Haddini bilmeyen kaynana😠

Oldu! Kendi her hadsizliği çirkefliği yapsın, cevabını alınca ayılsın bayılsın hastanelik olsun. Allahım hepimizi korusun öyle insanlardan. İnsan böyle bir durumda ayıbını örtmeye çalışır, içine kapanır, sağa sola saldırmaya gücü var da cevabı hazmetmeye mi gücü yetmemiş. Sakın yüz vermeyin. Ay çok sinirlendim ben burada

Çok şükür eşimden yana sıkıntım yok. Eve alırım derken yani bunlar hiç olmadan ben il de oturuyorum onlar ilçede mesela gezmeye gelseler falan hadi bir nebze kabulüm ama böyle bir durumda kesinlikle kabul etmem. Hadi benim evimden annesi gibi kaçıp giderse ben ne yaparım o çocuklarla.

Eşim duyunca tansiyonun çıkıp bayıldığını falan gebersin kendilerin bizi insan içine çıkartacak halimizi bırakmadılar dedi. İnanın ölse hiç üzülmem.

Çok şükür. Benden ailemden uzak olsunlar da naparsa yapsınlar.

Eşin seni yeterince koruyor ailesine karşı sakinleş ve en az düzelde muhatap olup hayatına bak.. sana güvenip mi evi terk ediyor gitsin anasında kalsın hayret bşey annesi uyanık belli
Uyanık değil çok çok cahil. Ne konuşacak napacam hicbirsey bilmiyor bırakıp gitmiş şimdi de oğlum oğlum kızım kızım diyor

Yani!! Aman sakın! Kaçsa da kalsa da uğrasa da tehlikeli insanlar belli. Kapınız kapalı olsun daima onlara.

Bosver uzak dur .Kim ne mok yerse yesin

sen otur kendi pisliginle uğraş, ben siz değilim" dedim.
Bana " ben sana birşey demiyorum hayvan şerefsiz" dedi.
Yanı ikinizde terbiyesizlik etmişsiniz. Evine almak zorunda elbette degilsin. Ama aranizda yaşanan saygısızlık. Esin yarin bir gün ailesinin tarafına dönüp seni kapıya koymak isteyebilir kaldı ki şimdiden huzurunuz kaçmış. Anneme ne biçim konuşuyorsun dememiş şimdilik. Bence demeliydi.

Önce kızına baksın, kendine baksın kim kime iyi demez düşünsünler.

Hiç görüşme bu insanlar başına iş açar.

Bende çok problem yaşadım evlilik arifesinde yeni evlendigim ilk ve ardından gelen bı kaç ayda.
Baktım olacak gibi değil, huzurum / yuvam kalmayacak hiç biri ile görüşmüyorum.
Görüşmeyi de düşünmüyorum.

Ayrıca size mi düşmüş 3 çocuğu ile onlara bakmak. Kocasını nasıl aldatmasını bildiyse başının çaresine bakacak.
Millete asalak gibi yapışmakla olmaz.

Bunlar filim fırıldak çevirip sonra da geline bağırıp cağırıp, hakaret edip huzur kaçırıp kendilerine yer açmak isteyen insanlar.

Neden ki annelik mi yapmış. Eşim sevse anne olarak görse zaten konuşturmaz ama bana bir yararı yok benim ailem kızım ve sensin diyor hala da öyle. Ayrıca benim eşimle huzurum kaçmadı çok şükür iyiyiz. Eşim kimin ne olduğunu bilecek akıla sahip olduğu için.

Aynen öyle yapmaya çalıştı ama bu sefer yapamadı. Hiç bir kardeşi, amcası, halası.... Sahip çıkmadı eşi alıp götürmüş geri ortalıkta kaldı. Bizi sessiz gördüler buraya kendimizi atalım dediler ama beceremediler. Benimde kız evladım var Allah kimselere yaşatmasın İnşallah.

Bu karakter meselesi kız oğlan evladı fark etmez.
İnşallah evlatlarımız güzel karakterli iyi insan olurlar karşılarına da güzel karakterli iyi insanlar çıkar.

Benim görümcende aynı sizin gorumceniz gibi, boşanmaya kalktı sürekli eşimi arıyordu yazıyordu.

Benimde benzer bı olayım oldu.

O yüzden hiç duruşunuzu bozmayın.
Kv nizle de görüşmeyin.
O nasıl bı haraket madem ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Sende onları duyma görme.

bugün ailesine sırtını dönen yarın size döner bu işler böyledir

Annesi küçücükken bırakıp başka adama gitmiş, çocuklar sefil olup orda burda büyümüşler, şimdi kendisi gibi olan kızını gelinine yollamaya çalışıyor. Bu aile mi cidden olmasın daha iyi, çocukken yanımda olmayanı şimdi anne diye bağrına mı basayım? Siz de bi enteresansınız kendiniz böyle anneyi ahlaksız görümceyi kabul edersiniz demek ki, biz sizin gibi değiliz ne yazık ki, sizin güzel kalbinizden yok bizde.

Amaaaan boşverin gitsin. Kaynananız kendisi çocuklarını bırakıp gitmiş ama şimdi "anne" öyle mi? Ayrıca boşanan görümcenizin siz de ne işi var anne evi varken? Bir de üstüne 3 çocuk... Siz kötü bir laf etmemekle iyi yapmışsınız. terbiyenizi bozmayın. Bırakın ne halleri varsa görsünler. Eşiniz de gayet doğru davranmış. Tabii ki size soracak, tabii ki anneniz size hakaret edince cevabını verecek. O anneyse siz de eşisiniz. haklı olanın yanında olması gerekiyor.

Burda neler neler okuyoruz annesi bişey diyo diye el kaldıran kocalar var senin kocan aklı başındaymışda en azından nerde durucağını biliyo kv ne diyosa desin duyma eşin senin yanında dursun o yeter gerisi vızıltı

Madem takıntı hastalığınız var, heryerden engelleyin ve direkt eşinize paslayın.

Gördüğünüz gibi aile olarak sizler dik durunca hiçbir şey yapamadılar değil mi?
Ancak boş boş küfretti, evinize adım atılamadı.

Her zaman derim, söze değil eyleme odaklanın. 1 hareket 1000 lafa bedeldir.

Eşinizle aynı takımdasınız, sakın ola sinirinizi ondan çıkarmaya falan çalışmayın. Buraya şikayet edin, yastık yumruklayın, çevrenize çemkirin (detay vermeden tabi) ancak eviniz hep huzurlu olsun.

Ağız dalaşıyla mahalle kavgasına çevirmemek elinde olan bir şeydi. Madem kocası istemiyordu, kendini öne atıp insanlarla kavgaya girişmesine ne gerek vardı? İroni kısmı burada zaten. Annesinin 'kötü anne' olması bunları el kızından duymasını gerektirmezdi.

Ayrıca bu sonucu değiştirmeyecek.

Bu aile zaten çok edepli bi aile olsaydı , gelin hanım terbiyesizlik(!) yaptığında kenara çekilir cevap vermezdi. Bakın onlar da hiç altta kalmamış katmerli cevap vermişler. Demek ki müstehak onlara.

Ayrıca zorba insanlar zorbalıktan anlar, rica ederim gelmeyin deyip kibarlıktan kırılsaydı şuan o aile postu gelin hanımın evine sermiş olurdu, onların anladığı dilden konuşmuş belli ki. Hanımefendilik yapacak yer değil. Zalime yumuşak başlı davranılmaz.

Haklısınız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…