Maske Tarifleri Gzelliin srr Maya da sakl...

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
cildim okadar hassaskı mayayı denemıstım fakat yıkadıktan sonra cıldımde benek benek kızarıklıklar ıldu kasıntı falan yapmadım bıda bende cildi hassas olanlara tavsıye etmem bence.

sütle yap canım ozamn hassassa benim arkadaşımın hassas cildi öle yapıyo o memnun..

yaa arkadaslar bu maya için ayda bir kac kez yapılması gerektıgını soluolar.. bunun zaman aralıgı nedır??

hihoyyytevet cnm bildiğin hamur mayası ama yaş maya olsun daha ii olur..
ben kullanıyorum
benimde tarifim

bal,limon suyu,toz şeker (peeling etkisi için),yaş maya
bunları hazırlayıp yarım saat bekletiyoruz ciltte,
1 gün ara verip
yoğurt ve kabartma tozunu karıştırıp uyguluyoruz
inanın bebek gibi olucaksınız.
daha sonradan çok sık olmasa da ara verip öyle uygulayın...

evde yapabiliceğimiz daha çok maske var ama biz yinede dışarıdan almayı tercih ediyoruz ama emin olun kıslar bunlardan yapılıyo ne de olsa :dance:

kizlar ben dün gece süper birsey denedim ve kizim okuldan gelince anne yüzün cok temiz,parlak duruyor dedi.önce ne yaptigimi anlatayim.
önce yüzümü günlük kullandigim peelingle temizledim.sonra ketilda su kaynatip genis legene döktüm,icine iki tane poset papatya cayi bir tane nane cayi,yarim cay bardagi elma sirkesi atip yüzümü 15 dk.buhara tuttum.yüzümün sicagi gectikten sonra iki pamuga maden suyu döküp iyice temizledim.ardindan biraz masaj yapip nemlendiricimi sürüp yattim.sabah süper tertemiz bir ciltle uyandim.haftada birkez denemek lazim.arkadaslar önce temizlik yapip bu tür maskeleri uygularsaniz daha güzel sonuc alirsinz.:1hug:

günlük peelingi nasıl yapıyorsunuz?

yaa arkadaslar bu maya için ayda bir kac kez yapılması gerektıgını soluolar.. bunun zaman aralıgı nedır??
o problemsiz ciltler için canım.. sivilceler veya kırışıklık gibi problemler için yapılcaksa... haftada en fazla 3 kere yapılabiliyor dedi suna dumankaya...

maya gercekten cok faydali bisey
bende maske yapiyorum mayayla

iste buda benim tarifim
1 cay kasigi maya
1 cay kasigi karbonat
1 cay kasigi su

butun malzemeleri karistirarak temiz cilde surun
maskeyi 15 dk. yuzunuzde bekletin.
maya gozeneklerinizi sIKIlastirirken, karbonat lekelerin
belirgin olmamasini saglar.

bi kizim olsun adini maya koyacamkaydirigubbakcemile3:roflol:kaydirigubbakcemile3

ben de yumurta akıyla karıştırarak yapıyorum cildin gerginligini saglıyor tavsiye ederim

maya gercekten cok faydali bisey
bende maske yapiyorum mayayla

iste buda benim tarifim
1 cay kasigi maya
1 cay kasigi karbonat
1 cay kasigi su

butun malzemeleri karistirarak temiz cilde surun
maskeyi 15 dk. yuzunuzde bekletin.
maya gozeneklerinizi sIKIlastirirken, karbonat lekelerin
belirgin olmamasini saglar.

bi kizim olsun adini maya koyacamkaydirigubbakcemile3:roflol:kaydirigubbakcemile3

:dance::dance::dance:

ayy kızlarr ben şimdi maya maskesini yaptım kıpkırmızı oldum ilk önce böle mi oluyo yaa bide yüzüm sıcacık yanıyo geçeiyo mu sonradan:uhm:

ayy kızlarr ben şimdi maya maskesini yaptım kıpkırmızı oldum ilk önce böle mi oluyo yaa bide yüzüm sıcacık yanıyo geçeiyo mu sonradan:uhm:
geçiyo canım biraz fazla tutmuşsun anlaşılan... en fazla 20 dk tut bundan sonra...

geçiyo canım biraz fazla tutmuşsun anlaşılan... en fazla 20 dk tut bundan sonra...

sağol cnm ben biraz fazla beklettim sanırım.. sanki yüzümün rengi açıldı gibime geliyodelikafadulden ilk günden fark ettim iki güne bi yapıyımm ...sonra tekrar değişmeleri yazarımm:dance:

sağol cnm ben biraz fazla beklettim sanırım.. sanki yüzümün rengi açıldı gibime geliyodelikafadulden ilk günden fark ettim iki güne bi yapıyımm ...sonra tekrar değişmeleri yazarımm:dance:

tmm canım bekliyorum gelişmeleri... bu maske harika asla vazgeçemicem heralde artık bundan ölene kadar :) bide bakın arkadaşlar herkese havuçsuyunu rendeleyip yüzlerinize sürmeyi tavsiye ederim.. buda harika bişey... yarım havuç rendeleyip çaysüzgeçinden bile sıktırabilirsiniz.. içine bi damlacık zeytinyağı.. çünkü içindeki a vitamini sadece yağda çözünebiliyor.. yağı koymazsanız a vitaminin harika etkileri cildinize geçmez... 20 dk sonra durulayın ılık suyla ve %100 doğal gülsuyla cildinizi silin silmezseniz turuncu kalırsınız :) harika özellikle sivilceli ciltlere, kansorejen etkilere, yaşlanmaya birebir.. birde benim gibi güneşlenmeyi seven kişiler için harika bir güneş kalkanı cildinize.. sakın hafife almayın denedim harika... :)

arkadaşlar ben maya maskesini 1k.k yaş maya 1k.k süt ve 1k.k bal ile yaptım ama maske çok sıvı geldi bana ben mimik çizgileri
için yapmak istemiştim

X