Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Edacım saol tatlım.Öptüm seni şeker.

Sen Suzandan hiç haber aldın mı kayıplara karıştı hatun yaa.

Pazartesi akşam 6 da oluyorum.

Bacak içinde yağ alıcak göğüse verilecek. Ama bacak içinden biras fazla alıncak, bana hediye olsun diye:)

Umarım çabuk toparlarım.

Birde korse giymek bunaltcak sanırım , neyse nelere katlanmadık buda gelir geçer.

Olan herkese geçmiş olsun, olacaklarada başarılar diliyorum.

şimdiden gecmiş olsun arkadaşım....inşallah en kolay şekilde atlatırsın...hele bi bakta bizide bilgilendir ....benimde potluklar icin yapılacak bi operasyonum var....

merhaba arkadaşlar;
ben bu forumu en başından beri okudum.bune bu ya yazdıklarından dolayı hayran kaldım.nisa sana da çok geçmiş oldun senin adına çok üzüldüm.ve buraya yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim tek tek.sizin sayenizde pek çok kişi bu ameliyattan haberdar oldu ve hatta cesaret aldı.ben de bunladan biriyim.aslına bakarsanız geçen hafta sizin yüzünüzden 3 gece uyuyamadım:KK70:DD
sanki ben yarın ameliyat olucam gibiydim.aslında bana kalsa hemen gider kestiririm.ama benim zaman açısından sorunum olduğu için 18 eylül de ameliyat olacağım,sonra da bayram falan derken 10 günlük tatil de ii olurum işallah.
ben ii dr lafına takılıyım.bu olayın iisi nedir bilemedim.bence tabikide genel bir kanı olarak ''eli iimidire bakılmalı'' ama gerisi birazda şansa kalıo bence tabi.ben sağlık sektöründeyim bazı izlenimlerimi paylaşmak istiorum naçizane tabi.ben kadın estetisyenlere asla ameliat olmam.cerrahlığa yatkın değiliz kanımca:KK70:
ve ameliyatta kullanılan iplikte hem iz konusunda hem de reaksiyon konusun da ilk rolü alıyor.kaliteli bir iplik kullanılmalı.benim genel bilgilerim bu kadar.diğer yaşanacakları da sizlerden öğrendim bende eylülden sonra size herşeyi yazacağı.iyi akşamlar...

oy oy oy kizlar bu ne hiz masallah olan olana aman nazar degmesiiiinnn benim aklimda bir soru var acaba memisler kuculdukten sonra kilonuzda ne kadar degisiklik oldu

BADEMKIZ çok teşekkür ederim hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyoruz sonuna kadar arkandayız NıLNEHRı üzgünüm ama malesef güvence birşey karşılamıyor fakat göğüslerin ciddi derecede büyük olursa heyete giriyorsun heyet onaylarsa devlet karşılıyor burada BERRENAZ arkdaşımızın yazılarını okumanda fayda var sevgilerimle

YAYLAGÜZELı benim göğüslerimden 260 gr alındı o yüzden kilo falan vermedim hatta 10 gün yan gelip yattığım için 3 kilo bile aldım :) Bunda doktorumun sigarayı yasaklamasının da etkisi var tabii... Sıgara içme hareketsiz kal derken habire yedim durdum. Şimdi diyetteyim.
Size tavsiyem ameliyattan sonra fazla yemeyin :) Memeişler küçülünce göbeğiniz kocaman görünür yoksa..
Bu arada ameliyatımdan beri 16 gün geçti... Artık her işimi çok rahatlıkla yapabiliyorum.. Sabah akşam krem sürüyorum. Hala uyurken zorlanıyorum sürekli boynum tutuluyor :)
2 hafta sonra kontrole gideceğim. Tekrar fotoğraflarım çekilecek fotoğraflardan gelişimini kontrol edeceğiz.
Hepinizin istediğiniz memişlere kavuşmanızı dilerim :)

arkadaşlar bende ameliyat oldum kurtuldum çok şükür bu gün 4gün oldubirazkansızlık problemim var göğüslere daha hiç bakmadım sayılır sargılardan anlaşılmıyor darısı olmayanların başına suzan nisan ve şebnem hanımlara çok teşekkür ediyorum bana verdikleri destekler için iyi günler

arkadaşlar bende ameliyat oldum kurtuldum çok şükür bu gün 4gün oldubirazkansızlık problemim var göğüslere daha hiç bakmadım sayılır sargılardan anlaşılmıyor darısı olmayanların başına suzan nisan ve şebnem hanımlara çok teşekkür ediyorum bana verdikleri destekler için iyi günler

Çooookkk geçmişolsun güzeliminşallah kısa süredetoparlanırsın:nazar:a.s. .

Hemen sorulara geçeyim
nerde oldun
kime oldun
kaçaoldun
kaydirigubbakcemile3

ilerki dönemdede memnunmusun izler nasıl diye sorucam haberin olsun :jeyyar:

kayseride çok uygunmuş fiyatlar doğrumu:eek:

öncelikle çok geçmiş olsun allahtan acil şiflar diliyorum sonrasında sana çok KIZGINIM salı günü ameliyattan çıktın haberini beklemeye başladım taaaa bugün okuyana kadar ama şükür iyi haberini okudum yeni memişlerinle mutlu keyifli günler geçirmeni diliyorum

ayy yaaa bu zaman eylüle kadar nası geçer bilinmes...ammaaa ben bugün ameliat olan birinin memişlerini gördüm ve yaklaşık 5 haftalıklardı.tezimi bi kere daha kanıtladım galiba :KK70:
ssk da hemde bayan bir estetikçiye olan bir arkadaşın memelerini görmek çok kötüydü.eğer böyle olacaksa ben olmam vala...hem çok büyüklerdi,hem dikişleri alttaki olanlar memenin ortasında kalmış uçları da çok fena ve hala çok büüklerdi:KK43:((
5 haftalık olunca hala büük mü oluolar yaaa?nolurr bu konuda yardım edin.

bademkiz canim ben olmadim ama okudugum kadariyla asil seklini almasi 6 ay ila 1 sene surermis ama eskileri okuyup onlara sor canim

Gecmiş olsun, en kısa zamanda acil şifalar.....bende bir ayımı doldurdum hayırlısıyla...

Meme altı kesimi yapılmadıysa doğal şeklini alması 2-2.5 ay sürüyor. Ancak ameliyat izlerinin en az görünür olması 1-2 yıl alıyor.

merhaba. bende büyük göğüslerimden yıllardır şikayetçiydim ani bir kararla doktorla konuşup ameliyat günü aldım bir ay sonra inş.tedirginlik yaşıyorum ama sonucu düşününce vazgeçmek istemiyorum. ssk ameliyatımı karşılıyor heyet raporu almanız yeterli ayrıca ücret ödenmiyor..doktorum korkacak birşey olmadığı konusunda beni ikna etti.darısı başınıza

Meme altı kesimi yapılmadıysa doğal şeklini alması 2-2.5 ay sürüyor. Ancak ameliyat izlerinin en az görünür olması 1-2 yıl alıyor.

Arkadaşım senindemi meme altında kesik yok...peki potluk varmı ? benim var bu yuzden dr tekrar 6 ay kadar sonra duzeltme yapacak...gerci meme baya baya şekillendi sağ göğsumun altı hemen hemen hic gözukmuyor...solda potluk daha fazla ve hala göz önünde...benim sol meme daha buyuktu sağdan ondan sanırım. henuz bir ay oldu sabır....

merhaba. bende büyük göğüslerimden yıllardır şikayetçiydim ani bir kararla doktorla konuşup ameliyat günü aldım bir ay sonra inş.tedirginlik yaşıyorum ama sonucu düşününce vazgeçmek istemiyorum. ssk ameliyatımı karşılıyor heyet raporu almanız yeterli ayrıca ücret ödenmiyor..doktorum korkacak birşey olmadığı konusunda beni ikna etti.darısı başınıza

Ya anlamıyorum bu ssk nın bizimle sorunu ne...karşılamıyor diyorlar tum dr anlaşmış gibi....:uhm:

peyman bende de aynı potluklar var ben ameliyat olalı henüz 18 gün oldu.. O potlukların normal olduğunu söylemişti Naci bey.. Göğüslerim henüz olması gereken şeklini almadı hala füze gibiler ama ben bu hallerini de çok seviyorum. O potluklar da açıkçası beni pek rahatsız etmiyor şu anda.. ileride rahatsız olursam lokal anestezi ile alınabilirmiş..

MERHABA arkadaşlar yeni üye oldum ve bu siteyi okudukktan sonra göğüs ameliyatına karar verdim tıp fakültesinde 6 mayısta olacağım 30 nisanda tetkiklerim var çok heyecanlıyım azıcıkta korkuyorum ama vazgeçemeyeceğim....:)))

MERHABA arkadaşlar yeni üye oldum ve bu siteyi okudukktan sonra göğüs ameliyatına karar verdim tıp fakültesinde 6 mayısta olacağım 30 nisanda tetkiklerim var çok heyecanlıyım azıcıkta korkuyorum ama vazgeçemeyeceğim....:)))

gerçektenmi delikafadulden hadi hayırlı olsun tez zamanda kurtulursun inşallah :Saruboceq:

mersin tıp fakültesindemi olacaksın göğüs ölçün nedir doktorun kimdir ne kadar fiyat çıkardılar hepsini anat bacum :smiley-cool: benim tecrübem yok ama tecrübeli arkadaşlar sana destek ve öneride bulunacaktır emin ol yerimseniben

-----göğüs küçültme ameliyatını ssk karşılıyor diye yazılıyor fakat öyle birşey yok insanları yanıltmayın onca büyük göğüslü hanım var ssk karşılasa onlar neden çekiyor bu çileyi mantıklı olun lütfen duyarlı olalım bu sitede yazılanları okuyunca devlet hastanesine gittim kesinlikle karşılanmıyor sizi aydınlatmak istiyorum hiçbir sağlık sigortası karşılamıyor doktorun bana verdiği cevap şöyle oldu
Bizim yaptığımız estetik operasyonlar hiç bir kurum tarafından karşılanmamaktadır.Siz bunları estetik olarak değil de ihtiyaç ve hastalık olarak da değerlendirseniz , sağlık kurulu raporu çıkarttırsanız bile kurumlar ödeme yapmıyorlar.
Bu nedenle bazı hastanelerde yapılacak ameliyatın adını farklı gösterip (yasal olmayan bir durum) bu ameliyatların bağış karşılığı yapıldığını duymaktayız bu tür ameliyatlar devlet hastanelerinde yapılmamaktadır.
Muayenehanesi olan herhangi bir Plastik Cerrahi Uzmanına da muayene olup fiyat alabilir ve istediğiniz bir hekime özel hastanede ameliyat olabilirsiniz.
Ancak biz Karşıyaka Devlet Hastanesinde bu tür devlete geri ödemesi yapılmayan ve devamlı bakım gerektiren büyük ameliyatları yapmıyoruz.Hele estetik ameliyatlar konusunda önceden yaşadığımız hastaların problemleri nedeniyle başka teşhis (bu da yasal olmayan bir davranış doktor bu riske niye girsin ki üç kuruş için) veya heyet raporu alsa ve de bize ilave ücret teklif edilse bile kesinlikle yapmıyoruz sonradan başımız ağrımaması için diyor.
boşuna yorulmayın ssk sgk bir plastik cerrahi uzmanına muayene olup özel hastanede yaptırabilirsiniz fiyatlar minimum 3.500-5.000 lira arasında değişiyor. allah yardımcınız olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
X