Gebeliğe Hazırlık hamile kalmaya çalışanlar testler pozitifler negatifler tecrübelerini paylaşmak isteyen hamişler hadi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende sürekli test yapıyorum bir gebeligim oldu düşükle sonuçlandı 1 yıl oldu hamile kalamadim doktora gittik sonuçlar temiz bi sıkıntı gözükmüyor .ikinci çizgiyi aramaktan kör olucam 😂😂 negatif olduğu halde gelip gidip flasha bakıyorum içini açıyorum falan var mi benim gibi psikopata bağlayan 😁😁
Bende bağlamıştım bir ara ama artık yapmıyorum canım.

Ne çıktı benimde bat 1 Eylül acaba erken gebelik testi yapsam mı diye düşünüyordum. Yapmak ta istemiyorum ama bu ay ilk defa göğüslerim çok sızlıyor günler öncesinden ve bu durum beni şüpheye düşürdü?
Bence yapma, çünkü tam 4 gün varken yaptığım erken testte hiç bir şey çımmadı ama bugün, regle 2 gün varken erken testte çift çizgiyi gördüm. Şuan çok mutluyum , daha önce düşüğüm olmuştu, umarım bu sefer her şey güzel gider

Kızlar ne durumdasin iz ? Benim bata 7 gün kaldı . Bel ağrım ve göğüs ağrım var . Regl diye düşünüyorum. Test yapmicam.

Merhabalaar, kafayı rahatlattığım zaman kendiliğimden hamile kalma hikayemi anlatayım kısaca, umut olsun ihtiyacı olan kardişlerime dedim :KK3:ben polikistik over hastasıyım şu an 30 um, 3 yıl önce bebek için çalışmaya başladık baktık olmadı yani yumurtalarım varmış ama çatlamıyormuş o yüzden bebek oluşmuyormuş. Ben de gonal F kullandım 2 kez ama işe yaramadı bir daha kullanmadım. Bundan 3 ay önce başka bir doktor inofolic combi marka bir folik asit verdi. Artık onun etkisi mi oldu yoksa ben artık amaaan olmuyo nasolsa bi ara ben tüp bebeğe başlarım yaa diye koyverince bir de kendimi spora verince bi baktım hamile kalmışım. Sonrasında bebeğin kalbinin 6,5 haftalıkken gelişmiyor olduğunu öğrendik ve tıbbi tahliye ile aldırma zorunda kaldım 2 gün önce. (bu konuda da bilgi almak isteyen olursa konuşabiliriz) Ama olsun yapıcak bişey yok, hamile kalabildiğimi gördüm böyle teselli ediyorum kendimi:) Bu platform benim imdadıma zor zamanlarımda çok yetişti şimdi ben de üye olup deneyimlerimi yazayım yardımımın dokunacağı birileri varsa yazayım ona dedim..Benimle aynı durumda olan kardişlerim varsa pozitif olup yola devam etmeliyiz:KK200: Allah her isteyene çektirmeden sağlığıyla evlat nasip etsin her günkü duam, dileğim buHoppa

Merhaba,

Bu postu açtım. Çünkü tahmin ettiğiniz gibi bende gebe kalmak isteyen bir anneyim. Anneyim diyorum çünkü Allah bağışlarsa 6,5 yaşında bir kızım var. 2. bebeğe eşimi zar zor ikna ettim malum yaş ilerliyor zaman akıp gidiyor ( 34,5 oldum :KK17:)
Haziran ayında sadece 1 korunmasız ilişkimiz oldu. Yeni karar vermiştik. Ama ona rağmen ovulasyon testine kadar denedim. yumurtlama günümü buldum diye düşünüyorum değerlendirmeye de çalıştık. Velhasıl olmadı. Adetim son 3 aydır hep 3 gün öne gelmiştim hesaplarıma göre de 28 günde bir adet görüyorum. Adetlerimde hep düzenlidir. bu ay 7.7 de olmam gerekirken 1 gün attı 8.7 de oldum doktora gittim 3. gün hormon testleri istedi yaptırdım temiz çıktı çok şükür bunu yaptırmamın nedeni de prolaktinim daha önce yüksek çıkmıştı gebeliğe engel olmasın diye tekrar yaptırdım. Şimdi doktorum gün aşırı ilişki ile adetin hemen bitiminde başla demişti. Bende bunu dikkate aldım adetim 8.7 de başladı ben 11.7 de temizlendim ve birliktelik oldu. sonraki birliktelik 16.7 de oldu o gün bir tuhaftı çünkü işten yürüyerek dönmüştüm ve çok yorgundum geldiğimde baya büyük bir şeffaf akıntı geldi benden öyle ki çok net hissettirdi kendini bende bunun yumurtlama belirtisi olabileceğini düşünüp değerlendirdim. O gün hamile kalma şansım var mıdır ? yani inşallah vardır :110:diyceksiniz ki eeee yani şimdi bizden ne bekliyorsun !! Benim gibi aynı şeyleri yaşayıp erken gebelik yaşayan var mı ? yada yumurtlama tarihleri değişkenlik gösterir mi bir de bir kaç gün önce doktorun verdiği İNFOLIC ilaca başlamıştım.
Bu zor bekleyişte insan en yakınına anlatamadıklarını anlatabilecek birini arıyor. Sonra 22.7 yani bu pazartesi benim sol kasığımda ağrı oldu gaz sancısı gibi ama beni çok zorladı bir sure sonra akıntım geldi sandım 50 kuruş para büyüklüğünde bir sarı damla değmiş çamaşırıma ki lekesi kaldı. Acaba bu tutunma yada yerleşme ile alakalı mıdır bununda bu tarihlerde olmayacağını yazmış bir çok arkadaş. Dün akşamda yine bir sancı girdi aynen sol kasığıma ve belime yine umutlanmama sebep oldu. O gün INNOVITA ovulasyon testi yaptım büyüteçle baksam ancak görebileceğim kadar silik bir çizgi gördüm varla yok arası bi başkası olsa kesin göremezdi bu da benim yumurtlamış olduğum olasılığını arttırdı.
Bu son iki ayda yaptığım ovulasyon, gebelik, erken gebelik testlerinin sayısı yok. O kadar çok yani. Bir de benim bu gebelik testleri durdukça silik çizgi beliriyo herkeste oluyo mu bu benim hormonlardan mı anlamadım.
Bu arada benim kızımdan önce bir düşüğüm olmuştu onda adetim gelmeden kopkoyu çizgiyle beklemediğim anda öğrenmiştim. o zamanda erken döllenme olmuş olabilir diye düşünüyorum. Kızımda da testi 3 gün önce falan yapmıştım çok silik çıkmıştı.
Ne uzun yazdım değil mi ? OKUYANLAR, HAKKINIZI HELAL EDİN LÜTFEN!! Bu kadar uzun olsun istemezdim ama benim durumunda da çok insan var İÇİMİZİ DÖKELİM. BU BEKLEYİŞİ GEBELİKLE SONUÇLANAN ANNE VE ANNE ADAYLARI TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞALIM.
Merhaba canım benimde adetimden önce doktora gittim rahim duvarında kalınlaşma var dendi adet günüm 7 gün geçti test yaptım sonuç negatif fakat adet olmadım halen rahim duvarında kalınlaşma varsa ve halen olmadıysam acaba hamileliğin??

elam Kızlar ben geçen ay kimyasal gebelik yaşadım. Tarihlerİ şöyle açıklayayım;
28 günde adet tekrarlanır ve 5 gün sürer.
16 Aralık: son adet tarihi
20 Ocak kimyasal gebelik kanaması başladı 10 gün sürdü. Bhcg:sıfırlandı.
Dün (20 Şubat) kan verdim tekrar bhcg:15 çıktı. Sizce sevinmeli miyim? Çok tedirginim ...

Merhabalar hanımlar bilen varsa yazsın lütfen!!!!
Adet olmadan 1 hafta önce doktora gittim rahim duvarında kalınlaşma var dedi ya gebesin yada adet olacaksın dedi adetinden 7 gün geçti test yaptım negatif çıktı fakat adet olmadım mide bulantim var acaba hamile olmuş olma olasılığım nedir bilen varsa yazsın lütfen.

Merhaba,

Bu postu açtım. Çünkü tahmin ettiğiniz gibi bende gebe kalmak isteyen bir anneyim. Anneyim diyorum çünkü Allah bağışlarsa 6,5 yaşında bir kızım var. 2. bebeğe eşimi zar zor ikna ettim malum yaş ilerliyor zaman akıp gidiyor ( 34,5 oldum :KK17:)
Haziran ayında sadece 1 korunmasız ilişkimiz oldu. Yeni karar vermiştik. Ama ona rağmen ovulasyon testine kadar denedim. yumurtlama günümü buldum diye düşünüyorum değerlendirmeye de çalıştık. Velhasıl olmadı. Adetim son 3 aydır hep 3 gün öne gelmiştim hesaplarıma göre de 28 günde bir adet görüyorum. Adetlerimde hep düzenlidir. bu ay 7.7 de olmam gerekirken 1 gün attı 8.7 de oldum doktora gittim 3. gün hormon testleri istedi yaptırdım temiz çıktı çok şükür bunu yaptırmamın nedeni de prolaktinim daha önce yüksek çıkmıştı gebeliğe engel olmasın diye tekrar yaptırdım. Şimdi doktorum gün aşırı ilişki ile adetin hemen bitiminde başla demişti. Bende bunu dikkate aldım adetim 8.7 de başladı ben 11.7 de temizlendim ve birliktelik oldu. sonraki birliktelik 16.7 de oldu o gün bir tuhaftı çünkü işten yürüyerek dönmüştüm ve çok yorgundum geldiğimde baya büyük bir şeffaf akıntı geldi benden öyle ki çok net hissettirdi kendini bende bunun yumurtlama belirtisi olabileceğini düşünüp değerlendirdim. O gün hamile kalma şansım var mıdır ? yani inşallah vardır :110:diyceksiniz ki eeee yani şimdi bizden ne bekliyorsun !! Benim gibi aynı şeyleri yaşayıp erken gebelik yaşayan var mı ? yada yumurtlama tarihleri değişkenlik gösterir mi bir de bir kaç gün önce doktorun verdiği İNFOLIC ilaca başlamıştım.
Bu zor bekleyişte insan en yakınına anlatamadıklarını anlatabilecek birini arıyor. Sonra 22.7 yani bu pazartesi benim sol kasığımda ağrı oldu gaz sancısı gibi ama beni çok zorladı bir sure sonra akıntım geldi sandım 50 kuruş para büyüklüğünde bir sarı damla değmiş çamaşırıma ki lekesi kaldı. Acaba bu tutunma yada yerleşme ile alakalı mıdır bununda bu tarihlerde olmayacağını yazmış bir çok arkadaş. Dün akşamda yine bir sancı girdi aynen sol kasığıma ve belime yine umutlanmama sebep oldu. O gün INNOVITA ovulasyon testi yaptım büyüteçle baksam ancak görebileceğim kadar silik bir çizgi gördüm varla yok arası bi başkası olsa kesin göremezdi bu da benim yumurtlamış olduğum olasılığını arttırdı.
Bu son iki ayda yaptığım ovulasyon, gebelik, erken gebelik testlerinin sayısı yok. O kadar çok yani. Bir de benim bu gebelik testleri durdukça silik çizgi beliriyo herkeste oluyo mu bu benim hormonlardan mı anlamadım.
Bu arada benim kızımdan önce bir düşüğüm olmuştu onda adetim gelmeden kopkoyu çizgiyle beklemediğim anda öğrenmiştim. o zamanda erken döllenme olmuş olabilir diye düşünüyorum. Kızımda da testi 3 gün önce falan yapmıştım çok silik çıkmıştı.
Ne uzun yazdım değil mi ? OKUYANLAR, HAKKINIZI HELAL EDİN LÜTFEN!! Bu kadar uzun olsun istemezdim ama benim durumunda da çok insan var İÇİMİZİ DÖKELİM. BU BEKLEYİŞİ GEBELİKLE SONUÇLANAN ANNE VE ANNE ADAYLARI TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞALIM.
Cok gecmiş aradan ama hamile kaldınız mı nasıl kaldınız paylaşır mısınız

Bende sürekli test yapıyorum bir gebeligim oldu düşükle sonuçlandı 1 yıl oldu hamile kalamadim doktora gittik sonuçlar temiz bi sıkıntı gözükmüyor .ikinci çizgiyi aramaktan kör olucam 😂😂 negatif olduğu halde gelip gidip flasha bakıyorum içini açıyorum falan var mi benim gibi psikopata bağlayan 😁😁
Ayni ben ben artik görüyorum görüyorum diye geziyorum evde esim kafayi yedin sen diye basliyor

Merhaba arkadaşlar
Benim regl tarihim 3 gün geçti ve erken gebelik testi yaptım fakat sonuç negatif çıktı. İçini açtıktan snra böyle birşey ile karşılaştım bi bakarsanız sevinirim acaba test mi bozuk

Kızlar gebelik testi böyle çıktı belli belirsiz bi çizgi var hem normal gebelik testi hem erken gebelik testinde sizce pozitif miyimmm

Eklentiler

• GAG-1684951667706.jpg
    GAG-1684951667706.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 21
  • 20230523_183634.jpg
    20230523_183634.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 21
X