Hamile her kadın aksi mi olur?

Arkadaşlar merhaba,
Sizden bir konuda fikir alışverişi yapmak istiyorum. Benim iki tane ablam var biri benden 7 yaş büyük biri de 9 yaş büyük.
Küçük ablam 4 aydır hamile ve normal olarak bu aralar çok stresli düşünün ki cinsiyetini öğrenmeye bile gidemedi korkusuna virüs bulaşır diye.
Benimde 12 nisanda düğünüm vardı ertelendi ama nikahım olmuştu virüsten önce. Nikahlandığımdan beri çok üzerime geliyordu. Sürekli laf sokuyor nereye gittiğimi eşimle ne yaptığımı öğrenmeye çalışıyordu. Nikahtan sonra yemeğe gidicez dedik ama aslında evimize gidip şık bir masa hazırladım ve baş başa yemek yedik iki kadeh bişeyler içtik dans ettik falan sonrası malum. ama ben ablam da olsa kimseye yayın yapamam ki mercimeği fırını falan. Sonra ertesi gün ablam benden resim istedi restorana gittiniz resim atsana falan diye bende gittim instagramdan restoranın eeen eski resimlerinden buldum attım. çakal gibi gitmiş internette bulmuş resimleri. bana yazdı siz sevişmeye gittiniz dimi yalan söyledin dimi diye. bende öf abla niye sorguluyorsun dedim anladı bu falan o gün bugündür bana it muammelesi yapıyor resmen.
Sürekli aşağılıyor sürekli ukala davranıyor. Ki ben ablamlara karşı o kadar naifimdir ki hiç lan bile dememişimdir yıllardır çalışırım düşünün 30 yaşında evlendi bir çöpü yoktu çeyiz almıştım kendime hepsini verdim eksiklerini tamamladım. Evlenmeden önce her hafta harçlık verirdim parasız kalmasın diye bunları yaptım demek için yapmadım elbet aramız çok iyiydi o zamanlar hiç bir şeyi yargılamaz yadırgamazdı utanmazdım çekinmezdim her şeyi konuşabilirdik. Şimdi öyle değişti ki o olayımı bildiğinden beri sürekli laf sokuyor ne meraklıymışsın be şuna bak bizde seni melek sanmıştık falan diyodu ben hamile diye kırmak istemiyordum abla ya deme öyle falan diyordum sonra telefonumu görüntülü arıyor özel konuşcaz sanıyorum seviniyorum odama geçiyorum ben seni görmek için aramadım babama ver telefonunu diyor 2. defa aynı şeyi yaptığında sinirlendim bir daha beni arama git babamı ara onun da telefonunda bu özellik var görüşmek istemiyorum dedim kapattım. Anneme sürekli onları yalnız bırakma buluşmasınlar sevişir onlar evlendiler diye rahat takılırlar yularını tut falan diyor çok kırılıyorum. Ben yoldan geçen biriyle yaşamadım ki eşimle yaşadım nikahım olduktan sonra yaptım, yapsam 3 yıldır sevgiliydik yapardım ama önem verdiğim için nikahı bekledim. Öyle de merak ediyorum ki yeğenimin cinsiyetini yanında olamıyorum diye çok üzülüyorum. mesaj attım bana böyle davrandığın için sürekli aşağıladığın için telefonlarına çıkmak bile istemiyorum üzülüyorum dedim ve bana hamile bi kadına nasıl böyle söylersin sen ne cahilsin seninle kardeşlik bağımız koptu seninle görüşmek istemiyorum dedi. Sürekli annemi dolduruyor annem eşimle bile görüştürmüyordu sürekli eşimi kötülüyordu demekki onun yüzündenmiş diğer ablama söylemiş duyunca çok üzüldüm. Ve diğer ablam kızın düğünü de olmadı stresli üzgündür niye böyle yapıyosun dediğinde ben kimseyi düşünemem benim evim kira eşim çalışıyo hamileyim ben onu düşünemem annem babamı düşünürüm ancak üzmesin onları ağzına s... demiş. Ben ona her gittiğimde yağını ununu şekerini alır mutfağını düzerdim.
Düşünüyorum acaba hamilelikten mi bu aksiliği. O kadar kırıldım ki ben bunları hakettim mi diye kendimi sorguluyorum ama aklıma bişey gelmiyor. Gönlünü mü alsam diye düşünüyorum ama çekiniyorum hiç böyle değildi çok şaşırıyorum. İnsan kardeşinin eşiyle mutlu olması için dua edip sevinmez mi ? Ona karşı nasıl davranmalıyım?

Uzun oldu ne olur kusura bakmayın eşime anlatsam görüşme falan der görüşmek istemez falan el oğlu, başkasına da ablamın dedikodusunu yapamam diye size danışmak istedim.

Belki yaş kaç dersiniz diye söyleyeyim ; 25
Siz sevişebilirsiniz bu çok bormal.Keşke ablanız bilmeseydı.Evet hamıleler bir değişik ruh halınde oluyorlar.Ama bence belli bi sure gorusmeyın.

Hamile o yüzden sinirli
Menopoz o yüzden sinirli
Regl o yüzden sinirli

Böyle bir şey yok. Bu dönemlerde gergin olunabilir ama kimseyle uğraşacak haliniz olmaz. Ablanız sizinle baya baya uğraşıyor, o yüzden bunun hamilelikle alakası yok.

Düşündüm ama kondurmak istemedim eşimin evi var ve memur. baba parasıyla hazır eve kondunuz gibisinden bişey söylemişti önceden ama kıskanacak düzeyde bişey olduğunu düşünmek istemiyorum çünkü ben onun mutluluğuyla mutlu oluyorum.
Direk kıskanıyo bence.Banane benim evim kira demiş ya diğer ablanız bişey söylediği zaman ne diyim Allahım içimdeki kötü niyetini yok etsin hidayet versin ablanıza inşallah

sinir hastası oldum konuyu okurken
ister sevişirsiniz ister sevişmezsiniz ablanıza ne ???
nikahlı eşiniz o artık sizin
ablanız da olsa ağzının payını vericeksiniz
ne demek annenize "onları görüştürme onlar sevişir"
ya sen kimsin ya kimsiiin
hamileyse hamileliğini bilicek o mu doğurdu sizi

Hamilelikle alakasi yok o kotu kalpli olmasindan kaynaklaniyor herkes kendi isine baksin hamile diyede cok alttan alma iyi demissin anneni doldurmaya devam ederse tekrar mesaj at karisma bize kendi hayatina bak falan de kocanla sevismissin nekadar zihniyeti bozuk birisi ki bunu herkese yaymis ve sizi kontorl etmeye calsiiyor ona ne?

Düşünüyorum acaba hamilelikten mi bu aksiliği

Değil. Elbette her insan farklıdır. Kiminde hormonlar duygu durumunu daha çok etkiler, kiminde daha az. Ama sizin anlattıklarınızdan şunu diyebilirim ablanızın yaptıklarının hamilelikle alakası yok. Aksilik değil bildiğin kötülük yapıyor çünkü. Annenize nasıl "yularını sıkı tut" diyebilir mesela? Bu düpedüz terbiyesizlik bi kere. Nasıl baş edersiniz bilmiyorum ama iletişiminizi kesin tamamen, en azından bir süreliğine. Tamamen kesemiyorsanız en aza indirin. Annenizle ve diğer ablanızla da konuşun, üzüldüğünüzü, o sebeple bir süre kendisinden uzak durmak istediğinizi söyleyin, size onunla ilgili bir konu açmamalarını rica edin.

Ablanız sizin daha evli olduğunuzu ve ayrı evinizin olacağını benimseyememiş.
Sizi kaybetmekten dolayı korkuyor gibi geldi. Üstelik sizden bu kadar yardım görüyorken.
Hamilelikten değil gibi. Kıskançlık seziyorum. Eğer anne babanızın üzülmesini düşünüyor olsaydı size daha farklı yaklaşıp uyarılarını daha akılcı ve sakin yapardı. Ona buna şikayet etmezdi. Sizinde bir hayatınız var. Aile çok değerli ama herkesin değerini koruması kendi elinde. Ablanız bunu kaybediyor farkında değil.
Bence eşinize anlatmayın. Bu dönem gelip geçer siz ablanızın söylediklerini unutursunuz ama eşiniz unutmaz.
Şu dönem birçok kişinin yaşadığı sıkıntıyı yaşamışsınız nikahlanıp kendi evine çıkanlarda oluyo, çıkamayanlarda. Zor bir durum. Çünkü nişanlım dediğin kişi artık eşin ve her iki taraflı beklentiler daha fazla.

Valla hamilelik okadar abartiliyorki
Hamilr olanlar kendini prenses sanıyor
Yok neymiş hormonlar tavanmış ,soğan dediklerinde bile ağlarlarmış çok duygusal olurlarmış bilmem ne bilmem ne

O ağlama durumu geliyor ama, sanki yalan değil o kısım yaa, insan televizyondan gördüğü bir şeye ağlayabiliyor ya da aşırı mutlu bir anda gülme krizi ağlama krizine dönebiliyor ilk aylarda. Şeyden biliyorum ben de canım bi arkadaştan yani, bana olduğundan değil 😝😂😂😂

Hamilelik sinirli, stresli duygusal vs yapıyor insanı ama üzgünüm FESAT yapmıyor, ablanız bildiğiniz fesatlık kötü kalplilik yapıyor. Maddi sıkıntıları var anlattığınız kadarıyla e siz de şimdi evleniyorsunuz sizi de eskisi gibi sömüremeyecek, gidip dolabını doldurmayacaksınız, kıskançlığın dibine vurmuş, mesafenizi ve tavrınızı koruyun

Kadın mutsuz, sebebini bilemem. Hamilelik bu ülke kadınlarının insan yerine konulduğu tek dönem ondan şımarıyorlar. Ama ablanın kendi kişisel mikropluğu gibi geldi bana. Benim hamileliğimde ruh halim çok dengesizdi. Bir gülüyorumdum bir ağlıyordum normalde sert bir tavrım ama kimseye terbiyesizlik yapmadım.

Alttan almışsın tepene çıkmış kardeş bile olsa özel hayata karışamaz ona ne yani sen sordun mu evlenince seviştiniz mi diye kusura bakma hamile falan değil düpedüz kıskançlık krizine girmiş terbiyesizce davranıyor

ben düğün diye ölen biri değilim ki millet eğlensin diye kendimi sıkmak istemiyorum elbet annem çok istedi 30 mayısa aldık ama oda olmayacak annemi kırmamak için 30 mayısa kadar duruyorum mecburen.
benim yüzümden üzülür ağlarsa bebeği düşer diye korkuyorum ilk bebeği düştü üzülüyorum bişey olur diye :KK43:
Ablanizin ilk bbeegi düşük olmuş bu da düşük olur diye doktor yasaklamış olabilir mi ya da eşi korkup kaçınıyor olabilir. Bu sebeple yokligunu mu çekiyor anlamadım

X