Börekler Göçmen Böreği (Kırmana ) - Bizim Yağ Sponsorluğunda

deadline

:)
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2013
15.836
20.862
öncelikle göçmen değilim ama bu böreği çok seviyorum üniversite zamanından ev arkadaşım olan aynı zamanda en yakın arkadaşım selanik göçmeni ve bu böreği de ondan öğrenmiştim tadı harika oluyor yumuşak ve çok lezzetli gerçekten kolay ve kurtarıcı gelelim tarifine ve malzemelerine

Malzemeler
3 adet günlük taze yufka
1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvıyağ
2 adet yumurta
1 çay kaşığı karbonat
1 tatlı kaşığı tuz
2 çorba kaşığı un
200 gr yağsız beyaz peynir (veya taze çökelek ben bunu kullandım)
1.jpg

YAPILIŞI:
Yoğurt, süt, yağ, un,tuz karbonat ve 1 yumurtayı çukur bir kapta iyice çırpıyoruz
2.jpg
3.jpg

daha sonra tepsimizi yağlıyoruz kare yada dikdörtgen tepsi daha rahat oluyor ama bende yok buda iş görür sonuçta :KK66:
4.jpg

Yufkaları tezgâha yayıp kaşık kaşık sütlü karışımdan döküyoruz fırçayşa yayıyoruz ve üstüne çökelek serpiyoruz
5.jpg

İki tarafından büzerek toplayıp yağlanmış fırın tepsisine yerleştiriyoruz. 3 yufkayı da bu şekilde hazırlayarak tepsiye döşüyoruz
6.jpg

7.jpg

Artan sütlü karışıma 1 yumurta ekleyip çırpıyoruz ve böreğin üzerine sürüyoruz fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz
8.jpg

böreğimiz hazır afiyet olsun:KK52::KK52:
9.jpg

veee sunum:KK200::KK200::KK200:
10.jpg

gerçekten lezzetli görünüyor, bu börek yüzünden kilo alıcam hepsini ama hepsini denemek istiyorum :KK70:

benim böreğimde pişmedi daha.

Emeğine sağlık, bol şansss

Çok güzel görünüyor ellerine sağlık benim börekler bitti çoktan canım çekti gene:rolleyes:
Teşekkür ederim:KK200: birkaç dilim yollayim çekmesin canin ya yada bana gelirsen beklerim bak:oops:

Cok lezzetli gozukuyor
Teşekkürler hemde çok lezzetli:oops::KK200::KK200:
Ellerinize sağlık, başarılar dilerim:)
Teşekkür ederim:KK19::KK19:

gerçekten lezzetli görünüyor, bu börek yüzünden kilo alıcam hepsini ama hepsini denemek istiyorum :KK70:

benim böreğimde pişmedi daha.

Emeğine sağlık, bol şansss
Teşekkürler :KK200::KK200:bende baka baka canim börek çekti ya neyse bende kalmayım yapayım dedim:KK48:

Ellerine sağlık:kk77:Çok nefis olmuş:KK60:Yarışmada başarılar dilerim:KK36:
Teşekkürler nevreste:KK200::KK200: burasi sayesinde biraz deneyim kazanıyorum amaç öğreniken eğlenmek ilk defa yaptim hep arkadaşım yapardi:KK76::KK76:

ellerine sağlık içine konan sos farklıymış deneyeceğim muhakkak canım çekti valla kahvaltıya yapayım yarın
Çok güzel oluyor ya özellikle biraz sıcak daha çok bayılıyorum ben
:KK51: teşekkür ederim :KK19:

@Dombik ine benziyormus :))

Yarismada basarilar cnm cok guzel görünüyorlar
Teşekkür ederim :KK200: evet @Dombik inkini bende az önce gördüm teknik olarak benziyor gibi:oops:

ellerinize sağlık güzel görünüyor :)
Çok teşekkurler:KK200::KK200:

Ellerine sağlık, yarışmada başarılar. Göçmenler kadar güzel yapmışsındır :KK37:
Ay çok teşekkür ederim canım :KK200: çok güzel börekleri falan var göçmenlerin hamur işlerinde harikalar bence onu öğrendim ilk defa yaptım ben ama başardım galiba beğendim bende:KK15:

Ellerinize sağlık :) yarışmada başarılar :KK19:
Teşekkür ederim:KK60::KK60:

öncelikle göçmen değilim ama bu böreği çok seviyorum üniversite zamanından ev arkadaşım olan aynı zamanda en yakın arkadaşım selanik göçmeni ve bu böreği de ondan öğrenmiştim tadı harika oluyor yumuşak ve çok lezzetli gerçekten kolay ve kurtarıcı gelelim tarifine ve malzemelerine

Malzemeler
3 adet günlük taze yufka
1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvıyağ
2 adet yumurta
1 çay kaşığı karbonat
1 tatlı kaşığı tuz
2 çorba kaşığı un
200 gr yağsız beyaz peynir (veya taze çökelek ben bunu kullandım)
Eki Görüntüle 1646459

YAPILIŞI:
Yoğurt, süt, yağ, un,tuz karbonat ve 1 yumurtayı çukur bir kapta iyice çırpıyoruz
Eki Görüntüle 1646461 Eki Görüntüle 1646462

daha sonra tepsimizi yağlıyoruz kare yada dikdörtgen tepsi daha rahat oluyor ama bende yok buda iş görür sonuçta :KK66:
Eki Görüntüle 1646463
Yufkaları tezgâha yayıp kaşık kaşık sütlü karışımdan döküyoruz fırçayşa yayıyoruz ve üstüne çökelek serpiyoruzEki Görüntüle 1646464

İki tarafından büzerek toplayıp yağlanmış fırın tepsisine yerleştiriyoruz. 3 yufkayı da bu şekilde hazırlayarak tepsiye döşüyoruz
Eki Görüntüle 1646465
Eki Görüntüle 1646466
Artan sütlü karışıma 1 yumurta ekleyip çırpıyoruz ve böreğin üzerine sürüyoruz fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz
Eki Görüntüle 1646467
böreğimiz hazır afiyet olsun:KK52::KK52:
Eki Görüntüle 1646468

veee sunum:KK200::KK200::KK200:
Eki Görüntüle 1646469
Anaamm nefiss ellerine sağlık kuzum

X