Günaha girdim ne yapmalıyım?

Valla yine siz insafliymissiniz bence. Keske tabi gunaha girmeyip iyice evi talan etseydiniz de öyle ortaya dokulseydi bu mesele. Bir de acikcasi elbisemi caldi diyerek kendinizi kucuk dusurmussunuz hizmet aldiginiz insanlarin gozunde, ben bu yuzden cok kiymetli de olsa ses etmezdim, en nihayetinde bez parcasi ama bir daha da o kisiden hizmet beklemezdim. (Sinir olurdum cok ama kendime saklardim)

Bana kalsa, ulkemde yasayip 1 tek kelime Turkce öğrenmeye zahmet etmeyen bir yabanci uyrukluyu kapimdan iceri bile sokmazdim acikcasi. Hem guvenmem hem de bu yabancilarin Turkce ogrenmeme cabasini cok saygisizca buluyorum.

10 gunlugune gelen turist bile caba gosterip iki kelime ogreniyor, kadin burda is yapiyor zahmet edip dil ogrenmemis. Ayrica kendi vatandasima para kazandirmayi tercih ederim.

Bence siz gidin özür dileyin hallik isteyin oda sizden çaldığı parayı iade etsin en azından yarısını ne demek ya yarım yamak iş yapıp tüm gün parası almak

‘Acıma acınacak hale gelirsin’ diye bi laf var hani.

Elbise olayını geçtim de 1000 tl yi hiçbir iş yapmayan birine 2,5 saat için nasıl verdiniz?
Gönderen kadınla 1000tl ye anlaşmıştık ama 2,5 saat için değil tabi ki ve ortada 2,5 saatlik temizlik de yok üstelik. Doğrusu tartışmak istemedim helal etmiyorum da demedim verirken; ihtiyacı olan birine verdim ama bunları da bir daha temizlik için çağırmam diyerek verdim. O konu öyle ama elbise konusu ayrı, orada günahına girdim, sorunum da bu.

Gönderen kadınla 1000tl ye anlaşmıştık ama 2,5 saat için değil tabi ki ve ortada 2,5 saatlik temizlik de yok üstelik. Doğrusu tartışmak istemedim helal etmiyorum da demedim verirken; ihtiyacı olan birine verdim ama bunları da bir daha temizlik için çağırmam diyerek verdim. O konu öyle ama elbise konusu ayrı, orada günahına girdim, sorunum da bu.
Hata yapmışsınız ve sonrasında fark etmiş sanırım söylemişsiniz kapıcıya. Çok büyütülecek bir konu değil sanki.

Valla o hiç temzilem3digi eve 1000 lira almış bu da günah. Sende hırsızlıkla suclamissin bu da günah ödesmissiniz. Kafana takma
Yok bir insanın günahına girmenin bedeli 1000tl değil yani öyle ödeşilmez. Düşünün hırsız olmayan bir insanın adını hırsıza çıkartıyorsunuz ve bu duyuluyor. Bunun bedelini ödeyemem. Tabi ki attığım b.ku temizleyeceğim. benim adım çıkacak belki kapıcı vasıtasıyla hani bk attım diye ama bunu da hakkediyorum. Kendimi kötü hissettiğim için elbiseyi bir daha giyemem diyorum yani hep bu olay gelecek aklıma her giydiğimde.

Temizliğe gelen kadını kötüleyerek giriş yapmak kabahatinizi hafifletme çabasından başka birşey değil. Hem kadına o kadar b.k at hem de sonra kendim temizledim dediğin evde bir hafta öncesinden pazar çantasına (?) konmuş kıyafetleri bir fafta sonra vestiyerde bul. Yani sen de çok temiz ve düzenli sayılmazsın.
Ah keşke temiz ve düzenli biri olabilseydim ama değilim. Böyle morali bozulunca rahatlamak için temizlik yapan insanlar var ya onlara gıpta ediyorum. Öyle olamıyorum moralim bozukken iyice salıyorum, eşim desen çok dağınık ve üşengeç bir insan. Ben bir de üstelik çok sakarım. Geçen yaz balkon yıkayım derken düştüm ve kolumu kırdım ameliyat vs bir sürü sıkıntı yaşadım. Bu sefer de kadının arkasından temizlik yaparken merdivenlerden düşüyordum hem de arka üstü. Yani ne kadar günaha girsem de Allah korudu. Ben de beceremiyorum bu temizlik işini. Bu taşındığımız ev büyük, tek başıma destek almadan yapamıyorum :KK43:

Yok bir insanın günahına girmenin bedeli 1000tl değil yani öyle ödeşilmez. Düşünün hırsız olmayan bir insanın adını hırsıza çıkartıyorsunuz ve bu duyuluyor. Bunun bedelini ödeyemem. Tabi ki attığım b.ku temizleyeceğim. benim adım çıkacak belki kapıcı vasıtasıyla hani bk attım diye ama bunu da hakkediyorum. Kendimi kötü hissettiğim için elbiseyi bir daha giyemem diyorum yani hep bu olay gelecek aklıma her giydiğimde.
Kadın genç mi yaşlı miydi?

Ah keşke temiz ve düzenli biri olabilseydim ama değilim. Böyle morali bozulunca rahatlamak için temizlik yapan insanlar var ya onlara gıpta ediyorum. Öyle olamıyorum moralim bozukken iyice salıyorum, eşim desen çok dağınık ve üşengeç bir insan. Ben bir de üstelik çok sakarım. Geçen yaz balkon yıkayım derken düştüm ve kolumu kırdım ameliyat vs bir sürü sıkıntı yaşadım. Bu sefer de kadının arkasından temizlik yaparken merdivenlerden düşüyordum hem de arka üstü. Yani ne kadar günaha girsem de Allah korudu. Ben de beceremiyorum bu temizlik işini. Bu taşındığımız ev büyük, tek başıma destek almadan yapamıyorum :KK43:
Geçmiş olsun

Hiç konuşamadığınız insana da güven hissi duyamıyorsunuz. kadınla işaretle anlaşmaya çalışıyoruz. Yeri silmiş güya neskafe duruyor, gösteriyorum, kadın eliyle bir işaret yapıyor anlamıyorum, elime peçete aldım sürttüm yere kadına gösteriyorum yani bunlar silinince çıkar diye kadın da bulaşık süngerini aldı eline yerleri onunla silmeye başladı, ben şok. Tam yerine koyuyordu bulaşık süngerini ki kadının elinden aldım çöpe attım. kadına camları gösterdim, başını salladı böyle evet gibi, silecek zannettim silmedi. Sonra eliyle bitti işareti yaptı, giyindi üstünü gidecek, önüne yiyecek birşeyler koydum yedi gitti, ben de evi temizledim. Telefonunda bana yanmış bina resimleri gösteriyor, eliyle bedeninde bazı yerlere işaret ediyor bir şeyler demeye çalışıyor anlamıyorum, tırstım valla hem de üzüldüm. Bu arada o gönderen kadını da defalarca telefonda aradım bilerek açmıyor. Mesaj attım, kaç para vereceğim dedim 1000tl dedi. Tartışmadım verdim gitti.
Ay şaka gibi.
Bence baktiniz yapmıyor gönderseydiniz en başından. Yada camları silmedi mi 1000tl vermeseydiniz. Gönderen kadına da söylerdiniz 2.5 saat kaldı hiç bir iş yapmadı,bir daha bana göndermeyin diye.
Arkasından ben temizleyeceksem temizlikçi niye alıyorum delimiyim?
Elbise konusunda hatalısınız ama söylersiniz arkaya düşmüş görmemişim kusura bakmayın diye. Tabi ki elbisenizi giyin. Eşinize de söyleyin bulduğunuzu.

O kadar özel bir elbise pazar torbasına nasıl girer ya 😅😅 arayıp elbiseyi bulduğunuzu söylersiniz inşallah etrafa yayılmamıştır.

yapilacak sey cok basit .hatalarinizi telafi etmek. buraya yazarak vicdan rahatlatmasi yapmayin ya.her yasadigimiz bu tarz olayi buraya yazip fikir alacak kadar vicdan muhasebesinden yoksunmuyuz

Herkes kendi günahından sorumlu. Kadinin ucreti kadar iş yapmamasi ayri bir mesele, sizin gunahini almaniz ayri bir mesele. Onun yanlis davranmasi sizin de ayni sekilde davranmanizi hakli çıkarmaz.
Temizlik işi icin ise size o kisiyi gonderen kadinla konuşun, ev temizlenmemis deyin. aracilik yaptigi kisiyi uyarir belki tekrar yollar vs.

Herkes kendi günahından sorumlu. Kadinin ucreti kadar iş yapmamasi ayri bir mesele, sizin gunahini almaniz ayri bir mesele. Onun yanlis davranmasi sizin de ayni sekilde davranmanizi hakli çıkarmaz.
Temizlik işi icin ise size o kisiyi gonderen kadinla konuşun, ev temizlenmemis deyin. aracilik yaptigi kisiyi uyarir belki tekrar yollar vs.
Yok gelmesin bir daha. Kapıcıya da durumu olduğu gibi anlattım yani burada anlattığım gibi ve özür diledim. Kapıcı iyi temizlik yapmadığını biliyor, sitede başka birine de gitmiş o da çok şikayet etmiş meğer.

O kadar özel bir elbise pazar torbasına nasıl girer ya 😅😅 arayıp elbiseyi bulduğunuzu söylersiniz inşallah etrafa yayılmamıştır.
Kuzenim de diyor ki kadın torbaya koyup atmıştır pazar çantasına; sen kapıda dikilmeseydin oradan alacaktı belki de diyor. Yok artık o kadar da günaha girmeyelim dedim, neyse ne. Ben en son dolaba astığımı hatırlıyorum. Bilmiyorum ben de.

Kim duyduysa özürünü dile sakin bir dille. Olabilir insanlik hali. Giyebilirsin

X