Saç Uzatma Yöntemleri Haftada 1 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

harmoni_

:) احلي حسوني بلدنيا
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2010
870
86
Eski başlığımız konu sahibinin isteği üzerine kapatılmış. Ancak bizler sinamekili kürü çok sevdik. Hep beraber buradan devam edelim. Öncelikle önceki başlıkta bulunan bilgileri ilk mesaj da ekleyelim:

Uyguladığımız kürde bir adet sinamekili karışım, bir adet sarımsaklı şampuan ve bir de gliserinli bakım bulunuyor.

Sinamekili Kür
Neden Kullanıyoruz: Bu kür saçlarımızın hızla uzamasını sağlıyor.
Yapılışı: 1tutam (yaklaşık 7-8 yaprak gibi) sinamekiyi yarım çay bardağı suda bir kaç taşım ( bir kaç saniye fokurdasın) kaynatın, ılıyınca içine mevcut olduğu şişenin kapağı kadar TATLI badem yağı ve 1 bemiks ampül ekleyin.
Kullanılışı: Kür ılıdıktan sonra saç diplerinize sürün. 4-5 saat bekleyin ve yıkayın. (Kimi yerlerde bu sürenin 45dk-1 saat arası olduğunu okudum. Ben 2 saat civarında bekletiyorum.) Haftada 1 kez uyguluyoruz. 8 hafta boyunca uygulayıp 2 hafta ara veriyoruz. Bazı arkadaşlar bu arayı 3 aftaya da çıkarmış. Asıl uzamanın bu bekleme haftasında olduğunu belirttiler.

>Karışımın her uygulamada taze olması gerekiyor.

Sarımsaklı Şampuan
Neden Kullanıyoruz: Sarımsaklı şampuan saçın gürleşmesine yardımcı oluyor. Ayrıca sadece bende mi böyle bilemiyorum ama ciddi manada parlamaya başladı saçlarım bunu kullanmaya başladıktan sonra.
Yapılışı: 400ml'Lik şampuanınıza 5-6 diş sarımsağı rendeleyerek elde edebilirsiniz.
Kullanılışı: Rutin saç yıkama işlemini bu şampuan ile yapıyoruz. Biraz kokabiliyor. Onun için ikinci yıkamanızı kokulu bir şampuanla yaparsanız koku gidiyor. Eğer saçlarınızda boya yoksa durulama suyunuza biraz elma sirkesi damlatarak kokuyu engelleyebilirsiniz. Ben bu şampuanı kullandıktan sonra normal bir şampuanla da yıkıyorum. Saç kremi de kullandığım için koku neredeyse hiç kalmıyor. Banyodan sonra da kokulu saç spreyimi sıkıyorum hiç koku sıkıntım yok.

>Bunun dışında piyasada özel kokusuz sarımsaklı şampuanlar var. Kullanan arkadaşlar da var bildiğim kadarıyla. Ben kendim yapıyorum, ama eminim onlar da işe yarıyordur. Ayrıntılı bilgiyi kullanan arkadaşlardan alabiliriz.

Gliserinli Bakım
Neden Kullanıyoruz: Saç uçlarının kurumasını dolayısıyla kırılmasını engellemek için kullanıyoruz.
Yapılışı: 1çay bardağı su, 1kapak gliserin yağı 2-3 damla bebe yağı ile hazırlıyoruz.
Kullanılışı: Kullanım sıklığıyla ilgili bir kısıtlama yok. Ben sabahları evden çıkmadan ve gece uyumadan önce saç uçlarıma uyguluyorum. Boş bir saç spreyi kutum vardı onun içerisine hazırladım. İlk hazırladığım kutu bitmek üzere ikincisine koyduğum yağ miktarlarını biraz daha arttırmayı düşünüyorum.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Bemiks nasıl kırılır ???
Bayanlar, şişenin üzerinde sarı bir nokta var. O noktanın üzerini bıçakla azcık kesin, yani incelsin orası (bıçakla üzerinden 3-5 kere geçerseniz olur). Sonra bir bez alın, şişeyi onun içine koyun ve elinizde o şekilde tutun ( camlar batmasın diye ).Lavabonun kenarına dayayın şişeyi ve diğer elinizi o noktaya denk gelecek şekilde bastırın şişeye. Hemen kırılıyor. Sadece bez ile tutarak bıçak vesaire kullanmadan da kolaylıkla açılır.

2. Bemiks yerine bepanten olur mu????
Ne yazık ki olmuyor arkadaşlar. Bepanten onarım amaçlı bir vitamindir, Bemiks b vitaminidir ve uzaması içindir. Bir çok arkadaşımız bemiks kokuyor diye bepanten kullandı ama hiç bir extra uzama elde edemediler.

3. Sarımsak kokuyor, ne yapmalıyım???
Az miktar sütte 1 dakika kadar kaynatırsanız kokusu gidecektir. Sonra süzerek şampuanınıza ekleyin, şampuana sütü koymayacaksınız yani.

4. Saçım şuan şuramda, şu kadar ayda belime gelir mi???
Bunun cevabı kişiye özel ve sizde saklı. Çünkü herkesin bünyesi farklıdır ve bakımlara farklı sürelerde tepki verir.

5. Sinameki saç rengi değiştirir mi?
Saçınız boya ise alttaki rengi az miktarda da olsa meydana çıkarır evet. Ama boyanız yoksa hiç bir şekilde renk bozma durumu olmuyor.

6. Bu kürü kaşıma kirpiğime sürebilir miyim?
Evet sürebilirsiniz. Göze temas ettirmemek koşulu ile kullanın... Aynı etki onlarda da görülücek...

7. Sinameki kürü saçımın dökülmesini durdurur mu?
Hayır, hatta dökülmenizi arttırabilir bile. Çünkü yağlı bakımlar bazı bünyelerde böyle olumsuz etkiler yapabiliyor.

8. Badem yağı yerine, şunu bunu onu ötekini berikini eklesem olur mu???
Ben asıl tarifin dışına çıkmadım. İsterseniz siz tarifi değiştirebilirsiniz ama uzama elde edememe riskini göze alarak...

9. Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmam lazım?
Sakin olun, panik yok. Kür ilk 2 hafta ölü saçları atıyor. Sorun yok. Bu saçların daha sağlıklı uzamasını sağlıyor.

10. Küre başka malzemeler koysam olur mu?
Olur ama kürün ana maddeleri ; badem yağı, bemik ve sinemaki.

11. Haftalardır yapıyorum ama uzama yok ne yapmalıyım?
Kontess'te bu uzamayı 3 aylık kullanım sonucu elde etti. Kür işe yarıyor sadece biraz sabır. Gerekirse ara verme süresini 2 haftadan 3 haftaya uzatın.

12.Başka bakımlar yapsam birşey olur mu?
10 günde 1 başka bakım yapabilirsiniz fakat her hafta 2.3 bakım saçınızı çok yorabilir.

13.Saçımdaki boyayı akıtır mı?
Duruma göre değişebilir. İlla herkeste boyayı akıtıcak diye birşey yok. Kür aksine benim saç rengimi koyulaştırdı içindeki badem yağından dolayı. Ama şunu unutmayın; Akıtabilirde akıtmayabilirde. (Kendi deneyimim ise şu ki, benim boyamın rengini açtı).

14. Kür çok kötü kokuyor ne yapmalıyım?
Küre ya da şampuanınıza kokulu yağlar ekleyebilirsiniz. ( Portakal, çilek, menekşe, böğürtlen vs ) Şampuanınıza koyucaksanız şampuanınızın büyüklüğüne göre ayarlamalısınız. 700 ml lik şampuana 1.2 kapak kokulu yağ ekleyin. Kürde kullanıcaksanız 1 tatlı kaşığı yeterli.

15.Sarımsaklı şampuanı nasıl hazırlıcam, nasıl kullanıcam, kokusu ne olucak?
3.4 diş sarımsağı 2 ye bölüyoruz. Süt dolu cezveye atıyoruz ve taşıncaya kadar kaynatıyoruz. Sonra cezveyi ocaktan alıp sarımsakları ince ince doğruyoruz ya da rendeliyoruz. Böylece koku felan kalmıyor. İsterseniz sarımsakları kokulu bir yağda dövüp ekleyebilirsiniz şampuanınıza.İçiniz rahat etmedi mi? 2. şampuanlamayı başka bir şampuan ile yapın böylece koku sorununuz kalmaz.

Peki sinameki saçın rengini değiştiriyormu yani platin bi röflede kızarma olurmu?? böyle bişeyle karşılaşan var mı??

Peki sinameki saçın rengini değiştiriyormu yani platin bi röflede kızarma olurmu?? böyle bişeyle karşılaşan var mı??

Aslında yazdım onu da :KK34: Benim saçlarım bakır kızıl. Sinameki biraz rengini açtı sarıya doğru döndü. :KK34:

evet evet evet uzun saçlar isttiyorummm ama benim 2 güne 1 turplu suyum var şimdi buna ek olarak haftada 1 sinameki yapıyorum bakalım ne olacakkk senin ne kadar uzadıııı

evet evet evet uzun saçlar isttiyorummm ama benim 2 güne 1 turplu suyum var şimdi buna ek olarak haftada 1 sinameki yapıyorum bakalım ne olacakkk senin ne kadar uzadıııı

ben daha 2. kez uyguladım 3. yü yapıcam bir kaç güne. şu an bariz 1 cm den fazla uzama var. turplu su ne? onu bilmiyorum bak :KK52:

kızlar sizce bu sinamekili kür ilk turda niçin 8 hafta? bemiks ampul kutuda 5 adet bulunuyor..ben sinamekili küre başlarken 2 kutu bemiks almıştım.... turları 5 + 5 kür olarak uygulasam nasıl olur acaba??? hiç bu şekilde deneyen var mı?

merhabalar bende sinameki kürünü uyguluyorum 2 haftadır yapamadım dün havuç kürünü uyguladım saçımda değişiklik yumuşak oluşu ve yıpranmaları kaparmayı önledi saçıma kürü başladığımdan itibaren ne fön ne düzleştirme v.s kullanmıyorum ......dün çekindiğim fotoyuda sizinle paylaşmak isterim bakalım 1-2 ay sonra ne kadar uzayacak... $ggg.jpg

kızlar sizce bu sinamekili kür ilk turda niçin 8 hafta? bemiks ampul kutuda 5 adet bulunuyor..ben sinamekili küre başlarken 2 kutu bemiks almıştım.... turları 5 + 5 kür olarak uygulasam nasıl olur acaba??? hiç bu şekilde deneyen var mı?

Açıkçası ben tariften dışarı çıkmama taraftarıyım ama istersen öyle dene bilemedim ki :26:

merhabalar bende sinameki kürünü uyguluyorum 2 haftadır yapamadım dün havuç kürünü uyguladım saçımda değişiklik yumuşak oluşu ve yıpranmaları kaparmayı önledi saçıma kürü başladığımdan itibaren ne fön ne düzleştirme v.s kullanmıyorum ......dün çekindiğim fotoyuda sizinle paylaşmak isterim bakalım 1-2 ay sonra ne kadar uzayacak...Eki Görüntüle 634237

Saçlarımızın uzunluğu aynı seninle bakalım ne olacak ben de bu akşam 3. kürü uygulayacağım :KK31:

Açıkçası ben tariften dışarı çıkmama taraftarıyım ama istersen öyle dene bilemedim ki :26:

Saçlarımızın uzunluğu aynı seninle bakalım ne olacak ben de bu akşam 3. kürü uygulayacağım :KK31:
bende uygulayacagım bimeks ampulu nerden alabilirim fiatı ne kadar ve gerçekten sonuç alınıabiliniyomu

bende uygulayacagım bimeks ampulu nerden alabilirim fiatı ne kadar ve gerçekten sonuç alınıabiliniyomu

Eczaneden alabilirsiniz. Fiyatı 8 tl civarıydı sanırım. 4 de olabilir emin değilim şu an. Ben memnunum sadece saçımı yumuşattığı için bile kullanabilirim açıkçası. Bakalım kürler bitsin uzama döneminde göreceğiz gerçekten işe yarıyor mu :KK31: Kapanan başlıkta arkadaşın saçlarının fotoğraflı hali vardı. Baya uzamış 3 ayda. Omuzların az altındaymış beline kadar gelmiş.

bende kullanıyorum bu kürü geçen sene 2 kür yaptım bıraktım.şu anda 3. kürümün 3. sinemakinisi 2 gün önce yaptım.haftada bir defa karışık yaplarım var onları sürüyorum saç diplerime bu kadar.saçlarım uzadımı evet uzadı ama ilk kürde hiç uzamaz arada vermede uzuyor biraz ikinci kürden baslıyor saç hızlı uzmaya. 2 kürde benim 2 3 cm uzadı saçım. ben her kürden sonra diplerimi boyatırım o sekilde saçlarımın uzayıp uzamadığını anlıyorum.yaza kadar devam bu şekilde 6 7 cm daha uzasa istediğim boya gelecek saçlarım.

bemiks ampul eczanelerde 4 tl satılıyor.sinemaki 4 tl badem yağı ben büyük şişelerde alıyorum 15 tl küçükleride 6 tl

arkadaşlar öncelikle merhaba :)

Saçlarım aşırı derecede İNCE TELLİ ve MAT,SÖNÜK,SAĞLIKSIZ'dı.
ne kadar bakım yapsam da kestirsem de hiç bir şekilde o özendiğim sağlıklı saç şeklini almamıştı.Birde üzerine boya yaptırınca saçlarım iyice kendinden geçti kestirdim,bakım yağları kullandım ne fayda,üzerine birde dökülmeye başlamıştı artık iyice psikolojim bozulmuştu derken bir dermatoloğa gittim ve saçıma bir bakım verdi ve her şey bu bakımdan sonra değişmeye başladı sanki bir sihirli değnek değdi ve herşey güzelleşti :)
Tabi bu işlem sırasında doktorum benden bazı şeyleri istedi bunlarda SABIR,AZİM,SAÇLARIMI KESTİRMEMEK veee TEDAVİYİ YARIDA BIRAKMAMA :)
bende harfien uydum doktoruma ve tedavime sadık kaldım.Amacım gür saçlar,sağlıklı saç teli ve kendi saç rengime geri dönmemekti.
öncelikle malzemeler şunlardı:
1 AMPUL BEPANTHEN
1 AMPUL BEMİKS
1 AMPUL EVİGEN
VE BEKLAZON LOSYON.
işlem sonrası yıkama için ZİGAVUS SARIMSAKLI ŞAMPUAN.
saç derime yarım saat arayla 1 ampul evigen,bepanthen,bemiks i sürüp bekliyordum (GER AMPULÜ YARIM SAAT ARAYLA DİPLERE MASAJ YAPARAK UYGULADIM) daha sonra beklazonu diplere sürüp yatıyordum saçta ne kadar bekletirseniz o kadar iyi sonuç alırsınız ama isterseniz minimum 2 saat bekletebilirsiniz.Sabah işe gitmeden erken kalkıp zigavusla saçlarımı yıkayıp kurutuyordum BU İŞLEM BÖYLE 1 AY BOYUNCA HAFTADA 3 GÜN UYGULADIM.
2.AY:
aynı işlemi yaptım haftada 3 gün ve artık saçlarımdaki dökülme yok denilebilecek şekilde az ve saç diplerim aşırı kaşınıyordu.Aylık kontrolde doktorum saç telime ve diplerime baktığımda çok mutlu oldu çünkü gözle görülür şekilde ilerleme vardı beni her gören SAÇLARIN MI GÜRLEŞTİ?NE KULLANIYORSUN gibi sorular soruyordu :)
3.AY :
BEMİKS,BEPANTHEN,EVİGEN VE 1 ÇAY BARDAĞI SAF ZEYTİN YAĞI
hepsini karıştırıp saç diplerine ve boylarına uçlarına yedirip başımı sarıp 4-5 saat bekliyordum haftada 3 gün yine
saçlarımın ucundaki kırklar ve kuruluk azalmış ve saçlarım parlamaya başlamıştı :)
3 ay boyuncaaa
SAÇLARIMIN DÖKÜLMESİ DURDU,SAÇ TELİM KALINLAŞTI,SAÇLARIM HACİM VE CANLILIK KAZANDI VE DİPLERİM ŞUAN SAÇ UÇLARIMDAN KULAK MEMESİ HİZASINDA AKTI BU İNANILMAZ BİR UZAMA HIZIYDI :)
ŞUAN TEDAVİM DEVAM ETMEKTE.
4.ayda saçlarımı kestiricekmişim doktorum öyle söyledi bunun amacıda saçın yıpranmış kısımlarından kurtulmak ve canlılığı daha net fark etmek.
AMACIM HERKESE YARDIM ETMEK İNŞALLAH AMACINIZA ULAŞMISINIZDIR :)
SAĞLIKLI SAÇLAR GÜZEL BAYANLARRR :)

arkadaşım
sen BEKLAZON un içeriğinin ne olduğunu biliyor musun..
bu bir ilaçtır ve kortikosterodiddir..
kimseye ilaç öneremezsin...
ben eczacıyım ve kortikosteroidlerin ne kadar tehlikeli ilaçlar olduğunu senden çok daha ii biliyorum. anlattığın kadar masum değil...
yukardaki BYNPİPOnun dedikelrini dikkate almayın kızlar..
aslında bişey yazmıcaktım ama sizleri uyarmak konusunda kendimi sorumlu hissettim...

sonuçta burda her denen ilacı araştırın derim size.
ben de şampuana doğum kontrol hapı koydum.. bunu kullanmanın da riskleri var. normalda doğum kontrol hapı senlerce kadınlar tarafından hem de ORAL olarak kullanılabilen bir ilaç..
ancak kortikosteroidler uzun süreli kullanılamaz ve bir hastalık olduğu zaman egzama dermatit gibi durumlarda YÜZEYEL kullanılan bir ilaç..uzun süreli kullanımlarda ise bir çok istenmeyen duruma yol açar...
geçen birini de ketoral saçtan boyayı mı akıtıyormuş öyle birşey varmmış.. yazmış koca koca ketoral kullanın diye yada antifungal içeren bi şampuandı ,ketakonazol içeren galiba tam ahtırlamıyrum.. antifungaller de uzun süreli kullanılamaz. ayrıca mantar hastalığı varsa kullanılır...
arkadaşlar yapmayın etmeyinn ... önce araştırın sonra uygulayın...
sonuçta bemiks,e vitamini bepanten gibi ampüller de ilaç sayılyor.. ancak bunlar vitamin içerikli ve saç uzatmada yardımcı...
beklazon hiç olmadı:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

sonuçta burda her denen ilacı araştırın derim size.
ben de şampuana doğum kontrol hapı koydum.. bunu kullanmanın da riskleri var. normalda doğum kontrol hapı senlerce kadınlar tarafından hem de ORAL olarak kullanılabilen bir ilaç..
ancak kortikosteroidler uzun süreli kullanılamaz ve bir hastalık olduğu zaman egzama dermatit gibi durumlarda YÜZEYEL kullanılan bir ilaç..uzun süreli kullanımlarda ise bir çok istenmeyen duruma yol açar...
geçen birini de ketoral saçtan boyayı mı akıtıyormuş öyle birşey varmmış.. yazmış koca koca ketoral kullanın diye yada antifungal içeren bi şampuandı ,ketakonazol içeren galiba tam ahtırlamıyrum.. antifungaller de uzun süreli kullanılamaz. ayrıca mantar hastalığı varsa kullanılır...
arkadaşlar yapmayın etmeyinn ... önce araştırın sonra uygulayın...
sonuçta bemiks,e vitamini bepanten gibi ampüller de ilaç sayılyor.. ancak bunlar vitamin içerikli ve saç uzatmada yardımcı...
beklazon hiç olmadı:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

Canım sana özel mesaj atmıştım. Sende kullanmışsın sanırım. Zararları nelerdir doğum kontrol hapının? Çok az atsam içine herhangi bir zararı olur mu?

kırıklarımı aldırayım derken yine gitti saçlarım.
hemde sinamekinin 2.turunun 5. küründe. :KK37:
turplu suyla sinamekiyi birlikte uygulasam sorun olur mu?
yani haftada bir sinameki,bir turplu su.
yorar mıyım saçlarımı,daha mı hızlı uzarlar?
sarımsaklı şampuanda kullanıyorum.
nisana kadar uzatmam lazım, çalışmaya başlicam hiç uğraşamam o zaman :18:

ben kullanmaya başlayalı 2 gün oldu canım:KK31:

daha bilmiyorum yani. ben mecbur artık saçlarımla kafayı yemek üzere olduğum için kullanıyorum. 4 senedir kısa. ensemi kapatmıyodu. şimdi biraz kapatıyo direniyorum kestirmemek için.. çook yıpranık ve çok zor uzar ayda ancak 0.3 cm yani 3 milimetre..

tabi önermiyorum doğum kontrol hapını.. bunun kullanımı sonuccu adet gecikmesi ve normal olarak oral aldığın zaman meydana gelebilecek yan etkileri gösterebilir.. ayrıca hamile ve meme kanseri riski olanlar kullanmamalı.

ha ben yapıyorum.. ama önermiyorum.. sonuçta hormon... zaten ben uzun süre kullanmıştım adet düzensizliğim için doğum kntrol hapı ... geçmiş zamanda...

Canım sana özel mesaj atmıştım. Sende kullanmışsın sanırım. Zararları nelerdir doğum kontrol hapının? Çok az atsam içine herhangi bir zararı olur mu?

yukarda yazdım canım.. msjını da aldım..

hani bi laf vardır ya dediğim yapın,yaptığımı yapmayın diye..
genelde sağlıkçılar öyledir:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

yukarda yazdım canım.. msjını da aldım..

hani bi laf vardır ya dediğim yapın,yaptığımı yapmayın diye..
genelde sağlıkçılar öyledir:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Çok teşekkür ederim canım. Bir doktorda oral yolla alınan haplar sadece oral yolla kana geçer demişti. Neyse bende senin gibi bir cesaret kullanıcam. Ama çok az atıcam şampuanıma ve haftada 1 kez kullanıcam sadece o şampuanı. Diğer günler başka şampuan kullanıcam. İnşallah uzar saçların.

X