Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Gram duruyor şuan. Bidaha eşimle konusmadik bu konuyu yani oda sevmez bu muhabbetleri bende çocuğun dayısı diye susuyorum en müko çeyrek takalım der o gün bende mahçup olmasın diye sesimi çıkarmam gorumcemden haz etmediğimi biliyor tam altını teklif dahi edemez taktirmayacagimi biliyor🤭 ah ah size bir vukuat daha anlatacağım zaten eşim oyuzdende ablasına kızgın kırgın. Ama tabiki kardeşler kötü bisey olsa ilk biz koşarız ama eşimde biliyor para canlısı biri olduğunu birebir şahit oldu geçen gun
Ne oldu :KK45:

Biz evlenmeden önce eşim babasının arabasını kullanıyordu. Araba alındığında 16 yasindaymisti yani o yaşlarda başlamış. Evlenirken de babasından istiyor arabayı alışkın olduğu için arabaya ben araba alana kadar bende dursun ama yine beraber kullanalım gezme tozma iş güç oldumu iste benden Diyor babasida sıkıntı yapmadı verdi sağolsun. Biz evlendikten 2 yıl snra araba aldık ortak kullandigimiza dokunmadik yani onu babasına geri verdi. Bir yıl snra trafik kazasında araba pert oldu 🤦🏻‍♀️ snra babasida arabayı yine verdi sağolsun ortak kullanıyoruz hala. Kayinpederimde kızıma diyor bu sizin arabanız artık üzülme eskisi bozuldu falan diyor sürekli. Geçenlerde eşim babasına dedi baba ben şuan yeni araba alacağım ama bunuda kullandı attı olacak ( araba eski yaşı büyük sürekli masraf çıkarıyor) bunu satalım (30bin anca verirler belki vermezler bile) ben yeni araba alayım ortak kullanmaya devam ederiz senin benim yapmayız demis. Kayinpederimde kızıma bu araba sizin falan diyor ya görümcem bunu ciddiye alıp babasıyla kavga etmiş o arabanın arka tekerlekleri benim ona veremezsin fln demiş. Babasida olsun oğlum çürüyene kadar kullanırız bunu elleme dedi. Geçende mangala gittik gorumcemin çocuğunuda götürdük demiştim ya çocukta dayısına diyor bu araba bizimde sayılır sadece sizin değil dedi eşimde öyle tabi dayicim annenmi söylüyor bunları dedi sustu çocukta bende yanında konusuluyorki duymuş çocuk işte boşver dedim. Eşim ogun baya üzüldü baya baya görümcem arabayı kullanıyoruz diye kıskanıyor elinden gelse kira ister arabaya 😁

Lütfen yüzsüz gorumceye ederi kadar değer ve yüz verin. Yoksa eşiniz de duracağı yeri bilmez. Siz normal karşılarsanız eşiniz de karsılar
Bu zamana kadar öyle yaptı zaten ben tepki verdikçe eşimde vermeye başladı. Yani herkes sınırını bilsin gibisinden öyle düşman gibi davranma yok ama herkes bı yerini bilsin artık dedim

Biz evlenmeden önce eşim babasının arabasını kullanıyordu. Araba alındığında 16 yasindaymisti yani o yaşlarda başlamış. Evlenirken de babasından istiyor arabayı alışkın olduğu için arabaya ben araba alana kadar bende dursun ama yine beraber kullanalım gezme tozma iş güç oldumu iste benden Diyor babasida sıkıntı yapmadı verdi sağolsun. Biz evlendikten 2 yıl snra araba aldık ortak kullandigimiza dokunmadik yani onu babasına geri verdi. Bir yıl snra trafik kazasında araba pert oldu 🤦🏻‍♀️ snra babasida arabayı yine verdi sağolsun ortak kullanıyoruz hala. Kayinpederimde kızıma diyor bu sizin arabanız artık üzülme eskisi bozuldu falan diyor sürekli. Geçenlerde eşim babasına dedi baba ben şuan yeni araba alacağım ama bunuda kullandı attı olacak ( araba eski yaşı büyük sürekli masraf çıkarıyor) bunu satalım (30bin anca verirler belki vermezler bile) ben yeni araba alayım ortak kullanmaya devam ederiz senin benim yapmayız demis. Kayinpederimde kızıma bu araba sizin falan diyor ya görümcem bunu ciddiye alıp babasıyla kavga etmiş o arabanın arka tekerlekleri benim ona veremezsin fln demiş. Babasida olsun oğlum çürüyene kadar kullanırız bunu elleme dedi. Geçende mangala gittik gorumcemin çocuğunuda götürdük demiştim ya çocukta dayısına diyor bu araba bizimde sayılır sadece sizin değil dedi eşimde öyle tabi dayicim annenmi söylüyor bunları dedi sustu çocukta bende yanında konusuluyorki duymuş çocuk işte boşver dedim. Eşim ogun baya üzüldü baya baya görümcem arabayı kullanıyoruz diye kıskanıyor elinden gelse kira ister arabaya 😁
Aman Allahım baya paragözmüş.Bence onun böyle olmasında eşininde rolü olabilir.Bu konular çocuğun yanında konuşuluyorsa eniştenin yanında da konuşuluyordur.

Annesinin yaprakları diye yüz buldu sürekli istedi. O öyle düşünüyor kafasında nasılsa verir dedi ben vermeyince de bozuldu sorma şimdiki konumuz kıyafet 🤦🏻‍♀️ bana agir bir abiye giydirtmeye çalışıyor aklınca millete bnmle yarışıyor diyecek hayatta giymem sünnet bu dedim ben olsam giyerim diyor benim bebek mevlutunde abiye giyip gelmiş herkes abartı buldu biraz laf söyledi işte ne gerek vardı evde giymeye diye ozaman çok bozulmuştu smdi bana diyor kardeşinin düğününde giydiğini giy diye çok değişik kafaya sahip ya şu pazar günü gelsede bitse vallahi
Ya yaprak dediğin kaç paralık şey, içine giren pirinç senin emek senin, ya sabır. Sana versiği kadar hatta fazlasını ona da veriyordur pek çok şeyin.

ağustos ortası kardeşim sünnet yapacak, ben kıyafet almak için gelinimizle yeğenimin almasını bekledim onlarınkinden daha gösterişli olmasın ayıp etmeyeyim, millet dedikodu yapmasın diye.

Seninki de seni malzeme yapmak için dokuz takla atıyor. Ne ayıp ne utanç verici.

Araba meselesine de hayret ettim, ölmemiş insanın malından hak iddia edemezsin, adam ister satar yer ister çöpe atar. Onun nalı çünkü, hurdaya çıkmak üzere olan bir arabadan beklentiye girip satılmasını engelleyip insanları o arabaya mahkum etmek ayrı utanç kaynağı, insan acır babasına ya. Şu an 30bin etmeyen araba gerçekten zor çalışıyordur. Fiyatlar uçtu çünkü

X