Görümce-yeğen yüzünden eşimle yaşadığım tartışma

Hepinize iyi akşamlar hanımlar, mutlu bayramlar. Bu benim ikinci üyeligim. Konu uzun olacağı için hemen konuya girmek istiyorum,

Eşimin yeğeni, kendisi 25 yaşında ve bulunduğumuz sehirden ailesiyle birlikte taşınmadan sık olmamak kaydıyla görüşüyorduk. Buarada 4 yıldır evliyim 30 yaşındayım. Konuya gelecek olursak, akşam yemek yerken eşime, yeğeni ve bir diger ablası yani alinin teyzesi olan kardeşinden icin benim bayramami kutlamadılar bilmediğim bir problem mi var diye sordum. Çünkü yegeni kardeşimin bayramini kutlamış, eşimide zaten arayip konuştu bana selam dahi göndermedi. Ablasinada (alinin teyzesine) cok kalabalik bir yerde oldugu icin sadece bayram mesaji gönderdim nasilsa musait olunca arar diye. Ama oda okudu ve geri dönüş yapmadi. (buarada hepsiyle ayri sehirlerdeyiz)

Eşimden hic beklemediğim bir tepki geldi, "demekki kendini sevdirmemissin seni aramiyorlar sende onlari arama". Aramiz evet onlarla cok iyi değil fakat herhangi bir tartışma söz konusuda değildi ben biraz mesafeli biriyimdir onlara karşı degil herkese karşı. Aslinda aranmamaktan ziyade eşimin tepkisini cok üzüldüm. Biraz üstüne gittim, yeğeninin annesine neden ali (ismi ali değil) yogurtyulafi aramadi bir problemmi var diye sorarmisin bayramdan sonra dedim. Sevmiyor demekki zorlami araticam dedi. Esim burada hakli ama biraz moralim bozuldu sanirim. Bende, madem sevmiyor bundan sonra bayramini kutlamadigi kisinin evine gelemez dedim. Esimin patavatsizligina cok moralim bozuldu ve 2 3 aydir sanirim evden cikmamamizin etkisiyle biraz tartıştık. "Yogurtyulaf benim kardesim ve yegenim bu eve gelecek ve sen kardesimi alip yegenimi almayacaksin oylemi bu iş kötüye gidiyor bak" dedi. Sevmediği insanin evine gelmez heralde dedim. ( buarada esimle beraber babamlarla ayni şehire taşınmak istiyoruz , dun telefonda konuşurken babam esimin yaninda, kardeşin nereye biz oraya sen istediğin yere git kizim dedi. Ailem kardesimin uzerine fazlaca düşüyorlar rahatsizliklari oldugu icin. Ama bunu esime anlatamiyorum seni ayiriyorlar diyor. Ama kardesim henuz bekar nerede ise baslarsa onun yanina gideriz demek istedi) baban bile seninle ayni sehirde yasamak istemiyor kimbilir neler yapiyorsun ki insanlar seni sevmiyor dedi..

Hic bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum.. kapiyi kapatip odama geldim. Yasak olmasa evden gidecektim ama elim kolum bagli.. birde onu ailesinden koparmaya çalıştığımı düşünüyor, yapi gereği soguk bir insan olmam ve bana yaptiklarina goz yummadigim icin hatalı oldum sanırım.. ailesine karşı yaptığım birseyde yok ya neyse.. kalbim acıyor, ufak bir konu nerelere geldi..

Sizce haksiz miyim? Biraz fazlami uzatmışım.. ne yapıyım bana akıl verin lütfen.. konu cok uzun oldu buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim
eşiniz sacmalamıs az sızde kafanıza takmayjn daga fazla uzulmeyın

Sevdirmek zorunda mısın? Hayır.
Sevdirmek diye bir tabir bile olmamalı aslında insan lugatinda. Birine biri neden kendini sevdirmeye ugrasir ki o kim ya? Ben onu sevmem asıl bu saatten sonra de geç bence. Ne kiymetlilermis kardeşim.

Evet haklısın bence. Ama eşinin gebel tavrı böyle değilse geçer, düzelir inşallah.
Eşinin bu tavrının altında ne yatıyor acaba? Sınırlı mıydı o an? Ya da konu çok mu uzadı? Bazen insan karşıdakini kırmak için kasıtlı da böyle konuşabiliyor. Ama bence de çok kırıcı. Ailen bile seni istemiyor demek çok üzücü.
Sen yineYine bir süre mesafe koyabilirsin ki tekrar yapmasin
Asla böyle değildi, ona şaşırıyorum zaten. Eşimden beklediğim cevabi alamayinca biraz fazla uzattim sanırım istediğimi duyabilmek icin ama o aksine kalbimi kirarak cevap verdi. Konuşmayacağım bir süre ne olursa olsun insan düşmanına bile o sekilde konuşmazdı

Kesinlikle öyle, kaldi ki cevremizdeki ablalar, teyzeler hep demezlermi eşimin 20 yıl sonra bile yeni huylarını görüyorum diye. Zaten bu şekilde tepki verecegini bilsem hic olayi buralara getirirmiyim, gerçekten şaşkınım kırgınım
Eşime anlattım durumu.
Zaman herşeyi herkese gösterir
Bu bayan güçlü kalmaya güçlü duruş sergilemeye devam etsin mesafesini de korusun diyor 🙏

Zaten bana da mesafeli diye samimiyetsiz diyenler oluyordu üniversitede pek sevilmezdim😂😂😂çokta tin yani.

Bizi burda üzen onların tavrı değil de eşinin çıkışı oldu hem baba mevzuunda hem o yoğurtlu yulaf ve Ali konusunda.

Ancak bı dolduruşa gelme söz konusu olabilir.onun etkisinden olan biseydir o yüzden silkelen kendine gel ama tavırda yap eşine yani ♥️

Hepinize iyi akşamlar hanımlar, mutlu bayramlar. Bu benim ikinci üyeligim. Konu uzun olacağı için hemen konuya girmek istiyorum,

Eşimin yeğeni, kendisi 25 yaşında ve bulunduğumuz sehirden ailesiyle birlikte taşınmadan sık olmamak kaydıyla görüşüyorduk. Buarada 4 yıldır evliyim 30 yaşındayım. Konuya gelecek olursak, akşam yemek yerken eşime, yeğeni ve bir diger ablası yani alinin teyzesi olan kardeşinden icin benim bayramami kutlamadılar bilmediğim bir problem mi var diye sordum. Çünkü yegeni kardeşimin bayramini kutlamış, eşimide zaten arayip konuştu bana selam dahi göndermedi. Ablasinada (alinin teyzesine) cok kalabalik bir yerde oldugu icin sadece bayram mesaji gönderdim nasilsa musait olunca arar diye. Ama oda okudu ve geri dönüş yapmadi. (buarada hepsiyle ayri sehirlerdeyiz)

Eşimden hic beklemediğim bir tepki geldi, "demekki kendini sevdirmemissin seni aramiyorlar sende onlari arama". Aramiz evet onlarla cok iyi değil fakat herhangi bir tartışma söz konusuda değildi ben biraz mesafeli biriyimdir onlara karşı degil herkese karşı. Aslinda aranmamaktan ziyade eşimin tepkisini cok üzüldüm. Biraz üstüne gittim, yeğeninin annesine neden ali (ismi ali değil) yogurtyulafi aramadi bir problemmi var diye sorarmisin bayramdan sonra dedim. Sevmiyor demekki zorlami araticam dedi. Esim burada hakli ama biraz moralim bozuldu sanirim. Bende, madem sevmiyor bundan sonra bayramini kutlamadigi kisinin evine gelemez dedim. Esimin patavatsizligina cok moralim bozuldu ve 2 3 aydir sanirim evden cikmamamizin etkisiyle biraz tartıştık. "Yogurtyulaf benim kardesim ve yegenim bu eve gelecek ve sen kardesimi alip yegenimi almayacaksin oylemi bu iş kötüye gidiyor bak" dedi. Sevmediği insanin evine gelmez heralde dedim. ( buarada esimle beraber babamlarla ayni şehire taşınmak istiyoruz , dun telefonda konuşurken babam esimin yaninda, kardeşin nereye biz oraya sen istediğin yere git kizim dedi. Ailem kardesimin uzerine fazlaca düşüyorlar rahatsizliklari oldugu icin. Ama bunu esime anlatamiyorum seni ayiriyorlar diyor. Ama kardesim henuz bekar nerede ise baslarsa onun yanina gideriz demek istedi) baban bile seninle ayni sehirde yasamak istemiyor kimbilir neler yapiyorsun ki insanlar seni sevmiyor dedi..

Hic bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum.. kapiyi kapatip odama geldim. Yasak olmasa evden gidecektim ama elim kolum bagli.. birde onu ailesinden koparmaya çalıştığımı düşünüyor, yapi gereği soguk bir insan olmam ve bana yaptiklarina goz yummadigim icin hatalı oldum sanırım.. ailesine karşı yaptığım birseyde yok ya neyse.. kalbim acıyor, ufak bir konu nerelere geldi..

Sizce haksiz miyim? Biraz fazlami uzatmışım.. ne yapıyım bana akıl verin lütfen.. konu cok uzun oldu buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim
Canım bunlar klasik erkek cümleleri....Dalgaya al kendini sikmaya degmez.Allah askina o sevmeyen her kimse sana geldiğinde kendine malzeme cikarmak varken ne diye neden söyle mi böyle mi peşine dusuon?Esin patavatsiz sacma konuşmuş.Birak kendi haline ailesinden koparma 😅Ben oyle yaptim o da o lafları bıraktı

Eşime anlattım durumu.
Bu bayan güçlü kalmaya güçlü duruş sergilemeye devam etsin mesafesini de korusun diyor 🙏

Zaten bana da mesafeli diye samimiyetsiz diyenler oluyordu üniversitede pek sevilmezdim😂😂😂çokta tin yani.

Bizi burda üzen onların tavrı değil de eşinin çıkışı oldu hem baba mevzuunda hem o yoğurtlu yulaf ve Ali konusunda.

Ancak bı dolduruşa gelme söz konusu olabilir.onun etkisinden olan biseydir o yüzden silkelen kendine gel ama tavırda yap eşine yani ♥
Çok teşekkür ederim size ❤ gerçekten bir erkek gözüne ihtiyacım vardi kimseyede anlatilmiyor ki. Sanırım onceden esimle bu soğukluk konusu konuşulmuş çünkü çoğu kişi ayni seyi söyledi tabi burda benim göremediklerimi goruyorsunuz. Esinizin söylediklerine uyacağım mesafeye aynen devam o zaman

Canım bunlar klasik erkek cümleleri....Dalgaya al kendini sikmaya degmez.Allah askina o sevmeyen her kimse sana geldiğinde kendine malzeme cikarmak varken ne diye neden söyle mi böyle mi peşine dusuon?Esin patavatsiz sacma konuşmuş.Birak kendi haline ailesinden koparma 😅Ben oyle yaptim o da o lafları bıraktı
Kendime kızıyorum cok uzattım diye ama bi taraftanda diyorum ki, iyiki yapmışım. Hic görmediğim bambaşka bir yüzünü gördüm eşimin. Ama ailesine mesafeli davranmakla en güzelini yapıyormuşum, simdi eski yoğurtyulafi mumla arayacaklar

Cani
Kendime kızıyorum cok uzattım diye ama bi taraftanda diyorum ki, iyiki yapmışım. Hic görmediğim bambaşka bir yüzünü gördüm eşimin. Ama ailesine mesafeli davranmakla en güzelini yapıyormuşum, simdi eski yoğurtyulafi mumla arayacaklar
Canım,benim mesafeli kişiliğimi önceden yargılayan esim simdi övüne övüne anlatıyor.Kimseyle yüz göz olmadan bir sınırda diye.Olayin püf noktası da saygı.O zaman kimse sana bir sey diyemiyor😉Sende artik el oğluna ne yapsan da can olamayacağını anlamış olmuşsun bosver bu sana tecrübe işte

kardeşiniz kaç yaşında?
ali onu yaşça yakın arkadaş gibi gördüğü için aramış olabilir.
hem eşinizi aramış sizi niye ayrıca araması gerektiğini de anlamadım.
görümcemin çocukları da eşimi arar bunu dert etmek hiç aklıma gelmedi.

Mesafeden kastım arayıp sormamak değil aslinda. Onlar sehir degistirmeden once gorustugumuz zaman sabahlara kadar oyun oynardik, farkli sehirde okula basladi arayıp sordum, harclik gonderdim. Tatile geldiginde ozellikle davet ettim. Ama yüz-göz olmadim. Yani bayramda aranmayacak kadar ne yaptim onu bilmek istedim aslinda. Cunku her bayram arayip bu bayram aranmamak bilmeden birseymi yaptim acaba diye dusundurdu. Kendimde arayip sormak istemedim utandim belkide böyle bir soru sormaya
Öncelikle eşiniz çok ağır ve kurucu konuşmuş. Bir insan beni aramıyor diye dert yandığım kişi ‘’ demek seni sevmiyor ‘’ derse o kişi olaya çok iyi niyetli yaklaşmıyordur. Babanız hakkında dediklerini saymıyorum bile, çok ağır şeyler söylemiş. Eşiniz Bile olsa bu hayatta kimseye açığınızı belli etmeyeceksiniz.
geleyim sizin tutumunuza. Bayramda beni şu aramadı bu aramadı diye asla üzülmem, aradılar diye de sevinmem. Genelde arama sorma işlerini sevmiyorum. Benim de harçlık verdiğim yeğenler oluyor mesela ama şu yazdığınızı okuyunca aklıma geldi aramadılar vs diye. Aramasınlar ne olacak. İlla bir kusurum olması gerekmiyor. Eğer ben harçlık verdim, ilgilendim niye böyle oldu derseniz bu yaptıklarınızın karşılığını bekliyorsunuz hissi uyandırdı bende. Eşinize niye aramadılar, sorar mısn demeniz de yanlış. Birine neden beni bayramda aramadın demek yanlış. İsteseydi arardı. Bu kadar net

Esın fazla fazla abartmıs ama bence onu sınırlendıren nokta neden benı aramadıkları sor dıyonce onu doödurusa getırıp aralarını bozmak ıstıyor gıbı bı ızlenım vermıssın bence o yuzden sınırlenmıstır emınım vede sacma bısey olmus aramasın ne olacak. Abım bana sorsa yada amcam dayım yengenı neden aramadın dıye dırek sevmıyorum derım yada bıseyım olmadıgı ıcın aramam aramıyorumda. Benı aramayanıda umursamam

Eşime anlattım durumu.

Ancak bı dolduruşa gelme söz konusu olabilir.onun etkisinden olan biseydir o yüzden silkelen kendine gel ama tavırda yap eşine yani ♥
Merhaba, bugün sabah yaşadıklarımıda değerlendirebilir misiniz, biraz önce kalktım evcilim var onunla ilgilendim mamasini suyunu degistirdim esimin uyuduğu odada. Kahvalti hazirlamiyormusun dedi cok sert bir sekilde. Hayir Cok kirginim dün son soyledigin seyi unuttun mu dedim. Neymis ben zaten akrabalarimla küsmüsüm. Kimseyi arayip sormazmışım alismismis cok sabretmis ama bundan sonra hersey cok bambaska olacakmis onuda kaybetmisim.

Evet teyzemle konuşmuyorum cunku bana ve aileme hakaretler edip namusuma kadar laf soyledi. Ailemizden bu insani cikardik konusmuyoruz, zaten akrabam cok az ama iliskilerimiz su sekilde, herkes kendi halinde. Bu benim sorunum degil. Yok neymiş amcamida aramiyormusum yahu sanane. Cekti gitti mutfaga o sinirle. Napiyim bana akil verin lutfen

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim size ❤ gerçekten bir erkek gözüne ihtiyacım vardi kimseyede anlatilmiyor ki. Sanırım onceden esimle bu soğukluk konusu konuşulmuş çünkü çoğu kişi ayni seyi söyledi tabi burda benim göremediklerimi goruyorsunuz. Esinizin söylediklerine uyacağım mesafeye aynen devam o zaman

Eşinize ufaktan bı küfür savurdu ama hakkınızı helal edin😂 o da niye dolduruşa geliyor diyeydi :)
Merhaba, bugün sabah yaşadıklarımıda değerlendirebilir misiniz, biraz önce kalktım evcilim var onunla ilgilendim mamasini suyunu degistirdim esimin uyuduğu odada. Kahvalti hazirlamiyormusun dedi cok sert bir sekilde. Hayir Cok kirginim dün son soyledigin seyi unuttun mu dedim. Neymis ben zaten akrabalarimla küsmüsüm. Kimseyi arayip sormazmışım alismismis cok sabretmis ama bundan sonra hersey cok bambaska olacakmis onuda kaybetmisim.

Evet teyzemle konuşmuyorum cunku bana ve aileme hakaretler namusuma kadar laf soyledi. Ailemizden bu insani cikardik konusmuyoruz, zaten akrabam cok az ama iliskilerimiz su sekilde, herkes kendi halinde. Bu benim sorunum degil. Yok neymiş amcamida aramiyormusum yahu sanane. Cekti gitti mutfaga o sinirle. Napiyim bana akil verin lutfen
Birrden bu noktaya nasıl geldi böyle çok sabrettim herşey başka olacak ?

Bu arada 'esimin görüşü şu' kimle konusmuuorsa konuşmamaya devam etsin normalde insan ilişkisi nasılsa kendinden ödün vermesin aynen devam...kendini hirpalamasin zaman herkese herşeyi gösterecek zaten .evde ne yapıyorsa işlerini yapsin.kocasi gelir gelmez yer yemez keyfi bilir çokta tın şeklinde davransın. belki biraz zor olacak zamana bırakarak devam etsin bazı şeyler kendiliğinden çözülür .kesinlikle herşeyi zamana yayarak devam etsin ..adam dengesiz..kadını suçlu görüyor.kendini büyük ve olgun gösterip eşini duruşuyla ezsin bu tarz adamlarin anlayacağı dil bu.diyor

Eşinize ufaktan bı küfür savurdu ama hakkınızı helal edin😂 o da niye dolduruşa geliyor diyeydi :)

Birrden bu noktaya nasıl geldi böyle çok sabrettim herşey başka olacak ?

Bu arada 'esimin görüşü şu' kimle konusmuuorsa konuşmamaya devam etsin normalde insan ilişkisi nasılsa kendinden ödün vermesin aynen devam...kendini hirpalamasin zaman herkese herşeyi gösterecek zaten .evde ne yapıyorsa işlerini yapsin.kocasi gelir gelmez yer yemez keyfi bilir çokta tın şeklinde davransın. belki biraz zor olacak zamana bırakarak devam etsin bazı şeyler kendiliğinden çözülür .kesinlikle herşeyi zamana yayarak devam etsin ..adam dengesiz..kadını suçlu görüyor.kendini büyük ve olgun gösterip eşini duruşuyla ezsin bu tarz adamlarin anlayacağı dil bu.diyor
Kendimi ilk defa cok degersiz hissediyorum, bu yapilan psikolojik bir siddet değil mi 😔 beni degersiz gostererek pıstirmaya çalışıyor, benim akrabalarimla beni vurmaya calisiyor, esinizin dediklerine birebir uyacağım, artık gittiği yere kadar :KK43:

Kendimi ilk defa cok degersiz hissediyorum, bu yapilan psikolojik bir siddet değil mi 😔 beni degersiz gostererek pıstirmaya çalışıyor, benim akrabalarimla beni vurmaya calisiyor, esinizin dediklerine birebir uyacağım, artık gittiği yere kadar :KK43:
Vallaha benimde akrabalarım bin beter herseyide kocama anlatırım o da bana anlatır
Siz böyle şeyler yaşayınca ben korktum.
İnsanoğlu ne kötü içimizi açıyoruz malzeme olarak kullanıyorlar yeri gelince ha

Vallaha benimde akrabalarım bin beter herseyide kocama anlatırım o da bana anlatır
Onun ailesi cok daha fena coook. Burda ablasinin yaptıklarını ( bana karşı değil) anlatsam neler neler söyler ne hakaretler edersiniz. Bizde sizin gibiydik paylaşırdık sözde dertlesirdik, bugün birer birer önüme geldi hepsi. Ha herseyi anlatmam ama işte teyzemle konusmuyorum mesela sebebini anlatir ara ara söylenirdim niye böyle oldu diye. Ufacik seyleri büyütüp seni kimse sevmiyora getirdi. Kimseye guvenmemek lazimmis onu anladim, eşe bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanki bir yanım artik ayrılmak istiyor. Çünkü aslinda sebep dediğim gibi yegeni değil, eşimin kendisi. Başkalarının yaninda bana canim bile demez, ayıpmış ne gerek varmış. Birine misafirlige, ozellikle akrabalarina gittigimizde beni komsu kizi yerine koyar. Asla gozle temas kurmaz yokmusum gibi. Neymis utanıyormuş. Koskoca insan yuksek lisans mezunu kariyeri guzel bir isi ve meslegi olan birisi bunu yapan, ailesi bana neden boylesiniz hic evli gibi degilsiniz diyorlar. Haklilar ama babamin yaninda bana askim deme lütfen utanıyorum diyor. Bu insan benimle evlenebilmek icin beni uzun yıllar bekledi.. benim haberim bile yoktu beklediginden.. evlenmeden önce gozunden sakınırdı. 4 yıldır eşime güvenmediğim belki cocugumada sevgi gostermez diye cocuk yapmadim.. ha evde iyiydi hoştu ama işte disarda beni yok sayinca evde iyi davranmanin ne mantigi kaliyor ki. Aslinda dunku tepkim bunlarin hepsineydi.. yine degersiz hissetim sahiplenilmek istedim olmadi

Bana insanlarin yaninda komsu kizi gibi davrandığı icin benim bayramimi bile kutlamaya değer gormuyorlar diye düşündüm, cunku eşler başkalarına esini nasil anlatir nasil davranirsa, karsi tarafta ayni sekilde davranmayi kendinde hak görür

Konuya gelecek olursak, akşam yemek yerken eşime, yeğeni ve bir diger ablası yani alinin teyzesi olan kardeşinden icin benim bayramami kutlamadılar bilmediğim bir problem mi var diye sordum. Çünkü yegeni kardeşimin bayramini kutlamış, eşimide zaten arayip konuştu bana selam dahi göndermedi. Ablasinada (alinin teyzesine) cok kalabalik bir yerde oldugu icin sadece bayram mesaji gönderdim nasilsa musait olunca arar diye.
Kim kimdir anlasam yorum yapacağım.
Derdinizi yazdıktan sonra tekrar bir okusaydınız keşke.
Ali kim? Konuya etkisi ne?
alinin teyzesi olan kardeşinden için....
Bu cümlede yazar ne demek istedi?
Anlayanlara, üstüne yorum yapanlara maşallah.

Kim kimdir anlasam yorum yapacağım.
Derdinizi yazdıktan sonra tekrar bir okusaydınız keşke.
Ali kim? Konuya etkisi ne?
alinin teyzesi olan kardeşinden için....
Bu cümlede yazar ne demek istedi?
Anlayanlara, üstüne yorum yapanlara maşallah.
Esimin yeğeni Ali, beni aramayan görümcem alinin annesi değil teyzesi. Kafam karışıktı yazarken ama yinede herkes anlamış

X