Gülsemin'den Seçmeler

tartısma var bı yerde ona bakıyodum alevılık nedır dıye cok uzuldum ya hala asamadık bunları

zaten bu ic savaslar yipratiyor ya ülkemizi anlamiyorum ya ne oldu cözebildilermi sorunu yaww alevisin sunnisin ne olmus senmi verecen sanki onun gunahinin sevabinin ceremesini anlamiyorum

Lazın oğlu yüzünde üzgün bir ifade ile okuldan gelmiş. Babası durumu görünce sormuş:
- Ne oldu ?
- Matematik dersinden zayıf aldım.
- Niye ?
- Öğretmen 2 kere 2 kaç eder dedi, bende 6 dedim.
- E oğlum, 2 kere 2 dört eder, hadi bilemedin beş eder. 6 nerden çıktı?

Temel trene binmiş, Kontrol gelmiş, biletinin İstanbul'a olduğunu, trenin Ankara'ya gittiğini söylemiş. Temel kendinden emin:
- Peçi maçinist yanlış istikamete cittiğini piliy mi?

Temel ile Dursun Sultanahmette gezinirken bir turist gelip kendilerine bir adres sorar. Turist ingilizce, almanca ve fransızca sorar fakat bizim lazlar anlamaz...
- Ula dursun bir yabancı dil öğrenemedik gitti
- Ula neye yarayacakki bak adam üç dil biliyor yine derdini anlatamıyo...

Doktor, hastasına telefon etti:
- Size verdiğim reçetedeki ilaçları kullanmaya başladınız mı?
- Başladım, doktor.
- İyileşmeye de başladınız mı?
- Daha iyiceyim. İlginize teşekkür ederim. Daha önce böyle telefonla sormazdınız...
- Ben de aynı hastalığa tutuldum. İlaçları kullanmadan önce emin olmak istedim de..

Adam trafikte "alçaktan uçarak" giderken polise yakalanır...kenara çeker ve arabadan iner:
- Buyrun Memur Bey
- Beyefendi aşırı hız yaptığınız için sizi durdurmak zorundayım,ehliyetiniz lütfen?
- Ehliyetim yok, son yaptığım kazada ehliyetime el koydular memur bey
- Peki aracınızın ruhsatını görebilir miyim?
- Araba benim diil memur bey; çaldım ben bu arabayı
- Anlamadım nasıl yani???, siz bu arabayı caldınız öyle mi???
- Evet memur bey, aa durun bi dakka torpido gozunde ruhsat olucakti, silahimi oraya koyarken ruhsat gibi bişi gördüm galiba....
Polis iyice şaşırır:
- Torpido gözünde silah mı var?!?!?!!?!?!?
- Evet memur bey, bu arabanın sahibi kadını vurduktan sonra cesedi bagaja koydum silahi da torpido gözüne koydum...
- Bİ DE BAGAJDA CESET Mİ VAR?!?!?!!?!?!?!?!?!?!
- Evet memur bey.......
Trafik polisi bunu duyar duymaz amirini arar, arabanın etrafı bir anda polislerle dolar ve adamı sorguya alırlar.... Ekipler amiri adamın ehliyetini ister, adam ehliyetini cıkarır ki ehliyet geçerli temiz hiçbir anormallik yok..
bunun üzerine adamın ruhsatını ister, adam çıkartır ruhsatı da verir, ekipler amiri yine bakar ki araba adama ait.. derken adamdan torpido gözünü açmasını ister, adam açınca ortaya çıkar ki orada da silah falan yok...
ekipler amiri bir de bagaja bakmak ister adam bagaji acar orada da ne ceset ne bişi yok.. bunun uzerine ekipler amiri "Çok garip" der...."sizi durduran memurun anlattığına göre bu arabanın bi kadina ait oldugunu soylemişsiniz, kadını öldürüp cesedi bagaja; silahi da torpido gözüne koymuşsunuz..."
Adam güler: İnanamıyorum.... o şimdi benim icin "aşırı hızlı gidiyodu" da demiştir....

Bir avcının küçük bir köpegi warmıs. bir gün almıs minik köpegini yanına cıkmıs avlanmaya. Küçük köpek çiçeklere bakarken böcekleri kovalarken bir de bakmıs etrafına avcı yok... Kayboldugunu anlamıs. etrafa bakınırken arkasındaki kocaman agacta onu bir leoparın izledigini farketmiş. Leopar yawas yawas agactan inmiş köpege dogru ilerlemeye baslamıs. Küçük köpek anlamıs durum vahim... Leopar tam saldıracakken küçük köpek önündeki kemikleri kemirmeye baslamıs ve yüksek bir sesle:
- Mmmm bu leopar da ne kadar tatlıymıs, keske bir tane daha olsa da yesem yetmedi bu bana; demiş.
Bunları duyan leopar hemen geri çekilmiş. Ağaca geri cıkmıs. Bütün bu olanları agactaki bir maymun izliyormus. Maymun bakmıs ki sıra ona gelecek, en iyisi canımı kurtarıyım diyerek leoparın yanına gitmiş we olanı biteni anlatmıs. Leopar buna cok kızmıs. hemen almıs sırtına maymunu küçük köpegin yanına dogru kosmaya baslamıs. Köpek yine anlamıs durumu. Leopar tam atlayacakken yüksek sesle konusmus köpekcik:
- Ya bu maymun da nerelerde kaldı, az önce yeni bir leopar getirmesi için gönderniştim !...

Sosyalizm : iki ineginiz varsa, birini komsuya verirsiniz.

Komünizm : iki ineginiz varsa, devlet ikisini de alir, size süt verir.

Faşizm : iki ineginiz varsa, devlet ikisini de alir, size süt satar.

Nazizm : iki ineginiz varsa, devlet ikisini de alir, sizi kursuna dizer.

Kapitalizm : iki ineginiz varsa, birini satar, boga alirsiniz.

Teokrasi : iki ineginiz varsa, devlet ikisini de alir, siz süt duasina cikarsiniz.

Bürokrasi : iki ineginiz varsa, devlet ikisini de alir, birini öldürür, ötekini satar, kovayi devirir

Demokrasi : iki ineginiz varsa, ikisi de greve gider.

Kadının biri kocasını 3 erkekle aldatıyormuş, hergün

kocası evden gidince 3 adam eve gelir ve kadınla yatarmış. Kadin yine

böyle bir günün sonunda adamlardan birisine demiş ki

- "Sen yarın gelirken bir tepsi dolma

yaptırıp getir"; diğerine

- "Sen de bir büyük kap ayran getir." demiş.

Diğer adam çok fakir olduğu için ona

- "Sen de... Boşver, sen hiç bir şey getirme" demis.

Ertesi gün gelmiş fakat kadın bugünün

günlerden Pazar olduğunu unutmuş, eteği tutuşmaya başlamış.

- "Eyvaah" diyerek kocasının yanına gitmiş.

- "Sen bugün kahveye filan gitmeyecek misin?

Ben evde temizlik yapacağım" deyip kocasını zar zor da olsa

evden yollamış. Kocası gittiği gibi 3 adam da eve gelmiş.

Kadın demiş ki

- "Siz hemen gidin. Kocam buralarda!"

Tam bunu söylerken zil çalmış. Kadın -

"Eyvah" demiş, "geldi galiba!"

Adamları sağa sola saklamış ve kapıya

bakmaya gitmiş.

Kocasını karşısında görünce "Ne oldu?" diye

sormuş.

Adam da

- "Yahu karnım çok acıktı. Bana dolma

yapsana, canım çok istedi" demiş.

Kadın

- "Allah'ım bir tepsi dolma olsa da yesek!"

demiş.

Elinde dolma tepsisi olan adam çıkıp yanlarına gelmiş.

Kadının kocası şaşırmış.

- "Sen kimsin yahu?!" diye sormuş. Adam

sakin bir şekilde

- "Ben Allah tarafindan geliyorum. Karınız

dolma istedi." demiş. Ve hemen çıkıp gitmiş kadının kocası

olayın şokunu atlatamadan..

- "Yaa tamam da.." demiş bu sefer koca,

- "Bu ayransız gitmez. Sen bari bi ayran yap"

Kadın büyük bir sevinçle

- "Allah'ım bir damacana ayran olsa da içsek" demiş. Ayranı getiren adam çıkıp

gelmiş. Kocası tabii çok şaşırmış.

- "Sen de kimsin?" demiş.

Adam da diğeri gibi

- "Ben Allah tarafindan gönderildim. Karınız ayran istedi"

diyerek çıkmış gitmiş.

Kocası hayretler içinde, kendi kendine

"Bizim karı ermiş mi oldu ki?" diye söylenmiş. Kadınla kocası yemekleri

yemişler ama 3.adam hâlâ saklanıyormuş.

1 saat geçmiş, 2 saat geçmiş. 3 saat derken,

adam dayanamayıp çıkmış yerinden. Kadının kocası bağırmış

- "Ulan sen de kimsin?!!"

Adamın ağzından şu laflar dökülmüş:

- "Ben Allah tarafından geliyorum. Boşları

alacam

Uzun ikna turlarından sonra Ermeni mahallesinin 17 yaşındaki güzeller güzeli ve yoksul aile kizi ZIVART, mahallenin zengin ve yaşlı 75 yaşındaki MIGIRDIC bey ile evlendirilir.
İlk gece mıgırdıc bey ölür. Durumu şüpheli bulan savcılığın açtığı dava sonucunda; mahkemede hakim sorar:
Kızım anlat bakalım nasıl öldü?
Zivart, utangaç ve ermeni şivesiyle anlatır:
Valla hakim bey, malumunuz zifaf gezesi... Migirdic bey üstüme geldi...basladi titremege...ben zanetim geloor,meger gidoormus !?

bir gün adamın biri şehirden köye kahrolmuş şekilde giderken bir arkadasını görmüş.. arkadaşı hemen sormuş

hasan ne oldu sana böyle .. adam sorma kardeş şehre doktora gittim sen aids in dediler... adamın tepkisi de .. "eywah gitti bütün köy" olmus..

hasan sormus neden gitti sadece ben aids im ..

adamda : " ula bu hastalık senden karına - karından bana - benden anana- anandanda bütün köye geçmiştir .. gitti bütün köyy demiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…