Maske Tarifleri Gzelliin srr Maya da sakl...

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
hassas cilde sahip olupta bu maya tarifini deneyen var mı acaba

cnm benim cildim çok hassas güneşe çıkarım kaşınır... kızarır fazla temizlemeye peelinge gelmez.. tahriş olur sivilce çıkar.. hiç zararını görmedim yanlız 15-20 dk dan fazla tutmıcan ve maske sonrası güneşe çıkmıcan okadar..

herbalcım şimdi maskeyi yaptıktan snra güneşe çıkılmıycak dedin ya senin cildin hassas olduğu için mi diyosun yoksa bi zarar mı veriyo fisfisfis

cnm benim cildim çok hassas güneşe çıkarım kaşınır... kızarır fazla temizlemeye peelinge gelmez.. tahriş olur sivilce çıkar.. hiç zararını görmedim yanlız 15-20 dk dan fazla tutmıcan ve maske sonrası güneşe çıkmıcan okadar..

teşekkür ederim canım
en kısa zaman da deneceğim
sonuçları yazarım mutlaka
inşallah faydasını görürüm
:nazar:

herbalcım şimdi maskeyi yaptıktan snra güneşe çıkılmıycak dedin ya senin cildin hassas olduğu için mi diyosun yoksa bi zarar mı veriyo fisfisfis

yok ondan deil cnm.. bu maske ölü deriyi soyuyo.. güneşe çıkarsan hemen leke yapabilir cilt savunmazsız kalıyor tamamen çıplak gibi yane güneş karşısında :)

hassas cilde sahip olupta bu maya tarifini deneyen var mı acaba

benim cildim hassastır, yani dove sabun bile kurutur ve yakar, kil maskesi allerji yaparkafamçokkarıştı... ama ben 2-3 günde bir kullanıyorum mayayı severek. ilk sürdüğümde yakıyor, şöyle tarif edeyim hani acı biber doğrarsın da elin yanar ya, aynen öyle. maske kuruyana kadar geçiyo o acı. maskeyi yıkadıktan sonra bi kızarıklık ve ateş kalıo yüzde ama 30-40 dakika içnde geçiyo. cildin hassas ise istersen tüm yüzüne sürmeden sadece bi yanağında, çeneye yakın bi yerde uygula...

şimdi deniyorum arkidişler hihoyyyt
umarım faydasını görürüm ve kızarıklık hemen geçer inşallah :Saruboceq:
hadi bismillah delikafadulden

bende denicemmmm
gerçi bi ara yapıyodum ama düzenli uygulamamıştım

ben yaptım bugün bu maya maskesini ilk kullanımda bir fark göremedim sanki. acaba devamını getirsem mi?

ben denedim arkidişler
ilk sürer sürmez kuruda zaten 1-2 dk içinde ve hemen yanmaya başladı dedim bari bi 5 dk kalsın yüzümde neyse 5 dk sonra yıkamaya başladım
yıkadıktan sonra yüzümün heryeri domates gibi kızardı
normalde hassas bi cilde sahibim ama alnımın, çenemin kızardığını hiç görmemiştim
ama en az 20-30 dk dan sonra geçiyor kızarıklık ve yanma hissi
ben 2. yide yaptım ve sanki yüzüm parladı belkide pisikolojik ben öyle zannettim bilmiyorum
ama zararsız ben bırakmadan uzun süre sonuç alana kadar devam etmeyi düşünüyorum
konu sahibine çok teşekkr ederim bilgilendirdiği için

Son düzenleme:
300
arkadaslar mayanin tabletleri var ben kullaniyorum cilde ve saclara cok iyi geliyor bende sivilce yok ama sivilcelere bile iyi geldigini söylüyorlar bence tabletini alin tavsiye ederim.

elma sirkesinden sonra mayada mucize oldu desenize..
bende deniycem bakalım...
pazartesi-çarşamba-cumamı yapılacak?

300
arkadaslar mayanin tabletleri var ben kullaniyorum cilde ve saclara cok iyi geliyor bende sivilce yok ama sivilcelere bile iyi geldigini söylüyorlar bence tabletini alin tavsiye ederim.

arkadaşım bir sürü şeyin tabletini duydum mayanınkini hiiiç duymamıştım... biraz bilgi verirmisin. ücreti nedir kaç tane var içinde günde kaç tane içiyosun mideye zararı yokmu vs vs

ben bu tablet mablet işine karşıyım açıkcası...
hadi dıştan müdahale neysede içten ne olur ne olmaz..
bakarsın yaramaz doktor tavsiye etmedikçe kullanmam ben böyle şeyleri..
yüzüme sürerim ama tablet falan içmem...
bence sizde bu noktada bir düşünün yapalım derken bozmayalım sonra..
sağlığın şakası olmaz...

kızlar ebru şallıdan hücre yenileyici bi maske öğrendim... çok aklıma yattı. bu maskeyide haftada 1 gün uygulayabilirsiniz. ben denicem. eczanelerde 'çinko oksit kremi' die alınan bir krem varmış. bu krem bebekler için pişik kremi olarak kullanılan bişeymiş. gerçektende oğlumun pişik kremine baktım içinde %20 çinko oksit var yazıyordu. en az %40lık olanından kullanırsanırsanız daha etkili dedi.
maske şöyle:
1 tatlı kaşığı çinko oksit kremi
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı gül yağı
karıştırıp temiz cildinize gece yatmadan önce 30 dk tutuyorsunuz. ılık suyla hafif üst kalıntıları az bişey durulayıp papaptya çayıyla cildinizi siliyorsunuz. bukadar... hafta 1 uygulanıyor.
çok aklıma yattı çok güzel.. gerçekten bu çinko oksitli krem bebeğimin poposu piştiğinde hemen geçiriyor. oyüzden çok mantıklı geldi. bi paylaşıyım dedim sizlerle isteyenler yapabilir.

X