Kocam bosanma davasi acdi

Sizin kendinize hic sayginiz yok ama sukur adamin size biraz varmis ki bu b.ktan evliligi sizin iyiliginiz icin bitiriyo. Ananiz babaniz su kanepeden kalk digerine otur dezse kiyametler koparirsiniz. Elin 3 kurus etmeyen adamlarina boyle paspas oluyosunuz ya allah hidayet versin. Aileniz sizi boyle ezilip bi hic gibi yasayin diye mi okutup meslek sahibi yapti? Kendinize acimiyosaniz ailenizin verdigi emeklere aciyin. Itiraz etmeyin ve bosanin. Suan online ve anonim oldugum icin bunlari yazabidigimi dusunecekiniz. Ama inanin benim yakin arkadasim da olsaniz size bunun bin katini soyler caniniza okurdum. Gozunuzu acin onunuze bakin

28 yaşındasınız (gençsiniz, en az lise okuduğunuzu farzediyorum) nasıl bu kadar yazım hatası yapıyorsunuz?
Hiç bir yerde AİLE yazısını görmediniz mi yahu? Ayle nedir Allah aşkına?

Muhtemelen başkası var eşinizin hayatında.
Adam size çöp gibi davranıyor siz boşanmak istemiyorum diyorsunuz.
O zaman şikayetlenmeden bütün zulmü çekmek için gidip yatın kapısında?
Çalışıyorsunuz da, neden yeniden hayata başlayamayasınız?

Tesekkür ederim bu güzel yorumunuz icin, 28 yasindayim ama ruhen cökmüs durumdayim kendimi 70 yasinda hissediyorum. Onu tanidigimda 15 yasindaydim ondan baskasina dokunmadim yan gözle bakmadim bile onun bana bu sekilde kötü davranmasini kaldiramiyorum. Elbete hatalarim kusurlarim olmusdur ama bir evliligi bitirecek bisey yapmadim tam tersi bana o kadar
Kötü davrandiki meyersem arkamdan avukata gitmis cokdan kuyumu kazmis o yüzden yüzüme bakmamis ben ise daha onun gözüne bakiyordum konusmaya calisiyordum aramizdaki sogukluk gitsin diye kaldiramiyorum bu olanlari. Ben mutlu olucagimi düsünmuyorum :KK43: onu bir baskasiyla düsünemiyorum :KK43:
Tabiki de mutlu olursunuz. Kardeşim diyebileceğim bir dostum düğün öncesi resmi nikahlı eşinden ayrıldı o kadar zor günlerdi ki intihar edecek diye korkar uyuyamazdm bile... Adamda hakaret, kıskançlık, egoistlik, şiddet ne ararsan vardı. Ayrılmayı isteyen- arkadaşm boyun eğmediği için- (karşı tarafın tabiriyle itaat etmediği için) karşı taraftı.Çirkefliğin dibine vurarak ayrılmayı tercih etti. Arkadaşm bir sene ağlarım bir ömür ağlamaktan
iyidir deyip dik durdu. Boşanma sürecinden sonra şimdi ki eşiyle tanıştı. Eşi doktor ve dünya iyisi bir insan ... Şimdi hep der çok şükür ayrılmışım ,Rabbim o çektiklerimin mükafatı olarak eşimi verdi diye... Sizinde çok şükür kurtuldum diyeceğinize eminim bu yüzden önünüze bakın...

Merhaba arkadaslar, ben 28 yasindayim ve Mart 2021 de evlendim kendisi benim cocukluk askimdi ve uzun süre gel gitli bir iliskimiz vardi. Esim kürt dogu tarafindan ben ic anadolu. Evlendigimiz günden bu yana cok kavgalar ettik bir türlü evliligimiz oturmadi, kavgalar boyutlarini asmisdi nedenini sorsaniz size mantikli bir cevap veremem. Esim aylesine asiri düskün ve bana göre evliligi kaldiramadi. Aramizda gecen her kavgayi ya anneme anlatirdi yada ayleleri toplardi. Ayleler bütün kavgalara sahit oldugu icin onun aylesine bir türlü sicaklik gösteremedim, hep utandim. Esim asiri kiskanc bir insan, herseyime karisdir herseyimden huylanirdi. Attigim her adimin altinda birsey ariyordu. Mesela telefonum masada ama aliskanlikdan dolayi yüz üstü koyuyordum ondan bile kavga cikariyordu. 3 kere evi terk etti birisi bir ay sürdü, birisi 5 ay ve simdi yine. Nedeni ise ben onun sözünü dinlemiyormusum, ne arkadasim var ne gezmem tozmam var artik korkumdan ayleme bile gidemez olmusdum eline firsat vermemek icin. Öyle bir piskolojiye düsmüsdüm ki hakli oldugum halde bile evi terk etmesin diye özür diliyordum. Küfürleri cogalmaya basladi, her kavgada zaten herdefasinda bana seni bosicam diyordu. En son yilbasinda büyük bir kavgamiz oldu, banka dekontlarimiz ayri, ikimiz calisiyoruz, kira yüzünden tartisma olmusdu, kirayi o ödedigi icin benim ise kazancim nereye gittigi belli olmadigi icin kavga cikarmisdi. Evlenmeden önce evin sorumlulugu ona ayit oldugunu söylemisdi, ben kazandigim parayi evin eksiklerine harciyordum. Bir gün bana sanki kiraya yardim mi ediyosun burasi benim evim o kadar para kazaniyorsun nerde bu paralar dedi. Kirayi üstüme aldim ve ona ücüncü bir hesab acma teklifinde bulundum, giderlerin hepsi ordan kesilsin biraz ben biraz sen yatir dedim, hepsini sen ödeme dedim. Cildirdi evi basima yikdi, küfürler bagirmalar üstüme yürümeler. Alman gibi kabul etmezmis, bu evlilik böyle yürümezmis. Eyer benim kazandigim paradan o yararlanmiyosa neden calisiyormusum… sonra bir bucuk hafta benimle konusmadi. Ne yaptiysam ne ettiysem evde yüzüme bile bakmadi. Yatmadan yatmaya geldi, yataklari ayirdi. Kendimi evde bir ruh gibi hissediyordum ama agzimi acsan ortalik yine kariscakdi. Susmayi tercih ettim, yaptigim hersey gözüne batiyordu. Ben oturma odasinda oldugumda kendisi baska odaya geciyordu, benim bulundugum yerde bulunmuyordu. Kadinlik gururumu yerle bir ettmisdi. Ve o isdeylen annemgile gittim, annemin telefonunu aldim anneme yazmis kapiya gel seninle konusmak istiyorum diye annemde basim agriyor su an yazmis gece 23 de yazmis anneme, ertesi gün sabahi yine yazmis ise gitmeden önce seninle konusmak istiyorum diye. Ben tabi sarterlerim atti ama bu sefer mesele baskaymis. Meyersem kendisi benimle evde aramizda o soguk mesafe varken avukata gitmis ve dava acmis o gün anneme yazdiginda ise mektup annemgile gelmis onlara onu demek icin yazmis. O gündür bu gündür ayriyiz, aslinda durumlar cok daha karisik ama isin icinden cikamiyorum. Kendisi beni heryerden engellemis, gururuma yediremedim piskolojim alt üst oldu. Nasil altindan kalkicami bilmiyorum onunla konusmaya calisdim ben sana ne yaptim neden böyle bisey yaptin dedim sen daha kendini sucuz göruyosun ya bu saaten sonra bisey olmaz unut beni dedi. Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor. Lütfen kirici seyler yazmayin, yurtdisindan yaziyorum insallah kendimi ifade edebilmisimdir. Yardimlariniza ihtiyacim var
En doğrusu boşanmanız evlilik tek taraflı değil ve karşı taraf sizi istemiyor .ayrıca bosverin ya o kaybeder gerzek

Merhaba arkadaslar, ben 28 yasindayim ve Mart 2021 de evlendim kendisi benim cocukluk askimdi ve uzun süre gel gitli bir iliskimiz vardi. Esim kürt dogu tarafindan ben ic anadolu. Evlendigimiz günden bu yana cok kavgalar ettik bir türlü evliligimiz oturmadi, kavgalar boyutlarini asmisdi nedenini sorsaniz size mantikli bir cevap veremem. Esim aylesine asiri düskün ve bana göre evliligi kaldiramadi. Aramizda gecen her kavgayi ya anneme anlatirdi yada ayleleri toplardi. Ayleler bütün kavgalara sahit oldugu icin onun aylesine bir türlü sicaklik gösteremedim, hep utandim. Esim asiri kiskanc bir insan, herseyime karisdir herseyimden huylanirdi. Attigim her adimin altinda birsey ariyordu. Mesela telefonum masada ama aliskanlikdan dolayi yüz üstü koyuyordum ondan bile kavga cikariyordu. 3 kere evi terk etti birisi bir ay sürdü, birisi 5 ay ve simdi yine. Nedeni ise ben onun sözünü dinlemiyormusum, ne arkadasim var ne gezmem tozmam var artik korkumdan ayleme bile gidemez olmusdum eline firsat vermemek icin. Öyle bir piskolojiye düsmüsdüm ki hakli oldugum halde bile evi terk etmesin diye özür diliyordum. Küfürleri cogalmaya basladi, her kavgada zaten herdefasinda bana seni bosicam diyordu. En son yilbasinda büyük bir kavgamiz oldu, banka dekontlarimiz ayri, ikimiz calisiyoruz, kira yüzünden tartisma olmusdu, kirayi o ödedigi icin benim ise kazancim nereye gittigi belli olmadigi icin kavga cikarmisdi. Evlenmeden önce evin sorumlulugu ona ayit oldugunu söylemisdi, ben kazandigim parayi evin eksiklerine harciyordum. Bir gün bana sanki kiraya yardim mi ediyosun burasi benim evim o kadar para kazaniyorsun nerde bu paralar dedi. Kirayi üstüme aldim ve ona ücüncü bir hesab acma teklifinde bulundum, giderlerin hepsi ordan kesilsin biraz ben biraz sen yatir dedim, hepsini sen ödeme dedim. Cildirdi evi basima yikdi, küfürler bagirmalar üstüme yürümeler. Alman gibi kabul etmezmis, bu evlilik böyle yürümezmis. Eyer benim kazandigim paradan o yararlanmiyosa neden calisiyormusum… sonra bir bucuk hafta benimle konusmadi. Ne yaptiysam ne ettiysem evde yüzüme bile bakmadi. Yatmadan yatmaya geldi, yataklari ayirdi. Kendimi evde bir ruh gibi hissediyordum ama agzimi acsan ortalik yine kariscakdi. Susmayi tercih ettim, yaptigim hersey gözüne batiyordu. Ben oturma odasinda oldugumda kendisi baska odaya geciyordu, benim bulundugum yerde bulunmuyordu. Kadinlik gururumu yerle bir ettmisdi. Ve o isdeylen annemgile gittim, annemin telefonunu aldim anneme yazmis kapiya gel seninle konusmak istiyorum diye annemde basim agriyor su an yazmis gece 23 de yazmis anneme, ertesi gün sabahi yine yazmis ise gitmeden önce seninle konusmak istiyorum diye. Ben tabi sarterlerim atti ama bu sefer mesele baskaymis. Meyersem kendisi benimle evde aramizda o soguk mesafe varken avukata gitmis ve dava acmis o gün anneme yazdiginda ise mektup annemgile gelmis onlara onu demek icin yazmis. O gündür bu gündür ayriyiz, aslinda durumlar cok daha karisik ama isin icinden cikamiyorum. Kendisi beni heryerden engellemis, gururuma yediremedim piskolojim alt üst oldu. Nasil altindan kalkicami bilmiyorum onunla konusmaya calisdim ben sana ne yaptim neden böyle bisey yaptin dedim sen daha kendini sucuz göruyosun ya bu saaten sonra bisey olmaz unut beni dedi. Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor. Lütfen kirici seyler yazmayin, yurtdisindan yaziyorum insallah kendimi ifade edebilmisimdir. Yardimlariniza ihtiyacim var
Adamın kültürü farklı kadın onların kültüründe çok farklı yetiştiriliyor siz onun istediği kadın profiline uygun değilsiniz , ondandır aşk çoğu evlilik için yeterli değil

Aile diye yazılıyor canım.ilk sefer klavye hatası olmuş olabilir dedim ama belli ki yanliş biliyorsun.bu kadar basit bir kelimenin yazılışını bile bilmiyorsunuz.cevaplarda da çok imla hataları var, ana konuda da. kendini geliştirememiş, yazı yazmayı bile tam bilmeyen kişilerin evliliği anca bu kadar oluyor işte.

Ailesi sizi şu an sevse de 3 gün sora oğullarının tarafını tutarlar.Bir de şimdi gördüm evlendiğinden beri boşanacağım diyormuş adam.Niye evlenmiş o zaman?Ve siz bunları duyup niye hiç tepki göstermediniz?İşiniz var,burada yaşayan kadınlara göre daha avantajlı kanunlarınız var.Atın şu kamburu üstünüzden.

Aile diye yazılıyor canım.ilk sefer klavye hatası olmuş olabilir dedim ama belli ki yanliş biliyorsun.bu kadar basit bir kelimenin yazılışını bile bilmiyorsunuz.cevaplarda da çok imla hataları var, ana konuda da. kendini geliştirememiş, yazı yazmayı bile tam bilmeyen kişilerin evliliği anca bu kadar oluyor işte.
Yurtdışında yasayıp büyüdüğü için sanırım yazım hataları

Konu sahibi bu kadar kendini yıpratmaya ne gerek var kültür farkı değil sizin sorununuz giden gitsin sizde kendi yolunuza bakın lütfen... gerekirse profosyonel destek alın
Bazen öyle konular var ki..Keşke şu aşk acısı mı desem bağımlılık acısı mı desem onun için bir ilaç üretseler,kadınlar içse de böyle erkeklere kimse prim vermese.3-5 kişi var bu sitede vermek istediğim.🙁
Acaba konu sahibi,bunu yazan başka bir üye olsaydı nasıl bir durumda olduğunu görüp,ne tavsiyeler verirdi?

Son düzenleme:
Almanyada hemen böyle bosanma davasi acilmiyor diye biliyorum ben. Önce bir yil ayri yasanmali.

2 çocuğu ile kadını kapının önüne koyanı biliyoruz, bu yine siz gitmeyince kendi çekip gitmiş. Siz de salıverin artık gittiği yere.
bu kadın sanırım Almanya'da yaşıyor
yazım tarzı tam köyden Almanya'ya gitmiş ailenin orada güzel para kazanan kızı

eğer eşini Türkiye'den götürseydi evlilik adam için anca o zaman kıymetli olurdu... yoksa evlenmek boşanma oyuncak olmuş durumda oradaki bu 2. nesil "genel" erkek profili için. genel diyorum istisnalar kaideyi bozmuyor. bu genel profil de beni öldürüyor zaten..yahu dünyanın en güçlü pasaportlarından birine sahipsin kızım yaşa gez toz...yok bizimkileri ille çocukluk aşkıyla işkence çekecek! ben ondan başkasına dokunmadım. iyi ettin. çok kıymetini bildi! kaynana kaynata uğraş dur çünkü dert lazım sana!

yoksa Almanya'da hangi erkekmiş o 2 çocukla kapı önüne koyacak sıkar o biraz...nafaka filan da vermeyecek çocuk da yok...evlilik erkeğe ağır gelmiş benim anladığım. taraflardan en az biri alman vatandaşı galiba ki orada boşanıyor yoksa gelir burada boşanırdı o kadar para hesabı yapan adam.

yani konu sahibi ne diyelim ki
bu adam bağıra bağıra ben arızayım demiş
illa evlenecem diye uğraşmasaydınız şimdi boşanmakla da uğraşmazdınız

bu kadın sanırım Almanya'da yaşıyor
yazım tarzı tam köyden Almanya'ya gitmiş ailenin orada güzel para kazanan kızı

eğer eşini Türkiye'den götürseydi evlilik adam için anca o zaman kıymetli olurdu... yoksa evlenmek boşanma oyuncak olmuş durumda oradaki bu 2. nesil "genel" erkek profili için. genel diyorum istisnalar kaideyi bozmuyor. bu genel profil de beni öldürüyor zaten..yahu dünyanın en güçlü pasaportlarından birine sahipsin kızım yaşa gez toz...yok bizimkileri ille çocukluk aşkıyla işkence çekecek! ben ondan başkasına dokunmadım. iyi ettin. çok kıymetini bildi! kaynana kaynata uğraş dur çünkü dert lazım sana!

yoksa Almanya'da hangi erkekmiş o 2 çocukla kapı önüne koyacak sıkar o biraz...nafaka filan da vermeyecek çocuk da yok...evlilik erkeğe ağır gelmiş benim anladığım. taraflardan en az biri alman vatandaşı galiba ki orada boşanıyor yoksa gelir burada boşanırdı o kadar para hesabı yapan adam.

yani konu sahibi ne diyelim ki
bu adam bağıra bağıra ben arızayım demiş
illa evlenecem diye uğraşmasaydınız şimdi boşanmakla da uğraşmazdınız
Dünyanın en kıymetli pasaportuna sahip olup da böyle garibe bi hayata katlanan buna ısrar inat devam etmek isteyen kadın kapıya konsa ne yapacaktı ki? Aman kocam daha fazla kızmasın soğumasın diye susup olduğu yerde beklerdi sanırım. Bu genel profil darp raporu almıyor ya sırf bunun için. Aman kocam iyice bilenir, soğur, yüzüne bakamaz hale gelirim diye.

Sizi sevmediği çok net..
Hayatında başkası da olabilir, ki büyük ihtimal öyle gibi, erkekler başkasına aşık olduğunda acımasız davranır hayatındaki kadına.ama siz inatla bırakmadığınız için kendi açmış davayı ..

o kadar çok ayle yazmışsın ki doğrusunun aile olduğunu unuttum resmen .

erkeklere geri dönmeye çalışma dik dur ve boşan. peşinde koşarsan kaçar tabi 180 derece bir dön bakalım neye uğradığını bir şaşırsın .
kendini geri çek bir merak etsin neden artık üzerime düşmüyor diye.

X