Maske Tarifleri Gzelliin srr Maya da sakl...

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
merhaba kızlar.ihtiyaç duydukça maya maskesi yapıyorum sivilceler için.tarifim şöyle:1 tatlı kaşığı yaş mayayı su ile eritiyoruz fazla sıvı olmayacak kıvamlı olması lazım.temizlenmiş cilde uyguluyoruz kuruyana kadar kalıcak sonra yıkıyoruz.sabah akşam 3 gün boyunca uyguluyoruz sivilceleri kurutuyor ama biraz ciltte yanma oluyor ciltte kururken.denemeye eğer :lepi:

her_bal cım, ben snn için dememiştim onu, bak alıntıladığım iletiye. derdim sivilce olduğu için bunu dikkate almıştım :KK43: neyse ki 1 parçacık da olsa aklım var , çok yanınca bıratım. ama yüzümü mayadan sonra iyice nemlendirdiğim için kalıcı bi zarar görmedim çok şükür. mayayı yapıp kuruyana kadar bekletiyorum 15-20 dk fln, sonra dökerek çıkartıyorum suratımdan,daha sonra soğuk suyla, doğal sünger yardımıyla duruluyorum yüzümü, sünger mayanın kabarttığı ölü hücreleri temizliyo,bazen tonik olarak maydonoz suyu sürdüğüm de oluo, en son da bephantene plus ile kremleyip, masaj yapıyorum. hamdolsun baya düzeldi cildim. ama içten dedestekliyorum, mesela maydonoz suyu içiyorum, salatalarda elma sirkesi ve hakiki zeytin yağı kullanıyorum. akşamları da 1-2 diş sarmısak yutuyorum antibiyotik niyetine. tamamen düzelecek Allahın izniyle. Çok çoooook teşekkür ederim paylaşımın için.:hooray:

budapeşt ok cnm afedersin bana dedin sandım :) sen benim dedim gibi yap uzun vadede işe yarıcak.. öle hemen 3 günde sonuç almaya çalışmayın yaw cildinizin yapısına zarar verceniz bu seferde sivilceleri kuratayım derken :)

sagol..hyret dun denedim baya bi iyi geldi.
bgnde bi deyeim..
su lanet olasi siyah noktalar ve lekelerden kurtulalim bu böyle olmaz :KK66:

sagol..hyret dun denedim baya bi iyi geldi.
bgnde bi deyeim..
su lanet olasi siyah noktalar ve lekelerden kurtulalim bu böyle olmaz :KK66:

yap cnm ben iki aydır yapıyorum etrafımdaki insanlarda farketti onlarada tavsiye ediyorum durun resmimi koyayım bakın :)

Eklentiler

• $Picture0012.jpg
    $Picture0012.jpg
    41,9 KB · Görüntüleme: 81
bide bakın arkadaşlar herkese havuçsuyunu rendeleyip yüzlerinize sürmeyi tavsiye ederim.. buda harika bişey... yarım havuç rendeleyip çaysüzgeçinden bile sıktırabilirsiniz.. içine bi damlacık zeytinyağı.. çünkü içindeki a vitamini sadece yağda çözünebiliyor.. yağı koymazsanız a vitaminin harika etkileri cildinize geçmez... 20 dk sonra durulayın ılık suyla ve %100 doğal gülsuyla cildinizi silin silmezseniz turuncu kalırsınız :) harika özellikle sivilceli ciltlere, kansorejen etkilere, yaşlanmaya birebir.. birde benim gibi güneşlenmeyi seven kişiler için harika bir güneş kalkanı cildinize.. sakın hafife almayın denedim harika... :)

sevgili her_bal öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim...maya maskesine en kısa zamanda başlayacağım...benim cildimde hassas umarım kızarıklık olmaz...bu anlattığın havuç maskesinde sadece rendesini mi kullanıyoruz yoksa havuç suyunun içine
zeytinyağı damlatıp onu mu kullanıyoruz :uhm:eek:nu da yapmak istiyorum bilgi verirsen şimdiden teşekkürler...

sevgili her_bal öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim...maya maskesine en kısa zamanda başlayacağım...benim cildimde hassas umarım kızarıklık olmaz...bu anlattığın havuç maskesinde sadece rendesini mi kullanıyoruz yoksa havuç suyunun içine
zeytinyağı damlatıp onu mu kullanıyoruz :uhm:eek:nu da yapmak istiyorum bilgi verirsen şimdiden teşekkürler...

canım bak sadece suyunu kullancaksın zaten rendesi yüzünde durmaz... yarım havucu rendeleyip öle suyunu çıkarıyorumda ben ondan rendeleyin demiştim :) bide zeytinyağını sadece bir damla sadece bir ok :)he bide yaş maya maskesine su yerine havuç suyu koydum 1 çay kaşığı öle yaptım maskeyi ölede güzel oldu onuda deniyebilirsin :) nasıl istersen öle yap cnm... ben bronzlaşmayı çok seviyorum hem onun için faydalı havuç suyu hemde sivilceler içinde iyi.. he bide unutmadan bu havuç suyunu ya banyodan önce yap yada gece yatmadan veya yaptıktan sonra gül suyuyla iyice sil yoksa turuncu bir şekilde dolaşırsın bak havuç gibi delikafadulden
netten kopyaladığım yazıyıda yollıyım sana havuçla ilgili...
HAVUÇ:uzmanlar, havucun, süratle kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, peklik giderici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebze olduğunu söylüyor. Kansızlık halinde, sabah, öğle, akşam taze çıkarılmiş 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamazsa ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi öneriliyor. Mide ve barsak kanamalarında da havuç suyunun çok faydalı olduğunu ifade eden uzmanlar, havucun, özel şekeri, A vitamini ve bol vitaminleri ile karaciğeri kuvvetlendirdiğini, ona rahatsızlığında kendi kendini tamir imkanı verdiğini, vücuttaki üre asidi, ürat tuzları, benzeri yorgunluk maddelerini, diğer zehirleri idrarla dışarı attığını vurguluyor
*A, C, B1 ve B2 vitaminlerince zengin bir ürün olan havuç, çiğ olarak ya da pişirilerek tüketilir.
*Haftada beş kere yendiği takdirde Harvard'ın araştırmalarına göre kadınlarda kalp enfarktüsünü, felç tehlikesini yüzde 68 oranında azaltıyor.
*Günde iki havucun erkeklerde kandaki kolesterolü yüzde 10 oranında azalttığı görülmüştür.
*Her gün yenen bir havuç da akciğer kanseri tehlikesini yarıya indiriyor.
*Havuçtaki Beta-Karotin de gözleri yaşlılığın getirdiği görme zayıflığından koruyor ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor.
* Mide ve bağırsak kanamalarını önler,
* Kansızlığı giderir,
*Anne sütünü arttırır,
*Yüz ve boyun kırışıklıklarını giderir,
*İdrar ve bağırsak gazlarını söktürür,
* Ülserdeki şikayetleri giderir.
* Kansere karşı etkili olduğu gibi cildin kurumasını da engelliyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
*Beta karotin (kansere neden olan serbest radikallari durduruyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor) içeren havucun en büyük özelliklerinden biri içerdiği bu maddenin cildin kurumasını engelleyen A vitaminine dönüşebilmesi. .

her_bal cevap verdiğin için çok teşekkür ediyorum canım.. şimdi okuyabildim...en kısa zamanda deneyeceğim sonucu yazarım...havuç suyunu sıkıp içiyorduk artık bir taşla iki kuş vurmuş olacağım sayende...kaydirigubbakcemile3a.s.

kaydirigubbakcemile5Bilgiler için çok teşekkürler..bende en kısa zamanda havuç suyuyla yüzüme bakım yapcam mutlaka faydası vardır ..kaydirigubbakcemile5

ayyy eve gitmek istiyorum hemen yüzüme önce elma sirkeli buhar tutup yaş mayayı uygulayım diyorum şu lekelerimden bıktım artık yüzüme pudra sürüp dışarıya çıkmaktan sıkıldım ya allahım ne olur geçsin artık bu maske işe yarasın ne olur her sivilce iz bırakıyor hani çok şükür o kadar yok ama bazen çok belli oluyor..

yap cnm ben iki aydır yapıyorum etrafımdaki insanlarda farketti onlarada tavsiye ediyorum durun resmimi koyayım bakın :)

oyy ooyyy canım maşallah cildine bayıldım :lepi: ben de denemeye başlayım bari sivilcelerim azdı yine. öncelerden senin siyah nokta ve sivilce problemin var mıydı yoksa sadece izler vardı onlarmı düzeldi?

oyy ooyyy canım maşallah cildine bayıldım :lepi: ben de denemeye başlayım bari sivilcelerim azdı yine. öncelerden senin siyah nokta ve sivilce problemin var mıydı yoksa sadece izler vardı onlarmı düzeldi?

saol cnm o senin güzelliğin.. evt vardı şuan en aza inmiş durumda hepsi..

her bal cım ben de başlıyorum bu maskeye karar verdim :ecrin_bebek: peki bişey daha sorcam canım şimdi haftada 3 kez yapıyosun ya bu maskeyi. diğer günler başka günlük temizleyici bişeyler kullanıyo musun yoksa maya yetiyo mu?

her bal cım ben de başlıyorum bu maskeye karar verdim :ecrin_bebek: peki bişey daha sorcam canım şimdi haftada 3 kez yapıyosun ya bu maskeyi. diğer günler başka günlük temizleyici bişeyler kullanıyo musun yoksa maya yetiyo mu?

evt cnm sabah akşam temizliyorum ama maske yapmadığım günler maske yaptığım gün banyodan çıkıom yapıom maskeyi yetio.. yoksa tarhiş olur.. bide artık güneş çıktı gece yapın maskeyi daha olur

herbal cım valla çok teşekkürler tassiyelerin için böyle denenmiş sonuç alınmış olunca insan daha bi güvenle yapıyo tarifleri kaydirigubbakcemile3

X