Gittikçe Kilo Aliyorum

Fosforbronz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2017
89
45
37
Kizlar dogumdan sonra verdigim kilolari fazlasiyla geri aldim. Psikolojim cok bozuk. Ha bire de yiyorum. Hele de tatliya hic dayanamiyorum. 63 ile hamile kalmistim su 76 falanim

Valla bende 23 haftalik olucam ikizlere.9 kilo almisim 🤦‍♀️Resmen diyetteyim.Dikkatli gitmezsem gemi gibi olucam doguma.kadar 😳

Ayy cozum tabiki de. S bedende XL ciktim resmen duba gibi oldum
63 kiloda bir insan s beden giymezki eski kilonla yeni kilon arasında çok aşırı fark yok arada ki fark yükselmeden vermeye çalış biraz düzenli beslenmek ve hafif rutin egzersiz işini görür.

Kilo almamak için tatlıyı kesmeniz şart. Ama bunu birden bire yapmayın. Mesela haftada 2 güne indirin ilk ve onu da evde kendi yaptığınız muhallebi ile halledin. Sonrasında yavaş yavaş tek güne , sonrasında ise 2 haftada 1 güne indirin.

63 kiloda bir insan s beden giymezki eski kilonla yeni kilon arasında çok aşırı fark yok arada ki fark yükselmeden vermeye çalış biraz düzenli beslenmek ve hafif rutin egzersiz işini görür.
Boyum 130 cm degil heralde.10 kg fazla fark var bu cok degil mi sence. Abur cuburu kesemiyorum spor da yok. Ve bunlari yapasim da yok.. Burda belko birileri destek olur dedim

Ayy cozum tabiki de. S bedende XL ciktim resmen duba gibi oldum
Su içsem yarıyor deseniz anlarım da, yiyorum diyorsunuz bacım. Diyetisyene gidin, spor yapın. O zaman da veremiyorum derseniz, hormonlarınıza baktırın da, şuan çözümünüz çok belli yani. Ben de hamileliklerimde 25'er kilo almış bir insanım. Öyle yediklerimden de çok kısmam ama 6 ayda verdim kiloları. Spor yapıyorum, emziriyorum. O kadar da zor değil aslında bu işler. Biraz motive olmaya ihtiyacınız var sadece. Saldıkça salıyor insan. Salmayın, kalkın diyetisyene gidin. Gerisi gelir.

Boyum 130 cm degil heralde.10 kg fazla fark var bu cok degil mi sence. Abur cuburu kesemiyorum spor da yok. Ve bunlari yapasim da yok.. Burda belko birileri destek olur dedim

Yapasınız yoksa kilo veremez aksine daha çok alırsınız.
Akşam geç saatte yemeği ve abur cuburu kesseniz 3_4 kilo verirsiniz zaten yaklaşık bir ayda.

Birde doğumlardan sonra muhakkak spor yapılmalı , hamilelikte alınan kilolar verilse bile vücudun formu bozuluyor ve ancak sporla normal hale geliyor.

tamamda canım benim spor yapamam abur cuburu kesemem diyet yapamam e 10 kiloda fazla diyorsun. burdakiler nasıl destek olsun sana sen önce kendin isteyeceksin buradakilerde motive edecek seni. başka yolu yok diyetisyenede gitsen aynı şeyleri söyleyecek sana.

e zaten diyorsunuz yiyorum dayanamıyorum diye...
Çözüm yememek...
dahiliyeye gidip şeker, insülin direnci durumunuza vs bi baktırın...
sorun yoksa obursunuz demektir...
o da irade ile çözülecek bi mevzu...

tatlı için önerim siz yedikçe bağımlı olacak vücudunuz...
daha çok yiyeceksiniz...
yemediğinizde yoksunluk çekip şekeriniz düşecek daha çok yiyeceksiniz...
1 hafta 10 gün ara dayansanız zaten eskisi gibi olmazsınız...

Bir de su içmez iseniz çok yersiniz..
proteinli beslenmez iseniz sık acıkırsınız...

Bunları yapasınız yoksa kilo vermeniz zor. Bence bir diyetisyene gidin önce bütün tahlillerinizi yaptırın ve verilen listeye göre diyet yapın. Ama önce kilo vermek isteyip istemediğinize karar verin.

Bebek kaç aylık? Ya emzirme döneminde iştah çok açık oluyor. İnsan dikkat edeyim yemeyim dedikçe yiyesi geliyor.
Yemekten kısmayın ama tatlının, abur cuburun ne sana ne bebeğine faydası var. Hele paketli gıdalar, faydası olmadığı gibi bir sürü katlı maddesi var içinde bebeğine yazık değil mi sütünle ona geçecek hepsi.
Ayrıca spor da yaparsan daha çabuk toparlanırsın.

tamamda canım benim spor yapamam abur cuburu kesemem diyet yapamam e 10 kiloda fazla diyorsun. burdakiler nasıl destek olsun sana sen önce kendin isteyeceksin buradakilerde motive edecek seni. başka yolu yok diyetisyenede gitsen aynı şeyleri söyleyecek sana.
Yapamam demedim yapamiyorum dedim. Iste burdakiler motive ederse belki yavas yavas vazgecerim dedim

Bebek kaç aylık? Ya emzirme döneminde iştah çok açık oluyor. İnsan dikkat edeyim yemeyim dedikçe yiyesi geliyor.
Yemekten kısmayın ama tatlının, abur cuburun ne sana ne bebeğine faydası var. Hele paketli gıdalar, faydası olmadığı gibi bir sürü katlı maddesi var içinde bebeğine yazık değil mi sütünle ona geçecek hepsi.
Ayrıca spor da yaparsan daha çabuk toparlanırsın.
11 aylik. Paketli gidalara asiri yoneldim hele de tatliysam icecekler de oyle. Cok haklisiniz aslinda bebegime hic bi faydasi yok 😒 bunu düşünürsem vazgecebilirim sanirim. Tesekkur ederim 💫

e zaten diyorsunuz yiyorum dayanamıyorum diye...
Çözüm yememek...
dahiliyeye gidip şeker, insülin direnci durumunuza vs bi baktırın...
sorun yoksa obursunuz demektir...
o da irade ile çözülecek bi mevzu...

tatlı için önerim siz yedikçe bağımlı olacak vücudunuz...
daha çok yiyeceksiniz...
yemediğinizde yoksunluk çekip şekeriniz düşecek daha çok yiyeceksiniz...
1 hafta 10 gün ara dayansanız zaten eskisi gibi olmazsınız...

Bir de su içmez iseniz çok yersiniz..
proteinli beslenmez iseniz sık acıkırsınız...
Su icerim zaten. Irademe de bi sahip cikabilsem ahh su an bile canim deli gibi hindistan cevizli kini atistirmalik cekiyor

X