Görümcemi nasıl durdurabilirim?

insanlar kendi yapamadığı bir şeyi çevresinde birileri yapınca vicdanları rahatsız olabiliyor. muhtemelen görümceniz de içten içe kendi de ekran vermenin zararlarını biliyor ama yapamıyor, siz yapınca da rahatsız hissediyor kendisini. Ben annesi olarak bunu uygun görüyorum bu konu tartışmaya kapalı diyin gülerek ama net bir şekilde, anlayacaktır.
Çok teşekkür ederim. 🌹🌼

Merhabalar. 27 yaşındayım. 8 aylık bir oğlum var. Görümcem benden 8 yaş büyük ve 6 ve 9 yaşında iki oğlu var. Oğulları okuldan arta kalan vakitlerini ekran karşısında geçiriyorlar. Bu görümcem ve eşinin onayladığı bir durum ve ben bu durum hakkında hiç görüş bildirmedim. Herkesin kendi çocuğu kendi kararı.

Geleyim benim sorunuma. Görümcem, oğlum 3 aylıkkenden beri oğluma telefon vermemi, televizyon açmamı söylüyor. Teknoloji şart deyip duruyor. Bana göre teknoloji bunlardan ibaret değil ve en az 3 yaşına kadar asla ekran olmamalı. 3 sene okul öncesi öğretmenliği yaptım. Çok çocuk şarkısı söylerim ama görümcem telefondan aç diyip duruyor 😠

Defalarca anlattım. Çok seviyeli konuşuruz. Her seferinde tamam der ama beni tekrar gördüğünde yine aynı şeyleri söyleyip duruyor. Şimdilik oğlum anlamıyor ama ilerde annem benden bir şey esirgiyor olarak algılayacak.

Ekran konusu eşimle ortak kararımız ama eşimin olduğu ortamda konuyu açmıyor. Eşimde benim yanımda söylerse ben konuşacağım ama sana söylediğinde gerekirse kalbini kır dedi ama nasıl kestirip atacağımı bilmiyorum.

Konuyu tekrar açtığında ki eminim açacak. Ne söyleyip artık karışmaması sağlayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Görümceniz, teknolojiyi çok farklı anlamış..

Siz üstelik işin uzmanısınız 3 yaşa kadar ekran kısıtlaması en doğrusu. Siz evladınızla kaliteli vakit geçirdikten sonra telefon, televizyon çok çok anlamsız kalır bir çocuk için.

Kalbini kırmayın ama kararlarınıza saygı duymasını, kardeşiyle böyle karar aldığınızı söyleyin.. Net olun.

Görümceniz, teknolojiyi çok farklı anlamış..

Siz üstelik işin uzmanısınız 3 yaşa kadar ekran kısıtlaması en doğrusu. Siz evladınızla kaliteli vakit geçirdikten sonra telefon, televizyon çok çok anlamsız kalır bir çocuk için.

Kalbini kırmayın ama kararlarınıza saygı duymasını, kardeşiyle böyle karar aldığınızı söyleyin.. Net olun.
Aynen böyle düşünüyorum. Çok teşekkür ederim cevabınız için. Tek istediğim beni darlamayı bırakması. Net söylüyorum ama uslubumu biraz sertleştirmem gerekiyor. Tamam diyip yine darlamaya devam ediyor çünkü

Görüşmeyerek mesafe koyarak anlatabilirsin . Bence en iyisi bu .
Bi bahaneler uydurabilirsin . Ayrıca eşin söylenmesi gerekeni de söylemiş .
Benim görümcem de böyle demekki hepsi aynı 😂 yalnızken söylüyor . Ben bazen cvp veriyorum bazen gülüyorum 😂😂

Kendisi doğru yapmadığının farkında o yüzden sizinde yapmanızı istiyor. Sınava çalışmadığımızda ya da düşük not aldığımızda sınava çalışmayan ve düşük not alan arkadaşlarımız olunca rahatlarız ya onun gibi
Sağlıklı beslenmeye çalışırsın yolundan çevirmeye çalışırlar
Bu konuyu açınca yorum yapmadan konuyu değiştirin duymazdan gelin ya da he diyip geçin

Ben bu sekilde uygun buluyorum karışmazsan sevinirim deyip geçin. Neden takıyorsunuz ki.
Kilit nokta bu aslında. Takıyorum. Takmamayı başaramıyorum. Dışardan görseniz karlı dağlardan serin sanırsınız, elimden geldiğince belli etmem ama içimde takmamayı başaramıyorum. Sadece kendime zarar aslında. Biraz daha rahat olmayı öğrenmeye çalışıyorum

Merhabalar. 27 yaşındayım. 8 aylık bir oğlum var. Görümcem benden 8 yaş büyük ve 6 ve 9 yaşında iki oğlu var. Oğulları okuldan arta kalan vakitlerini ekran karşısında geçiriyorlar. Bu görümcem ve eşinin onayladığı bir durum ve ben bu durum hakkında hiç görüş bildirmedim. Herkesin kendi çocuğu kendi kararı.

Geleyim benim sorunuma. Görümcem, oğlum 3 aylıkkenden beri oğluma telefon vermemi, televizyon açmamı söylüyor. Teknoloji şart deyip duruyor. Bana göre teknoloji bunlardan ibaret değil ve en az 3 yaşına kadar asla ekran olmamalı. 3 sene okul öncesi öğretmenliği yaptım. Çok çocuk şarkısı söylerim ama görümcem telefondan aç diyip duruyor 😠

Defalarca anlattım. Çok seviyeli konuşuruz. Her seferinde tamam der ama beni tekrar gördüğünde yine aynı şeyleri söyleyip duruyor. Şimdilik oğlum anlamıyor ama ilerde annem benden bir şey esirgiyor olarak algılayacak.

Ekran konusu eşimle ortak kararımız ama eşimin olduğu ortamda konuyu açmıyor. Eşimde benim yanımda söylerse ben konuşacağım ama sana söylediğinde gerekirse kalbini kır dedi ama nasıl kestirip atacağımı bilmiyorum.

Konuyu tekrar açtığında ki eminim açacak. Ne söyleyip artık karışmaması sağlayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Sakın ızın vermeyın ben o hatayı yaptım oğlum otizmli oldu. Gerekirse esınıze rest cekın görümcenız hadsız

Siz onu sarmayın devamlı ekranın zararlarıyla ilgili şeylerin ekran görüntüsünü alıp gönderin yanında bile değilken 🤣 bak çok zararlıymış bak ne kadar zararlıymış bak öyle demişler diye defalarca her gün saat başı atıp bezdirin 😄
Diğer söylenmesi gereken her şeyi başta eşiniz sonra arkadaşlar yazmışlar zaten, net duruş soğuk bir dik çıkış yeter.

Ben hoşuma gitmeyen her türlü konuda kim olduğu farketmez bu konuda yoruma kapalıyım teşekkürler tekrar etmeyin anksiyetem tutuyor diyorum 😅 fazlasıyla ise yarıyor, herkes kendi çocuğuyla ilgilensin akıl vermesin tablet veren hiçbir anneyi eleştirmiyorum vermediğim için de kimsenin haddi değildir eleştirmek , eleştiren eleştirmenin alasını görür.

"Uff cahil cahil konuşmayı kes ya, iyi çok matah bir şey çocukların ekran karşısında zombi gibi Büyümüş, ona verilen saçmaliklar, tüm reklamlar bilinçaltina girmiş. Aferin iyi yapmışsın" de bir kere, daha da gelmez sana böyle şeylerle.
Hak edene hak ettiğini söylemiyorsunuz sonra imalardan , pasif agresifliklerden anlamasını bekliyorsunuz.
Konuşun, tersleyin, onu ezikleyin. Sizi tutan ne?

Şukadar şeye engel olamıyormusnuz gerçekten?
Biz öyle uygun gördük, lütfen bu konu tekrar açılmasın kalpler kırılmasın diyip kesip atamiyormusunuz cidden?

... ve bir de 3 aylık bebek telefonla ,tabletle bir yerine vurup kendine de zarar verebilir allah korusun ..bebek tablet telefondan ne anlayacakmış

Sanane de gec.

X