Ortopedi Halluks Valgus (Ayak baş parmak çıkıntısı)Paylaşalım

IMG-20160312-WA0023.jpeg

Merhaba. bende valgomedi yi gördüm. eczaneden benzeri ürünü aldım. düzenli kullanınca işe yaramıyor mu ? 1,5 haftadır ayağımda.
Valgomedi bende denemek istiyorum. Kullanan yok mu hiç? yoruma ihtiyacım var. http://www.valgomedoffer.com/TR_official_f9/

evet ben maalesef kullanlardan biriyim, çok fazla araştırma yapmadan almış bulunuyorum tanesi 99 tl ve çok ama çok pahalı muadilleri çok daha ucuza satılıyor internette, bunlar sanırım global bir titan zinciri biraz araştırma yaptım bununla ilgili ve bunlar çıktı.. http://www.raymondselda.com/valgomed-reviews/ ... yani sadece mağdur olan bizler değiliz yurtdışında bir çok kişide şikayetçi bu firmadan..

bende böle urunleri aliexpressten 1 dolara aldım .

Bunlar hiçbir ise yaramıyor ki.. Ben ameliyat oldum kurtuldum o ağrılardan.. Bunlar bende kramp yapıyordu daha çok..

Bunlar hiçbir ise yaramıyor ki.. Ben ameliyat oldum kurtuldum o ağrılardan.. Bunlar bende kramp yapıyordu daha çok..
Gecmis olsun, kime ne kadara/hangi teknik oldugunuzu ögrenebilirmiyim?

44 sayfanin yani 2010dan bu yana olan butun yazismalarinizi okudum herkese ayri ayri tesekkur ederim.. 22 ekimde ameliyat oldum fakat bana yapilan ameliyatta uygulamada hersey yanlismis 3 ay degnek kullandim kalan 3 aydirda hala ayakkabiyi cikaramadim cunku ayagima takilan platin musade etmeyip ayni zamanda dokuyu deliyor. Sizlerden istedigim istanbul yada bursa onerebileceginiz bir dr 2.ameliyati olmam gerekiyor ayni ayaktan isin ozu su ki bi dr 4000 istedi bi tanesi 700 ve 6 aydir bu ayak yuzunden calisamaz konuma geldim haliyle devlet hastanesinde olmam gerekiyor

Cok gecmis olsun, kime ameliyat oldunuz?

Bugün 14.günüm ameliyat olalı. 1 haftadır özel bir ayakkabı ile basabiliyorum.Ağrılarım bayağı azaldı.Ağrı kesici ihtiyacı duymuyorum.Hafif sızlama şeklinde var ,çok rahatsız etmiyor.Ufak tefek ev işlerini bile yapabiliyorum.Tam anlamı ile iyileşmem terslik olmazsa 2 ayı bulacak herhalde.
Gecmis olsun, kime ne kadara oldunuz?

Herkese merhabalar, ben de 4 hafta önce 2 ayağımdan ameliyat oldum. Biraz zorlandım ama şimdi iyiyim. Iki ayağıma da birer tane plak ve üçer tane vida takıldı. Aslında parmaklarım eğilmemişti ve kemikler çok büyümemişti ama ben durum çok ilerlemeden kurtulmak istedim. Şimdi başparmaklarım biraz eğildi gibi. Ameliyat olan herkeste aynı şey mi oluyor. Bana yazarsanız sevinirim arkadaşlar. 2 gün sonra kontrolüm var. Bir sorun çıkar mı diye korkuyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Ben de 9 mart 2015 de yani 6 hafta önce sol ayağımdan ameliyat oldum. Ameliyattan 15 gün sonra dikişlerim, dün de yani 18 Nisan da vidalar çıkarıldı ufak bir operasyonla.. Bu 6 hafta boyunca hiç basmayarak koltuk değnekleri ile hareket ettim.Doktorum artık yavaş yavaş basabileceğimi söyledi.. Ama ayağımın ayası sanki çok şiş, yüksek duruyor ve bastığımda baş parmağım hava da kalıyor, yere değemiyor maalesef. ( yerden 2-3 cm yukarıda) Doktorum düzeleceğini söyledi ama ben endişeleniyorum.. Acaba böyle bir durumla karşılaşan var mı arkadaşlar ? Cevap yazarsanız çok sevinirim..

Ben kendisine 4-5 yıl önce muayene olmuştum, tabanlık yaptırmıştım orada. Halluks Valgus ameliyatlarımı ben Almanya'da olmuştum ama ikinci ameliyatımdan implantım duruyordu. İmplantı çıkartmak üzere araştırmıştım Muğrabi'yi ama sonra vazgeçmiştim maddi açıdan.

Mrbaa ben bu ameliyati 3 sene önce oldum bin kere pişman oldum eğer çok rahatsız değilseniz sakin olmayın benm baş parmağın su anda ters yöne açık duruyor diğer parmaklara birleşmiyor ne olduğunu anlayamadik sanırım yapan Dr un hatası kısaca şimdi tekrar ameliyat olacm ve antalya daym bana önerebileceginz Dr var mı ikinci ameliyat çok korkuyorum varsa bildiğiniz uzman çok iyi bi hekim lütfen yazın :KK43:

Gecmis olsun, kime ne kadara/hangi teknik oldugunuzu ögrenebilirmiyim?

Cok gecmis olsun, kime ameliyat oldunuz?
8 sene falan oldu benim devlette olmuştum, doktorun adını hatırlamıyorum. Kemik ameliyatla kırılıp tekrar kaynaştırıldı düzgün şekilde.. Bir problem olmadı o zamandan bu yana..

Arkadaşlar benim ekim sonunda bandajlarım ve telim çıkacak. tam 1 buçuk ay dolmuş olacak. Ne kadar süre sonra ayakkabı, spor ayakkabı giymeye başlayabiliyoruz? Çünkü malum iş güç var :110:

16 ocakta ameliyatımı kağıthane devlet hastanesinde lokal anestezi ile oldum,ameliyat sonrası narkozun etkisi geçtikten sonra 4 gün ciddi ağrım oldu hemşireler kesemedi o derece,devlet hastanesinde olcaklar için koltuk değneği değil walker tavsiye ederim.ilk üç hafta yarım alçıda kaldı,pansumanımı evde kendim yaptım.21. gün alçı ve dikişler çıktı,bandaja aldı 21 gün daha basmamamı istedi,yani totalde 42 gün sürüo.35 inci gün diğer ayağımı incittim hafiften topuğa basarak yürümeye başladım.haftaya röntgene giricem bakalım.chevron usülü yapıldı testere ve çekiç seslerini bi yarım saat dinledim sonra uyumuşum.içerideki çivi kendiliğinden eriyecekmiş ikinci bi işlem yapılmayacakmış.

Eklentiler

• _20170119_081942.JPG
    _20170119_081942.JPG
    38,2 KB · Görüntüleme: 509
Bende ondan çok korkuorum tekrarladı diyende var memnunum diyende.ciddi bi eziet çektim,daha diğer ayağı olucam yaza kadar iyileşsin istiyorum tekrarlarsa üzülürüm.parmak arası silikonu bi süre kullanıcam sanırım.diğer parmakların arası fazla açıldığından oluo sanırım şuanda benim öyle doktora gittiğimde sorucam aklımda yerine zamanla gelirmi diğer parmaklar diye.ben bükebiliyorum parmağımı şuanda platin olmadı bana.şu üçüncü gün yürüdüm diyenlere imreniyorum bide üç hafta hiç bastrmadan alçıda kaldı benim ve de zaten bas dese basamazdım.

Eklentiler

• _20170219_215707.JPG
    _20170219_215707.JPG
    55,5 KB · Görüntüleme: 389
16 ocakta ameliyatımı kağıthane devlet hastanesinde lokal anestezi ile oldum,ameliyat sonrası narkozun etkisi geçtikten sonra 4 gün ciddi ağrım oldu hemşireler kesemedi o derece,devlet hastanesinde olcaklar için koltuk değneği değil walker tavsiye ederim.ilk üç hafta yarım alçıda kaldı,pansumanımı evde kendim yaptım.21. gün alçı ve dikişler çıktı,bandaja aldı 21 gün daha basmamamı istedi,yani totalde 42 gün sürüo.35 inci gün diğer ayağımı incittim hafiften topuğa basarak yürümeye başladım.haftaya röntgene giricem bakalım.chevron usülü yapıldı testere ve çekiç seslerini bi yarım saat dinledim sonra uyumuşum.içerideki çivi kendiliğinden eriyecekmiş ikinci bi işlem yapılmayacakmış.
cok gecmiş olsun bende gecen hafta dr gıttım dr 2 ay rapor verıoruz dedıler .. benım ısyerım asla bunu kabule etmez oyuzden ımkansız olmam ..

cok gecmiş olsun bende gecen hafta dr gıttım dr 2 ay rapor verıoruz dedıler .. benım ısyerım asla bunu kabule etmez oyuzden ımkansız olmam ..
Bende hep iş yüzünden erteledim ilerledi.ilerledikçe ameliyatıda zoorlaşıyormuş.balta limanında okadar uzun sürmüyo ayağa kalkmak fakat 6 ayı geçti haber yok oradan 1 seneyi buluo sıra gelmesi.işsiz kaldığım bi anda iş aramaya başlamadan aradan çıksın istedim evimi kapadım eşyalarımı sattım ablama taşındım.daha diğer ayak var bi An önce bitse sıfırdan iş ev başlasam diyorum şimdi.yanınızda nazınızı çeken biri mutlaka şart.başlarda ağrı yüzünden lavaboya gitmek bile çok zor, ki ben Midem hassas olduğundan ağrı kesiciyi minimum içtim,koltuk değneği çok zor geldi sandalye sürükleyerek gittim geldim kpmşulardan walker buldukda biraz rahat ettim.5. Haftam daha dışarıya çıkamadım.

Bende hep iş yüzünden erteledim ilerledi.ilerledikçe ameliyatıda zoorlaşıyormuş.balta limanında okadar uzun sürmüyo ayağa kalkmak fakat 6 ayı geçti haber yok oradan 1 seneyi buluo sıra gelmesi.işsiz kaldığım bi anda iş aramaya başlamadan aradan çıksın istedim evimi kapadım eşyalarımı sattım ablama taşındım.daha diğer ayak var bi An önce bitse sıfırdan iş ev başlasam diyorum şimdi.yanınızda nazınızı çeken biri mutlaka şart.başlarda ağrı yüzünden lavaboya gitmek bile çok zor, ki ben Midem hassas olduğundan ağrı kesiciyi minimum içtim,koltuk değneği çok zor geldi sandalye sürükleyerek gittim geldim kpmşulardan walker buldukda biraz rahat ettim.5. Haftam daha dışarıya çıkamadım.
bende seneler önce sol bacaktan olmustum 16-17 yasındaydım ozaman..35 yasındayım sımdi.baltalimanını bende duydum cok guzel dıye hızlı ayaga kalkılıormus..ama yınede ayaga kalkıcak işe ğelirken ayakkabı felan gıymek lazım.. biraz daha yaz gıbı daha ıyı atıorum parmak arası terlik felan ğiyıldiğinde sorun olmayacak ve ayagın altınada puf bişiler konulabilecek ..şiştikce soğuk suda felan yıkamak gıbi rahat etmelı ama ne olursa olsun 1 ay ceptee

Ameliyat sonrası Parmak arası aşırı açık kaldı,o ne zaman kapanır diğer parmaklar yerine oturur?

HALLUKS VALGUS

Ayak başparmağı diğer parmağın üstüne bindiğinde bunyon oluşur. Bu durum, halluks valgus (Latincede çarpık anlamına gelen valgus ve ayak başparmağı anlamına gelen halluks sözcüklerinden gelir) denilen kalıtımsal bir özelliğin sonucudur ve ayakta şekil bozukluğu-na neden olur. Ayak başparmağının ayağa birleştiği bölüm, ayağın normal profilinin dışına taşarak, bunyon denilen çıkıntıyı yapar. Bunyon sürekli sürtünmeye maruz kaldığı için, bu bölgedeki deri zamanla kalınlaşır.

Belirtiler

- Ayak başparmağının ayağa birleştiği bölümde kemiksi bir çıkıntı

- Ağrı ve hareket kısıtlılığı da olaya eşlik eder

Bu hafif ancak yaygın sorun kadınlarda daha sık görülür. Bazı kişiler genetik olarak bunyona eğilimli olsa da, daha çok yüksek topuklu ve sivri burunlu dar ayakkabıların giyilmesi sonucu oluşur.

Teşhis

Doktorunuz teşhisi doğrulamak için birkaç açıdan röntgen çektirebilir.

Bunyon genellikle hafif bir rahatsızlığa neden olur. Bununla birlikte, bunyona bursit ya da osteoartrit eşlik ederse ağrı ve eklemde katılık oluşabilir. Bunyon ayağınıza uygun ayakkabı bulmanızı zorlaştırabilir ve uygun ayakkabıların dış görünüşü de hoşunuza gitmeyebilir. Eğer ağrınız olursa, doktorunuza başvurun.

Tedavi

Ayağınıza iyi uyan ayakkabıların kullanımı çoğu kez en iyi çaredir ve bunyonun yarattığı rahatsızlığı önleyebilir. Eğer bursit gelişirse, eski bir ayakkabının bunyonun üstüne gelen bölümünde açılacak bir delik rahatlama sağlayacaktır.

Bunyonun üstüne konacak yumuşak bir yastıkçık yararlı olabilir. Bazı nadir durumlarda fazla kemik dokusunu çıkartmak ve kemiğe eski biçimini vermek için ameliyat yapılabilir.

HV-stade3.jpg
Annem de çıkıntı oldu ama çok yeni daha bazen yürürken bazen de ayakkabı giydiğinde ağrıları oluyor. Atel ve slikon aparatın faydası olur mu acaba.?.

Merhaba bende 2 ayagindan olan birisi olarak paylasmak istedim ben 2 ayagimdam birden oldum platin takildi ilk bes gun hatanede yattim ilk gun cok siddetli plmak uzere 1 hafta kadar agri cektim bu kisiden kisiye degisiyor 21.gunde dikislerim alindi 35.gun alcim cikti ama kemiklerim kaymamadigi icin 60.gune kadar ozel ayakkaviyla topuklarima basarak yuruyorum ilk 2 hafts tuvalete bile gidemedim hasta bezi kullandim. Pansums icin eve geldiler 1 ayin sonunda tekerlekli sandalyem oldugu icin disari cikip dolasmaya basladim ayagimin ustune halen basamiyorum 60.gun tekrar gidicem sonucu yazarim

Merhaba bende 2 ayagindan olan birisi olarak paylasmak istedim ben 2 ayagimdam birden oldum platin takildi ilk bes gun hatanede yattim ilk gun cok siddetli plmak uzere 1 hafta kadar agri cektim bu kisiden kisiye degisiyor 21.gunde dikislerim alindi 35.gun alcim cikti ama kemiklerim kaymamadigi icin 60.gune kadar ozel ayakkaviyla topuklarima basarak yuruyorum ilk 2 hafts tuvalete bile gidemedim hasta bezi kullandim. Pansums icin eve geldiler 1 ayin sonunda tekerlekli sandalyem oldugu icin disari cikip dolasmaya basladim ayagimin ustune halen basamiyorum 60.gun tekrar gidicem sonucu yazarim
Merhaba,
Öncelikle çok geçmis olsun ameliyatı nerde olduğunu sorabilir miyim ? ozlemal86 ozlemal86

X