Gyno Ferro Sanol yan etkileri???

DooDooDoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
867
1.729
Kızlar dün kontrole gitmiştim. Ultrasonda bebekte bir sorun yok şükür. Doktor folik asiti bıraktırdı gyno ferro sanol başlattı. İlk bu sabah kullandım. Karın ve kasık ağrısı yaptı. Hatta adet olacakmışım gibi bacaklarım bile ağrıyor. Normal döngümde adetime 7 gün var. Bu ilaç yüzünden mi, yoksa idrar yollarımı mı üşüttüm anlamadım.
Var mı bu ilacı kullanıp çeşitli yan etkiler yaşayan?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 837 gün geçti.

janejune

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2015
647
1.253
42
Kullandım ve herhangi bi yamuğunu görmedim ben.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1233 gün geçti.

astrojurnal

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
14.678
46.754
37
süt ve süt ürünleri, çay veya yumurta tükettiniz mi kullanım öncesi/sonrası ? zaten 2 saat ara koymak lazım yemekle ama bu ürünleri ilacı kullanırken tüketince yan etki yaratabiliyolar .

DooDooDoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
867
1.729
süt ve süt ürünleri, çay veya yumurta tükettiniz mi kullanım öncesi/sonrası ? zaten 2 saat ara koymak lazım yemekle ama bu ürünleri ilacı kullanırken tüketince yan etki yaratabiliyolar .
Aa öyle mi? Eczacı bana verirken çat ve süt ürünlerinde yarım saat yeterli olur demişti ben de kahvaltımı yarım saat sonra falan yapmıştım. Yarın buna dikkat edeyim. Teşekkürler 💕💕💕

astrojurnal

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
14.678
46.754
37
annem kullanırken bu sıkıntıyı çok yaşadık. evet genelde öyle öneriyorlar, ancak benim babamda doktor olduğundan bunu kullanmadan önce belirtmişti. annem uymamıştı. ve ne zaman bu ürünlerle tüketse yan etkileri olmuştu.

yilmazh

💚🎈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2018
139
160
Bebek istiyoruz, demir eksikliğim var diye doktorum onerdi, ben de sabah ve akşam kullanıyorum, yan etkisi bende karında şişlik hissi olarak kendini gösteriyor ve zaman zaman rahatsiz edici de olabiliyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2022

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

DooDooDoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
867
1.729
Bebek istiyoruz, demir eksikliğim var diye doktorum onerdi, ben de sabah ve akşam kullanıyorum, yan etkisi bende karında şişlik hissi olarak kendini gösteriyor ve zaman zaman rahatsiz edici de olabiliyor.
Evet cidden çok rahatsız edici bir ilaç ama yukarıda yazılan 2 saat tavsiyesine uyunca ben epey rahatladım.

yilmazh

💚🎈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2018
139
160
Evet cidden çok rahatsız edici bir ilaç ama yukarıda yazılan 2 saat tavsiyesine uyunca ben epey rahatladım.

Sizin adiniza cok sevindim. Ben de dikkat edeceğim. :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2022

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Daisysunny

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2019
127
132
Kızlar dün kontrole gitmiştim. Ultrasonda bebekte bir sorun yok şükür. Doktor folik asiti bıraktırdı gyno ferro sanol başlattı. İlk bu sabah kullandım. Karın ve kasık ağrısı yaptı. Hatta adet olacakmışım gibi bacaklarım bile ağrıyor. Normal döngümde adetime 7 gün var. Bu ilaç yüzünden mi, yoksa idrar yollarımı mı üşüttüm anlamadım.
Var mı bu ilacı kullanıp çeşitli yan etkiler yaşayan?
Nefret ettim o ilaçtan aynını hatta fazlasını yaptı bana kolit bile oldum bagırsagımı kitledi

demetc

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
1.667
2.077
Benim dr 5 aydan önce başlatmadı demir ilacı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 893 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :94 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

DooDooDoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
867
1.729
Benim dr 5 aydan önce başlatmadı demir ilacı
Benim kan değerlerimi baya beğendi doktor aslında akdeniz anemisi taşıyıcısı olmama rağmen. Muhtemelen kompleks bir takviye olduğu için verdi şimdiden.

Daisysunny

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2019
127
132
Aa çok geçmiş olsun :KK43: benim de hamileliğimin başından beri ciddi bir kabızlık problemim olmamıştı ama bu ilaç sağ olsun..
Ben gyno tardyferon kullanıyorum artık çok memnunum isterseniz doktorunuza söyleyin onu yazsın size dokunuyor ferrosanol çok gıcık bişi sinir etmişti beni😩

DooDooDoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2013
867
1.729
Ben gyno tardyferon kullanıyorum artık çok memnunum isterseniz doktorunuza söyleyin onu yazsın size dokunuyor ferrosanol çok gıcık bişi sinir etmişti beni😩
Söyleyeceğim zaten şikayetlerimi. Bir de hamilelikte kabızlık sık yaşanıyor ama sıkıntılı. Makat çatlağı gibi problemler bu dönemde başlıyor