Gülsemin'den Seçmeler

E

EU1

Ziyaretçi
bir fransiz,hollandali,alman,iranli,amerikali ve bizim türk temel konusuyorlarmis
fransiz demiski bizim kizlarimiz cok guzel
alman demiski bizimde arabalarimiz cok guzel herkes binmke ister
hollandali demiski bizimde evlerimiz cok guzel herkes hayal eder
iranlida demiski bizimde halilarimiz cok yumusak herkes yatmak ister
amerikalida demiski bizimde fbi miz meshurdur herseyden haberdar olurlar
bizim temelde dusunur
ve derki
valla bizim turklerde fransizin kizini aliriz
almanin arabasina atariz
hollandalinin evine gotururuz
iranlinin halisina atariz
degil amerikalinin FBI'yi attigimiz adimin bile bizden haberi olmaz__hehehesırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

Ogretmen sinifda sozlu yapiyormus.Onlerde oturan Ayse'yi kaldirmis..
OGRETMEN:Soyle bakalim kizim bir otobusde gidiyorsun hava cok sicak ne yaparsin?
AYSE:Otobusun camini acarim hocam
OGRETMEN:peki disardan gelen hava basincini olcebilirmisin?
AYSE:Hayir hocam.
OGRETMEN:eek:tur sifir
Ogretmenin gozune ortalarda oturan Ali ilisir bu sefer..
Soyle bakalim Ali bir otobuste gidiyorsun,hava cok sicak ne yaparsin?
ALI:Otobusu tavanini kaldiririm hocam?
OGRETMEN:peki tavandan gelen hava basincini olcebilirmisin?
ALI:Hayir hocam.
OGRETMEN:Otur sifir.
Sirada en arkada kosede oturan sinifin yaramaz cocugu Metin vardir.
OGRETMEN:Soyle bakalim Metin bir otobuste gidiyorsun hava cok sicak ne yaparsin?
METIN:Ceketimi cikaririm hocam.
OGRETMEN:Olum hava cok sicak dedim.
METIN:Gomlegimi cikaririm hocam.
OGRETMEN:Olum kizdirma beni hava cok sicak ceketini de gomleginide cikarttin ama hala terliyorsun.
METIN:pantolonumu ve ic camasirlarimi cikaririm hocam.
OGRETMEN:Olum herseyini cikarttin ama hala terliyorsun ne yaparsin?
METIN: *otumu *iktiririm ama o camla tavani actirmam hocam.

Adamın biri aklını sapanla bozmuş. Nerede bir karış lastik bulsa hemen sapan yapıp evlerin camına taş atıyormuş. Sonunda akıl hastanesine kapatmışlar. Gel zaman git zaman adam bir gün başhekimin odasına gitmiş :

- Ben artık akıllandım. Beni çıkarın, demiş. Başhekim :

- Peki seni çıkarırsak ne yapacaksın?

- Evleneceğim.

- Evlenince ne yapacaksın?

- Gelini alıp gerdek odasına getireceğim.

- Sonra?

- Önce duvağını sonra gelinliğini çıkaracağım.

Doktor heyecanlanmış :

- Sonra, sonra?

- Sonra sutyenini çıkaracağım.

- Eee, sonra?

- Sonra külotunu çıkaracağım.

Doktor iyice heyecanlanmış artık :

- Anlat, anlat sonra?

- Külotunun lastiğini çıkarıp sapan yapacağım.

Birinci Fikrayi Duymuştum Diğerlerinede Bayildim çok Komikmiş Teşekkürler Canimsırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

Vantrolog eline geçirdiği kukla ile konuşuyor ve aptal sarışın fıkraları anlatıyormuş. Gösterisi biraz ilerledikten sonra birden orta sıralardan sarışın bir kadın ayağa kalkmış ve yüksek sesle:
- Afedersiniz!
Bu çıkış üzerine vantrolog ve kalabalık durmuşlar ve sarışına bakmaya başlamışlar, sarışın:
- Görüyorum ki sarışınların ne kadar aptal olduğuna dair şakalar yapmaktasınız. Peki söyler misiniz, bu kanıya nereden vardınız? Tek suçumuz saçımızın rengi mi yani? Sizin bu yaptığınız ırkçılık olmuyor mu? Kadınların birçoğunun sarışın olduğu ülkelerdeki kadınlara hakaret etmiş olmuyor musunuz? Tanımadığınız bu kadar kadına ettiğiniz hakaretler sizi rahatsız etmiyor mu? Söyler misiniz?!!
Bunun üzerine vantrolog çok mahcup ve üzgün bir yüz ifadesi ile:
- Şey, ... ben özür dilerim, ... sadece şaka yapıyordum. Eğer sizi ...
Sarışın Vantrolog'un sözünü keser ve:
- Ben sizle konuşmuyorum bayım. O elinizdeki küçük terbiyesiz adamla konuşuyorum! Siz onu savunmayın, o cevap versin.

Genç bir erkeğin dört kız arkadaşı vardı ve bir türlü hangisiyle evleneceğine karar veremiyordu. En sonunda doğru kararı verebilmek için bir test yapmaya karar verdi. Her birine 1000$ verdi ve "bu parayı istediğiniz gibi harcayın" dedi..

Birinci kız arkadaşı kendisine yeni elbiseler ve ayakkabılar aldı, kuaföre ve güzellik salonlarına gitti. Genç erkeğe geri geldiğinde şöyle dedi:
- Senin için en güzeli ben olmak istiyorum, çünkü seni seviyorum!"

İkinci kız arkadaşı ise genç erkeğin tuttuğu takımın iki kombine biletini,en sevdiği türden bir suru video CD ve bir ay yetecek bira ile geri geldi ve şöyle dedi:
- Bunlar senin için aldığım hediyeler, eminim seni mutlu edecektir, senin mutlu olmanla bende mutlu olacak.

Üçüncü kız arkadaşı ise bu parayla iyi bir yatırım yaptı ve kısa bir sure içersinde para kendini ikiye katladı ve bu parayı da çeşitli yatırım alanlarında kullandı. Genç adama geri gelerek şöyle dedi:
- Bana verdiğin parayı birlikte yaşayacağımız mutlu bir gelecek için çoğalttım, çünkü seni
seviyorum!

Dördüncü kız arkadaşı ise bu paranın bir kısmıyla bir sürü kitap aldı, kalan kısmıyla ise fakirlere yemek dağıttı. Genç adama geri gelerek söyle dedi:
- Verdiğin paranın bir kısmıyla sana layık olabilmek için bir sürü kitap aldım diğer kısmıyla ise senin adına fakirlere yemek dağıttım.

Genç erkek dört kız arkadaşının yaptıklarından çok etkilenmişti. Karar vermek için epey bir süre düşündü düşündü..... Düşündü.....

Ve sonunda büyük memeli olanla evlenmeye karar verdi...
:teytey::teytey:

Bir gün saf bir genç kızdan mahalleli erkekler ağaca çıkmasını isterler. Eğer çıkarsa ona türlü hediyeler vereceklerini söylerler. Genç kız eve döner ve anneannesine:
- Anane bu gençler neden benden ağaca çıkmamı istiyorlar? der.
Anneannesi de:
- Yavrum sakın onlara inanma onlar senin külotunu görmek için öyle diyor. der.

Aradan epey bir zaman geçtikten sonra saf kız elinde türlü hediyelerle eve dönünce anneannesi:
- Yoksa ağaca çıktın mı? Sana hakkımı helal etmeyeceğim. Bir daha eve adımını atamazsın. Namusumuzu iki paralık ettin. diye başlamış ağlamaya...
Bunun üzerine genç kız:
- Merak etme anneanne külotumu göremediler. deyince ananesi merakla sorar:
- Yaa nasıl oldu peki?
Genç kız:
- Ağaca çıkmadan önce onu çıkarttım.der.
:teytey::teytey:

Avcının biri palavra sıkıyormuş..

-Geçen yaz Afrika'da 99 aslan vurdum.. Arkadaşı dayanamamış,

-100 de şuna bari demiş. Avcı da

-1 aslan için yalan mı söyliycem sana demiş.

:Roflol::Roflol::Roflol::Roflol:safım benim ya:Roflol::Roflol:

okumustum bu fikrayi ve cok gülmüstümmm simdi de cok güldümmm:Roflol::Roflol:

Merdiven

Üç deli deliler hastanesinden kaçmaya karar verirler ama hastaneden
kaçmak için 100 basamaklı merdiven engelini aşmak zorundadırlar ve
merdiveni çıkmaya başlarlar 1, 2, 3, 4, 5 derlerken 50.basamağa gelirler
1.deli ben çok yoruldum der ve geri döner iki deli devam eder
80.basamakta ikinci delide yorulur ve geri döner üçuncu deli merdivenleri
çıkmaya devam eder 81., 82., 83., 90.,95., 96. derken son basamak olan 100. merdivene gelir ve derki onuda yarın çıkarım der ve geri döner.

İki deli tımarhaneden kaçmaya karar vermişler. Biri ötekine: "Git bak bakalım dikenli teller
yüksek mi alçak mı, eğer yüksekse altından kaçarız, alçaksa üstünden atlarız." Diğeri gitmiş, bir süre sonra geri gelmiş ve şöyle demiş: "Ne yazık ki kaçamayacağız arkadaşım çünkü hiç dikenli tel yok!"

Bir akıl hastası, bulunduğu kaldırımdan karşıya geçip rastladığı ilk görevliye sormuş :
-Affedersiniz, karşı kaldırım nerede acaba?
Görevli şaşırmış ama yine de karşı tarafı göstererek : -İşte şurada, demiş. -Kime yutturuyorsun yahu... Daha şimdi orda sordum, burayı gösterdiler

Adamın birini gece vakti çevirir trafik polisi ceza yazacak ya sorar ;
- Beyefendi ruhsat lütfen !
- Buyrun Memur Bey .
- Alkol ?!
- Yok Memur Bey .
- Kemer takılı mıydı ?!
- Evet Memur Bey .
- İlk yardım çantanız ?!
- Tastamam yerinde Memur Bey .
Bakmış olacağı yok memur ;
- Mezdeke kasetin varmı ?!
- Var Memur Bey .
- Koy kaseti !
- Tamam Memur Bey .
- 3. Parçayı çal !!
- Tamamdır memur bey ??...
- Şimdi ben oynuyorum sen para yapıştırıyorsun!!!

Üçüncü Boğaz Köprüsü'nü Japon, Amerikan ve Türkler'den oluşan bir konsorsiyum almış. Tam açılışın yapılacağı sırada kurdela kesilirken köprü büyük bir gürültüyle yıkılmış. Japon:
"Gitti bütün emeklerim, mahvoldu kumlarım!" diyerek harakiri yapmış.
Amerikalı:
"Gitti çeliklerim, tonlarca çelik yıkıldı!" diyerek tabancasını çekip intihar etmiş.
Tüm bunları izleyen Türk müteahhit de derin bir oh çekerek yanındakilere dönmüş:
"İyi ki çimento koymamışım, yoksa bunlar gibi mahvolurdum!"...

X