Görümce-yeğen yüzünden eşimle yaşadığım tartışma

Sanki bir yanım artik ayrılmak istiyor. Çünkü aslinda sebep dediğim gibi yegeni değil, eşimin kendisi. Başkalarının yaninda bana canim bile demez, ayıpmış ne gerek varmış. Birine misafirlige, ozellikle akrabalarina gittigimizde beni komsu kizi yerine koyar. Asla gozle temas kurmaz yokmusum gibi. Neymis utanıyormuş. Koskoca insan yuksek lisans mezunu kariyeri guzel bir isi ve meslegi olan birisi bunu yapan, ailesi bana neden boylesiniz hic evli gibi degilsiniz diyorlar. Haklilar ama babamin yaninda bana askim deme lütfen utanıyorum diyor. Bu insan benimle evlenebilmek icin beni uzun yıllar bekledi.. benim haberim bile yoktu beklediginden.. evlenmeden önce gozunden sakınırdı. 4 yıldır eşime güvenmediğim belki cocugumada sevgi gostermez diye cocuk yapmadim.. ha evde iyiydi hoştu ama işte disarda beni yok sayinca evde iyi davranmanin ne mantigi kaliyor ki. Aslinda dunku tepkim bunlarin hepsineydi.. yine degersiz hissetim sahiplenilmek istedim olmadi

Bana insanlarin yaninda komsu kizi gibi davrandığı icin benim bayramimi bile kutlamaya değer gormuyorlar diye düşündüm, cunku eşler başkalarına esini nasil anlatir nasil davranirsa, karsi tarafta ayni sekilde davranmayi kendinde hak görür
Hissettim dolmuslugun oldugunu.kocsn böyle böyle de davranıyor mu diyecektim diyemedim . iyice deşip diş biletmeyeyim sana diye

Asla özür dileyecek bir insan degil, zaten beni suçlu görüyormuş, kendi akrabalarimada boyleymisim cok sabretmiş artik onuda kaybetmisim. Kendi akrabalarimdan onane anlamiyorum, fevri davranisim dolayisiyla simdi suçlu oldum. Ayrılırsak sebebi akrabalari olacak, doya doya hergun gorussun akrabalarıyla
Fevri filan davranmamissin kocana sığınıp soru soramayacakmisin

Geçmişte birisi 3 diğeri 2 yıl süren iki ilişkim oldu ikisi de bana buna benzer bir şey dedikleri için bitti. Kimse size "seni kimse sevmiyor" anlamına gelen bir şey söyleyemez. Buna asla izin vermeyin. Hele "ailen bile" diyecek raddeye kimse gelemez.
Ağzına saglik

Benim prk arkadaşım yoktur. Çalışma hayatım olmadığı ve apartmanda da herkes benden yaşça büyük olduğu için komşuluk ilişkisi kuramadım. Karakter olarak da tam sizin gibiyim kolay kolay samimiyet kuramam. Ama samimi olduklarım için de elimden geleni yaparım içten severim. Ama malesef ki samimş arkadaşlarımla uzağım.
Akrabalar desem uzak olduğum için ve bazı nedenlerden dolayı onlarla da çok yakın değilim.

Velhasılı yaşadığım şehirde hiç arkadaşım yok.
Konuya gelelim eşim daha önceleri bana senin de hiç arkadaşın yok dedi. Kimseyle arkadaşlık kuramıyorum diye.

Ama nasıl olsun ki memur eşiyim. sürekli yer değiştiriyoruz. Kendisi mesleğinden arkadaşlarını hiç eve çağırmaz ki elleriyle tanışalım arkadaş olalım. Ne yapayım çıkayım sokak sokak arkadaş mı arayayım yani. Böyle söylediği için ben de eşimehiç açığımı vermem. Ne yapayı kendisi istedi bunu. halbuki ben onu eleştirmezken hayatına saygı duyarken o beni hemen bir açılımla vurabiliyor.

Size de tavsiyem bu konuyu hiç uzatmayın çünkü başlatan bir nevi siz olmuşsunuz. Kendinizi kötü de hissetmeyin herkes ederi kadar eğer görür. Eşiniz kırgınlığınızı anlar inşallah.

Zaten soğuk biriyim diyorsunuz hem de bayramınızı kutlamalarını bekliyorsunuz. Kendi halalarımı teyzelerimi bile aramadım ben ki teyzelerimle çok çok samimiyiz normal zamanda hergün konuşuruz bayramda içimden gelmedi, düşünüyorum yengemi neden arayım . Can ciğer olsan tamam.

Çoğu kisi benim neye kırıldığımi bile anlamamış, evet cok kızgınım kırgınım bana kendimi bu denli kötü, değersiz hissettirdigi için. Böyle birşey söylemiş olmasinada şaşkınım. Ne yapmam gerektiğini kestiremiyorum ama suan sessiz kalacağım bir süre. Kendimi cok güzel savunurum ama o cumlesinden sonra ona diyecek hiç birşey bulamadim.

Çünkü diyecek bir şey yok. "sanırım ben de kimseyi sevemiyorum, seni sevemediğimi de yeni anladım" diyip bitirmek gerek her şeyi bence. Benim için en hassas nokta bu. Bana hayatımda hiçkimse bunu söyleyemez. Konuşma arasında söylemişti birisi mesela, ilişkimiz biteli kaç yıl oldu bir konuşma arasında bunu dediği için hatta söylediği şey sanırım şuydu. "seni ailen bile sevmiyorken ben bu kadar çok seviyorum" tarzında bir şeydi ama sevgisine o saatten sonra gerek kalmadı. Bunu romantiklik olarak görebilir çoğu insan ama kesinlikle aşağılama. Evet evliliklerin bitmesi kolay olmuyor ama size dünyada senden başka değersiz insan yokmuş gibi hissettiren biriyle evliliğin bir dakika daha devam etmesinden zor olmadığına eminim.

Mevzu burada "yeğenlerim seni sevmemişler" değil. İnsanlar birbirini sevmek zorunda değil bunu söylemesi de benim için 0 sıkıntı. Açıklama bu olabilir üzülürüm belki biraz ama geçer. Fakat aile bu dünyada herkesi koşulsuz sevmesi gereken insanlardan oluşuyor. "onlar bile" demesi sorun. Diğer arkadaşlar hala "sevmeyebilirler" diyor ama ailen seni reddetmiş, seninle 10 yıldır konuşmuyor dahi olsa bunu söyleyemez.

Çünkü diyecek bir şey yok. "sanırım ben de kimseyi sevemiyorum, seni sevemediğimi de yeni anladım" diyip bitirmek gerek her şeyi bence. Benim için en hassas nokta bu. Bana hayatımda hiçkimse bunu söyleyemez. Konuşma arasında söylemişti birisi mesela, ilişkimiz biteli kaç yıl oldu bir konuşma arasında bunu dediği için hatta söylediği şey sanırım şuydu. "seni ailen bile sevmiyorken ben bu kadar çok seviyorum" tarzında bir şeydi ama sevgisine o saatten sonra gerek kalmadı. Bunu romantiklik olarak görebilir çoğu insan ama kesinlikle aşağılama. Evet evliliklerin bitmesi kolay olmuyor ama size dünyada senden başka değersiz insan yokmuş gibi hissettiren biriyle evliliğin bir dakika daha devam etmesinden zor olmadığına eminim.

Mevzu burada "yeğenlerim seni sevmemişler" değil. İnsanlar birbirini sevmek zorunda değil bunu söylemesi de benim için 0 sıkıntı. Açıklama bu olabilir üzülürüm belki biraz ama geçer. Fakat aile bu dünyada herkesi koşulsuz sevmesi gereken insanlardan oluşuyor. "onlar bile" demesi sorun. Diğer arkadaşlar hala "sevmeyebilirler" diyor ama ailen seni reddetmiş, seninle 10 yıldır konuşmuyor dahi olsa bunu söyleyemez.
Ailemle gerçekten aram kötü olabilirdi, babam annem bize bakmamış olabilirdi. O zaman canim nasil yanardı düşünemiyorum bile. Yaptığı unutulacak affedilecek gibi birşey değil malesef.. çok çok canımı acıttı. Evlilik terapistine gidelim diyecegim, eger kabul etmezse ciddi ciddi ayrılık düşüneceğim. Icimde birşeyler koptu, biliyorum artik ona karşı eskisi gibi olamayacağım. Bin kere düşünüp bir kere konusacagim bi insanin yaninda ömür gecer mi

Ailemle gerçekten aram kötü olabilirdi, babam annem bize bakmamış olabilirdi. O zaman canim nasil yanardı düşünemiyorum bile. Yaptığı unutulacak affedilecek gibi birşey değil malesef.. çok çok canımı acıttı. Evlilik terapistine gidelim diyecegim, eger kabul etmezse ciddi ciddi ayrılık düşüneceğim. Icimde birşeyler koptu, biliyorum artik ona karşı eskisi gibi olamayacağım. Bin kere düşünüp bir kere konusacagim bi insanin yaninda ömür gecer mi

Kötü olmasa da diyemez olsa da diyemez. Aileniz sizden nefret ediyor olsa bunu bilse gene diyemez. Umarım kabul eder ve düzelirsiniz.

Şuan nasılsınız konu sahibi?
Sorduğunuz icin teşekkür ederim 🙏 Şuan sabaha göre moralim daha iyi, bazı seyleri daha iyi düşünebiliyorum. Dediğim gibi konuşmuyorum esimle hala, yemeğimi yaptim oturdum ben yerken o geldi yedi, film izliyordum yanimda oturup cay içti sevdiğim seyleri yemem icin masaya getirdi (onun özür dileme şekli bu, hareketleriyle özür diler pişmanlığını dile getirir) ama ben o yokmus gibi davraniyorum

Kötü olmasa da diyemez olsa da diyemez. Aileniz sizden nefret ediyor olsa bunu bilse gene diyemez. Umarım kabul eder ve düzelirsiniz.
Tabiki soyleyemez kimse soylememeli, hayır esim böyle biride değildi. Ozellikle aile hakkında asla kötü konuşmaz, anne baba onun hassas noktasıydı. o yüzden nasil böyle birsey soyledi şaşkınım. Üzüldüğünün farkındayım, yavas yavas belli etmeye başladı.

Sen kendin ben herkese soğuğum kimse bana yakın olmasın mesajı beden dilin ile veriyorsan aranmaman ve bayramın kutlanmaması gayet normal,

Benim prk arkadaşım yoktur. Çalışma hayatım olmadığı ve apartmanda da herkes benden yaşça büyük olduğu için komşuluk ilişkisi kuramadım. Karakter olarak da tam sizin gibiyim kolay kolay samimiyet kuramam. Ama samimi olduklarım için de elimden geleni yaparım içten severim. Ama malesef ki samimş arkadaşlarımla uzağım.
Akrabalar desem uzak olduğum için ve bazı nedenlerden dolayı onlarla da çok yakın değilim.

Velhasılı yaşadığım şehirde hiç arkadaşım yok.
Konuya gelelim eşim daha önceleri bana senin de hiç arkadaşın yok dedi. Kimseyle arkadaşlık kuramıyorum diye.

Ama nasıl olsun ki memur eşiyim. sürekli yer değiştiriyoruz. Kendisi mesleğinden arkadaşlarını hiç eve çağırmaz ki elleriyle tanışalım arkadaş olalım. Ne yapayım çıkayım sokak sokak arkadaş mı arayayım yani. Böyle söylediği için ben de eşimehiç açığımı vermem. Ne yapayı kendisi istedi bunu. halbuki ben onu eleştirmezken hayatına saygı duyarken o beni hemen bir açılımla vurabiliyor.

Size de tavsiyem bu konuyu hiç uzatmayın çünkü başlatan bir nevi siz olmuşsunuz. Kendinizi kötü de hissetmeyin herkes ederi kadar eğer görür. Eşiniz kırgınlığınızı anlar inşallah.
Kendim yazmış gibi okudum 😳 evlenince malesef şehir degistirdim. Esime cok söyledim işimden maasimdan memnunum orada is bulamam, sen buraya tayin iste dedim ama mecbur geldim isimden ayrilip, 60 yas ve üstü teyzelerin oldugu bir apartmanda oturuyorum, ve arkadaslarim hep geldiğim sehirde kaldi. Akrabalarimla az görüşürüz cunku oyle büyümüşler zaten cok cok az akrabam var.

Biraz anlamış üzülmüş gibi, o özür dilemez hareketleriyle belli eder. Ama konuşmak hic içimden gelmiyor. Biraz kendi kendime kalip düşünecegim

Kendim yazmış gibi okudum 😳 evlenince malesef şehir degistirdim. Esime cok söyledim işimden maasimdan memnunum orada is bulamam, sen buraya tayin iste dedim ama mecbur geldim isimden ayrilip, 60 yas ve üstü teyzelerin oldugu bir apartmanda oturuyorum, ve arkadaslarim hep geldiğim sehirde kaldi. Akrabalarimla az görüşürüz cunku oyle büyümüşler zaten cok cok az akrabam var.

Biraz anlamış üzülmüş gibi, o özür dilemez hareketleriyle belli eder. Ama konuşmak hic içimden gelmiyor. Biraz kendi kendime kalip düşünecegim

Sizde kendimi gördüm gerçekten. Eşiniz de birçok erkek gibi (eşim gibi) özür dilemeyi kelimelere dönemeyip hal ve hareketleriyle belli eden tiplerden. Bunu için boşanılır mı ben boşanmam. Siz de söylüyorsunuz pişman olmuş belli ki eşiniz. Yakında konuşmaya çalışır. Siz de o zaman içinizdekileri söylersiniz burda yazdığınız gibi. Diğerleri için niye aramadı niye sormadı bunları hiç açmayın birdaha. Sadece konu olursa niçin öyle söylediğinizi söylersiniz o kadar.

Sorduğunuz icin teşekkür ederim 🙏 Şuan sabaha göre moralim daha iyi, bazı seyleri daha iyi düşünebiliyorum. Dediğim gibi konuşmuyorum esimle hala, yemeğimi yaptim oturdum ben yerken o geldi yedi, film izliyordum yanimda oturup cay içti sevdiğim seyleri yemem icin masaya getirdi (onun özür dileme şekli bu, hareketleriyle özür diler pişmanlığını dile getirir) ama ben o yokmus gibi davraniyorum
Çok iyi.Hiç sıkmayın canınızı.Sıkarsanızda böyle çaktırmayın.😂Eşiniz patavatsızca davranmış.Böyle hafif hafif burnunu sürtün😊

X