Görümcemi nasıl durdurabilirim?

Benim etrafımda gözlemlediğim şey şu.Birisi kendinde bir eksik hissedince diğerlerinde de olsun istiyor.Kendi çocuklarına izletmis ya ,sen izletmezsen ondan daha iyi birşey yapmış olacaksin,bunu hazmedemiyor.İcten içe biliyor yanlış olduğunu.Siz de çocuklarının okul başarısından vurun.Ben böyle olsun istemiyorum diyin.Zararlarini ne kadar anlatırsanız anlatın anlamaz,çünkü anlamak istemez.Esiniz de açık çek vermiş , kullanın gitsin

Merhabalar. 27 yaşındayım. 8 aylık bir oğlum var. Görümcem benden 8 yaş büyük ve 6 ve 9 yaşında iki oğlu var. Oğulları okuldan arta kalan vakitlerini ekran karşısında geçiriyorlar. Bu görümcem ve eşinin onayladığı bir durum ve ben bu durum hakkında hiç görüş bildirmedim. Herkesin kendi çocuğu kendi kararı.

Geleyim benim sorunuma. Görümcem, oğlum 3 aylıkkenden beri oğluma telefon vermemi, televizyon açmamı söylüyor. Teknoloji şart deyip duruyor. Bana göre teknoloji bunlardan ibaret değil ve en az 3 yaşına kadar asla ekran olmamalı. 3 sene okul öncesi öğretmenliği yaptım. Çok çocuk şarkısı söylerim ama görümcem telefondan aç diyip duruyor 😠

Defalarca anlattım. Çok seviyeli konuşuruz. Her seferinde tamam der ama beni tekrar gördüğünde yine aynı şeyleri söyleyip duruyor. Şimdilik oğlum anlamıyor ama ilerde annem benden bir şey esirgiyor olarak algılayacak.

Ekran konusu eşimle ortak kararımız ama eşimin olduğu ortamda konuyu açmıyor. Eşimde benim yanımda söylerse ben konuşacağım ama sana söylediğinde gerekirse kalbini kır dedi ama nasıl kestirip atacağımı bilmiyorum.

Konuyu tekrar açtığında ki eminim açacak. Ne söyleyip artık karışmaması sağlayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Doktora danıştım kesinlikle karşı çıktı bu ne taş devrine ait kafa dedi de bide onane ya oannaee ne karışıyo sanki bilim adamı yetiştirmişt egelmiş akıl veriyo

Merhabalar. 27 yaşındayım. 8 aylık bir oğlum var. Görümcem benden 8 yaş büyük ve 6 ve 9 yaşında iki oğlu var. Oğulları okuldan arta kalan vakitlerini ekran karşısında geçiriyorlar. Bu görümcem ve eşinin onayladığı bir durum ve ben bu durum hakkında hiç görüş bildirmedim. Herkesin kendi çocuğu kendi kararı.

Geleyim benim sorunuma. Görümcem, oğlum 3 aylıkkenden beri oğluma telefon vermemi, televizyon açmamı söylüyor. Teknoloji şart deyip duruyor. Bana göre teknoloji bunlardan ibaret değil ve en az 3 yaşına kadar asla ekran olmamalı. 3 sene okul öncesi öğretmenliği yaptım. Çok çocuk şarkısı söylerim ama görümcem telefondan aç diyip duruyor 😠

Defalarca anlattım. Çok seviyeli konuşuruz. Her seferinde tamam der ama beni tekrar gördüğünde yine aynı şeyleri söyleyip duruyor. Şimdilik oğlum anlamıyor ama ilerde annem benden bir şey esirgiyor olarak algılayacak.

Ekran konusu eşimle ortak kararımız ama eşimin olduğu ortamda konuyu açmıyor. Eşimde benim yanımda söylerse ben konuşacağım ama sana söylediğinde gerekirse kalbini kır dedi ama nasıl kestirip atacağımı bilmiyorum.

Konuyu tekrar açtığında ki eminim açacak. Ne söyleyip artık karışmaması sağlayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Ne görümceler var yahu bende görümceyim yengelerime asla karışmam kardeş gibi takılırız abilerimden daha çok severim onlar da bana çok düşkündür neden yani neden karışıyorlar anlamıyorum canım sen eşine söyle o konuşsun en temizi o ben olsam öyle yapardım gereken herşeyi söylemişsin eşin görümceni senden daha iyi tanıyordur ne derse durur iyi biliyordur Allah sabır versin evladına da uzun sağlıklı ömürler

Çok uzun süre görüşmedim çünkü 3 aylıktan beri söylüyor ama iki gün önce denk geldik.
Bir de babam senden duyup bana verme diyor dedi ama babası hep söylüyordu. Benimle alakalı değil
Iyi oluyor ekran vermemen lazim zaten diyin. siz de ona karışın surekli ekran verme diye. Sana ne diyince de filmi kopartin. Cunku olmasi gereken sizi ilgilendirmez ben boyle uygun goruyorum bosuna okul oncesi ogretmenligi yapmadim demek.

X