Hamileler, emziren anneler, gebelik planlayanlar ve HAMİLELER COVİD-19 aşısı olmalı mı? BioNTech mi, Sinovac mı?

Ben 2 .doz aşımı Eylül'ün 15 nde olup bir sonraki adete transferimi olucam. Dr um aşılarını ol transferini yapalım dedi

Emzirenler zaten oluyor duyuyorum bir yakınımda emzirirken oldu..Ben hamileyim 3 ay bitmek uzere doktora danisicam ne zaman olmali hangi aşıyı tercih edeyim diye ama sınovac olurum diyorum icimden eşimde iki sinovac oldu o sebepten..Hem bebeğe zarar olur mu diye endişe ediyorum hem olmazsam ve korona olursam diye endise.. sonuç doktor ne derse onu yapicam önümüzdeki cumartesi doktorum ne derse yazarım

10 haftalık hamileyken korona oldum, aşı hamile olduktan sonra tanımlandığı için öncesinde yaptıramamıştım. Ateş, nefes darlığı yaşamadım, bebeğin gelişimi de iyi çok şükür,17 haftalık oldu. Covid pozitiften 1 ay sonra aşım tekrar tanımlanmıştı, bu da beni tedirgin etti- demek ki artık covid geçirip antikorlu olmanın bir anlamı yok 🤷🏻‍♀️ Görüştüğüm doktorların hepsi olmamı tavsiye ediyor. Bikaç hafta daha bekleyip aşımı yaptıracağım. Ofis ortamında çalışan biri olarak korunaklı bir hayat süremem doğuma kadar, bunun riskini de alamam, varyantlar çok hızlı yayılıyor, şimdiden nefesim kendime yetmiyor. Bütün dünyada uygulama böyleyken bunun inanılmaz riskler barındırdığını düşünmüyorum. Ne olacak bir koca neslin komple zeka geriliği olması göze mi alınıyor yani- bir ülke değil bir bölge değil bütün dünyada…

Ogretmenim asi vurulmak icin onerilen 3. Aya daha var haftada 2 pcr testi isteniyor
Bu söyle risk olusturuyor ben pcr testinicin hastanede covidli hastalarla bir arada sirada olucam hemde haftada 2 kez ya sira da hastalik bulaşirsa!
Aşı olamiyorum onerilen surenin icinde degilim olsam bu da riskli
5 ay once covid oldum pcr icin yine de idare diretiyor.covid oldugum donemde ekimde asi hakkınız var dediler mayistan bu yana asiyla ilgili hergun fikir değiştirdiler
Insan tek kendi icin asi karari alirken cok daha cesur ama anne olarak bu karari almak zor bu diretme beni strese de sokuyor

Ogretmenim asi vurulmak icin onerilen 3. Aya daha var haftada 2 pcr testi isteniyor
Bu söyle risk olusturuyor ben pcr testinicin hastanede covidli hastalarla bir arada sirada olucam hemde haftada 2 kez ya sira da hastalik bulaşirsa!
5 ay once covid oldum pcr icin yine de idare diretiyor.covid oldugum donemde ekimde asi hakkınız var dediler mayistan bu yana asiyla ilgili hergun fikir değiştirdiler
Insan tek kendi icin asi karari alirken cok daha cesur ama anne olarak bu karari almak zor bu diretme beni strese de sokuyor
Dun 6 ay gibi bir sey söylendi ama pcr için 1 ay daha bekleyin

Hocam sendikanız varsa PCR testine itiraz dilekçesi doldurunuz. İdare tutanak tutacaktır, tutsunlar sendikanız devreye girecektir, sıkıntı olmaz. Ben de hamileyim 3 ayım doldu, 1. dozu olucam ama yine test isteyebilirler isterlerse de dilekçemi vericem teste hastaneye gitmek büyük risk.

Merhaba asi karşıtı değilim kızıma tüm aşılarını yaptırdım
Kendim de öyle
Ama bu aşıya güvenmiyorum
Bence asi karşıtlığı bu değil
Güvenmemeniz çok normal hele de hamileyseniz. Doktorlarda bile hamilelerin aşılanmasıyla ilgili fikir birliği yok tüm dünya ocakta bu aşıya başladı 1 yıl bile olmadı aşı olan birçok insanın kafasında da acaba vardır. ama virüs mü aşı mı daha iyi seçimi yapılırsa ben aşı diyorum hamileyim ve olucam.

Hocam sendikanız varsa PCR testine itiraz dilekçesi doldurunuz. İdare tutanak tutacaktır, tutsunlar sendikanız devreye girecektir, sıkıntı olmaz. Ben de hamileyim 3 ayım doldu, 1. dozu olucam ama yine test isteyebilirler isterlerse de dilekçemi vericem teste hastaneye gitmek büyük risk.
Sendikam yok ama 3 aydan sonra bende vurulmayi dusunuyorum 1 ay icin sendikaya girmek istemiyorum hocam 14 hafta riskli zamani oyle boyle atlatmaya calisicam

13 haftalık hamileyim ve doğum gerçekleşene kadar aşı olmayı düşünmüyorum
Geçen ay 7.5 aylık arkadaşım aşı oldu
Ve ateşi çıktı, nabız yüksekliği oldu
Bebeğin nabzı 220 lere geldi sürekli nst ye bağlandı
Kızın sesi çıkmıyor gibi kalp çarpıntısından
Allahım esirgesin allahım korusun hepimizi
Doğumdan sonra olacağım Allah izin verirse
Öncesinde düşünmüyorum korkuyorum bebeğime bir şey olur diye

13 haftalık hamileyim ve doğum gerçekleşene kadar aşı olmayı düşünmüyorum
Geçen ay 7.5 aylık arkadaşım aşı oldu
Ve ateşi çıktı, nabız yüksekliği oldu
Bebeğin nabzı 220 lere geldi sürekli nst ye bağlandı
Kızın sesi çıkmıyor gibi kalp çarpıntısından
Allahım esirgesin allahım korusun hepimizi
Doğumdan sonra olacağım Allah izin verirse
Öncesinde düşünmüyorum korkuyorum bebeğime bir şey olur diye
Hangi aşıyı olmuştu ve aşıdan dolayı sıkıntı yaşadığını doktor mu söyledi?

Son zamanlarda aşısız olup covid geçiren hamileler ile ilgili haberlere bakmanızı tavsiye ederim. Durum hiç iç açıcı değil. Aşı yaptırabiliyor olmamız büyük nimet…

Son zamanlarda aşısız olup covid geçiren hamileler ile ilgili haberlere bakmanızı tavsiye ederim. Durum hiç iç açıcı değil. Aşı yaptırabiliyor olmamız büyük nimet…
Benim doktorum inatla asi olmamami söyledi bana ve olmadım Ekim ayında patlama olursa o zmn olurum diye düşündüm kan pıhtılaşma bozukluğumda olduğu için tereddüt ettim şimdi kovid pozitifim ve zor geçiyor normalde hiç hastalanmayan ben smdi kafamı kaldıramıyorum ve birde küçük kızım var çok zorlanıyorum keşke olsaydım aşımı demekten kendimi alamıyorum

Güvenmemeniz çok normal hele de hamileyseniz. Doktorlarda bile hamilelerin aşılanmasıyla ilgili fikir birliği yok tüm dünya ocakta bu aşıya başladı 1 yıl bile olmadı aşı olan birçok insanın kafasında da acaba vardır. ama virüs mü aşı mı daha iyi seçimi yapılırsa ben aşı diyorum hamileyim ve olucam.
Hamile değilim gebelik düşünüyorum o sebeple istemedim
Elbette tercih meselesi
Ben de tetanoz aşımı yaptırmıştım hamileyken mesela çünkü güveniyorum ona

Uzmanlar ileride etkisi devam eden bı aşının olmadığını söylüyor.
En büyük korkumuz bu ne iyi geldi okuduğumda. Sagol bunu ben de duyuyordum gelişimsel özellik anne karnında yavaşlamiyorsa mantıken doğum sonrası da neden yavaslasin diye düşündüm

Son düzenleme:
En büyük korkumuz bu ne iyi geldi okuduğumda. Sagol bunu ben de duyuyordum gelişimsel özellik anne karnında yavaşlamiyorsa mantıken doğum sonrası da neden yavaslasin diye düşündüm
Evet hatta uzmanın ismi aklıma gelmiyor yoksa yazacaktım. Zaten zararlı olsa İsrail gibi kendi ırkını üstün gören bı devlet tüm halkıni aşılar mi? Yada ing ABD...

Peki ya otizm ? En erken 2 yaşında tam teşhisi oluyor bilemiyoruz

X