Gonalf kalem doz ayarı için yardım lütfen...

feraye55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
398
0
Merhaba kızlar..Benim gonalf'i 350 ünite yapmam gerekiyor...Gonalf450 kalem kullanıyorum...Doz kadranı 37.5 ve katları halinde hazırlanmış...50 ünite dozu kalemde yok...
Dün 337.3 ile 375 arasını ayarlayarak 350 ünite yaptım ve şimdi kalemde 250 doz kalmış olması lazım (gonalf 450'lik aslında 600 ünite içeriyor ya)...
Bugün 225 ile 262.5 arasına ayarlarak 250 yapacağım, geriye kalan 100 üniteyi de yeni kalemden yapacağım...Doğru mu yapacağım acaba?
Merkeze gidemem, başka bi şehirdeyim...Biraz stres oldum...Sin nasıl yaptınız doz ayarını, lütfen yarım eder misiniz, ilaç saatim geliyor....benneyaptımki
Hemşire telefonda enjektörle az olandan çek, diğer kaleme ekle dedi ama boş bi kalemde denedim, kalem bozuldu...Lütfen yardım

Son düzenleme:
Arkadaşlar bi gonalf kaleminden diğerine enjektörle doz eklemesi yapan olmadı mı hiç?
Ya da direk enjektörle kalemden çekip enjektörle mi yapayım göbeğime? YARDIM

canım ben şimdi açtım ama yinede yazıyım ilk başta yanlış düşünüyosun 450 lik 600 içeriyor diye o hiç belli olmuyor ben 3 kez tüp bebek yaptırdım artık biliyorum nekadar fazlalık oldugu kesin degil bunun için mutlaka eczaneden insülin iğneleri var ondan alman gerekiyor sakın kalemle ayarlama yanlış olurr... düşün benim en son aldıgım 450 likte sadece 50 fazlalık vardı ayrıca hemşire delimi tabiki bozulur kalem öyle bişey olmaz çünki kalem tek kullanımlık geri eski haline gelmez...

canım bend hep insilüm iğnesi kullandım ona çektim.öle kalemden kaleme aktarım yapmadım.hemşireler gıcık biraz orda ya.baştan sawmalar.ben hep direk aysun hanımla muhattap olsum o yüzden.sen git insülin iğnesi al ona çek.bide aysun hanım karışukluk omasın die kalemden değilde flakon olarak kullanabilirsin dedi bana.lucrin gbi şişesi var.insilün iğnesine çekip yapıosın.öle alsana değiştir kalemleri.

Kızlar cevaplarınız ben iğneyi yaptıktan sonra geldi, yine de sağolun...Enjektöre çekip yaptım...
Keşke baştan flakon alsaydım, kalemde doz ayarlamak problem...
Bana kimse söylemedi flakon al diye, kalem daha kolay diye düşünüp kendim aldım...
Yarınki dozdan sonra kontrol var...
Witch bu arada benim kalemlerden 650 ünite çıktı, tabi yanlış yapmadıysam...Sence bi hata mı var, 650 ünite konusunda? Yine korktum şimdi yaaa....

Canım bende kalemle yapmaya çalışmıştım.300 ünite yapmam gerekirken 375 yapmıştım.Bigün sonra enjektörle çekerken farkettim.225 kalmış içinde :) Çok önemli değil kafana takma bundan sonrakileri flakon şeklinde al 30 tl daha ucuz aynı zamanda....

X