Hamam Bocegi!

EstrellaMorente

Evrimdışı.
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
1.237
994
İyi geceler,

Dün gece eşim sabaha kadar uyumamış. Sabah kalkıp işe gitmek için hazırlanırken masa üstünde böcek ilacını gördüm evdede bir koku vardı. Eşim sivrisinek sesine asla uyuyamaz herhalde gece onlarla uğraştı diye düşündüm bir şey sormadım.

Akşam evde konuşurken bana tuvalette üç tane bayağı yavru hamam böceği gördüğünü hepsinin peşinde koşup ilaç sıkıp öldürdüğünü söyledi.

Az da olsa tırstım tabi çünkü 1.5 yıl önce bende bi tane büyük yakalamıştım mutfakta.

Bu gecede az önce uyanıp su içmeye mutfağa gittim ve sanırım yavru bir tane gördüm hemen öldürüverdim.

Kafayı yiyeceğim evi sürekli temizlerim çalışan bayan olsamda ve bunu heü çamaşır suyuyla yaparım bazen sirkeylr temizlerim. Evimizin yan tarafında hemen fırım var bitişik hatta bu durumdan dolayı evimiz aşırı sıcak oluyor.

Daha önce o hamam böceğini bulduğumda mutfakta kaynanam fırın yüzündendir demişti bir daha da çıkmamıştı...

Şimdi ben ne yapabilirim sinirden uykum kaçtı sabah iş var her yerim kaşınıyor tiskinmekte, mutfağa banyoya girmeye korkuyorum. Delirecek gibiyim en nefret ettiğim şey..

Ben de nefret ederim o böceklerden. Hemen bir ilaçlama firmasını ara bence. Daha fazla çoğalmalarını beklemeden harekete geçmeni tavsiye ederim.

Ya çok teşekkür ederim yorumlar için gerçekten ardı arkası kesilir mi?

Şu an nasıl kaşındığımı anlatamam gidip içerlere bakmak istiyorum ama korkuyorum vallahi.

Geçen gece mutfakta gördüm..
Hayatta olduremem eşimi uyandırdım..
Beni böceğin başına dikip terlik almaya gitti bi de..
Ömür gibi geldi o bekleyiş..
Tablet alıp doseyecegim eve..

Geçen gece mutfakta gördüm..
Hayatta olduremem eşimi uyandırdım..
Beni böceğin başına dikip terlik almaya gitti bi de..
Ömür gibi geldi o bekleyiş..
Tablet alıp doseyecegim eve..

Ay lanet bunlar ya.. bizim evimiz giriş katta. Ben elimde ki su bardağıyla bi kaç kez vurdum o uyku sersemi halimle.. :) acaba işte ilaç ya da tablet kullansam tekrar eder mi etmez mi insan korkuyor. Gerçekten şu anda evimden inanılmaz derecede nefret ediyorum her yerimi kızarttım kaşırken.

Ay lanet bunlar ya.. bizim evimiz giriş katta. Ben elimde ki su bardağıyla bi kaç kez vurdum o uyku sersemi halimle.. :) acaba işte ilaç ya da tablet kullansam tekrar eder mi etmez mi insan korkuyor. Gerçekten şu anda evimden inanılmaz derecede nefret ediyorum her yerimi kızarttım kaşırken.

Su bardagini üzerine kapatıp evin en uç köşesine gidip eşim gelene kadar kipirdamadigimi bilirim..
Ayy en fena şey evi bırakıp kacabilirim..
sizde varsa herkes de vardır.. Düz duvara tirmaniyorlar çünkü.. apartman ilaclanmali bazen kesin çözüm oluyor.. evi ilaçlamaya korkuyorum heryer kimyasal olacak.. offff

Su bardagini üzerine kapatıp evin en uç köşesine gidip eşim gelene kadar kipirdamadigimi bilirim..
Ayy en fena şey evi bırakıp kacabilirim..
sizde varsa herkes de vardır.. Düz duvara tirmaniyorlar çünkü.. apartman ilaclanmali bazen kesin çözüm oluyor.. evi ilaçlamaya korkuyorum heryer kimyasal olacak.. offff
Ay var mıdır tüm apartmanda gerçekten? Offf şuan ciddi manada bunalım yaşıyorum bu hayvan yüzünden yaa evi terk edicem en sonunda eşim uyumadan önce konuşurken en olmadı başka yere gideriz kiraya verip bu evi demişti. Ama kolay değil ki öyle ha diyince çıkmak. Kesin çözüm olacağını bilsem hemen yaparım.

Eşime de söyledim yan fırına söyle ilaçlama yapsınlar diye. Sabah eşimlede konuşucam işe giderken tekrar zaten ama hiç ümidim yok bu hamam böcekleri adına maalesef :KK43:

Ay var mıdır tüm apartmanda gerçekten? Offf şuan ciddi manada bunalım yaşıyorum bu hayvan yüzünden yaa evi terk edicem en sonunda eşim uyumadan önce konuşurken en olmadı başka yere gideriz kiraya verip bu evi demişti. Ama kolay değil ki öyle ha diyince çıkmak. Kesin çözüm olacağını bilsem hemen yaparım.

Eşime de söyledim yan fırına söyle ilaçlama yapsınlar diye. Sabah eşimlede konuşucam işe giderken tekrar zaten ama hiç ümidim yok bu hamam böcekleri adına maalesef :KK43:

Yıllar önce böcekler musallat olduğunda hiçbir komşu bizde de var demedi ama toplantıda oy birliği ile kabul edildi.. sizde varsa onlarda da var emin olun.. başka ev çözüm olmaz olsa hemen kacicam ama.. balkon giderlerinin onune mermer koyardik eskiden yine o çözüme döneceğim en sık kullandıkları yol imiş ve iyyyyyy...

Yıllar önce böcekler musallat olduğunda hiçbir komşu bizde de var demedi ama toplantıda oy birliği ile kabul edildi.. sizde varsa onlarda da var emin olun.. başka ev çözüm olmaz olsa hemen kacicam ama.. balkon giderlerinin onune mermer koyardik eskiden yine o çözüme döneceğim en sık kullandıkları yol imiş ve iyyyyyy...

Bende bir tane balkon var ama o da yatak odama ait ve ben mutfakla banyoda buldum orada ki giderlerden çıkıyor olabilir mi ki? Balkonum uzak oralara. Burada konuştukça hepten akıl sağlığım gidiyor şu anda :KK70:D

Bende bir tane balkon var ama o da yatak odama ait ve ben mutfakla banyoda buldum orada ki giderlerden çıkıyor olabilir mi ki? Balkonum uzak oralara. Burada konuştukça hepten akıl sağlığım gidiyor şu anda :KK70:D

İyice delirtmeyeyim seni ama ne kadar hızlı olduklarina dikkat etmissindir :)))
Yatak odasindan virt banyoda..
O giderin önüne mermer koy bi onu itip geçemiyorlar sanırım bi de ilaç koy..
Ay balkondayim nasıl gireceğim içeri tam da bu saatler onların volta saati tövbe tövbe..

Alt kattan ust ya da kattan iniyor genelde.

Bizim alt katta oturanlar kokulu sekilde evini ilaclamisti, demek bocek var dedik. Haftasina bizde de cikti.

Ilaclama firmasi cagirip ilaclattik.

Sonra internette gördüğüm asagidaki tarifi yaptim. Sonuc aldik.
Eczaneden borik asit alin. 2 ya da 3 lira. Zararli kimyasal degil korkmayin. Pudra sekeri ile karistirin. Mutfakta gezebilecekleri yerlere köpük tabakta koyun.

Ayni zamanda bayer in siringa icinde ilaçları var onlardan da alin. Guzergahlarina sıkın.

Bende ise yaradi, dilerim sizde de yarar.

Neler hissetiginizi cok cok iyi anliyorum.

İyice delirtmeyeyim seni ama ne kadar hızlı olduklarina dikkat etmissindir :)))
Yatak odasindan virt banyoda..
O giderin önüne mermer koy bi onu itip geçemiyorlar sanırım bi de ilaç koy..
Ay balkondayim nasıl gireceğim içeri tam da bu saatler onların volta saati tövbe tövbe..
Hahaha güldürdün beni yaa az önce tüm ışıkları açıp elime spreyi aldım dolaştım görmedim bi tane. Dediğini yapıcam muhakkak fırınada söyliyeyim ilaçlasınlar onlarda kendilerini çok teşekkürler :))

Alt kattan ust ya da kattan iniyor genelde.

Bizim alt katta oturanlar kokulu sekilde evini ilaclamisti, demek bocek var dedik. Haftasina bizde de cikti.

Ilaclama firmasi cagirip ilaclattik.

Sonra internette gördüğüm asagidaki tarifi yaptim. Sonuc aldik.
Eczaneden borik asit alin. 2 ya da 3 lira. Zararli kimyasal degil korkmayin. Pudra sekeri ile karistirin. Mutfakta gezebilecekleri yerlere köpük tabakta koyun.

Ayni zamanda bayer in siringa icinde ilaçları var onlardan da alin. Guzergahlarina sıkın.

Bende ise yaradi, dilerim sizde de yarar.

Neler hissetiginizi cok cok iyi anliyorum.
İçime nasıl su serpildi hemen yarın hepsini yapacağım. Yalnız köpük tabak nasıl bir şey nerede bulabilirim?

Bir de acaba bu fırından ötürümü bilemiyorum ya arkası kesilmezse diye resmen düşünmekten delirdim.

Üst komşumda 1 aydır yok evde çocuklarını alıp yazlığa gitti. Acaba diyorum adam evi mi mahvetti nereden geliyo bu kafam terelellim :KK70:

X