Deri ve Cilt Hastalıkları Gül Hastalığı (rosacea)...

Benim hormonlarım alt üst oldu. hem stres, hem ilaçlar, bağışıklığım düştü. 30 yaşına girince hem kilo, hem cilt, hem hormonlarım bütün dengem bozuldu. 28 yaşından beri adet duzensizligiyle ugrasiyodum zaten simdi de bunlarla. Stres alt ust etti. Ne urun kullanacagimi, nasil beslenecegimi sasirdim. Reklam kesinlikle degil, kozanin kukurtlu sabunu bana iyi geldi. O kadar sey kullandim ki gecsin diye yuzum, birilerine faydam dokunursa diye paylasiyorum. Belki baskasina sa iyi gelir. Yumusak yapiyor bir de. Rozanin jel olan kremini kullaniyorum, norevanin bb kremini suan gunes kremi arayisindayim ama bulamadim kendime gore.

benim de çok stresli olduğum bir dönemimde çıktı ilk olarak. kortizollü 2 ayrı krem vermişti doktorum ancak isimlerini anımsayamıyorum. biri yeşilli diğeri gül pembe rengindeydi. sırayla sürüyordum günde 2-3 kere. daha sonraları da yine sıkıntı stres yaptıkça ve alerjim artınca çıktı ama kreme gerek kalmadan söndü.

bence psikiyatriden destek alabilirsiniz. stresle baş etmek her zaman kolay olmuyor, temel sorunla ilgili destek almanız belki çözüme yardımcı olur.

çok geçmiş olsun.

Canim madelebii kullanin isterseniz deneyin ..ben suan tuo bebek asamasindayimm..o yuzden..hicbirsey deneyemiyorum..ama kasiyer arkadasin yuzu okada puruzsuzduki..bana dedigine gore iltihapli cok kotu sivilceler olusmus ondada..ve duzenli 2 senedir kullaniyormus..tonigindende almis..bebek gibiydi yuzu..bu bebk islerinden sonra bende alip kullanmayi dusunuyorum..cok gecmis olsun..
Bu krem yurtdisinda yok malesef. Annem su an izinde, gelirken getirebilir belki ona ismarlicam. Her eczanede de yokmus okudugum kadariyla....

Kremin görselini atar mısınız?
Canim madelebii kullanin isterseniz deneyin ..ben suan tuo bebek asamasindayimm..o yuzden..hicbirsey deneyemiyorum..ama kasiyer arkadasin yuzu okada puruzsuzduki..bana dedigine gore iltihapli cok kotu sivilceler olusmus ondada..ve duzenli 2 senedir kullaniyormus..tonigindende almis..bebek gibiydi yuzu..bu bebk islerinden sonra bende alip kullanmayi dusunuyorum..cok gecmis olsun..
Trendyol'da varmış, kimi iyi yorum yapmış kreme kimi kötü. Yağlı demişler kreme. Yağlı ciltlere iyi gelmeyebilir

Atak döneminde akşamları cildimi temizledikten snra Sudocrem sürüyordum.Sabah ise bioderma cicabio+50 güneş kremini. Bu güneş kremi aynı zamanda nemlendirici özelliğe sahip olduğundan ekstra nemlendirmiyordum.Ara ara gözümün altında kabarıklaşmaya başladığında sudocrem sürüuorum yine,iyi geliyor.Çok geçmiş olsun ve başınız sağolsun.

Kremin görselini atar mısınız?

Trendyol'da varmış, kimi iyi yorum yapmış kreme kimi kötü. Yağlı demişler kreme. Yağlı ciltlere iyi gelmeyebilir
Canim instada w-lab kozmetik diye bi adres var orada satiliyor..sanirim 400 bin kusur takipcileri var..inan kremi bende bilmiyorum..tek bildigimm..kasiyer kizin bana yardim etmeye calismasiydi..onerdi orda.ayak ustu..hatta bu insta sitesinin ismini o verdi bana..kampanya gunlerini takip et dedi..kampanya oldugunda 3 er ..5 er al dedi..yani fazla fazla al dedi..indirime giroyomus sanirim.bazen..ama o sadece madelep degil tonigindende kullanmis..

Ben yaklaşık 4 senedir hastalıkla mücadele ediyorum.
Büyük bir stres sonucunda başıma geldi. Neler neler kullandım.
Allah'ım beterinden korusun giderek artan bir kaosun içindeyiz ve yüzümde hiç bir iyileşme yok maalesef.
Burada okuduklarımı da not aldım şimdi.
Allah'ım tüm hastalara acil şifa versin inşallah.

Seramid cok onemliymis.Seramid icerikli kremler.Cilt bariyerini onarmak.O kadar cok okuyorum ki ne iyi gelir ne yapilir diye.Lazer tedavisiyle minimuma indirenler var ama her cilt tipine gitmez.Benimki gibi ultra hassassa mesela.

Seramid cok onemliymis.Seramid icerikli kremler.Cilt bariyerini onarmak.O kadar cok okuyorum ki ne iyi gelir ne yapilir diye.Lazer tedavisiyle minimuma indirenler var ama her cilt tipine gitmez.Benimki gibi ultra hassassa mesela.

Ben cildime en hafifinden peeling yaptirdim. Yarabbim yuzum daha da beter oldu. Laserde kotu yapar adim gibi eminim. Irsi olur diyorlar, ailede sorunlu cildi olan tek benim valla:/

Bu arada youtube'da Dr.Dray diye aratirsaniz cok yararli videolari var. Ucuz krem secenekleri sunuyor. Katkisiz parfumsuz..Kendisi karsi zaten. Kadin dermatolog. Michelle's Lab'da takip
ettiklerimden. Bu kadinda cilt uzmani.

Öncelikle vücutta olanla yüzde olan her bakımdan çok farklilar bence, vucutta olanın adı pityriasis rosea olarak geciyormus. Bende de çıkmıştı çapada uzman doktora muayene oldum genelde böyle durumlarda kortizollü krem verirler ama gerek yok 1-2 ay içinde geçer dedi öyle de oldu. Tavsiye olarak kese yapma demişti. Ve genelde insanlar hayatında bi kere geçirir bu hastalığı tekrar etmez demişti. Geçmiş olsun şuan ben geçireli 4 ay oldu hiçbir iz vs de kalmadı

Bulunduğunuz ilde tıp fakültesinde geleneksel ve tamamlayıcı tıp anabilim dalı var mı? Akapunktur tedavisi iyi gelebilir.
Benim gül hastalığı değil anca tanı konmamış ama gül hastalığına çok benzeyen döküntğlerim çok stresli bir dönemimde oldu. Bağırsak enfeksiyonu ile birlikte oldu hatta. Defalarca kortizon, ilaç, krem, iğne fayda etmedi ilaç azalttı sonra atak yine atak... Beslenme şeklimi düzenledşm sıfır şeker, gluteni çok az, laktoz da sadece az Bi yoğurt harici tüketmedim. Döküntülerim kaşıntım gitti izi kaldı. O da deniz suyu ile azalıyor.
Merhaba iz kaldi derken bende gecirmisim ama farketmeden tedavi olmadigim ocin vucudumun heryerinde izler var sizin de oyle mi izleri farkedince doktora gittim roza gecirmissin dedi.

Merhaba iz kaldi derken bende gecirmisim ama farketmeden tedavi olmadigim ocin vucudumun heryerinde izler var sizin de oyle mi izleri farkedince doktora gittim roza gecirmissin dedi.

Gül hastalığı değilmiş ama ben tedavi oldum tedaviye cevap vermedi sadece vücudum. Kalan izlerim denize girdikçe geçti.

X