Hakaretten dolayı açılan dava

sevgiM44M

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2019
14
1
31
Herkese merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var aile içinden çıkan bı tartışmadan dolayı abimin eşine bir benzetmede bulundum oda bana hakaret etti tabi ama bn mesajı silmiştim gitmiş dava açmış hakeretten dolayı şuan sanık durumundayım ve daha önce işledim herhangi bir suçum yok ilk kez böyle bişey başıma geliyor sizce mahkeme nasıl sonuçlanir memur olmama engel olur mu avukat arkadaşlar dan değerlendirmelerini rica ediyorum

Olayın aslını astarini bilmeden tam yorum yapılamaz ama merak etmeyin hakaretten çok bir şey çıkmaz. Hapis falan beklemeyin yani. Hapis verilse bile hükmün açıkladı geriye bırakılır. Maksimum adli para cezası ödersiniz.

Olayın aslını astarini bilmeden tam yorum yapılamaz ama merak etmeyin hakaretten çok bir şey çıkmaz. Hapis falan beklemeyin yani. Hapis verilse bile hükmün açıkladı geriye bırakılır. Maksimum adli para cezası ödersiniz.
Sicile işleme durumu nedir peki yazdığım çünkü şu sadece sen o kıza yılan diyodun sen ondan da betersin cümle bu başka bı hakeret yok

Sicile işleme durumu nedir peki yazdığım çünkü şu sadece sen o kıza yılan diyodun sen ondan da betersin cümle bu başka bı hakeret yok
Verilecek hükme göre değişir bu. Mahkumiyet verilirse sicile işlenir. Diğer durumlarda islenmez.

Hakarette hemen yargılama olmuyor arabulucuk çıktı şimdi. Önce uzlaştırmaya çağırıyorlar. Uzlaşamazsanız yargılama olur. Fakat söylediğiniz cümle yargılamaya değer değil. O yuzden dosyayı kabul etmezler ve dava düşer

Herkese merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var aile içinden çıkan bı tartışmadan dolayı abimin eşine bir benzetmede bulundum oda bana hakaret etti tabi ama bn mesajı silmiştim gitmiş dava açmış hakeretten dolayı şuan sanık durumundayım ve daha önce işledim herhangi bir suçum yok ilk kez böyle bişey başıma geliyor sizce mahkeme nasıl sonuçlanir memur olmama engel olur mu avukat arkadaşlar dan değerlendirmelerini rica ediyorum
Mesajı nereden silmiştiniz ? WhatsApp'tan ise uygulamayı silip tekrar yükleyince silinenler geri geliyor diye biliyorum.
Sorunuza gelince bişey çıkmaz,yılandan betersin hakaret bile değil..Sicili temiz olana ceza verilmiyor.En kötü ihtimalle bu hagb verilmis olsa 5 yıl aynı sebepten dava açan olmadikca sicile islenmiyo

Herkes bisey çıkmaz diyor ama çıkacaktir. Eger mesajınizda hakaret unsuru varsa savci davayo acar. TCK'ya göre uzlaşmazsaniz veya müşteki şikayetini geri cekmezse mahkeme ustelik yazıli olďugu icin cezayı verecektir. Bu ceza para da olabilir hapis de. Para verirse erteleyebilir hapis de ise hukmun aciklanmasinin geri birakilmasi karari berip sizi 5 senelik denetimli serbestlige alir. Avukat tutun gücünüz yoksa mahkemeden CMK servisinden avukat isteyin hemen atama yapılır.
Bunun disinda hukuki tahminlere itibar etmeyin. Hakaeet bir suçtur ve cezasi vardir.
Ancak burada belirleyici olan mesajsa ne yazdiginiz. Burada ki kriter kaba söz mu yoksa hakaret mi değelendirmesidir. Kaba söz derse mahkeme beraat edersiniz. Hakaret derse ceza alırsiniz. Örnegin sarı ciyan demeniz kaba söz ama o...... derseniz hakarettir.

Bişey olmaz derken dava açılır değerlendirilir tabiki ama siciliniz temizse ceza almazsınız,en fazla hagb kararı gelir

En fazla hagb yorumunuz ilginc. Hagb bir erteleme degildir. Hükmün okunmamasidir. Hukuki konularda dikkatli yorum yaomak lazim. 5 sene denetime tabi tutulmak basit ve de kolay bir sey degildir.

En fazla hagb yorumunuz ilginc. Hagb bir erteleme degildir. Hükmün okunmamasidir. Hukuki konularda dikkatli yorum yaomak lazim. 5 sene denetime tabi tutulmak basit ve de kolay bir sey degildir.
Benim hakkımda açılmış bir özel hayatın gizliliği davası vardı,danistigim bütün avukatlar sicilin temizse en fazla hagb (hükmün açıklanmasının geri bırakılması)gelir dediler o bile gelmedi beraat geldi.Siz hukukçu musunuz çok emin yazıyorsunuz ?
Ayrıca konu sahibini neden korkutuyorsunuz hapis filan..Simit calsan hapis cezası yazar ama herkese verilmez

Benim hakkımda açılmış bir özel hayatın gizliliği davası vardı,danistigim bütün avukatlar sicilin temizse en fazla hagb (hükmün açıklanmasının geri bırakılması)gelir dediler o bile gelmedi beraat geldi.Siz hukukçu musunuz çok emin yazıyorsunuz ?
Ayrıca konu sahibini neden korkutuyorsunuz hapis filan..Simit calsan hapis cezası yazar

X