Günaha girdim ne yapmalıyım?

Biz kendi içimizdeki insanlara bile güvenmezken sizin yabancı uyruklu Türkçe bilmeyen birini evinize almanız büyük hata olmuş. Ayrıca yarım yamalak yaptığı iş için o 1000 TL alan kadının sizinle helalleşmesi gerekir.

Kadına iftira attığınız için iş yapmama meselesini abartmış olabilir misiniz? Çok sacma geldi bana eve gelen temizlikten bihaber temizlikçiye 1000 lira vermek.
Çağırdığınız kişi değil başkası geliyor
Sabah değil öğlen geliyor
Dökülen kahveyi bile temizleniyor
Cam silme gibi beklentiniz var silmemis
Doğru düzgün yer de silmemiş
Ama siz bu kişiye bin lira verdiniz?? O kadar saçma ki her şey

Kadına iftira attığınız için iş yapmama meselesini abartmış olabilir misiniz? Çok sacma geldi bana eve gelen temizlikten bihaber temizlikçiye 1000 lira vermek.
Çağırdığınız kişi değil başkası geliyor
Sabah değil öğlen geliyor
Dökülen kahveyi bile temizleniyor
Cam silme gibi beklentiniz var silmemis
Doğru düzgün yer de silmemiş
Ama siz bu kişiye bin lira verdiniz?? O kadar saçma ki her şey
valla aynen öyle oldu. O gönderen kadın bana önceki gün telefonda, belki iki kişi geliriz demişti. Normalde de ben 8,30-9da gel derdim o 9,30-10a doğru gelirdi. saat 10u geçti aradım açmadı telefonunu, 11e doğru aradım, yine açmadı dedim eyvah ben ekildim. Ben de yoldan gelmiştim çok yorgundum. Kayınvalidemler uzak şehirden yatıya gelecekler evin temizlenmesi lazım iyice panik oldum. Sonra saat 12de kapı çaldı baktım bu kadın. Öteki kadını soruyorum nerede diye cevap vermiyor, onun ismini söylüyor bir şeyler diyor anlamıyorum, "gelecek mi?" dedim başını salladı evet gibi ben de o da arkadan gelecek sandım. Bekliyorum gelmiyor arıyorum telefonu açmıyor öyle öyle 2,5 saat geçti sonra bu kadın bitti gideceğim diyor işaret diliyle. gönderdim gitti.

Son düzenleme:
Ahhaa komik olmuş bu. Koca zabıtası gibi. İlla her konuda kocanın bir şekilde haşlanmasını bekleyen kisiler oluyor. Bu konuda bile olması komik geldi.
Böyle kocalar böyle durumları normal gören, sizin gibi kadınlar yüzünden var zaten. Herkes suçlu ama koca değil. Hmmm tamam.

Böyle kocalar böyle durumları normal gören, sizin gibi kadınlar yüzünden var zaten. Herkes suçlu ama koca değil. Hmmm tamam.
Kinaye olarak yazmıştım normal gördüğüm için değil.
Ama işte kocanın bu durumu ayrı BDV konusu hani bu konu ayrı. Ama dökül dersen dökülürüm bu konuda da

Böyle bir insanı evine aldığını sorgulamıyor da, elbiseyi nasıl giyeceğini mi sorguluyorsun?
O da güzel :işsiz:
Tamam işte bu bir risk idi, bu riskten dolayı da elbisemi çaldı zannettim. Kadını suçladım. Haksız yere suçlamışım. özürümü diledim bunun için ama elbiseyi giydim mi bu olay gelecek aklıma, onu sorguluyorum evet. Benim ablam bir keresinde inci kolyesini kaybetti eve gelen ustalardan şüphelendi sonra buldu ve onu başkasına hediye etti nedeni de birisini bir şeyi çalmakla suçlar sonra da bulursan o şey senin kısmetinden çıkarmış başkasına vermen lazımmış.

Tamam işte bu bir risk idi, bu riskten dolayı da elbisemi çaldı zannettim. Kadını suçladım. Haksız yere suçlamışım. özürümü diledim bunun için ama elbiseyi giydim mi bu olay gelecek aklıma, onu sorguluyorum evet. Benim ablam bir keresinde inci kolyesini kaybetti eve gelen ustalardan şüphelendi sonra buldu ve onu başkasına hediye etti nedeni de birisini bir şeyi çalmakla suçlar sonra da bulursan o şey senin kısmetinden çıkarmış başkasına vermen lazımmış.
Elbisenin kötü bir anısı olacak diyorsaniz,
Birine verebilirsiniz,
geri dönüşüme verin,
yardim dernekleri varsa oralara verebilirsiniz,
en olmadı atın gitsin.

Benim ablam bir keresinde inci kolyesini kaybetti eve gelen ustalardan şüphelendi sonra buldu ve onu başkasına hediye etti nedeni de birisini bir şeyi çalmakla suçlar sonra da bulursan o şey senin kısmetinden çıkarmış başkasına vermen lazımmış.
:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:

Elbisenin kötü bir anısı olacak diyorsaniz,
Birine verebilirsiniz,
geri dönüşüme verin,
yardim dernekleri varsa oralara verebilirsiniz,
en olmadı atın gitsin.
Öteki konumda anlatmıştım, eşim beni fiziksel olarak pek beğenmiyor diye. Tipi değilmişim. Bir de beni eleştirir, giyimimi filan çok eleştirirdi. Haksız da sayılmazdı o konuda çünkü kilo problemim vardı ve kilolu olunca hep bol ve paspal şeyler giyiyordum, eşofman falan, bol t şört vs. Öyle elbise, krop badi tarzı şeyler kötü duruyordu. Tamam kilolu olup gayet güzel yakıştıranlar da var ama ben kendi bedenimi öyle kilolu haliyle beğenmiyordum giyemiyordum. Diyetisyene gidip 16 kilo verdim. Sonra bu elbiseyi bizden uzak olan başka bir ilçeden aldım, orada bir işimiz vardı ben de alışveriş için biraz gezdim, yeni bedenime göre bir iki yazlık kıyafet alayım dedim. Şort, krop falan aldım ama elbise de istiyorum, elbiselere baktım, işte budur diyeceğim bir şey bulamadım. Bir dükkan gördüm, hani gümüş, takı, tütsü, otantik şeyler satan yerler vardır ya öyle bir yerde bu elbiseyi gördüm, askıda da tek kalmıştı hatta bel kısmı da biraz bol geldi kuşağı var, onu bağladım, bayıldım elbiseye; ancak fiyatı da biraz tuzluydu almadan çıktım. Sonra dedim ki kendime 40 yere girdin çıktın beğendiğin bir elbise bulamadın bunu beğendin git al. Dönüp aldım. Akşam giydiğimde eşim bayıldı. Her şeyde kusur bulan kolay kolay beğenmeyen eşim beni bir kıyafet içinde bu kadar beğenecek mucizedir hani. Onun için özeldi benim için, en sevdiğim tek elbise. Neyse bakalım başka şeyler bulurum kendime bunu da birisine hediye ederim. Eşim verme kimseye giy bunu derse de giyerim yine.

X