Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Kızım çok konuskandir sorar herşeyi ben durması gereken yerde müdahale ediyorum ustelemezde. Ama çocuk bunlar ağzından her çıkana müdahale edilmiyor malesef. Onun çocukları alışkın olduğu için bizde gelelim diye ısrar ederler ama kızım benden çekindiği için beni götürün kelimesi kullanmaz sadece sorar işte nereye gidiyorsunz gibisinden o akşamda gidip geri geldikleri için merak etti sanırım. O an diyecektim herkes bizmi gibisinden ortam gerilecek diye kendimde kızgın olduğum için bişey demedim ama ben gerilecegime onlar gerilseydi keşke. Heryere benim çocuklarımı götürmek zorunda değil elbette haklısınız ama hiç bir yere asla götürmedigi için kendiside biz biryere gidecekken bunu biliyorsa çocuklarında gazlayip bak şuraya gidiyorlarmis dediği için ben bozuldum
Ayrıca gerilsin ortalık sizden değerli mi? sizin zamaninizdan değerli mi ?
Kızınızın üzülmesinden değerli mi ?

İnanin.boyle durumlarda ses çıkarmıyorlar.Cunku görümceniz sinsi kimse yokken gelip meyve almalar.Yok gizli saklı yemek yemeler.

O gizli olsun siz inadına açık olun.Birakin o gerilsin siz değil

Ayrıca gerilsin ortalık sizden değerli mi? sizin zamaninizdan değerli mi ?
Kızınızın üzülmesinden değerli mi ?

İnanin.boyle durumlarda ses çıkarmıyorlar.Cunku görümceniz sinsi kimse yokken gelip meyve almalar.Yok gizli saklı yemek yemeler.

O gizli olsun siz inadına açık olun.Birakin o gerilsin siz değil
Haklısınız zaten buraya konu actigimdan beri daha netim herşeyde. Eşim bile farketmiş önceden amaan derdin herşeye ablamla ilgili şimdi biseyler olmuş diyor 🤭 doğru benim keyfimden iç huzurumdan önemli değil o beni gerecegine birazda kendi gerilsin zaten dolma konusunda bı şok yaşadığına inanıyorum hala bekliyor benden getirmemi bende konu kapandı diye susuyorum 😂

Gorumcem 38 yasnda. Kvdem eli açık öyle sakınmaz biraz annelik duygusu fazla kabarık sanrm ama pasiflikte var özellikle gorumceme karşı. Birkere kayinpederim bize ekmek kızartma Makinesi aldı gorumcem ortalığı ayağa kaldırdı kvdemde demişti neden böyle yapıyorsun ben sana yaptığımın 4/1ini onlara yapamadım senin evine gelirken 20kiloluk yağla pirincle geldim diye gorumcemde tekmi yedim getirdiniz beraber yedik demişti 🤦🏻‍♀️ ugrasilacak bir insan değil evde bir gram ve ay başına kadar bizi gecindirecek para var zaten buna ben yarım altında taksam neden tam altın değil der
Dili annesine ne söylemiş ah nasıl incindim okurken .
Acaba farkında olmadan bizlrde anne babalarimiza boyle konusuyormuyuz? Bı sarsıldım .

Yazıklar olsun gerçekten .
Kızınıza takılan kupeleri bozdurup ederi kadar birşeyde takabilirsiniz.
Öyle insanlar değilsiniz biliyorum ama değmeyecek insana çok bile bu diye düşündüm siz anlattıkça yeni şeyler 😓😓😓

Dili annesine ne söylemiş ah nasıl incindim okurken .
Acaba farkında olmadan bizlrde anne babalarimiza boyle konusuyormuyuz? Bı sarsıldım .

Yazıklar olsun gerçekten .
Kızınıza takılan kupeleri bozdurup ederi kadar birşeyde takabilirsiniz.
Öyle insanlar değilsiniz biliyorum ama değmeyecek insana çok bile bu diye düşündüm siz anlattıkça yeni şeyler 😓😓😓
Küpeleri bozarsam onun kadar alcalmis olurum. Eşimde istemez böyle birşeyi. Ben durum olsaydı onada çeyrek alalım derdim daha öncede yazmıştım burda kurbana ayırdık para ve çeyrek aldı eşim arkadasina. Hatta kvdem çeyrek ben aldım onu yakın arkadaşınıza dedi bende anne sana takmadiki onu bize taktı bizim borçlarımızı odediniz onlarla dedim yine ben aldığımızı taktırdım eşime. Eşimde daha sünnet var keşke kabul etseydin anneminkini dedi bende sinsilik gelmedi aklima dedim güldü eşim. Yani eşimde farkında gram diye diretmedigimin ama gorumcemde gram kaldı. Bakalm haftaya guncelleyecegim gelişmeleri😬

Ben bu konuda sizi haksiz buldum gorumce 6 yasinda daha tam kendine hakim olmayan bir cocugu goturmek zorunda degil daha dogrusu goturse olur ama bu konuda kotu diyemeyiz belki buyudukce degisebilir onun cocugu kendini kurtarmis daha buyuk sorumlulugu bence daha az
Ama tabiki duyurmasi siz yokmus gibi geri donmesi ve diger tum yonleri hic bir mantiga sigmiyor

Görümceniz çekilecek dert değil
O konuda tamamen haklısınız
Aynı zamanda fazlasıyla arsızca davranıyor

Ama arkadaşa çeyrek takıp görümceye gram takılması benim aklıma yatmadı doğrusu
Sonuçta anladığım kadarıyla aranız kötü de değil
Evinizdeki sarmaları isteyebilecek yakınlıkta
Düzenli bi görüşme durumu mevcut yani
Hani mesela merhaba-merhaba durumunuz olur o zaman anlarım
DiĞer türlüsü bariz değer vermeme oluyor
Özel günlerde el aleme ortaya çıkılacağı zamanlarda bu tarz ödeşmeleri hoş bulmuyorum ben
Sevmiyorsam görüşmeyerek tavrımı ortaya koyarım

Çocuklu konuda da haksızsınız bence
Hoş iki tarafın çocuğu da hiç sınır bilmiyor da
Mesela ben olsam kızımı 10 kere sordurup da cevapsız bıraktırmazdım
Bi iki kere sorduktan sonra başka şeyle dikkatini dağıtırdım
Annelerimiz hep öyle yapardı yani
Kimsenin peşine takıldığımı hatırlamıyorum ben
Takılmama müsade de edilmezdi
Görümcenizin de çocuğu geleyim mi dediğin de müdahale etmesi gerekirdi
Biz başka bi şey yapacağız olmaz oğlum diye

Ben bu konuda sizi haksiz buldum gorumce 6 yasinda daha tam kendine hakim olmayan bir cocugu goturmek zorunda degil daha dogrusu goturse olur ama bu konuda kotu diyemeyiz belki buyudukce degisebilir onun cocugu kendini kurtarmis daha buyuk sorumlulugu bence daha az
Ama tabiki duyurmasi siz yokmus gibi geri donmesi ve diger tum yonleri hic bir mantiga sigmiyor
Ben zaten duyurupta böyle davranmasına kızıyorum alsın çocuğunu hadi eve gidyoruz desin hadi onuda demesin gezmeye gidiyoruz desin yani. Yemeğe gidiyoruz diyip tekrar ailece oraya dönmenin mantığı ne. Çocuğun bozulduğunun herkes farkındaydı o akşam

Görümceniz çekilecek dert değil
O konuda tamamen haklısınız
Aynı zamanda fazlasıyla arsızca davranıyor

Ama arkadaşa çeyrek takıp görümceye gram takılması benim aklıma yatmadı doğrusu
Sonuçta anladığım kadarıyla aranız kötü de değil
Evinizdeki sarmaları isteyebilecek yakınlıkta
Düzenli bi görüşme durumu mevcut yani
Hani mesela merhaba-merhaba durumunuz olur o zaman anlarım
DiĞer türlüsü bariz değer vermeme oluyor
Özel günlerde el aleme ortaya çıkılacağı zamanlarda bu tarz ödeşmeleri hoş bulmuyorum ben
Sevmiyorsam görüşmeyerek tavrımı ortaya koyarım

Çocuklu konuda da haksızsınız bence
Hoş iki tarafın çocuğu da hiç sınır bilmiyor da
Mesela ben olsam kızımı 10 kere sordurup da cevapsız bıraktırmazdım
Bi iki kere sorduktan sonra başka şeyle dikkatini dağıtırdım
Annelerimiz hep öyle yapardı yani
Kimsenin peşine takıldığımı hatırlamıyorum ben
Takılmama müsade de edilmezdi
Görümcenizin de çocuğu geleyim mi dediğin de müdahale etmesi gerekirdi
Biz başka bi şey yapacağız olmaz oğlum diye
Başkasının bana ne taktigina hiç takilmazdim bu zamana kadar. Ne getirdilerse aynısı götürdüm ama görümcem kendi yegenlerine takacagi hediyeyi bile nerden kirpsamda az taksam doğum günlerinde olsun çeşitli bahanelerle uyduruk hediyeler getirmesi kendi çocuklarına sıra geldimi oğlum kızım dayinizdan bisiklet isteyin pahalı oyunlar aldırın demek kendi evine kahvaltıya gidilmek istendiğinde masraf olacak diye istememesi (çocukları her seferinde bize gelmeyin annem bize peyniri bile sayıyla koyuyor tabagimiza demesi o çocukların kahvaltı konusu gectimi gelmeyin evde sucuk var siz gelirseniz biter demesi) üçün besin hesabini yapana ben neden fazlasıyla vereyim. Çocuğum 6 yaşında daha bir kez peşlerine takılıp bir yere gitmedi bu dediğinizi kabul edemem kusura bakmayın öğünde kızımı durdurmama sebebim her seferinde bek götürüyorum bır kezde o gotursundu. Ben goturmedigim zaman ayiplaniyorum ne zararı var sanki deniliyor o götürecek oldumu kaale bile alınmıyor bu durum aptal olan biziz demekki çocuk takıyoruz pesimize.

Başkasının bana ne taktigina hiç takilmazdim bu zamana kadar. Ne getirdilerse aynısı götürdüm ama görümcem kendi yegenlerine takacagi hediyeyi bile nerden kirpsamda az taksam doğum günlerinde olsun çeşitli bahanelerle uyduruk hediyeler getirmesi kendi çocuklarına sıra geldimi oğlum kızım dayinizdan bisiklet isteyin pahalı oyunlar aldırın demek kendi evine kahvaltıya gidilmek istendiğinde masraf olacak diye istememesi (çocukları her seferinde bize gelmeyin annem bize peyniri bile sayıyla koyuyor tabagimiza demesi o çocukların kahvaltı konusu gectimi gelmeyin evde sucuk var siz gelirseniz biter demesi) üçün besin hesabini yapana ben neden fazlasıyla vereyim. Çocuğum 6 yaşında daha bir kez peşlerine takılıp bir yere gitmedi bu dediğinizi kabul edemem kusura bakmayın öğünde kızımı durdurmama sebebim her seferinde bek götürüyorum bır kezde o gotursundu. Ben goturmedigim zaman ayiplaniyorum ne zararı var sanki deniliyor o götürecek oldumu kaale bile alınmıyor bu durum aptal olan biziz demekki çocuk takıyoruz pesimize.
O zaman konudaki derdiniz durumunuzun olmaması değil
Direkt götürmek istemiyorum deseniz daha açıklayıcı benim için

Çocuk konusuna gelince
Bence siz de götürerek hata yapıyorsunuz
Kim ayıplarsa da ayıplasın
Annesi veya babası yanında olmayan bi çocuğu asla yanıma almam
Allah korusun bi şey gelse başına o sorumluluğu istemem yani
Ayıplayan varsa alsın kendi götürsün

Dügün biter bitmez yaz bari topige pazar gunu yaprak sarma pisircem yazdiklarini okurken yicem😂
Bende sarmalari pişirip oturup burda yazacağım olanları valla 😂😂 şuan bile sırf dolamalari alamadı diye resmen köşesine çekildi. Kvdeme sorduracak gibi geliyor dolmayi. Az yüzü varsa bidaha istemez zaten

O zaman konudaki derdiniz durumunuzun olmaması değil
Direkt götürmek istemiyorum deseniz daha açıklayıcı benim için

Çocuk konusuna gelince
Bence siz de götürerek hata yapıyorsunuz
Kim ayıplarsa da ayıplasın
Annesi veya babası yanında olmayan bi çocuğu asla yanıma almam
Allah korusun bi şey gelse başına o sorumluluğu istemem yani
Ayıplayan varsa alsın kendi götürsün
Ayriyetten götürmek içimden gelmiyor diyede yazmıştım yukarilarda. Durum olmaması anlık bu aylık bişey yoksa şükür üst üste gelmeseydi alım gücüm var. Ama bidaha asla goturmeyecegim kimseyi

Birinin çocuğunu yanına almayı geçtim
İki arkadaş yapılan bi geziden bahsetmek istiyorum size
Ona göre kendi durumunuza siz uyarlayın

Eskiden iki arkadaş arabayla gezerken şoför hatası yüzünden kaza yapmışlardı ve yolcu olan çocuk vefat etmişti
Çocuğun ailesi şoför olan arkadaşına dava açıp dünya tazminat almışlardı

Ne kadar riskli olduğunu düşünün

Birinin çocuğunu yanına almayı geçtim
İki arkadaş yapılan bi geziden bahsetmek istiyorum size
Ona göre kendi durumunuza siz uyarlayın

Eskiden iki arkadaş arabayla gezerken şoför hatası yüzünden kaza yapmışlardı ve yolcu olan çocuk vefat etmişti
Çocuğun ailesi şoför olan arkadaşına dava açıp dünya tazminat almışlardı

Ne kadar riskli olduğunu düşünün
Haklısınız gerçekten kendi mesuliyet almıyor ama bnmle yollarken hiç bu tarafını düşündüğü yok. Bende bundan snra mesuliyet alamam herkes annesiyle babasıyla gezsin diyeceğim👍

X