süreci , alışma, yeniden aşık olma, sütten ağzı yandı diye yoğurdu üfleme vs birkaç seneye adını bile unutursun, mutlu evinde kocanla bebek pişpişlarsin.
Bir hata yaptık diye bir ömür çekelim mi, hangi devirdeyiz?
Hay ağzına sağlık.diğer yorumları bir okudum şok oldum, yok çözümsüz değilmiş de yok her kadının yaşadığı şeylermiş de.konuyu baştan okudum kaç defa bir yanlışlık mı var diye.tatlı tatlı yorumlar.yok arkadaş.uyku sersemliğiyle atlaya atlaya okudu heralde herkes.bir de bana tepki gösterdiler.

Kizlar merhaba. Ben 28 eşim 32 yaşında. Ben öğretmenim eşim avukat. 2,5 senedir evliyiz çocuk yok. Daha nişanlanma zamanımızda bile tartışmalar başlamıştı aslında. Ama ne o bıraktı ne de ben. Evlenmeden önce çok mutlu, etrafına neşe saçan biriydim. Sinirlerim alınmış gibiydi. Şimdi ise kendimi taniyamiyorum. Eşim cok mutsuz , hiç gülmeyen, işten eve gelip koltuğa uzanır saatlerce televizyon izler. O böyle olunca ben de mutsuz bir insana dönüştüm. Muhabbetimiz çok az, dışarı bir cafeye çıktığımızda ikimiz de sıkılıp telefona bakıyoruz. Kavgalar öyle büyüyor ki iki taraf da ağzına geleni sayıyor. Temas sadece yatakta, canımı en yakan şeylerden birisi de bu. Bana sarilmasini ilgi göstermesini istiyorum, kavga çıkıyor. İyilikle anlatıyorum olmuyor kavga ediyorum olmuyor. Doğum gününde ben ona sürpriz yaparken o benimkini unuttu ve söz verdiği hediyeyi almamak için türlü bahaneler uretti kavga çıkardı ve almadi. Bugun sabah 7 buçuktan temizlik yapmaya başladım. Akşam iftara kv leri çağırdım elini bir şeye bile sürmedi. Mutfakta saatlerce kalsam bakmaya bile gelmez yanıma. Hiçbir konuda yardımcı olmaz. Evimiz ve arabamız var. Boşanma konusu açılsın burası benim evim gitmek istersen güle güle demeye getirir. Ama ayrılmak da istemez. Çok dik basli birisidir. Anlatacak çok şey var aslında ama.. Bu sebeplerden ötürü kaç kez ayrılma noktasına geldik. Sizce ben mi çok abartiyorum?
keşke nişanlıyken olan kavgaları ciddiye alsaydınız terapi alsanız çift terapisi itiraz ederse boşanacağınızı söyleseniz yani başka bir çözüm yolu gelmiyor aklıma ama mutsuzluk bir bataklık gibi sizi de çekip alır içine haberiniz olsun

Dışarıya biriyle çıktığımda telefonuyla oynamasını büyük saygısızlık görürüm. Sevgilim dahi olmasa bir daha dışarı çıkmam o kişiyle otursun evinde sosyal medyada gezsin.
Ben sevgilimle aynı şirkette çalışıyorum, çoğu şeyi beraber yaparız yani dip dibe gibiyiz. Buna rağmen oturup bir kahve içmeye çıksak dahi telefonla vakit geçirmeyiz. İşimizi bazen telefondan halletmemiz gereken durumlarda bile karşı taraftan izin isteriz.
Koskoca meslek sahibi olmuş insanların bu derece sosyal medya, telefon bağımlılığını anlamlandıramıyorum. Çok basit görünebilir ama böyle davranan bir insan baştan eğridir.
Terapist falan zorlamayın hiç bence. Adam olmamış.
Sorunun kimde olduğu da önemli değil bu noktada, baştan bir hata yapmışsınız nişanlıyken bildiğiniz halde evlenmişsiniz. Bence hayatınızın büyük kısmı geçmeden ayrılın gitsin. Ruh emiciler diyorum ben bunlara.

Adam dunyaligi yaptim sana gerek kalmadı demis zaten avukat neyin ne oldugunu bilir ama yine de bence iyi bir avukat ile cozulebilir
Bir de siz kendiniz bir terapi alsaniz? Önce ne istediginize ve kendinize odaklanin baktiniz evlilik beklentileriniz karsilanmiyor, bir ömür negatif bir insanla yasamak zorunda değilsiniz
Ayrica ev araba bunlar sonradan mi alindi? Ev benim demesi icin evlenmeden önce alinmasi lazim ha krediyi beraber oduyorsaniz evli kaldiginiz sure icinde ödenen miktarin yarisi yine size geri ödenir. Haklarinizi öğrenin

Dışarıya biriyle çıktığımda telefonuyla oynamasını büyük saygısızlık görürüm. Sevgilim dahi olmasa bir daha dışarı çıkmam o kişiyle otursun evinde sosyal medyada gezsin.
Ben sevgilimle aynı şirkette çalışıyorum, çoğu şeyi beraber yaparız yani dip dibe gibiyiz. Buna rağmen oturup bir kahve içmeye çıksak dahi telefonla vakit geçirmeyiz. İşimizi bazen telefondan halletmemiz gereken durumlarda bile karşı taraftan izin isteriz.
Koskoca meslek sahibi olmuş insanların bu derece sosyal medya, telefon bağımlılığını anlamlandıramıyorum. Çok basit görünebilir ama böyle davranan bir insan baştan eğridir.
Terapist falan zorlamayın hiç bence. Adam olmamış.
Sorunun kimde olduğu da önemli değil bu noktada, baştan bir hata yapmışsınız nişanlıyken bildiğiniz halde evlenmişsiniz. Bence hayatınızın büyük kısmı geçmeden ayrılın gitsin. Ruh emiciler diyorum ben bunlara.
Ev benim demek ayrılma sebebidir bence tek başına.diğer gerekçelere gerek bile yok.

Sonradan mı değiştirdi acaba? Bu kadar kişi çok yumuşak yorum yapmış.ağzına geleni söylüyor demiş ya.ağzına geleni söylemek de anca küfür kıyamettir yani.
Iki tarafda aynı şekilde agzına geleni saydırıp kavga ediyor.Tek taraflı bir şey değil yani dertlerini kisaca anlatmış detayli degil ona göre yorum atdik bizde.Tabiki eşi küfur hakaret ediyorsa ayrılmalı böyle ömür geçmez çünki ya eşi normal adam gibi davranacak ya da zaten sonu boşanmaya gider.

Iki tarafda aynı şekilde agzına geleni saydırıp kavga ediyor.Tek taraflı bir şey değil yani dertlerini kisaca anlatmış detayli degil ona göre yorum atdik bizde.Tabiki eşi küfur hakaret ediyorsa ayrılmalı böyle ömür geçmez çünki ya eşi normal adam gibi davranacak ya da zaten sonu boşanmaya gider.
Güzel konu aslında da konu sahibi uçmuş, konuşmak anlamsız geliyor.

Ağır konuşuyor diyor konu sahibi bazı insanlar sinirlerine hakim olamaz onun dışında gitsem bırakmaz ama beni diyor. O halde tüm rahatsızlıklarını dile getirecek düzelmezse bosanacağını söylemeli tarafındayım aldatma yok birşey yok geçimsizlik var kendisi de konuşuyor karşılıklı tansiyon her zaman yükselir bu terapilere gitmesiyle bile düzelebilir isterlerse kimse bir anda yuvasını hemen yıkmaz. Bir gidişata bakar toparlamaya çalışır vs. hala şiddetli geçimsizlik varsa boşanırsın.
Asıl mesele araların da aşk var mı?
Kavgayla istediklerini de bir erkeğe yaptırman zor, ben sadece kadın tarafından bakmam olaya konu sahibi de geçimsiz davranıyor ağzımıza geleni sayıyoruz diyor.

Anlattıklarınız kişiye göre değişir, kimi önemsemez kimi için çok kıymetlidir. Sizin ne hissettiğiniz önemli bu konular havadan sudan mı çok rahatsız edici şeyler mi diye... Eşiniz bir de avukat ise boşanma konusunda işiniz çok zor o kendini sağlama almıştır 😅
Mizaç farklılığı var gibi geldi bana ikiniz arasında🤷🏻‍♀️
aslında benim için çok önemli ama ben mi abartıyorum acaba diyorum bazen.. evet maalesef ayrı dunyaların insanıyız..

X