Kocam bosanma davasi acdi

Merhaba canim, seni cok iyi anliyorum bende senin gibi iliskim icin cok cabaladim cok gözyasi dökdüm ve evlilige götürende hep bendim, bende nisanlilik döneminde kendisinden iki kere terkedildim seni o kadar iyi anliyorumki caninin ne kadar cok yandigini o kadar iyi anliyorumki. Ne yaparsa yapsin herseyiyle kabul edersin bende öyleydim. Ama sana kendimden örnek vermek istiyorum bende 28 yasindayim. Ve biz evlendik ve ne oldu biliyomusun tipki senin dedigin gibi sacma sapan nedenler yüzünden bosanma davasi acdi ve ben hala nedenini bilmiyorum. Diyosun ya olur nisanlilikda böyle seyler diye. Bizde kavga ediyorduk sebebini bile bilmiyorum sacma sapan seyler yüzünden. Ama nisanlilik döneminde terkeden inan bana evlendikden sonrada gözyasina bakmaz. Ben diyordum evlenirsek ayni catinin aldinda yumusar dayanamaz bana kiyamaz diyordum. Öyle bir kiydiki inan bana sana yemin ederimki yarin gelse affetsen yine seni terkedicek. Cünkü o kadar emin ki senin onu birakmicagindan. Benide iki kere nisanlilikda terk etti sonra geldi dayanamadim affetim zaten hic dayanamiyordum. Simdi ise bana köpek gibi davraniyor beni görmuyor bile kac kere yazdim gel evliligimizi bozma yikma diye. O kadar agladimki o kadar cok yanina gittim ki konuymaya isyerine gittim ablasiyla konusdum. Inan bana bak su anda sana evimden yaziyorum onunla kurdugum hayalimi tek basima yasiyorum. Daha beteri olmaz deme, canim daha cok yanmaz deme vallahi yaniyor. Ne geceleri uyabiliyorum, ne yemek yiyebiliyorum, ne calisabiliyorum. Onunla evlendigime o kadar pismanim ki cünkü beni resmen terketti ve en agirida kendini o kadar hakli göruyorki. Ama sende bende biliyoruz ki suclusu biziz cünkü sinirlarimiz yok. Sende benim gibi caba veren taraf olmussun sende benim gibi onun gö***nü kaldirmissin. Inan bana evlendigimizde düzelir deme. Asla karimi dövmem diyen adamdan dayak yedim. Hayir o asla yapmaz deme inan herseyi yapiyolar. Bak annesine bile demis sen asla bunu yapmazdin dimi? Biliyorum bende öyleydim aman kimse kavgamizi duymasin aman söyle aman böyle diye diye herseyi sakliyordum o ise herseyi anlatiyordu. Bak nolursun bu yazdigima kulak ver, uzakdan seviceksen uzakdan sev. Ama nolursun evlenme cocugun olsa bile acimaz sana. Banada acimadi, cocugum olsa bile acimazdi….
Bu mesajı başka bir üyeye yazmışssınız.Dayak bile yemişsiniz.Gerçekten bağımlılık ile ilgili sorunlarınız var.Tedavi görün.

Ewet calisiyorum devlet memuruyum almanyada yasiyorum
Bacım ne güzel Almanya'dasın,işin var gücün var
Neden çekiyorsun bu adamı? Taa nişanlılıktan beri böyleymiş. Bir umut evlenince düzelir belki diye devam etmişsin sanırım ama bak olmuyor. Olmayacakta belli,üzgünüm. Düzelecek adam şimdiye kadar düzelmez miydi? Adam kafasına estikçe evi terk ediyor. Ömrünü böyle onun peşinden koşmakla,alttan almakla mı geçireceksin? Vallahi de değmez billahi de değmez. Hazır gençken bitir gitsin gençliğine,yitip giden zamanına yazık.

Çok küçük yaştan beri hayatında olduğu için farklı anlamlar yüklüyorsun gibi geldi bana. Sanki eşin değilde anne baba kardeş gibi vazgeçilmez yada sorun her neyse hallolur diye düşünüyosun. Ama bunları baban annene yapsa ya da kardeşin sana asla kabul etmezdin bence.. zaman ver kendine üzerine düşme belki düzelir.. ama üstelersen hiç değişeceğini ve çabalayacağını düşünmüyprum bu fikride boşanmak istemediğin için veriyorum. Hem psikolojk destekte al bu süreçte hem dertleşmiş gbi olursun hemde iyi bi yol gösterici olur

Bacım ne güzel Almanya'dasın,işin var gücün var
Neden çekiyorsun bu adamı? Taa nişanlılıktan beri böyleymiş. Bir umut evlenince düzelir belki diye devam etmişsin sanırım ama bak olmuyor. Olmayacakta belli,üzgünüm. Düzelecek adam şimdiye kadar düzelmez miydi? Adam kafasına estikçe evi terk ediyor. Ömrünü böyle onun peşinden koşmakla,alttan almakla mı geçireceksin? Vallahi de değmez billahi de değmez. Hazır gençken bitir gitsin gençliğine,yitip giden zamanına yazık.
Ne güzel yazmışsınız.O yaşta bu psikopatları anlayamıyor mu insan bilemiyorum.
Adam kişiliği bozuk belli.Ruh hastası.Bunları bu kızlarımız iyice büyütüyor kendilerini bir şey sanıyorlar.Daha bu adamdan ne beklenir.Bir tekme vur gitsin.Hala peşinde koşma halinde.
Ona atacağı mesaj :
"Dört gözle boşanma davasını açmanı bekliyordum.Nihayet açmışsın.Senin gibi narşist bir insana nasıl senelerimi verdim inanamıyorum.Ama uyandım gözüm açıldı hadi sana güle güle.Bundan sonra eminim sensiz hayatım çok daha güzel olacak" diyerek mesaj at ve bitir kızım.
Almanya;dayım diyorsun ne bu eziklik biraz dik dur at bu geri zekalıyı sırtından.Böyle bir insan nasıl sevilir.

Eşiniz boşanma kararı alin diye herşeyi yapmış.Pisligi bosayin gitsin.Arkaniza bile bakmayin size yazik

Böyle insanlar nişanlılıkta belli ediyor bazı şeyleri. Sizin de belliymiş ta o dönem. Bu işaretleri o dönemden görüp değerlendirmek lazım. İlerde çözeriz ben onu değiştiririm dediğimiz yerde o insanlara ve hayata yenilmiş oluyoruz. Umuyorum ki şu an sevgililk ve nişanlılık döneminde böyle sorunlar yaşayanlar evlenmeden önce bunları okuyup ders alırlar.

Merhaba arkadaslar, ben 28 yasindayim ve Mart 2021 de evlendim kendisi benim cocukluk askimdi ve uzun süre gel gitli bir iliskimiz vardi. Esim kürt dogu tarafindan ben ic anadolu. Evlendigimiz günden bu yana cok kavgalar ettik bir türlü evliligimiz oturmadi, kavgalar boyutlarini asmisdi nedenini sorsaniz size mantikli bir cevap veremem. Esim aylesine asiri düskün ve bana göre evliligi kaldiramadi. Aramizda gecen her kavgayi ya anneme anlatirdi yada ayleleri toplardi. Ayleler bütün kavgalara sahit oldugu icin onun aylesine bir türlü sicaklik gösteremedim, hep utandim. Esim asiri kiskanc bir insan, herseyime karisdir herseyimden huylanirdi. Attigim her adimin altinda birsey ariyordu. Mesela telefonum masada ama aliskanlikdan dolayi yüz üstü koyuyordum ondan bile kavga cikariyordu. 3 kere evi terk etti birisi bir ay sürdü, birisi 5 ay ve simdi yine. Nedeni ise ben onun sözünü dinlemiyormusum, ne arkadasim var ne gezmem tozmam var artik korkumdan ayleme bile gidemez olmusdum eline firsat vermemek icin. Öyle bir piskolojiye düsmüsdüm ki hakli oldugum halde bile evi terk etmesin diye özür diliyordum. Küfürleri cogalmaya basladi, her kavgada zaten herdefasinda bana seni bosicam diyordu. En son yilbasinda büyük bir kavgamiz oldu, banka dekontlarimiz ayri, ikimiz calisiyoruz, kira yüzünden tartisma olmusdu, kirayi o ödedigi icin benim ise kazancim nereye gittigi belli olmadigi icin kavga cikarmisdi. Evlenmeden önce evin sorumlulugu ona ayit oldugunu söylemisdi, ben kazandigim parayi evin eksiklerine harciyordum. Bir gün bana sanki kiraya yardim mi ediyosun burasi benim evim o kadar para kazaniyorsun nerde bu paralar dedi. Kirayi üstüme aldim ve ona ücüncü bir hesab acma teklifinde bulundum, giderlerin hepsi ordan kesilsin biraz ben biraz sen yatir dedim, hepsini sen ödeme dedim. Cildirdi evi basima yikdi, küfürler bagirmalar üstüme yürümeler. Alman gibi kabul etmezmis, bu evlilik böyle yürümezmis. Eyer benim kazandigim paradan o yararlanmiyosa neden calisiyormusum… sonra bir bucuk hafta benimle konusmadi. Ne yaptiysam ne ettiysem evde yüzüme bile bakmadi. Yatmadan yatmaya geldi, yataklari ayirdi. Kendimi evde bir ruh gibi hissediyordum ama agzimi acsan ortalik yine kariscakdi. Susmayi tercih ettim, yaptigim hersey gözüne batiyordu. Ben oturma odasinda oldugumda kendisi baska odaya geciyordu, benim bulundugum yerde bulunmuyordu. Kadinlik gururumu yerle bir ettmisdi. Ve o isdeylen annemgile gittim, annemin telefonunu aldim anneme yazmis kapiya gel seninle konusmak istiyorum diye annemde basim agriyor su an yazmis gece 23 de yazmis anneme, ertesi gün sabahi yine yazmis ise gitmeden önce seninle konusmak istiyorum diye. Ben tabi sarterlerim atti ama bu sefer mesele baskaymis. Meyersem kendisi benimle evde aramizda o soguk mesafe varken avukata gitmis ve dava acmis o gün anneme yazdiginda ise mektup annemgile gelmis onlara onu demek icin yazmis. O gündür bu gündür ayriyiz, aslinda durumlar cok daha karisik ama isin icinden cikamiyorum. Kendisi beni heryerden engellemis, gururuma yediremedim piskolojim alt üst oldu. Nasil altindan kalkicami bilmiyorum onunla konusmaya calisdim ben sana ne yaptim neden böyle bisey yaptin dedim sen daha kendini sucuz göruyosun ya bu saaten sonra bisey olmaz unut beni dedi. Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor. Lütfen kirici seyler yazmayin, yurtdisindan yaziyorum insallah kendimi ifade edebilmisimdir. Yardimlariniza ihtiyacim var
İstenilmeyen yerde durma ısrarınız kendinize olan güvensizliğinizden. Yapmayın lütfen sevgi evlilik bu değil. Her evlilikte tartışma olur ama her tartışma ailelere yansıtılmaz. Psikolojik destek alın mutlaka. Siz değerlisiniz lütfen bunu hatırlayın. Lütfen değerinizi bilmeyen biriyle ömrünüzü heba etmeyin. Bırakın gitsin. Nereden bilebilirsiniz ki daha iyi bir hayatınızın olmayacağını

Çok küçük yaştan beri hayatında olduğu için farklı anlamlar yüklüyorsun gibi geldi bana. Sanki eşin değilde anne baba kardeş gibi vazgeçilmez yada sorun her neyse hallolur diye düşünüyosun. Ama bunları baban annene yapsa ya da kardeşin sana asla kabul etmezdin bence.. zaman ver kendine üzerine düşme belki düzelir.. ama üstelersen hiç değişeceğini ve çabalayacağını düşünmüyprum bu fikride boşanmak istemediğin için veriyorum. Hem psikolojk destekte al bu süreçte hem dertleşmiş gbi olursun hemde iyi bi yol gösterici olur

Sizin kendinize hic sayginiz yok ama sukur adamin size biraz varmis ki bu b.ktan evliligi sizin iyiliginiz icin bitiriyo. Ananiz babaniz su kanepeden kalk digerine otur dezse kiyametler koparirsiniz. Elin 3 kurus etmeyen adamlarina boyle paspas oluyosunuz ya allah hidayet versin. Aileniz sizi boyle ezilip bi hic gibi yasayin diye mi okutup meslek sahibi yapti? Kendinize acimiyosaniz ailenizin verdigi emeklere aciyin. Itiraz etmeyin ve bosanin. Suan online ve anonim oldugum icin bunlari yazabidigimi dusunecekiniz. Ama inanin benim yakin arkadasim da olsaniz size bunun bin katini soyler caniniza okurdum. Gozunuzu acin onunuze bakin
Duygularıma tercüman oldunuz. Başka ne denir ki...

Yorumunuz icin tesekkür ederim. Onu tanidigimda 15 yasindaydim ve hayatimda ondan baska birisi olmadi belki olsaydi kiyaslardim ama olmadi bana cok yanlislari cok kötülükleri oldu cok cekdirdi artik utancimdan ailemin yüzüne bakamiyorum tek beni deyil ailemide maf etti. Ailem ona o kadar deger vermisdiki beni ve ailemi param parca etti. Yinede ne yaparsa yapsin birtürlü ona kapiyi kapatamadim, birtülü bitti diyemedim. Bir yeni evli bir genc kiz icin kocasinin evi üc kere terketmesi cok agir ki ben evimde bir kere misafir bile agirliyamadim bu gel gitler yüzünden. Giden taraf hep o oldu, bakimliyim, kendi ayaklarimin üzerinde duran birisiyim. Bir bucuk haftata 8 kilo vermisim artik aynaya bakicak yüzüm kalmadi. Yinede gelecek korkularim yüzünden herseye ragmen onunla konusmayi denedim, nuh diyor peygamber demiyor, hayir kesinlikle kabul etmiyor, biz zitiz diyor, banca sacma sacma bahaneler söyluyor, cok kavgalarimiz oldu evet, cok seyler yasadik ama eyer kendisi sinirlerine hakim olabilseydi, her kavgada aileleri karisdirmasaydi eminim bu vaddeye gelmezdi. Yani öyle bir piskolojideyim ki artik ne yaparsa yapsin kendimi suclar oldum. Günün sonunda acaba söyle yapsaydim nasil olurdu diyorum, halbüki bana yapmadigi kalmadi, beni ailelerin karsisinda kücük düsürdü, kac kere terketti. Ve kattiyen sucu kendinde görmuyor, bana dedigi tek sey, sözümü dinleseydin bunlar olmazdi.. sözümü dinleseydin seni mutlu ederdim. Duyan gören sanicak ki ben bir fahiseyim. Evden calisiyorum, gittigim tek kapi vardi oda annemgil. Ama agzimdan kus tutsam yaranamiyordum, herzaman kendimi yetersiz hissetmeye basladim… her konuda. Sirf o mutlu olsun diye kendimden ödün verdim, ama o görmedi. Hic birseyi görmuyor, su anda yine evi terketti, heryerden engelliyim. Belki su son günler cok üstüne gittim ama bilmiyorum bir baskasiyla kendimi düsünemiyorum, heryerde onun anisi var. :KK43: bende birakmak istiyorum bende onun gibi önüme bakmak istiyorum ama yapamiyorum :KK43: avukata gitmis zaten… :KK43:

Böyle insanlar nişanlılıkta belli ediyor bazı şeyleri. Sizin de belliymiş ta o dönem. Bu işaretleri o dönemden görüp değerlendirmek lazım. İlerde çözeriz ben onu değiştiririm dediğimiz yerde o insanlara ve hayata yenilmiş oluyoruz. Umuyorum ki şu an sevgililk ve nişanlılık döneminde böyle sorunlar yaşayanlar evlenmeden önce bunları okuyup ders alırlar.
Nisanlilik döneminde de cok gel gitler yasadim ama sunu söylemem lazim o dönem hatali oldugunda eve gelir benden özür diler pisman olurdu gönlümü alirdi bana sevgisini belli ederdi. Beni arardi sorardi gercekten istedigimi yapardi. Ama ne olduysa bir canavara döndü.. insan sevince bazen saglikli haraket edemiyor, ben onunla evlendim ama icimde yinede hep bir tuhaf his vardi… :KK43:

Belki su son günler cok üstüne gittim ama bilmiyorum bir baskasiyla kendimi düsünemiyorum, heryerde onun anisi var
Gerçekten iyi değilsiniz.Ne anısı acaba?Tokat atmış,sizi hiç istememiş,sevmemiş bir adamın ne anısı olabilir?Olsa olsa kabus olur.Siz hiç yazılanları okumuyor musunuz?Şu adama verdiğiniz değeri biraz da kendinize verseniz.

Yorumunuz icin tesekkür ederim. Onu tanidigimda 15 yasindaydim ve hayatimda ondan baska birisi olmadi belki olsaydi kiyaslardim ama olmadi bana cok yanlislari cok kötülükleri oldu cok cekdirdi artik utancimdan ailemin yüzüne bakamiyorum tek beni deyil ailemide maf etti. Ailem ona o kadar deger vermisdiki beni ve ailemi param parca etti. Yinede ne yaparsa yapsin birtürlü ona kapiyi kapatamadim, birtülü bitti diyemedim. Bir yeni evli bir genc kiz icin kocasinin evi üc kere terketmesi cok agir ki ben evimde bir kere misafir bile agirliyamadim bu gel gitler yüzünden. Giden taraf hep o oldu, bakimliyim, kendi ayaklarimin üzerinde duran birisiyim. Bir bucuk haftata 8 kilo vermisim artik aynaya bakicak yüzüm kalmadi. Yinede gelecek korkularim yüzünden herseye ragmen onunla konusmayi denedim, nuh diyor peygamber demiyor, hayir kesinlikle kabul etmiyor, biz zitiz diyor, banca sacma sacma bahaneler söyluyor, cok kavgalarimiz oldu evet, cok seyler yasadik ama eyer kendisi sinirlerine hakim olabilseydi, her kavgada aileleri karisdirmasaydi eminim bu vaddeye gelmezdi. Yani öyle bir piskolojideyim ki artik ne yaparsa yapsin kendimi suclar oldum. Günün sonunda acaba söyle yapsaydim nasil olurdu diyorum, halbüki bana yapmadigi kalmadi, beni ailelerin karsisinda kücük düsürdü, kac kere terketti. Ve kattiyen sucu kendinde görmuyor, bana dedigi tek sey, sözümü dinleseydin bunlar olmazdi.. sözümü dinleseydin seni mutlu ederdim. Duyan gören sanicak ki ben bir fahiseyim. Evden calisiyorum, gittigim tek kapi vardi oda annemgil. Ama agzimdan kus tutsam yaranamiyordum, herzaman kendimi yetersiz hissetmeye basladim… her konuda. Sirf o mutlu olsun diye kendimden ödün verdim, ama o görmedi. Hic birseyi görmuyor, su anda yine evi terketti, heryerden engelliyim. Belki su son günler cok üstüne gittim ama bilmiyorum bir baskasiyla kendimi düsünemiyorum, heryerde onun anisi var. :KK43: bende birakmak istiyorum bende onun gibi önüme bakmak istiyorum ama yapamiyorum :KK43: avukata gitmis zaten… :KK43:
Eşiniz boşanma davası açmasa hala devam etme niyetindesiniz. Ayrıca tüm olumsuz yönlerini sürekli ailesine bağlamışsınız '' ailesi yüzünden, ailesine düşkünlüğünden, aile '' evet ana kuzusu belli ama karakter meselesi birazda. Yani ailesi olmasa da böyle olacaktı bunlarla sadece kendinizi teselli edersiniz. Bazen aile bir bahanedir. Kendini yetiştirememek ayrı bir durum. Sanki biz kadınlar kusursuz, dört dörtlük sevginin olduğu bir ailede mi büyüdük? Ben annemin yanlışına yanlış dedim. Bi başkasını kışkırtıcı lafına dur dedim. Benim eşimin kalbini bile kıramaz. Siz kendisini yetiştirememiş, kadını hizmetçi olarak gören, saygı nedir asla bilmeyen, sorumluluk almaktan kaçınan, küçük mutluluklarla tatmin olmayan biriyle evlisiniz. Ailesini bir kenara bırakın. Aslında burada eşiniz kadar sizinde sıkıntılı olduğunuzu düşünüyorum. Bir takıntılı, saplantılı olma durumunuz var. Şu zorbalıklara rağmen eşinizin size dava açmasına üzülmeniz bunu gösteriyor. Kendinize değer verin, hiçbir erkeğin sizi böyle küçümsemesine müsade etmeyin Allah aşkına. Bu özgüveni sessiz, özgüvensiz olduğunu düşündükleri, fedakarlık yapan kadınlardan alıyorlar.

Bilmiyorum da ben sizin gibilere üzülemiyorum.1. sınıf ülkede yaşa,işin gücün olsun,colugun çocuğun yok ...Eee neymiş ,ben gözümü onla açtım.E o göz biriyle açılacaktı.Olmamis işte niye zorluyorsun?Ben eminim ki kim ne yazarsa yazsın siz eşinizle barismak için cabalayacaksiniz.Adam kabul ederse evliliğe devam edeceksiniz .Benim tavsiyem eşiniz barismayi kabul ederse dahi,sakın çocuk yapmayın.Yazik günah.

Konu sahibi sizin olayınız hırs ve takıntı olmuş artık. Ben bu sitede aşkı takıntıyla hırsla karıstıranları çok görüyorum ama sizi temin ederim ki sizin ona hissettiğiniz şey sevmek değil. Kendinize değer vermediğiniz için onun size verdiği değere bagımlı olmussunuz ve sürekli değer vermeyen birine çekilmissiniz. Adamın onca yaptıgına rağmen gidememek sevmek değil, travmatık bagımlılıktır. Niye bu hırs ? Gittiyse gitti siz de hayatınıza bakın. “Ben değil de o gitti” diye kendinizi mi yiyeceksiniz. Kendi hayatınıza kendinize merkezlenin. O kadar peşinde koşmuşsunuz ki kendisini bir bok sanmış. Sevmiyorsa da sevmiyor çok mu önemli ? Dünyada milyonlarca insan var illa ki sizi sevecek sizin de sevdiğiniz biri çıkacak karsınıza. Şu yaşadıgınız şeyi sevmekle karıstırmayın bu patolojik bir durum. Ben sizin yerinizde olsam terapistten yardım alırdım.
Konuyu bilmiyorum ama sizin yazdıklarınız çok doğru tespitler. Özellikle sevgi ve hırsı karıştırma konusu.
Kendine değer vermeyen insanların bağımlı yaşamaları konusu.
Birkaç yorum okudum ve konuyu üç aşağı beş yukarı tahmin ediyorum.
Konu sahibinin, eşinin bir başka kadınla olabilme ihtimali bile kendisini deli etmiş.
Bana nasıl yapar? diye soruyor.
Herkes her şeyi yaşayabilir halbuki.
Yanlış giden bir şeyi gördüğü noktada, kendi hayatına sahip çıkabilmeli her insan.

Konuyu bilmiyorum ama sizin yazdıklarınız çok doğru tespitler. Özellikle sevgi ve hırsı karıştırma konusu.
Kendine değer vermeyen insanların bağımlı yaşamaları konusu.
Birkaç yorum okudum ve konuyu üç aşağı beş yukarı tahmin ediyorum.
Konu sahibinin, eşinin bir başka kadınla olabilme ihtimali bile kendisini deli etmiş.
Bana nasıl yapar? diye soruyor.
Herkes her şeyi yaşayabilir halbuki.
Yanlış giden bir şeyi gördüğü noktada, kendi hayatına sahip çıkabilmeli her insan.

Asla kendin tam olmadan bir başkasını sevemezsin ancak sevdiğini sanırsın. İnsanlar duygusal bosluklarında yaşadıkları şeyin adını aşk koyuyorlar ki çok yanlıs. Duygusal bir yaranızın baskası tarafından sarılması ya da tetiklenmesi, sizin de o insana bağımlı olmanıza sebep oluyor. Bi nevi yarabandı oluyor. Siz de yaranızı sardıgı ya da tetıklediği için o kişiye çekiliyorsunuz. Birini aşkla sevmek demek hırs yapmak demek değil. Bağımlı olmayan ama bağlı olan duygudur aşk. Tabi ki üzülürsün hüzünlenirsin ama hırs yapmazsın bağımlı olmazsın. İlle de benim olacak demezsin. Koşullu,hırsla ve hınçla sevmenin (!) adı aşk olmuş. Çok patolojik hıkaye var bu sitede böyle. Emin olun ben de bundan 4 yıl önce konudaki arkadaş gibi kendimi ezdirerek değil de o kişiye mesafemi koyarak ama içten içe de “bana bunu nasıl yapar neden yapar o kim ki” deyip kafamda kuruyordum. Aşk sanıyordum yaşadıgım şeyi halbuki uzun süre ilişkim olmamasından dolayı duygusal bosluk ve değersizlik hissiyle atılan yeme kapılmısım. Bu yanlış kodları öğrenip çözdükten sonra yaşadıgım duygunun psikolojimin ve kendimi kandırmanın illüzyonu oldugunu öğrendim. Dediğiniz gibi herkes her şeyi yapar ve sana onu yaptı diye sorun sende değildir; sorun bizzat ondadır. İnsanlar içinde ne varsa dışarıya onu yansıtır. Özünde ne varsa onu gösterir. Şunu bi anlasalar büyük rahatlama yaşayacaklar aslında. Kişisel algılamıyorum. Ben düzgün olduktan sonra karsı taraf eğri ise bu onun problemi. Bu kadar basit ya.

Merhaba arkadaslar, ben 28 yasindayim ve Mart 2021 de evlendim kendisi benim cocukluk askimdi ve uzun süre gel gitli bir iliskimiz vardi. Esim kürt dogu tarafindan ben ic anadolu. Evlendigimiz günden bu yana cok kavgalar ettik bir türlü evliligimiz oturmadi, kavgalar boyutlarini asmisdi nedenini sorsaniz size mantikli bir cevap veremem. Esim aylesine asiri düskün ve bana göre evliligi kaldiramadi. Aramizda gecen her kavgayi ya anneme anlatirdi yada ayleleri toplardi. Ayleler bütün kavgalara sahit oldugu icin onun aylesine bir türlü sicaklik gösteremedim, hep utandim. Esim asiri kiskanc bir insan, herseyime karisdir herseyimden huylanirdi. Attigim her adimin altinda birsey ariyordu. Mesela telefonum masada ama aliskanlikdan dolayi yüz üstü koyuyordum ondan bile kavga cikariyordu. 3 kere evi terk etti birisi bir ay sürdü, birisi 5 ay ve simdi yine. Nedeni ise ben onun sözünü dinlemiyormusum, ne arkadasim var ne gezmem tozmam var artik korkumdan ayleme bile gidemez olmusdum eline firsat vermemek icin. Öyle bir piskolojiye düsmüsdüm ki hakli oldugum halde bile evi terk etmesin diye özür diliyordum. Küfürleri cogalmaya basladi, her kavgada zaten herdefasinda bana seni bosicam diyordu. En son yilbasinda büyük bir kavgamiz oldu, banka dekontlarimiz ayri, ikimiz calisiyoruz, kira yüzünden tartisma olmusdu, kirayi o ödedigi icin benim ise kazancim nereye gittigi belli olmadigi icin kavga cikarmisdi. Evlenmeden önce evin sorumlulugu ona ayit oldugunu söylemisdi, ben kazandigim parayi evin eksiklerine harciyordum. Bir gün bana sanki kiraya yardim mi ediyosun burasi benim evim o kadar para kazaniyorsun nerde bu paralar dedi. Kirayi üstüme aldim ve ona ücüncü bir hesab acma teklifinde bulundum, giderlerin hepsi ordan kesilsin biraz ben biraz sen yatir dedim, hepsini sen ödeme dedim. Cildirdi evi basima yikdi, küfürler bagirmalar üstüme yürümeler. Alman gibi kabul etmezmis, bu evlilik böyle yürümezmis. Eyer benim kazandigim paradan o yararlanmiyosa neden calisiyormusum… sonra bir bucuk hafta benimle konusmadi. Ne yaptiysam ne ettiysem evde yüzüme bile bakmadi. Yatmadan yatmaya geldi, yataklari ayirdi. Kendimi evde bir ruh gibi hissediyordum ama agzimi acsan ortalik yine kariscakdi. Susmayi tercih ettim, yaptigim hersey gözüne batiyordu. Ben oturma odasinda oldugumda kendisi baska odaya geciyordu, benim bulundugum yerde bulunmuyordu. Kadinlik gururumu yerle bir ettmisdi. Ve o isdeylen annemgile gittim, annemin telefonunu aldim anneme yazmis kapiya gel seninle konusmak istiyorum diye annemde basim agriyor su an yazmis gece 23 de yazmis anneme, ertesi gün sabahi yine yazmis ise gitmeden önce seninle konusmak istiyorum diye. Ben tabi sarterlerim atti ama bu sefer mesele baskaymis. Meyersem kendisi benimle evde aramizda o soguk mesafe varken avukata gitmis ve dava acmis o gün anneme yazdiginda ise mektup annemgile gelmis onlara onu demek icin yazmis. O gündür bu gündür ayriyiz, aslinda durumlar cok daha karisik ama isin icinden cikamiyorum. Kendisi beni heryerden engellemis, gururuma yediremedim piskolojim alt üst oldu. Nasil altindan kalkicami bilmiyorum onunla konusmaya calisdim ben sana ne yaptim neden böyle bisey yaptin dedim sen daha kendini sucuz göruyosun ya bu saaten sonra bisey olmaz unut beni dedi. Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor. Lütfen kirici seyler yazmayin, yurtdisindan yaziyorum insallah kendimi ifade edebilmisimdir. Yardimlariniza ihtiyacim var
Allahim sen akil fikir ver,bu adamla evli kalmaya nasil cesaret ediyorsunuz ya?Oldurur yani bu net.Bukadar mi korsunuz?
Anan baban seni elin davari zulmetsin diye mi buyuttu?
Bir de Allah askina ayle degil aile.Bunu niye yaziyorum?Okumadiginiz icin basiniza bunlar geliyor.Acip 2 kitap okusaniz goreceksiniz,dunya kocadan ibaret degil.

Allahim sen akil fikir ver,bu adamla evli kalmaya nasil cesaret ediyorsunuz ya?Oldurur yani bu net.Bukadar mi korsunuz?
Anan baban seni elin davari zulmetsin diye mi buyuttu?
Bir de Allah askina ayle degil aile.Bunu niye yaziyorum?Okumadiginiz icin basiniza bunlar geliyor.Acip 2 kitap okusaniz goreceksiniz,dunya kocadan ibaret degil.
Nerden biliyorsunuz okumadigimi? Almanyada dogdum burda büyüdüm türkceyi konusabiliyorum ama yazamiyorum yani bu kadarda üstüme gelmeyin artik ben beni burda türkcem yüzünden ezin diye konu acmadim benim derdim bana yetiyor ayrica türkceyi yazamiyorum diye bütün bunlara katlanamiyorum diye okumadigim anlamina gelmez gayete gayette cok cok iyi kazaniyorum kirami kendim öduyorum devlet memurum cokda iyi kazaniyorum bir susdum iki susdum ama artik gercekten üstüme geldiniz yani bu kadarda olmaz

X