Maske Tarifleri Gzelliin srr Maya da sakl...

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
ben evvelki gün ve bugün yaptım maya maskesi...bakalım istikrarlı gidince bi yararı olacakmı...ama haftada 1 yapsam daha iyi sanırım....başka bi topikte 3 gündür yapıyorum demişti biride bende ona istinaden gün aşırı yaptım...

Ben gnc nin yeşilçay tabletini kullanıyorum vücudun ihtiyaç duydugunu sadece gıdalardan karşılayamıyoruz içten besın destek şart

ayy kızlarr ben şimdi maya maskesini yaptım kıpkırmızı oldum ilk önce böle mi oluyo yaa bide yüzüm sıcacık yanıyo geçeiyo mu sonradan:uhm:

-tatlicadiarzu- canım, benimde cildim hassas o yüzden benimkide kızarıyor ve yanma oluyor ,ama
çok sürmüyor.ben maya maskesinden önce yüzümü ,seyreltilmiş elmasirkesiyle silip yıkıyorum(tabii temizledikten sonra). sonra maskeyi uyguluyorum.
20 -30 dkk falan beklettikten sonra ılık suyla yıkıyorum.çok kızarmaması için buz kalaıbına koyduğum maden suyu veya süt gezdiriyorum yüzümde. hem tonik etkiside yapıyor cildimi rahatlatıyor.sende dene derim!!!...-tatlicadiarzu-hihoyyyt

ben bu tablet mablet işine karşıyım açıkcası...
hadi dıştan müdahale neysede içten ne olur ne olmaz..
bakarsın yaramaz doktor tavsiye etmedikçe kullanmam ben böyle şeyleri..
yüzüme sürerim ama tablet falan içmem...
bence sizde bu noktada bir düşünün yapalım derken bozmayalım sonra..
sağlığın şakası olmaz...
aynen katılıyorum canım sana... öle kulaktan duyma haberlerle ilaç kullanmak çok zararlı her ne kadar bitkisel hadi olsa.her kesin bünyesi farklı...sağlıklı olacağım diye sağlığınızdan olmayın:bbo:-tatlicadiarzu-

kardeşimin tavsiyesi ile bugün ben de yaptım maya maskesini, birkaç kez daha yapayım bakalım nasıl olacak.

arkadaşlar bi yerde okumuştum kuru mayayı ılık süte karıştırıp içmekte çok faydalıymış hiç denemedim ama deneyen var mı acaba saça ve cilte acayip ii geliyomuş bu yazıda okuduğum kadarıyla karaciğeri temizliyomuş acaba o nedenle mi ii geliyo bi yardımcı olurmusunuz acep :KK3:

bende mayayı sütle karıştırıp yüzüme sürüyorum canlandırıyo ve parlıyo cildim hergün yapabilirsiniz bu maskeyi bana yan etki falan yapmıyo

Ben bira mayasini tablet olarak 100 % dogal olani kullaniyorum gunde 5 tane tablet icilebiliyor tadida ayni maya gibi hep portakal suyu ile yutarim yoksa cok igrrnc oluyor nerdeyse tum vitamin ve mineralleri iceriyor ayni dedigin gibi

aynen katılıyorum canım sana... öle kulaktan duyma haberlerle ilaç kullanmak çok zararlı her ne kadar bitkisel hadi olsa.her kesin bünyesi farklı...sağlıklı olacağım diye sağlığınızdan olmayın:bbo:-tatlicadiarzu-

Bira maya tabletleri 100 % dogal kizlar ne alkol bulunuyor ne hayvansal yag bn kullaniyorum hic bi zarari yok aksine tum vitamin ve mineralleri asitleri bulundurdugu icin faydasi var zarari yok ama kndi tercihiniz tabiki bitkisel hic bi tabletten korkmam ben yinede doktorada danisabilirsiniz

maya gercekten cok faydali bisey
bende maske yapiyorum mayayla

iste buda benim tarifim
1 cay kasigi maya
1 cay kasigi karbonat
1 cay kasigi su

butun malzemeleri karistirarak temiz cilde surun
maskeyi 15 dk. yuzunuzde bekletin.
maya gozeneklerinizi sIKIlastirirken, karbonat lekelerin
belirgin olmamasini saglar.

bi kizim olsun adini maya koyacamkaydirigubbakcemile3:roflol:kaydirigubbakcemile3

yaklaşık yarım saat önce uyguladım bu tarifi. bu yaş mayayı yüzüme ilk sürüşüm. daha önce hazır kil maskesi, sirke-limon, karbonat-limon maskesi denemiş biri olarak söyleyebilirim ki yüzüm hiç bu kadar gerilmemişti :KK9: adeta davul gibi gerildi cildim. değil 15 dk, 10 dk zor durdum, ılık suyla bol bol yıkadım.pancar gibi olmuştum. soğuk gül suyu ile tonikledim. yine de gerginliği gitmeyince güzelce nemlendiricimi sürdüm, rahatladım neyse ki.yine de şimdilik maya hakkındaki görüşüm olumlu. cildim canlı ve arınmış görünüyor. haftada 2 yapmayı düşünüyorum kahverengi lekeler için. Umarım bu maske işe yarar.

arkadaşlar, ben 1er çay kaşığı oranındaki tarifi uyguladım. ancak 1 çay kaşığı su çok geldi.cıvık olunca biraz daha maya koydum, böylece yaş maya paketinin yarısını kullandım ama yine de daha fazla katılaşmadı. sulu sulu sürdüm yüzüme, yüzümde kuruyup katılaştı neyse ki ama zor oldu. sizde de öyle mi oldu.

bir de sanırım su konduğu için bu tarifte benim cildimi kuruttu yıkadıktan sonra.cildim normalde kuru ve kuru ciltlerin su yerine süt kullanmaları gerektiğini okumuştum daha önce. Ancak süt ile karbonat birleşince nasıl bir reaksiyon olur bilmiyorum. faydalı mı olur, etkisini mi yitirir, sonuçta kimyacı değiliz ki kafamıza göre bi şeyler ekleyip çıkaralım. bu konuda bilgisi olan var mı (bilimsel) bir de limon katkılı yapılıyor mu?

kızlar maya gercekten işe yarıyor bende kullanıyorum ayda bir kere ama gecen günlerde tv de şems ''eger sık kullanılırsa tüylerin kökünü besleyeceginden tüylenme yapar'' dedi .bence dikkatli olun güzellesecegim derken bide tuylerle ugrasmayın

X