Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ilk 1 sene günde 1-2 saat uykuyla yaşadık ev ahalisi olarak ,reflü+kolik olunca aslaaa ama asla gece gündüz uyku yoktu hep kucak, hatta emzirirken bile oturmama katlanamıyordu,ayakta emzirmeliydim düşünsene 2 saatde bir tek kolda ayakta emzirdiğini yarım saat normalde de oturmuyor zaten oturduğum an çığlığı basıyordu, sallamak yasaktı reflüsü olduğu için ,e kolik bebek de sallanmak istiyor :KK70: sancısı olduğundan emmek istiyor emince reflüsü olduğundan geri kusuyor :KK70: sabaha kadar kucağımda antrede yürüdük durduk kusa kusa ağlaya ağlaya :KK70: ben baygınlık geçirecek kadar olduğumda erhan devralıyordu :KK70:ama 1 yaşından sonra adeta pamuk oldu :KK70: hala reflü ve alerjik hastalıkları var ama doktorun raporlu ilaçları sayesinde düzene bindik . uykusuzluktan hayal falan görüyordum çok kötüydü o dönem .tek başına hayatında ilk kez bebek görmüş ben devreleri yaktım haykıra haykıra ağlayarak geçti o dönemim :KK70: hamileliğimde berbat geçmişti ağrı ve acılardan 14 kilo vermiştim ve kusmaktan... doğum sonrasıda böyle geçti :KK70: tadını tam çıkarmaya başladık ela lale el eleler çıktı başımıza :KK70: hayırlısıyla şu ilkokulu da kazasız belasız atlatırsak ...
Ne güzel anlatmışsın, okurken yer yer dehşete kapıldım. :KK70: Anne baba olmak büyük emek gerektiriyor, bir kez daha anladık bu mesajla. :anne:Bence bebek dünyanın en güzel şeyi, ikinci en güzel şeyi de kediler. :emir_bebek:Benim için yıllardır değişmeyen sıralama bu. Allah hepinizin evlatlarını korusun, birlikte sağlıkla yaşamayı nasip etsin.

piyasadaki en iyi yaşlanma karşıtı ürün en güzel anti aging güneş kremidir canım. diğer hiçbir ürünü pahalı alma ama güneş kremine para yatır ona sermaye ayır :KK200:
Yazın iki tüp Purest bitti, Solante 150 ml olduğu için beni bu kış idare eder. Bitince de Dermoskin ya da Bioderma mı alsam? Bak beni yine bi' endişe kapladı şimdiden :KK70:

Eklentiler

• 20221025_172658.jpg
    20221025_172658.jpg
    161,8 KB · Görüntüleme: 26
Dermoeczanemden aldım ben avene
Ben bu kremi ilk kullandığımda sevinçten ne yapacağımı bilememiştim. Sihir gibi bir şeydi benim için.

Bir gün yüzüme yüz epilasyon cihazı ile epilasyon yapmıştım. İlk saatlerde cildimin parlaklığına aşık oldum ama sonra kaşındı, kaşındı, kaşındı... sabaha kadar kaşındı. Kaşıdım ve her kaşıdığımda kabardı, kabaran yerler kaşındı ve yara oldu. Sabah kalktığımda yüzümü tanıyamadım. Kızamık çıkarsam öyle berbat görünmezdi, düşünün. İş yerine gittim utana utana. Gün içinde kaşıntı devam edince eczaneye gittim, kadın beni tanıyordu zaten. Sağ olsun bu kremi verdi bana. İlk sürüşte mi etki edersin be mübarek ya! Ben düzenli olarak bu kremi kullandım, iki tüp bitirdim. Kullandığım dönemde cildimin parlaklığı muhteşemdi ama bana çok yağlı gelmişti.

Ben bu kremi ilk kullandığımda sevinçten ne yapacağımı bilememiştim. Sihir gibi bir şeydi benim için.

Bir gün yüzüme yüz epilasyon cihazı ile epilasyon yapmıştım. İlk saatlerde cildimin parlaklığına aşık oldum ama sonra kaşındı, kaşındı, kaşındı... sabaha kadar kaşındı. Kaşıdım ve her kaşıdığımda kabardı, kabaran yerler kaşındı ve yara oldu. Sabah kalktığımda yüzümü tanıyamadım. Kızamık çıkarsam öyle berbat görünmezdi, düşünün. İş yerine gittim utana utana. Gün içinde kaşıntı devam edince eczaneye gittim, kadın beni tanıyordu zaten. Sağ olsun bu kremi verdi bana. İlk sürüşte mi etki edersin be mübarek ya! Ben düzenli olarak bu kremi kullandım, iki tüp bitirdim. Kullandığım dönemde cildimin parlaklığı muhteşemdi ama bana çok yağlı gelmişti.
Ben kuruyum ya iyi gelir inş. Enzim peeling yaptığım akşam kullanmayı düşünüyorum, rahatlatsın diye :21:
Tüh, geçmiş olsun. İyi mi bari?
İyi çok şükür, teşekkürler 🌺

Ne güzel anlatmışsın, okurken yer yer dehşete kapıldım. :KK70: Anne baba olmak büyük emek gerektiriyor, bir kez daha anladık bu mesajla. :anne:Bence bebek dünyanın en güzel şeyi, ikinci en güzel şeyi de kediler. :emir_bebek:Benim için yıllardır değişmeyen sıralama bu. Allah hepinizin evlatlarını korusun, birlikte sağlıkla yaşamayı nasip etsin.
aminn :KK36:
Yazın iki tüp Purest bitti, Solante 150 ml olduğu için beni bu kış idare eder. Bitince de Dermoskin ya da Bioderma mı alsam? Bak beni yine bi' endişe kapladı şimdiden :KK70:
bence ilk dermoskin al :KK70: sonra da bioderma denersin
Dermoeczanemden aldım ben avene
hayırlı olsun şifa olsun:KK200:

teşekkür ederim :KK36: ayy en tatlı dönemleri :KK70: ahsen dişleri uzayana kadar sssslayarak peltek konuştu ön alt dişleri düşünce :KK70: anneee dilim konuşurken dişlerimin arasından dışarı çıkıyor diyordu :KK70: çok şekerler özellikle konuşturup konuşturup gülüyordum :KK70:
Alt dişler evet ya acayip tatlis oluyorlar o zaman ama üst dişler aman yarrabbbim bir an önce çıksalar diyorum 😂 gözüm asla alışamadi 🤭

Son düzenleme:
Aaa doğru ya biz estetik işini hiç hesaba katmadık. Bizim ünlülere biz bile hepsi aynı diyoruz, elin çinlisi nasıl ayırt etsin yazık😂😂😂
Bu mesaji kacirmisim. Evet estetik cikti, mertlik bozuldu. :KK70:

ilk 1 sene günde 1-2 saat uykuyla yaşadık ev ahalisi olarak ,reflü+kolik olunca aslaaa ama asla gece gündüz uyku yoktu hep kucak, hatta emzirirken bile oturmama katlanamıyordu,ayakta emzirmeliydim düşünsene 2 saatde bir tek kolda ayakta emzirdiğini yarım saat normalde de oturmuyor zaten oturduğum an çığlığı basıyordu, sallamak yasaktı reflüsü olduğu için ,e kolik bebek de sallanmak istiyor :KK70: sancısı olduğundan emmek istiyor emince reflüsü olduğundan geri kusuyor :KK70: sabaha kadar kucağımda antrede yürüdük durduk kusa kusa ağlaya ağlaya :KK70: ben baygınlık geçirecek kadar olduğumda erhan devralıyordu :KK70:ama 1 yaşından sonra adeta pamuk oldu :KK70: hala reflü ve alerjik hastalıkları var ama doktorun raporlu ilaçları sayesinde düzene bindik . uykusuzluktan hayal falan görüyordum çok kötüydü o dönem .tek başına hayatında ilk kez bebek görmüş ben devreleri yaktım haykıra haykıra ağlayarak geçti o dönemim :KK70: hamileliğimde berbat geçmişti ağrı ve acılardan 14 kilo vermiştim ve kusmaktan... doğum sonrasıda böyle geçti :KK70: tadını tam çıkarmaya başladık ela lale el eleler çıktı başımıza :KK70: hayırlısıyla şu ilkokulu da kazasız belasız atlatırsak ...

Of, gecmis olsun. Bizde de durum benzerdi. Ben neyse de; esim uykusuzluga dayanamaz. Beni yalniz birakmaya da gonlu el vermiyordu; cok zorlandi.

Emzirme seklimiz dahi ayniymis. Bizde reflu ve kolik yoktu. Kolik cok zor, yan komsumuzun kizi kolik. Her gece 11:45’ee basliyor ve saatlerce susmuyor. Elden bir sey de gelmiyor. Gelmis gecmis olsun size de; tekrari olmasin yeni bebelerde. :halay:

Ben hem yastan dolayi (38 yas) hem 15 cm myomdan dolayi riskli gebeydim. 1 dusugum olmustu. Tum rutinim perinatologdaydi ve haftalik kontroldeydim. 5 ay yattim. Dogum pandeminin ilk aylarindaydi. O kadar yalniz ve bebek tutmayi bile bilmeyen 2 kisiydik ki. Esim ofise gitmeye basladi 4 aylikken. Hastane enfeksiyonu kaptim; 143 cep ile komaya girmeme ramak kalmisti ki halusinasyonlar ayri bir dertti. Alerjisi cikinca siki bir diyet sureci ve kabuslar basladi bende de. Tum surecte mama vermeden emzirerek devam ettim; haliyle beni zorlu bir diyet sureci bekliyordu. Derken kacinilmaz son. Uzamis lohusa depresyonu gecirdim ki bence hala kalan bir seyler var; tahtadan dusen bir kac civi filan. :halay:

Ama yine de soyle bir bakip diyorum ki; AMAN KASİ BİLE GUZEL, AMAN GO(Z)U BİLE GUZEL :KK70::KK70::KK70:

Rabbim hepimizin yavrusunu esirgesin, bahtlari guzel olsun. Hepsi geldi gecti cok sukur simdi keyifli demdeyiz.

Bu arada Kayahan’in sarkisina donduk resmen; dogum anilarimiz bitmiyor. Bizimkisi bir ask hikayesi degip iyi aksamlar dileyeyim. :anne::anne::anne:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X