Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

O zaman konudaki derdiniz durumunuzun olmaması değil
Direkt götürmek istemiyorum deseniz daha açıklayıcı benim için

Çocuk konusuna gelince
Bence siz de götürerek hata yapıyorsunuz
Kim ayıplarsa da ayıplasın
Annesi veya babası yanında olmayan bi çocuğu asla yanıma almam
Allah korusun bi şey gelse başına o sorumluluğu istemem yani
Ayıplayan varsa alsın kendi götürsün
Bana da bu düşünce çok bencilce geliyor. Çocukken kardeşim hasta olduğu için annem hep hastaneydi babam da işte. Amcalarım da sizin gibi düşündüklerinden herhalde hiç ilgilenmediler, bir yere götürmediler ben de evin içinde çok yalnız ve mutsuz büyüdüm. Konuşabilen kendisi yiyebilen tuvaletini yapabilen bir çocuğu arada bir yerlere çıkartmak zahmet veren bir olay değil.

Bana da bu düşünce çok bencilce geliyor. Çocukken kardeşim hasta olduğu için annem hep hastaneydi babam da işte. Amcalarım da sizin gibi düşündüklerinden herhalde hiç ilgilenmediler, bir yere götürmediler ben de evin içinde çok yalnız ve mutsuz büyüdüm. Konuşabilen kendisi yiyebilen tuvaletini yapabilen bir çocuğu arada bir yerlere çıkartmak zahmet veren bir olay değil.
Olay zahmeti değil
Kimseyi sırtımda götürmüyorum sonuçta
Ama Allah korusun başına bi şey gelse
Mesela bi yere düşer, boğazına bi şey kaçar gibi
Kimse eğlendirmeye götürmüşsün Allah razı olsun demez
Ben de o suçluluk duygusunu hayatım boyunca yaşamak istemem doğrusu

Eren'e üzüldüm. Çocuk yaşta bir suçu günahı yok ama en az annesi kadar antipatik. Muhtemelen de ona benzer biri olup çıkacak. Hiç tanımadığım bir çocuğa gıcık oldum resmen.

Evet kızlar yeni bir mevzu ile karşı karşıyayim😬
Belki gorumcemi hatirlayaniniz vardır. Maddi konulara aşırı önem veren anne babasının benim evime alarak getirdikleri yiyecekleri alıp evine taşıyan gorumcem.

Şimdi oğlunun sünnet cemiyeti var. Takıya gelmeden önce yine bir yiyecek mevzusu yaşadık. Kvdem salamura yaprak almış beni aradı ben kendime ayırdım kızım sararsan sanada yollayacağım buzluguna atarsın dedi. Bende olur dedim yollamış sağolsun. İki çocuğum var onlar uyanıkken sarmam mümkün değil geceleri yaparım zaten dolma işi olsun vitrin silme işi vs. Bı gece oturdum eşim saplarını kopardı bende sardım güzelce. Gorumcem geçen beni aradı bişey dicem ama çekiniyorum kardeşime söyleme sakın sonra bana kızıyor annem sana yaprak vermiş sarmissin. onları sakın yeme bana ver sünnette salondan gelen insanlara ikram edeceğim birazda annem verecek dedi. Bende abla ben onları uykumdan feda edip sariyorum bı zahmet sende kendin uyuma sar dedim. snra konu değişti. Kvdeme gittim orda yine açtı konuyu ısrarla takmış kafayı istiyor. Bende dönüp kvdeme anne bidaha bana bişey yollama dönüp dolaşıp kızına gidiyor direk kızına ver dedim. Kvdemde utandı ama amacım ona laf söylemek değil yani. Snra yaprak satan bulamadım başkada yaprağım yok ki oturup saramiyorum dedi kvdem. Bu konu öyle duruyor sünnet yaklaşti muhtemelen yine isteyecek bı kısmını pişirdim zaten 😁 neyse şimdi gelelim takıya...

Gorumcem oğluna sünnet yapacak diye bebeği olana düğünü olana ucana kaçana çeyrek götürdü. Çeyrekte aldı başını gitti şuan sanmıyorum çoğu kişi çeyrek takamaz yani gorumcem bunu borç olarak gördüğü için böyle söylüyorum. Ben dedim aynısı yüzüne beni ilgilendirmez getirsinler dedi kp de bogazinami yapışacaksin insanların dedi güldü bende yanii diyip güldüm.

Şimdi şöyle bişey var bu konu gorumceni ilgilendiriyor sanane diyebilirsiniz ama ben yinede yazayım. Gorumcemin eltisi var. Bebeği oldu falan pandemi zamanı daha bir yıl olmadi kızda Mevlüt falan yapmadı haliyle. ben hediyemi veremedim geçenlerde zarfa para koydum bebeği için hediye niyetine pandemide gorusulmuyor yani ben veremeyecegime gore gorumceme dedim sen gorusuyorsun ilet diye boşver verme ben götürmem dedi niye dedim daha ben vermedim bebek görmeye cagirmadi beni dedi. Dedim abla saçmalama kaç kez kvdende denk geldiniz kız bebeğini sizin eve getirdi verseydin dedim yok vermedim dedi. Gorumcemin cemiyeti geçen yıl olacaktı ama pandemiden erteledi 1gun kala hemde tarih belliydi davetiye dağıtmisti. Eltiside tam sünnet tarihi memleketine annesine gitti sünnete gelmemek için. Büyük ihtimal gorumcem takı takmayinca çocuğuna oda misilleme yaptı karşısında bende onun oğluna takmam gibisinden.

Benimde geçen yıl kardeşim evlendi ben nişaninda bir çeyrek kardeşime bide geline çeyrek parası değerinde saat hediye ettim daha sonra düğününde durumum yoktu gram taktım bir tane.

Şuanda öyle aynıyım maddi açıdan. eşimin en yakın arkadaşının düğünü ile sünnet aynı aya denk geldi. Eşime arkadaşı çeyrek taktı eşimde bende ona çeyrek takarım onun bana iyiliği çok dokundu dedi. Ee sünnette ne yapacağız dedim eşimde bilmiyorum dedi.

Normalde böyle şeyleri kafaya takan biri değilim durumum el versin yeterki elimden geleni yaparım. Gorumcem iki çocuğuma küpe takmıştı. Hoş 200 lirayada küpe var 500lirayada. Götürüp kupeyi ne kadar diye soracak halim yok. Ama böyle üçün besin hesabini yapan yegenlerine kendi kızının yırtık delinmiş külotlu coraplarini getirip bunları giyerler diyen cüzdanını karıştırırken 10tl yere düşürüp benim kızım halacim bana ver parayı diyen kızıma (4yas) aa halam veremem para lazım bana diyen insanda da sanmıyorum pahalı küpe alip taksın.

Bende eşime durumumuz yok arkadaşına çeyrek takacaksan sunnetede gram alırız dedim eşimde ben dayisiyim dayım bana sunnetimde yanıma gidip gelip para verdi hala aklimdadir çokta sevinmistim dedi bende tamam ben gram altın takayim sende 200u 50lik bozdur 4 sefer gidip 50lira ver gönlünü yap yeğeninin dedim tamam dedi ama o gün gelince ne der bilmiyorum. Benimde içimden bundan fazlasını yapmak gelmiyor. Çocuğuna öğretmiş gorumcem cumhuriyet takın bana diyor dedesine ve dayısına yani eşime. 🤦🏻‍♀️

Bir de şu var. Ben gram takacağım sunnetten sonra gorumcem afallar gelip bana soracak ay siz ne takmıştıniz diye. Zaten takarken bakar görür orda bişey diyemecegi için sonradan bana soracak. Bende durumum ona yetti diyeceğim. Siz neler taktınız. Sunnetten snrada zaten gelişmeleri gelip yazarım kesin. Birde Kayinpederim çeyrek takacak almış bize gosterdi. Kvdem süslü biraz kendine 600tl kiyefet 250tl eşarp almış gorumcem onada bozulur durumunmu yok sanki diye 😏 öyle yani 😅

Kızlar vakti olan okumak isteyen 14.sayfaya baksın. Sünnetle alakalı değil ama yine gorumcem ile ilgili🙄😬 daha sonra sünnet gününude guncelleyecegim bekleyen arkadaşlar var gelişmeleri 😅

Sayfa16.. gorumcekim bana dolmaları almaya geldiii😏
Ayy o sarmaları ben versem hayatta uyuyamazdim herhalde..Yapması vermesi bir şey değil de yüzsüz gibi istenir mi öyle sonucta yemeyin ben dağıtacam ne demek bir de ben çocuklarımdan fırsat bulacam da saracağım yani bir de millete dağıtacağım.. b.k yesinler der geçerim ya da çok vermek istiyorsa gel beraber saralım dağıt derim..Ayy sarmaları ben sarmış gibi sinir oldum görümceye 🤣😭

Eren'e üzüldüm. Çocuk yaşta bir suçu günahı yok ama en az annesi kadar antipatik. Muhtemelen de ona benzer biri olup çıkacak. Hiç tanımadığım bir çocuğa gıcık oldum resmen.
Çocuga ne verirsen onu alırsın oda annesi gibi malesef bütün gün dedelerini arayıp bize sucuk getir beni bakkala markete götür diyip arıyor sucuk çok pahalıymış kendi paraları gitsin istemiyormuş diğer harcamalardada bu şekilde o çocuk malesef o konunun üzerine daha neler yaşadık anlatsam burda yine destan cikacakta üşeniyorum 😀
Mavi görümcen bir şey dedi mi
Konuyu hortlatmak istemezdim ama uzun zamandır burda yokum 😀 şimdi gördüm sorunu. Takı konusunu defalarca açtı ne taktigimi isim yazmadigim için anlayamadı tabi bende gram olduğunu belirttim geçen yıl gramla çeyrek arasında sadece 200tl fark vardı durumum musaitti takmak istemediğim için öyle yaptım ben gram taktım dedim oda baya şaşırmış gibi yapıp AA biz sizi çeyrek takmıştır diyorduk dedi bende kuyumcuya gidecek zamanimz olmadı evde gram vardı gram taktik çeyreğe tamamlansin diye eşime ikiyuzde üstüne tak çocuğun dedim ama gerek yok dedi dedim konu öyle kapandı bişey diyemedi 🤷🏻‍♀️
Ayy o sarmaları ben versem hayatta uyuyamazdim herhalde..Yapması vermesi bir şey değil de yüzsüz gibi istenir mi öyle sonucta yemeyin ben dağıtacam ne demek bir de ben çocuklarımdan fırsat bulacam da saracağım yani bir de millete dağıtacağım.. b.k yesinler der geçerim ya da çok vermek istiyorsa gel beraber saralım dağıt derim..Ayy sarmaları ben sarmış gibi sinir oldum görümceye 🤣😭
Sarmalari vermedim eşim ablasına ters yaoti biraz usenmede kendin sar diye öyle gecistirildi😀

Çocuga ne verirsen onu alırsın oda annesi gibi malesef bütün gün dedelerini arayıp bize sucuk getir beni bakkala markete götür diyip arıyor sucuk çok pahalıymış kendi paraları gitsin istemiyormuş diğer harcamalardada bu şekilde o çocuk malesef o konunun üzerine daha neler yaşadık anlatsam burda yine destan cikacakta üşeniyorum 😀
Kadın resmen parazit yetiştiriyor. Yarın o parazitin kendisine yapışacağının farkında olsaydı keşke. Yazık

Kadın resmen parazit yetiştiriyor. Yarın o parazitin kendisine yapışacağının farkında olsaydı keşke. Yazık
Bazen öyle konuşurken videoya çekiyorum eren sen evlenince bunları eşine izleticem bu çocukken de böyleydi diyeceğim diyorum 😂 çocuk 11 yaşında gorumcem hala elleriyle yemek yediyor çocuğun ağzından para lafı düşmüyor aşırı pinti bı tıp oldu çıktı görümcem bu hallerine siritip duruyor ama hiç iyi bişey degil cocugun psikolojisini bozdu bu yaşta biz çocuğa üzülüyoruz

Görümceniz çok Ucuz bir kadın cidden
Salamın sucuğun lafını yapıyor ya yuhh insan utanır cidden
Ben kimseden 1 çöp isteyemem

Eskilere cevap verme de bu sırada başka bir şey oldu mu onu anlat 😂
Ayy olmazmiii ama inan üşendim girip anlatmaya 😂 bak mesela geçenlerde çocuğunun ilkokul balosu oldu sadece anne ve babasını çağırmış bize söylemedi benim kizada öğretmeni sormuş derste benmki 1.sinifa gidiyor sen neden gelmedin kuzeninin balosuna demiş benim kızda garip tabi şok 🤷🏻‍♀️ bizim başka işimiz vardı öğretmenim demiş eve bir geldi sinir küpü anlatıyor anne halam bizi neden cagirmadi öğretmenim sordu ne diyecegimi bilemedim ya falan dedi bende ara halana sor dedim gorumcemde diyor halacim kişi sinirlamasi vardı bende sadece babaannenle desene söyledim dedi kızımda tavır yapıp kapattı telefonu. Sonra okuldan biri yine bana sordu neden gelmediniz siz diye bende haberimiz yoktu kişi sinirlamasi varmıştı dedim kadında ay ben pot kırdım ya dedi ne potu çıkar baklayi diyince öyle bişey yoktu balo yemekliydi senin görümce ekstra para ödememek için sizi cagirmamis demekki dedi 😂 bende görümceye dedim balodaki katılım ücretini ben ödedim keşke haberimiz olsaydı cocugada anı kalırdı dedim çocuk sever bizi bu arada yani 😂 aman işi gücü para ondan çıkmasın hep ona gelsin işte 😂

Sürekli görüşüyor musunuz 🙄 çünkü insan mahvolur 😅
Sürekli denmez ama çokta ara verilmiyor diyim malesef ben kendisine gitmem zaten kendide cagirmaz hep o gelsin yesin içsin gitsin geçen kayınvalidem gelecekti bı baktım oda gelmiş geleceğinizi bilseydim ona göre hazırlık yapardım dedim ev müsait değildi pek verdim eline kovayı süpürgeyi önce temizlik sonra oturalım dedim eski maviş yok 😂

Görümceniz çok Ucuz bir kadın cidden
Salamın sucuğun lafını yapıyor ya yuhh insan utanır cidden
Ben kimseden 1 çöp isteyemem
Evet soyutta kendisinin yaptığı çok ucuzluk ama somutta hep o tipler kazanıyor işte malına mal katio dursun bende evimin ihtiyaclarini giderlerini ondan bundan gidersem bende alırım dışarıya kendisini zengin gösterip ama içerde kan emici tip olduğunu bizler biliyoruz

Sürekli denmez ama çokta ara verilmiyor diyim malesef ben kendisine gitmem zaten kendide cagirmaz hep o gelsin yesin içsin gitsin geçen kayınvalidem gelecekti bı baktım oda gelmiş geleceğinizi bilseydim ona göre hazırlık yapardım dedim ev müsait değildi pek verdim eline kovayı süpürgeyi önce temizlik sonra oturalım dedim eski maviş yok 😂
Ay çok iyi yapmışsınız vallahi çalışsın bari biraz 🤣

Ay çok iyi yapmışsınız vallahi çalışsın bari biraz 🤣
Önceden hep hazır karsilardim aman mahcup olmayayım kafası vardı bende çünkü magna verme huyuda fazlaca. ama baktım hep ben yapıyorum böyle olmayacak saldım yani habersiz gelmeseydi oda davet bile etmedim yani tamam sonuçta kardeşinin evi davete gerek yok ama insan bı telefon kaldırıp bende geliyorum demesi gerek

Önceden hep hazır karsilardim aman mahcup olmayayım kafası vardı bende çünkü magna verme huyuda fazlaca. ama baktım hep ben yapıyorum böyle olmayacak saldım yani habersiz gelmeseydi oda davet bile etmedim yani tamam sonuçta kardeşinin evi davete gerek yok ama insan bı telefon kaldırıp bende geliyorum demesi gerek
Yeni doğum yapmışsiniz bir zahmet yardımcı olsun gelirken lohusa kadına eli boş gelmeseydi . Bir işe yarasaydi

Yeni doğum yapmışsiniz bir zahmet yardımcı olsun gelirken lohusa kadına eli boş gelmeseydi . Bir işe yarasaydi
Kız ne bişey getirmesi daha akşama yemeğe kaldılar cümbür cemaat 😂 ben cimri diyorum sen ne söylüyorsun canm 🤭 daha ben bir haftalikken bile bizi arayıp yemek varsa geliyoruz dedi eşimde utanmaza bak ya insan lahmacun yaptırıp gelir daha sen bize yemeğe geliyorsun dedi o lafa rağmen oturup yemek yediler bizde 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Kız ne bişey getirmesi daha akşama yemeğe kaldılar cümbür cemaat 😂 ben cimri diyorum sen ne söylüyorsun canm 🤭 daha ben bir haftalikken bile bizi arayıp yemek varsa geliyoruz dedi eşimde utanmaza bak ya insan lahmacun yaptırıp gelir daha sen bize yemeğe geliyorsun dedi o lafa rağmen oturup yemek yediler bizde 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Ay bu nasıl yuzsuzluk ya bari yemekleri yapsaydı kırkın yeni çıkmış . Aaa ben olsam utanırım ya

X