günlerce uyuyup, ağlamak istiyorum..

Eşimin bıraktığına emindim çünkü devamlı kontrol ediyordum çünkü bi anlık boşluğa düşer mi korkusu vardı ama artık bu şey beni yormaya başladığı için pskolojim alt üst durumda.
Eşimin abisi de aynı şekilde kumar at yarışı vs. Bekarken eltime diyordum neden bu herifi çekiyorsun? git işe gir ayaklarının üstünde dur çocuklarını da al. Ama uzaktan bakınca kolay geliyor her şey sanırım kendi başına gelmeden anlayamıyor insan.
Evet çalışıyorum eşim olmadan maddi anlamda daha da rahat olurum belki, çalışmasamda ailem destek sağlar bana. Böyle yaşamaktan mutlu değilim ama ayrıldığımda da mutlu olucak mıyım? ailem üzülür mü böyle birşey yapsam? bundan sonraki hayatım nasıl olur? insan boşanmaktan emin olduğunda zaten kafasında kesin bitmez mi? benim kafamda bitmiyor hep bi yanım eşim iyi bi insan oda çabaladı bişeylerden vazgeçti diyor.

taib
Kusura bakmayın da eşiniz bile olsa ne hakla telefonunu takip pogramı ayrıca whatsapp mesajlarını okuma programı kullanıyorsunuz? Eşinizin yapmış olduğu hatalar sizin bu yanlışlarınızı haklı gösterecek mi
tabiki göstermez belki salak olarak kalmak bişeyleri bilmemek daha iyidir size göre.

taib

tabiki göstermez belki salak olarak kalmak bişeyleri bilmemek daha iyidir size göre.
gerçi bilince de salak olmadığım gerçeğini değiştirmiyor demekki bu yaşanılanlardan sonrw :) valla inanın o zor anlarda insan yapmayacağı şeyleri bile yapabiliyormuş.

Kusura bakmayın da eşiniz bile olsa ne hakla telefonunu takip pogramı ayrıca whatsapp mesajlarını okuma programı kullanıyorsunuz? Eşinizin yapmış olduğu hatalar sizin bu yanlışlarınızı haklı gösterecek mi?

bazı adamlar eşlerini bunu yapmaya mecbur bırakıyor adam olsun evine düzgün gitsin gelsin ozaman

kadın ruh hastasımı durduk yere tlf program falan indirsin takip etsin ,

bazı yorumları anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum ,

Selam kızlar,
Eşimle 4 yıldır evliyiz. öncesinde 6 yıldır tanışıyoruz. Nerden başlasam nasıl anlatsam bu sıkıntılarımı, bu benim başıma gelir mi diye düşünmediğim bi çok şey başıma geldi heralde.. Eşimle tanıştıktan bi sene sonra tesettüre girdim ve dini anlamda bi çok şeye dikkat etmeye başladım hatta onla sevgililiğimiz uygun olmadığı için ayrılmak istedimse de ayrılamadık ve sonucunda evlendik bi süre sonra. Sevgililik dönemimizde eşimin arada alkol aldığını, bazen kahveye gittiğini (arkadaşlarıyla okey falan oynamak için) biliyordum. Evde baba baskın karakter herşeye karıştığı rahat vermediği için gittiğini söylemişti ama evlendikten sonra öyle şeylerin olmayacağını falan söylemişti. Ama o işler öyle değilmiş insan neye alışırsa onu yapmaya devam ediyormuş..

Evliliğimizin ilk senesinden bi mağazada yöneticiydim akşam 10da çıkıp 11de ancak eve gelebiliyordum haftanın çoğu günü. eşimde annesinde yemek yiyip sonrasında kahveye gidiyordu ben gelene kadar. ilk cicim ayları tabi benim gelmemi dört gözle bekliyor beni alıyor eve gidiyorduk. sonrasında oyunum bitmedi sen geç, oyunum biter bitmez geliyorum durumları başladı. Bende evliliğimiz için o işten ayrıldım akşam 6 da çıkabileceğim masa başı bir işte çalışmaya başladım. Ama bu düzen bitmedi tabi ki.. kahve yüzünden hep tartışır olduk.

Bir gün eşim mesai bitiminde toplantı olduğunu geç geliceğini söyledi tamam dedim bende işten cıktım eve doğru yürüyorken komşuyla karşılaştım ve oda az önce eşimin yanından geçtiğini falan söyledi ama tabi ben hızlı hızlı yürüdüm ama eşimi göremedim karıştırdığını düşündüm kadının. Eşimi aradım dedi ki he evet sana söyleyemedim acil gelmem gerekti abimin paraya ihtiyacı varmış şimdi geri gidiyorum dedi. neyse inanmış gibi yaptım. Ama eşim artık son zamanlarda kahveden dahada geç gelmeye başlamıştı 12-1-2ler oluyordu gelmesi.
Bende aldatılıyor muyum diye düşünce sardı. iphoneda telefonun nerde olduğunu gösteren bi uygulama var ondan takip etmeye başladım ve yine eşimin toplantısını olcağını söylediği bi gün eşim oturduğumuz semtte bi yerde gözüküyordu. Oraya gittim bende bi bina ve yanında evler olan biyer. korktum tabi o evlerden birinde mi biri mi var falan. Arkadaşıma bahsettim bu durumu oda whatsap mesajlarını okuyabilceğim bi app söyledi onu indirdim mesajlarını okumaya başladım. Eşim meğerse kumar oynuyormuş bunu öğrendim. Sonrasında bilmiyormuş gibi yaparak ailesine ufak ufak söylemeye başladım babası sağolsun benim yanımda oldu dedi o kahveye gittiğinde haber ver ben gidicem eve yollıcam onu dedi dediği gibi de yaptı hergün eve yolladı ama bir gün yine toplantı diye zırvaladı bende artık dayanamayıp onun kahvede burda biyere gittiğini söyledim kayınpederimde oraya gitti bende peşine takıldım onunla gittim kayınpederim orda yok desede uygulama orda olduğunu gösteriyordu inanmadım bekledik eşim güya işten çıktı hemen taksiye binip gelmiş gibi davrandı tartıştık falan ama bi şekilde bunların birdaha olmayacağı vs yalanlarıyla barıştık ama eşim kumar oynadığını söylemedi tabi ben kahveye gittiğinde devamlı aradığım arkadaşlarına rezil olduğu için toplantı yalanını söylediğini söyledi.
Aradan bi zaman sonra eşimin yine geç gelmeleri başladı 1-2 de gelmeler 4-5e döndü. tabi ertesi gün işe gitcek uyanamıyor işe gidemiyor rapor alıyor falan. neyse ben yine kayınpederime gittim bu sefer onun kumar oynadığını mesajlarını okuduğumu abisinin ona yardım ettiğini sen dışarı gittiğinde eşime haber verdiğini ve eşimin masadan kalktığını bunun haricinde abisiyle hergün 300-400 tllik at yarışı oynadıklarını söyledim. ( Nekadar KAYPAK bir kaynım olduğu belli olmuştur. zaten kendisinde de bu illet var eşim kumardan kazandıklarıyla yeniden at yarışı oynamak için kullanıyorlardı oyüzden onun işine geliyordu ona yardım ediyordu yani.)

Neyse kayınpederim benim bilgiler dahilinde onu oynuyorken yakaladı. sonra eşim itiraf etmek zorunda kaldı bana yardım et bırakmam için falan dedi bizde hergün dışarda biyerlere yemeğe vs gitmeye başladık bu durumu çözmüştük. ama at yarışını çözememişiz bu sefer o devam etmiş borç yapmış artık herşeyi komple bırakacağını falan söyledi borcu ödedik falan bitti herşey tövbe ettim dedi telefonunda da artık birşey görmediğim için inandım.

Eşiminde düzeldiğine inanınca cocuk yapmak istedik ama olmadı bu 3. senemiz uğraşıyoruz olmuyor haplar iğneler aşılamalar tüp bebek denedikse de olmadı. Her hüsran sonrası bu sefer de içki sorunumuz ortaya çıkmaya başladı. Sabahlara kadar içmeler vs. . Ve suan neden olmadığıda belli değil sebepsiz. yavrumun olmadığına mı üzeleyim yoksa iyiki olmuyor mu demeliyim bunlar bana işaret mi diyorum bazen ama eşimin beni sevdiğini biliyorum bende onu seviyorum ama..

HERŞEYDEN OKADAR ÇOK YORULDUM Kİ...
Canım hiç bişey yapmak istemiyor artık işten istifa edip yatağıma yatıp günlerce uyumak ağlamak istiyorum...
İyi ki çocuğun olmamis, olmuyor ve boşan bacım. Ve asla da çocuk yapma

Benim biara koca kahvehanede çalışıyordu kendi yerleriydi o anlatırdı.aksam isten çıkıp eve geliyorum sabah gidiyorum adam oturdugu sandalyeden kibirdamamis bile...sonra kapattılar kahvehaneyi.cok şükür şimdiki işi iyi temiz yer enazindan.ben hep derdim sizin o kazandığınız parada o kadınların ailelerin ahi var diye...
Şükürler olsun ki kapattılar o nalet pis yeri

Resmen adamın bakıcısı olmuşsunuz sevgi bi yere kadar bu şekilde evlilik yürümez

Saat 22.00’lere kadar çalışmaya dayanabilecek güçte bir kadının at yarışı, kumar, içki gibi alışkanlıkları olan bir adama çocuğu da olmadığı halde neden katlandığına anlam veremiyorum.

Siz hafiye misiniz; neden hayatınızı acaba oynuyor mu diye koca adamı kontrol ederek geçiresiniz? Ki bırakmayacak bu illetten kurtulmak imkansız. Siz amatem misiniz, dini hasssasiyete sahipken alkol bağımlısının derdini çekesiniz? Terapist misiniz bu koca adamı sürekli babasıyla işbirliği edip sağdan soldan toplayasınız? Neden Yani? Sevgi bile açıklayamaz bu durumu.

Oturup masada oynamaz; yasa dışı kumar siteleri var, iddia var, ganyan var, var oğlu var. Her şeyin güllük gülistanlık gittiğini düşündüğünüz bir anda 300-500 bin borç sahibi olduğunuzu öğrenir, elin mafyalarına “ gece yarılarına kadar çalıştım biriktirdim, al ben yemedim sen ye.” dersiniz.

Buradan bakınca iş güç sahibi, çalışkan, evine yuvasına sahip çıkan, tuttuğunu koparan bir kadın profili çizen sizin, ne kadar anlamsız bir iş yapıyor gibi göründüğünüzü söylemeliyim. İnsan aşkından ölse şu kadar ömür tüketici özelliği olan bir adamı çekmez paşalar gibi hayatına bakar.

Benim biara koca kahvehanede çalışıyordu kendi yerleriydi o anlatırdı.aksam isten çıkıp eve geliyorum sabah gidiyorum adam oturdugu sandalyeden kibirdamamis bile...sonra kapattılar kahvehaneyi.cok şükür şimdiki işi iyi temiz yer enazindan.ben hep derdim sizin o kazandığınız parada o kadınların ailelerin ahi var diye...
Şükürler olsun ki kapattılar o nalet pis yeri
Kesinlikle vardır helede kumar oynanan bi kahvehaneyse. Bi ara sinirimden 155 i arayıp kahvehaneyi şikayet etmişliğim bile var kumar oynanıyor yasak diye ama polisler bile gitmiyor önemsemiyor biliyor musunuz. En sonunda iyice sinirlenip eğer şikayetim üzerine gidilmezse cimere şikayet edicem polisleri demiştim o gün denetlemeye gitmişlerdi. Ah ah..

Saat 22.00’lere kadar çalışmaya dayanabilecek güçte bir kadının at yarışı, kumar, içki gibi alışkanlıkları olan bir adama çocuğu da olmadığı halde neden katlandığına anlam veremiyorum.

Siz hafiye misiniz; neden hayatınızı acaba oynuyor mu diye koca adamı kontrol ederek geçiresiniz? Ki bırakmayacak bu illetten kurtulmak imkansız. Siz amatem misiniz, dini hasssasiyete sahipken alkol bağımlısının derdini çekesiniz? Terapist misiniz bu koca adamı sürekli babasıyla işbirliği edip sağdan soldan toplayasınız? Neden Yani? Sevgi bile açıklayamaz bu durumu.

Oturup masada oynamaz; yasa dışı kumar siteleri var, iddia var, ganyan var, var oğlu var. Her şeyin güllük gülistanlık gittiğini düşündüğünüz bir anda 300-500 bin borç sahibi olduğunuzu öğrenir, elin mafyalarına “ gece yarılarına kadar çalıştım biriktirdim, al ben yemedim sen ye.” dersiniz.

Buradan bakınca iş güç sahibi, çalışkan, evine yuvasına sahip çıkan, tuttuğunu koparan bir kadın profili çizen sizin, ne kadar anlamsız bir iş yapıyor gibi göründüğünüzü söylemeliyim. İnsan aşkından ölse şu kadar ömür tüketici özelliği olan bir adamı çekmez paşalar gibi hayatına bakar.
Teşekkür ederim yorumunuz için bazı hanımlar gerçekten psikolojiyi ya anlayamıyor yada hayatlarında hiç kötü birşey olmuyor hep armut piş ağzıma düş hayat geçirmişler. Psikolojik destek alıp kendimi toparlamam gerekiyor. Sonrada napcağıma nasıl yapıcağıma karar vermem lazım artık.

Kesinlikle vardır helede kumar oynanan bi kahvehaneyse. Bi ara sinirimden 155 i arayıp kahvehaneyi şikayet etmişliğim bile var kumar oynanıyor yasak diye ama polisler bile gitmiyor önemsemiyor biliyor musunuz. En sonunda iyice sinirlenip eğer şikayetim üzerine gidilmezse cimere şikayet edicem polisleri demiştim o gün denetlemeye gitmişlerdi. Ah ah..
Yavrum polisler baskın yapıyor aslında cezada kesiyor. Dukkanida mühürlüyor haftalarca.esim biz oynatmiyoruz bizimki okey onlar kumar üzerine kendi aralarinda anlaşır oynarlardi derdi.nekadqr doğru bilemem ..sana tavsiyem Lütfen çocuk yapma bu durumda .kumar da ciddi kayıplar oluyor (para) çocuğunla sersefil kalırsın onca borcun harcın içinde...bı bak duruma hastaneye yatırın orası gerçekten işe yarıyor.yillar sonra baktın bişi yok belki düşünürsünuz

Hadi kendine acımıyorsun ve bu adamı ne olursa olsun çekeceksin de ne diye çocuk yapmaya çalışıyorsun.
Yazık değil mi o çocuğa sen istermiydin öyle bir baba.
Ben öyle bir babayla büyüdüm ve yaşadıklarımdan sadece babamı değil annemi de sorumlu tutuyorum
Bilmem anlatabildim mi
Şuan kısırdöngüye girmişsin bu ilişkide içinde bulunduğun durumun farkında değilsin hayata bunun için mi geldin
Umarım doğru kararı verebilirsin en kısa zamanda psikolojik destek alman şart canım

Kocasında kumar bağımlılığı
Hanımefendi de koca bağımlılığı
Çok çirkin yorumunuz. Biz bu evliliği kolay kurmadık bişeyleri düzeltmeye çalışmak varken yıkmamak koca bağımlılığı değildir heralde. Evet çok çaba gösteren taraf olmuş olabilirim ama bi hemcinsiyetimden duymak istediğim bir yorum bu olmamalı..

Yavrum polisler baskın yapıyor aslında cezada kesiyor. Dukkanida mühürlüyor haftalarca.esim biz oynatmiyoruz bizimki okey onlar kumar üzerine kendi aralarinda anlaşır oynarlardi derdi.nekadqr doğru bilemem ..sana tavsiyem Lütfen çocuk yapma bu durumda .kumar da ciddi kayıplar oluyor (para) çocuğunla sersefil kalırsın onca borcun harcın içinde...bı bak duruma hastaneye yatırın orası gerçekten işe yarıyor.yillar sonra baktın bişi yok belki düşünürsünuz
Yok ya hatta polislerin denetlemeye gittiği gün burdan birinin karısı arayıp şikayet ediyormuş bile demiş polisle tutanak bile tutmadan uyarıp gitmişler. Sonrasındada dualarımın kabulümüdür nedir bilemiyorum battı kapattı kısa süre içinde.

Ne yavrusu ne çocuğu Allahaskina? Umarım günlerce uyuyo kendinize gelip bu pisliği boşarsınız!

Çok çirkin yorumunuz. Biz bu evliliği kolay kurmadık bişeyleri düzeltmeye çalışmak varken yıkmamak koca bağımlılığı değildir heralde. Evet çok çaba gösteren taraf olmuş olabilirim ama bi hemcinsiyetimden duymak istediğim bir yorum bu olmamalı..
Pardon da üye haklı. Eşin kaza geçirir engelli olur, işsiz kalır katlanırsın. Düzeltmek, eşe destek olmak böyle zorluklar için geçerlidir. Sen çalış çalış eşin keyfine o kadar parayı kumar masasında yesin sen arkasına düş içsin içsin sen ardına düş. Kusura bakma bunun adı evliliği kurtarmak değil koca bağımlılığıdır.
Sağlık, afet, işsizlik, ölüm vs buralarda eşler birbirine destek olsun da senin eşinin tek bir özelliği bile boşanma sebebiyken hala evliliği kurtarma diyorsun.

Elmaya armut mu diyorsunuz siz ?
Neyse o söylenir

X