Görümce-yeğen yüzünden eşimle yaşadığım tartışma

Cicek Kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
6.091
17.574
Hepinize iyi akşamlar hanımlar, mutlu bayramlar. Bu benim ikinci üyeligim. Konu uzun olacağı için hemen konuya girmek istiyorum,

Eşimin yeğeni, kendisi 25 yaşında ve bulunduğumuz sehirden ailesiyle birlikte taşınmadan sık olmamak kaydıyla görüşüyorduk. Buarada 4 yıldır evliyim 30 yaşındayım. Konuya gelecek olursak, akşam yemek yerken eşime, yeğeni ve bir diger ablası yani alinin teyzesi olan kardeşinden icin benim bayramami kutlamadılar bilmediğim bir problem mi var diye sordum. Çünkü yegeni kardeşimin bayramini kutlamış, eşimide zaten arayip konuştu bana selam dahi göndermedi. Ablasinada (alinin teyzesine) cok kalabalik bir yerde oldugu icin sadece bayram mesaji gönderdim nasilsa musait olunca arar diye. Ama oda okudu ve geri dönüş yapmadi. (buarada hepsiyle ayri sehirlerdeyiz)

Eşimden hic beklemediğim bir tepki geldi, "demekki kendini sevdirmemissin seni aramiyorlar sende onlari arama". Aramiz evet onlarla cok iyi değil fakat herhangi bir tartışma söz konusuda değildi ben biraz mesafeli biriyimdir onlara karşı degil herkese karşı. Aslinda aranmamaktan ziyade eşimin tepkisini cok üzüldüm. Biraz üstüne gittim, yeğeninin annesine neden ali (ismi ali değil) yogurtyulafi aramadi bir problemmi var diye sorarmisin bayramdan sonra dedim. Sevmiyor demekki zorlami araticam dedi. Esim burada hakli ama biraz moralim bozuldu sanirim. Bende, madem sevmiyor bundan sonra bayramini kutlamadigi kisinin evine gelemez dedim. Esimin patavatsizligina cok moralim bozuldu ve 2 3 aydir sanirim evden cikmamamizin etkisiyle biraz tartıştık. "Yogurtyulaf benim kardesim ve yegenim bu eve gelecek ve sen kardesimi alip yegenimi almayacaksin oylemi bu iş kötüye gidiyor bak" dedi. Sevmediği insanin evine gelmez heralde dedim. ( buarada esimle beraber babamlarla ayni şehire taşınmak istiyoruz , dun telefonda konuşurken babam esimin yaninda, kardeşin nereye biz oraya sen istediğin yere git kizim dedi. Ailem kardesimin uzerine fazlaca düşüyorlar rahatsizliklari oldugu icin. Ama bunu esime anlatamiyorum seni ayiriyorlar diyor. Ama kardesim henuz bekar nerede ise baslarsa onun yanina gideriz demek istedi) baban bile seninle ayni sehirde yasamak istemiyor kimbilir neler yapiyorsun ki insanlar seni sevmiyor dedi..

Hic bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum.. kapiyi kapatip odama geldim. Yasak olmasa evden gidecektim ama elim kolum bagli.. birde onu ailesinden koparmaya çalıştığımı düşünüyor, yapi gereği soguk bir insan olmam ve bana yaptiklarina goz yummadigim icin hatalı oldum sanırım.. ailesine karşı yaptığım birseyde yok ya neyse.. kalbim acıyor, ufak bir konu nerelere geldi..

Sizce haksiz miyim? Biraz fazlami uzatmışım.. ne yapıyım bana akıl verin lütfen.. konu cok uzun oldu buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim

Eşiniz patavatsız belli cok saçma konuşmuş amma madem mesafe seviyorsunuz ki bence de mesafe candır cok severim o zaman darılıp kırılıp sorgulamayin.
Görümcelerim eşimi arar bazen konuşurlar benim haberim dahi olmaz bayramda olsa sormam kırılmam ilişkimiz mesafeli olduğu için bana normal geliyor.
Ailevi meselenize ise karıştırmayın önce dönüp kendine baksin sevilecek adam miyim bu kadin beni sevdi diye sorsun man kafa :sinirli:

Ben haksız olduğunuz bir durum bulamadım açıkçası çünkü bende karşı taraftan birşey hissetsem eşime sorarım çünkü kime sorcam. Eşinizin bu denli kırıcı sözlerine anlam veremedim. Ayıp etmiş bence size karşı. Aynı olayı ben yaşasaydım bende sizin verdiğiniz tepkiyi verirdim. Kardeşiniz için geçmiş olsun, babanızla aranızda konuştuğunuz durum onu ilgilendirmez kırmak için laf söylemiş resmen.

Eşiniz patavatsız belli cok saçma konuşmuş amma madem mesafe seviyorsunuz ki bence de mesafe candır cok severim o zaman darılıp kırılıp sorgulamayin.
Görümcelerim eşimi arar bazen konuşurlar benim haberim dahi olmaz bayramda olsa sormam kırılmam ilişkimiz mesafeli olduğu için bana normal geliyor.
Ailevi meselenize ise karıştırmayın önce dönüp kendine baksin sevilecek adam miyim bu kadin beni sevdi diye sorsun man kafa :sinirli:
Aslinda normal zamanda bende umursamam konuşurlar kapatırlar ben sadece selam söylerim Ama her bayram görüşürdük, hatta yeğeni sabah ezanina kalkinca hemen mesajla kutlardı oglen gorusecek olmamıza rağmen. O yüzden tuhaf geldi sanırım, birde corona etkisi var psikolojim pek iyi değil. Esimin soyledigi şey kulaklarimda yankılanıyor devamlı. Cok kırgınım çok

4 yilda eşinizin bu konularda ne tepki verecegini bilmemeniz asil garip olan.

Ayrica şikayet ederek böyle şeyler soylediginiz icin eşiniz tepki vermiş diye dusunuyorum. Bu konularda eşe şikayet etmek doğru gelmiyor bana, adam napsin yani?
Ben eşime "şu beni aramadi, sormadi" desem şikayet amacli degil sohbet amacli soyledigimi bilirdi mesela ve en fazla boşver takma, sen de arama gibi şeyler derdi.

Hele gidip "sorsana beni neden aramamiş" demeniz tuz biber olmuş. Kimse sizi aramak zorunda degil, hesap sorduramazsiniz eşiniz araciligiyla.
Bu kişilerle aranizda tartisma, hakaret vs olsaydi yorumum farkli olurdu ama aramizda tartisma bile gecmedi demissiniz bu durumda evinize de gelirler elbet, o ev tek sizin degil, gelen de sizin yüzünüzü görmek için yanip tutuştuğundan gelmiyor. 🙄
Fazla uzatiyorsunuz.

İkidir erkek tarafina hak veriyorum bugün hayirdir insallah 😆

Bence fazla uzatmışsınız. Evet, insan bana niye mesaj atılmıyor diye düşünür. Sevmiyor ki aklına gelmemiş. Ben eşime ''yogurtyulafi aramadi bir problemmi var diye sorarmisin bayramdan sonra '' demem, Kendim arayabilir, öğrenebilirim.
Aklima geldi ama utandim böyle birsey sormaya. Esim sorsun yanimda oldugunu hissettirsin istedim

Eşinizin söyledikleri ağır olmuş evet ama sizin de, onlara benim bayramımı neden kutlamadıklarını sor demeniz gereksiz olmuş. Düşünüyorum, eşim de bana , yeğenine , ablana, teyzene sor neden benim bayramımı kutlamışlar dese, sormam tabi ki , bunun üstüne bu eve gelemezler dese ben de sinirlenirim. Bir bayram kutlaması alt tarafı, büyütmüşsünüz.

4 yilda eşinizin bu konularda ne tepki verecegini bilmemeniz asil garip olan.

Ayrica şikayet ederek böyle şeyler soylediginiz icin eşiniz tepki vermiş diye dusunuyorum. Bu konularda eşe şikayet etmek doğru gelmiyor bana, adam napsin yani?
Ben eşime "şu beni aramadi, sormadi" desem şikayet amacli degil sohbet amacli soyledigimi bilirdi mesela ve en fazla boşver takma, sen de arama gibi şeyler derdi.

Hele gidip "sorsana beni neden aramamiş" demeniz tuz biber olmuş. Kimse sizi aramak zorunda degil, hesap sorduramazsiniz eşiniz araciligiyla.
Bu kişilerle aranizda tartisma, hakaret vs olsaydi yorumum farkli olurdu ama aramizda tartisma bile gecmedi demissiniz bu durumda evinize de gelirler elbet, o ev tek sizin degil, gelen de sizin yüzünüzü görmek için yanip tutuştuğundan gelmiyor. 🙄
Fazla uzatiyorsunuz.

İkidir erkek tarafina hak veriyorum bugün hayirdir insallah 😆
Cok fazla tartismayiz. O yuzden böyle bir tepki vereceğini bilmiyordum. Ben hizmet edeceğim, ben yemek yapacağım, ben yatağıni hazirlayacagim. Sevmedigim insanin evine gercekten gitmem ben.

Eşinizin söyledikleri ağır olmuş evet ama sizin de, onlara benim bayramımı neden kutlamadıklarını sor demeniz gereksiz olmuş. Düşünüyorum, eşim de bana , yeğenine , ablana, teyzene sor neden benim bayramımı kutlamışlar dese, sormam tabi ki , bunun üstüne bu eve gelemezler dese ben de sinirlenirim. Bir bayram kutlaması alt tarafı, büyütmüşsünüz.
Anlik tepkiler iste, suan sakince düşünce evet neden soylemisim ne gerek vardiki diyorum ama iyiki soylemisim hic gormedigim bir yanini görmus oldum

İlk olarak Mesafe koyarak en güzelini yapmışsınız.
Ayrıca size msj atılmamış ya siz kendinizi biliyorsanız yaranız yoksa gocunmayın. Yani sizin bu olayı didiklemenize anlam veremedim derdi olan gelsin kendi söylesin siz peşine düşmeyin bence şahsen ben olsam öyle yapardım.

İkincisi eşiniz maalesef çok kaba sizi hiç kimse sevmiyor ama kendi sevdiğini (severek evlendiğini düşünüyorum) ve evli olduğunu unutarak pişkin pişkin konuşuyor cevabı yapıştırın hareketle veya sözle susmayın.

Cok fazla tartismayiz. O yuzden böyle bir tepki vereceğini bilmiyordum. Ben hizmet edeceğim, ben yemek yapacağım, ben yatağıni hazirlayacagim. Sevmedigim insanin evine gercekten gitmem ben.

Biz de 7/24 tartismayiz ama bazi konularda eşimin kurmasi muhtemel cümleleri bile dusunebiliyorum. 😬😬😬
Neyse hizmeti siz yapmak zorunda degilsiniz eşinize soyleyin hizmeti kendisi de karşilasin oyle misafir edersiniz.👍 Hiç istemiyorum demekten iyidir.

İlk olarak Mesafe koyarak en güzelini yapmışsınız.
Ayrıca size msj atılmamış ya siz kendinizi biliyorsanız yaranız yoksa gocunmayın. Yani sizin bu olayı didiklemenize anlam veremedim derdi olan gelsin kendi söylesin siz peşine düşmeyin bence şahsen ben olsam öyle yapardım.

İkincisi eşiniz maalesef çok kaba sizi hiç kimse sevmiyor ama kendi sevdiğini (severek evlendiğini düşünüyorum) ve evli olduğunu unutarak pişkin pişkin konuşuyor cevabı yapıştırın hareketle veya sözle susmayın.
Yok hayır bir problemim olmadi ama sadece esime sordum biliyormusun sebebini diye. Cunku yukarda yazdığım gibi mesafeliyim evet ama yinede her bayram konuşurduk bu bayram ikisi birden yazmayinca tuhaf geldi. Evet severek evlenmiştik, ama insan eşine böyle birseyi nasil soyler aklim almıyor. Ilk defa icim acıyor ne yapmam gerek kestiremiyorum

Yok hayır bir problemim olmadi ama sadece esime sordum biliyormusun sebebini diye. Cunku yukarda yazdığım gibi mesafeliyim evet ama yinede her bayram konuşurduk bu bayram ikisi birden yazmayinca tuhaf geldi. Evet severek evlenmiştik, ama insan eşine böyle birseyi nasil soyler aklim almıyor. Ilk defa icim acıyor ne yapmam gerek kestiremiyorum

Sabırlı iseniz tek tavsiyem beklemeniz. Eşinize de aksetmeyin sadece bekleyin onlardan gelecek ilk hareketi görün ve kalıbınıza göre şekil alın başka birşeye hiç gerek yok gerçekten.
Aksi takdirde haklıysanız eğer haklıyken haksız duruma düşürülürsünüz👍

Bence mesafeli olduğunuz için eşinize şikayet edilmişsiniz, o da bunun üzerine patlamış sanki. Şimdi değil ama mesele biraz soğuyunca oturup tekrar konuşursunuz bu konuyu,şuan kırgın olduğunuz için sanki doğru cümleler kuramayacakmışsınız gibi geldi.

Ben haksız olduğunuz bir durum bulamadım açıkçası çünkü bende karşı taraftan birşey hissetsem eşime sorarım çünkü kime sorcam. Eşinizin bu denli kırıcı sözlerine anlam veremedim. Ayıp etmiş bence size karşı. Aynı olayı ben yaşasaydım bende sizin verdiğiniz tepkiyi verirdim. Kardeşiniz için geçmiş olsun, babanızla aranızda konuştuğunuz durum onu ilgilendirmez kırmak için laf söylemiş resmen.
Beni anladığıniz icin cok mutlu oldum evet babamla aramda olan seyler onu hic ilgilendirmez ama babamin söylemek istediği o degildi aslinda. Artik esimde bizim ailemizden oldugu icin soylediginin yanlis yere çekileceğini düşünemedi babam. Eşimin söyledikleri karşısında cok şaşırdım. Normalde cevabımı sakinmam ama ilk defa beynim durdu kalbim acidi soyleyecek hic birsey bulamadim

Sabırlı iseniz tek tavsiyem beklemeniz. Eşinize de aksetmeyin sadece bekleyin onlardan gelecek ilk hareketi görün ve kalıbınıza göre şekil alın başka birşeye hiç gerek yok gerçekten.
Aksi takdirde haklıysanız eğer haklıyken haksız duruma düşürülürsünüz👍
Cok sakin bir yapim yoktur ama gerçekten bir sure konusmak istemiyorum icimde birseyler koptu sanki. Dediğiniz gibi en guzeli biraz sessiz kalmak

Bence mesafeli olduğunuz için eşinize şikayet edilmişsiniz, o da bunun üzerine patlamış sanki. Şimdi değil ama mesele biraz soğuyunca oturup tekrar konuşursunuz bu konuyu,şuan kırgın olduğunuz için sanki doğru cümleler kuramayacakmışsınız gibi geldi.
Evet kesinlikle suan mantikli düşünemiyorum, hemen olayin ustunede konusmak istemiyorum açıkçası. Bekleyip göreceğim

X