Gebeliğe Hazırlık Hamile kalma sürecim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
merak ettim konu aceba civan percemi aslan pencesi ve hayit tohumu cayinla hamile kalan varmi ben gunde 3 kere iciyordum.bas agrisi yapti.biraktim 2 ye indim ve adetden sonra icmeye basladim ve gecen hafta biraktim 2 hafta kur yapip adetime 3 gun var gunlerimizi degerlendirdik aceba gebelik belirtileride var midede eksime ve kokuya hassasiyat aceba gebelik varmidir sizce

Canim merhaba hikayen beni cok etkiledi buarada hayirli olsun Rabbim hayirli evlat eylesn ins
Benim esimdede azosperm var hormon degerleri normal genetik testin sonucunu beklyorz sizde hormonlarda sknti olmasi isiiniz kolaylastirmis canim ilaclarla duzelip normal sperm cikisi saglanmis ne guzel bizde zor gibi belki ameliyatta sperm bulunurda bir tup bebek sansimiz olur

Cok tesekkur ederim amin insallh Sizin gibi insanlar iyiki varlar

Öncelikle merhaba hormonlarinizda bi sıkıntımı var neden bu otları kullandınız. Kullandığınız otlar çok etkili otlar birarada kullanılmaması gereken otlar. Eger hormonlarinizda problem varsa bunu her ay bir otla kür yaparak deneyebilirsiniz. Bu yaşadıklarınız belirtide olabilir ama en kesin sonuc kan testidir. Kan testinden oncede bir idrar testi yapin adet olmazsaniz. Ben adete 4 gun kala idrarda öğrenmiştim. Insallah bu ay tutmustur bebisiniz ve ins Rabbim sizinde tez zamanda kucaginizi doldurur

Oncelikle amin teşekkür ederim canım eşinin hormon duzeyleri normalse bi ultrason cekilmesi lazimdi bakildimi yani bi tikaniklik soz konusu olmaliki sperm çıkışını engelliyebilsin. Eger sorun genetik kaynakliysa bildiğim kadarıyla tese ameliyatiyla bi sekilde sperm bulmaya calisyorlar. Inşallah genetik sonucunuz iyi cikarda ameliyata falan gerek kalmaz. Ama vardir bundada bir hayır. Bu yol cok yorucu olsada moralinizi yuksek tutmaya esinize destek olmaya çalışın. Ve en onemlisi umudunuzu hic kaybetmeyin. Rabbim yardımcınız olsun canim

Amin canim Allah razi olsun ultrasonla bakildi tikaniklik artk gnetik testin sonucuna gore hareker edicz

ben mesela civan per.aslan pencesi ve hayit tohumu poset olarak aldim ve gunde iki kere iciyorum ve yumurtlama gunumde birakiyorum hamilelik var sandim bu ay ama olmadi 1 gun oncesi adet oldum bugun oldum ama sorum su ne kadar kullandiniz cayi 2-3 ay yoksa hemenmi hamile kaldiniz

Hepsi bir arada içilecek otlar değil hormonlariniz duzgunse bile altust olur birde aktardan almak daha mantikli poset cay seklinden ziyade. Ben bir ay denedim yani adetten sonra içtim sonra ovulasyonda bıraktım bebis o ay tutmadi diğer ay adette hormon tetkiki verdim fsh prolatin düşmüştü. O ay adetimin 2.gununden basladim sanirim çörek otu bal tarçın karışımı yapip yedim birde incir sonra bir yumurtamin cok geliştiğini öğrendim ve birkac gün icinde yumurtam catlsdi o ay hamile kaldim.

Umut oldu yazınız gerçekten
Ama aklıma şu takıldı 0 morfoloji ile nasıl doğal yoldan hamilelik oluştu?
Normalde morfoloji kötü ise tüp bebek bile tutmuyor.

bende hormonlarimda problem.yok hepsine bakildi sadece yumurtam catlamiyor onuda bu caylarla.deniyorum iste corekotu bal tarcini nasil yaptiniz onuda aciklarsaniz bide inciri ne yaptjniz

Umut oldu yazınız gerçekten
Ama aklıma şu takıldı 0 morfoloji ile nasıl doğal yoldan hamilelik oluştu?
Normalde morfoloji kötü ise tüp bebek bile tutmuyor.
Bizde zaten tüp bebeğe hem morfoloji 0 hemde amh düşük diye gittik hatta ben ilk düşüğümü kendi kafamda morfolojiye bağlamışım ama doktorun bize dediği yoldan çocuğu olan bir insanı bile cevirseniz morfoloji 0 çıkabilir oldu. Allah'ın hikmetimi bilmiyorum eşim en son sperm testinide o ay vermişti hani yukseldi desem öyle bir ihtimalde yoktu.

bende hormonlarimda problem.yok hepsine bakildi sadece yumurtam catlamiyor onuda bu caylarla.deniyorum iste corekotu bal tarcini nasil yaptiniz onuda aciklarsaniz bide inciri ne yaptjniz
Doktora gittinizmk bunun icin bir ilac veriyorlar sanırım klomendi kullanmadığım için tam net bilmiyorum yanlis yonledirmekte istemem. Cekilmis çörek otunu balı ve tarçını göz kararı küçük bir kavanoza iyice karıştırdım koydum normalde sabah aksam ac diye biliyorum ama ben sadece sabhalari bir yemek kasigi kadar aç karnina yedim adetimin 2.gununden basladim oyle hatirliyorum. Ovulasyona yakın bıraktım yemeyi inciride ayni şekilde yaptim kaynatıp suyunu içtim ve tanesini yedim. siz sorunca aklıma geldi ben ovulasyondan birkaç gun oncede yumurtamin catlamasinda sorun yoktu ama kürleri yapınca ne olur ne olmaz dengem bozulur çatlamaz diyerekten havucu dograyip bi 20 dak kaynatip suyunu içmiştim bunu sadece 2 3 gün yapmıştım.

Nasıl olur ya çok garip gerçekten hani morfoloji 1-2 olsa anlarım da
Çokça dua etiniz galiba

Nasıl olur ya çok garip gerçekten hani morfoloji 1-2 olsa anlarım da
Çokça dua etiniz galiba
Ben suna inanıyorum bu bi imtihan hani bunu bilip sabretmek dua etmek lazim sonrasinda Rabbim kulunu hep ödüllendiriyor zaten. Ben meryem suresini cok okudum hep halime şükrettim esim cuma namazlarinda cok dua etti. Boyle bir durumda ümitsizliğe kapilmak yerine duaya sarilmak gerekli. Tıp morfoloji 0 a evet belki tutmaz çocuk diyor ama işte son sözü Rabbim söylüyor. Rabbim sizede isteyen herkesede nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…