Hamileler, emziren anneler, gebelik planlayanlar ve HAMİLELER COVİD-19 aşısı olmalı mı? BioNTech mi, Sinovac mı?

bazı doktorlar bu hastalıgın fazla abartıldıgını söylüyorlar. kalp krizinden gripten ölenlerin sayısı covidden ölenlerden daha fazla diyorlar.
bu hastalıgı abartma sebeplerinin temelinde de bu aşıyı yapmak oldugunu söylüyorlar.
aşıyı bize kabullendirebilmelerinin en önemli yolu bu asının bizi ölümden koruyacagı. hal böyle olunca herkes güvenip olma eğiliminde.
altında cok farklı planlar yatıyor, dünyayı yönetenlerin 1980lerden beri yaptıgı planlar..
keşke her şey gösterildiği gibi masum olsa.
daha büyük felaketler olmaz inşallah
Neye göre bu kanıya vardınız? bu dediğiniz negatif evrime yol açar.

Neye göre bu kanıya vardınız? bu dediğiniz negatif evrime yol açar.
Siz neye dayanarak icinde ne oldugunu bilmediginiz iki uc yil ve hatta 10 yil sonra bu asinin vucutta yaratacagi etkileri bilmeden guvenebiliyorsunuz? Youtube da ümit aktaş var ornek verebilecegim cok guzel ve mantikli bir sekilde anlatiyor olaylarin ic yuzunu onun gibi pek cok doktor var konusan, arastiran paylasan. Buyuk bir cogunlugu paylasamiyor ne yazik ki korkudan. Cunku meslekten men edilebilirler ya da bu isten cikarlari muhakkak vardir. Ya da daha masum dusunursek onlar da asinin iyi olacagina inanmak istiyorlardir. Ben bu hastaligi gecirdim ve cok arastirdim 14 gun evde yattigim her an her dakika arastirdim. Biraz arastirmak ve sorgulamak zorundayiz kayitsiz sartsiz guvenemeyiz.

Siz neye dayanarak icinde ne oldugunu bilmediginiz iki uc yil ve hatta 10 yil sonra bu asinin vucutta yaratacagi etkileri bilmeden guvenebiliyorsunuz? Youtube da ümit aktaş var ornek verebilecegim cok guzel ve mantikli bir sekilde anlatiyor olaylarin ic yuzunu onun gibi pek cok doktor var konusan, arastiran paylasan. Buyuk bir cogunlugu paylasamiyor ne yazik ki korkudan. Cunku meslekten men edilebilirler ya da bu isten cikarlari muhakkak vardir. Ya da daha masum dusunursek onlar da asinin iyi olacagina inanmak istiyorlardir. Ben bu hastaligi gecirdim ve cok arastirdim 14 gun evde yattigim her an her dakika arastirdim. Biraz arastirmak ve sorgulamak zorundayiz kayitsiz sartsiz guvenemeyiz.
Aşı meraklısı değilim ama bende birçok doktora sorarak ki kardeşim de doktor olmaya karar verdim. Bir çok doktor da bu aşıyı oldu ayrıca tabiki olmayan da vardır ama azınlıkta. Ben bilim insanı değilim bilimle uğraşmıyorum o yüzden benim araştırmamın yanında bu işle uğraşan insanlardan görüş almak daha mantıklı. Covid olduğunuzu söylüyorsunuz peki 10 yıl sonra covid in sizde bırakacağı ya da oluşturacağı şeyler belli mi? Hiçbişey belli değil! Riskli hamileliği vardı covid olursam ölme ihtimalim aşıdan daha fazlaydı o yüzden olmaya karar verdim.

Aşı meraklısı değilim ama bende birçok doktora sorarak ki kardeşim de doktor olmaya karar verdim. Bir çok doktor da bu aşıyı oldu ayrıca tabiki olmayan da vardır ama azınlıkta. Ben bilim insanı değilim bilimle uğraşmıyorum o yüzden benim araştırmamın yanında bu işle uğraşan insanlardan görüş almak daha mantıklı. Covid olduğunuzu söylüyorsunuz peki 10 yıl sonra covid in sizde bırakacağı ya da oluşturacağı şeyler belli mi? Hiçbişey belli değil! Riskli hamileliği vardı covid olursam ölme ihtimalim aşıdan daha fazlaydı o yüzden olmaya karar verdim.
İnşallah hiçbirimizin canı yanmaz. İnanın artık ben çipli kimliklerden, 5G teknolojisinen tutun bu depremleri bile artık büyük devletlerin yapay olarak oluşturabileceğine dair her türlü kötülüğü bekliyorum. Şüpheci bir insanım ve benim gibi çok büyük bir kısım var. Korkarak yaşanmaz ama yaşıyoruz işte. Bilmediğimiz arka planda cok farklı işler yürüyor. Allah yardımcımız olsun.

Doktorların olmayın deme şansı yok bu arada dediğim gibi mesleklerinden olurlar bir şikayet durumunda. Benim görüşlerine güvendiğim doktorlar ise tek çözümün toplumsal bağışıklık oldugunu söylüyorlar. devletler aşı yapmak yerinde vitaminler çinkolar versinler insanları bağışıklıklarını güçlendirmeye teşvik etsinler diyorlar. bağışıklıgımızı güçlü tutmadıkça paketli gıdalar yedikçe ve çok çok önemli olan güneş ışığından yaz aylarında yararlanmadıkça sıkıntı yaşayacagız

Umit aktas 400 tl ye zerdecal satarken tek kaygisinin bilim olduguna asla inandiramaz ya. Trendyolda adiyla kapsul var, ne hos bir girisim.

Daha üç gun once 7 aylık hamıle ıkı cocuk annesi kadın kovidden öldü. Aşının yan etkılerı mutlaka vardır herseyın oldugu gibi ama ölüm riskınden kurtarıyor en azından, fayda zarar olarak bakmak lazım olaya, yoksa kimse aşı olurken mutluluktan uçmuyor
aşı olan sağlıklı insanlar da ölüyor ve açıklanmıyor kimsenin haberi yok ... ölümlerin sebeplerinden biri de aşı yapılan kişiye aşıdan önce pcr testi yapılmaması. hali hazırda pozitif olan bir insana aşırı yapılarak fazla fazla virüs vucuda yükleniyor ve ölüyor. aşıdan sonra cevremde ölen en az 6-7 kişi var. ve çok fazla duyuyorum. henüz hiçbir şey araştırılmadı hiçbir şey net değil. nasıl savunulabiliyor bunca şeye ragmen bu aşıya kayıtsız şartsız güveniyorsunuz anlamıyorum.

Umit aktas 400 tl ye zerdecal satarken tek kaygisinin bilim olduguna asla inandiramaz ya. Trendyolda adiyla kapsul var, ne hos bir girisim.
Adamın konusmalarını dinlediğimde mantıksız hiçbir şey söylemediğini düşünüyorum. herhangi bir ürününe ait reklam yapmadı ki o boyutu beni ilgilendirmiyor. bol bol tavsiye ettiği şey güneş ışığı ve sağlıklı beslenme. ben coledan falan kullanıyordum ve hiçbir ürünü hakkında bilgim yok dediğim gibi

Adamın konusmalarını dinlediğimde mantıksız hiçbir şey söylemediğini düşünüyorum. herhangi bir ürününe ait reklam yapmadı ki o boyutu beni ilgilendirmiyor. bol bol tavsiye ettiği şey güneş ışığı ve sağlıklı beslenme. ben coledan falan kullanıyordum ve hiçbir ürünü hakkında bilgim yok dediğim gibi

Ben ise konusmalarindan once sattigi urunleri ogrendim 400 tlye pazarlanan zerdecali varken ne anlattigi ile ilgilenmem saglikli beslenme kaygisi olsa aktardan en iyi zerdecali alin der kullanimini anlatir kendi pazarlamaz

aşı olan sağlıklı insanlar da ölüyor ve açıklanmıyor kimsenin haberi yok ... ölümlerin sebeplerinden biri de aşı yapılan kişiye aşıdan önce pcr testi yapılmaması. hali hazırda pozitif olan bir insana aşırı yapılarak fazla fazla virüs vucuda yükleniyor ve ölüyor. aşıdan sonra cevremde ölen en az 6-7 kişi var. ve çok fazla duyuyorum. henüz hiçbir şey araştırılmadı hiçbir şey net değil. nasıl savunulabiliyor bunca şeye ragmen bu aşıya kayıtsız şartsız güveniyorsunuz anlamıyorum.
Kayıtsız şartsız guvendıgımı yazmadım dikkatli okursanız, fayda zarar hesabı yapmak gerektiğini söyledim..aşı olmadan önce pcr testi yaptırıp olursunuz sorun bu ise. İnanın biz de sizin cesaretını anlamıyoruz... Bunca insan ölürken...

Ayrıca nasıl ki aşının yan etkısı yıllar sonra çukacaksa, kovid gecirmenin de etkisi yıllar sonra cıkacak.. bıraktıgı hasarlar...

Ayrıca nasıl ki aşının yan etkısı yıllar sonra çukacaksa, kovid gecirmenin de etkisi yıllar sonra cıkacak.. bıraktıgı hasarlar...
ben vucuduma aldıgım grip gibi düşünüyorum onu 10 sene sonra inşallah hiçkimseye bir şey olmaz :) keçi sütü yoğurt sarımsak sirke vitaminler falan kullanıp bağışıklık güçlü tutmaya calısıyorum. inşallah aşı güvenilirdir bunu bende herkes gibi çok isterim tüm yakınlarım oldu bunca insan oldu kimsenin canı yanmasın. Ama zenginlerin sözünün geçtiği bir dünyada onların kötü planlarına inanıp kobay olma düşüncesi beni düşündürüyor. burda herkes iyi niyetli oldugu sürece saygı duymak gerekiyor.

Merhabalar.. ben adetimin geleceği hafta arası yani 6-11 eylul arası adet bekliyordum 6eylulde ilk doz biontech oldum. 11ini geçsinde adet gelmedi tabi arastirdim falan yan etkisi geciktiriyormus diye okudum dünde gebelik testi yapmak istedim emin olmak için çok net bir şekilde pozitif çıktı zaten 2. Çocuktan snra deli gibi korkuyordum gebe kalmaktan korunurken hamile kalanlara kizarken başıma geldi resmen. Testin yanlış çıkma ihtimali ne kadardır ama adetimde gelmedi zaten of☹️

15 haftalik gebeligimde 2. Doz biontech aşımı oldum. Hiç bir yan etkisi olmadı. Aklında hala soru işaretleri olanlar varsa biraz haberleri izlesinler. Ülkemizde aşı olmayan gebelerde ki can kaybına baksınlar. Ek parantez açacak olursam yengem hamilelikte aşı olmadı ve günlerce hastanede yatarak covid Tedavisi geçirdi. Cok sukur bebek te kendisine şuan iyi. Ama onun kadar şanslı olmayanlarda var. Kendinizi ve bebeğinizi tehlikeye atmayın bence.

Aşı konusunda tedirgin bir anne olarak uzun zamandır en güvenilir kaynak olan CDC (Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi) yazılarını takip ediyorum. Dün gebelikte aşı haberleri üzerine tekrar girdim siteye ancak hala aynı şeyi söylüyor. gebelerin aşı olmasını öneriyoruz, gebeler ve bebek üzerindeki etkisi bilinmiyor ancak covid'den koruyor diyor. Bir de link bırakmışlar yan etkilerini bildirmemiz için. Sonuç olarak hala araştırma sürecinde. Doktor arkadaşlarım rapor yazalım karantinaya al kendini doğuma kadar diyor. Araştırma sonuçlanana kadar direnmeyi planlıyorum.

7 aylık hamileyim. Doktorum mrna aşılarının bebek üzerindeki etkileri ile ilgili yeterli veri bulunmadığını, inaktif aşının ise bilinen geleneksel bir yöntem olduğunu, sinovac olabileceğimi söyledi. Ben de 5. ayımdan itibaren iki doz inaktif aşımı yaptırdım. Doğumdan hemen sonra üçüncü doz aşımı biontech olarak yaptırmayı planlıyorum. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadım. Bebeğimin gelişimiyle ilgili de herhangi olumsuz bir gelişme yaşanmadı.

Benim fikrim hamileyken covide yakalanmanın riski aşının yan etkisi göz önüne alındığında çok daha yüksek. Ya bebeği, ya kendi canınızı kaybetme riski varken aşının yan etkisini düşünüp çekimser kalmak ve aşı olmamak çok ciddi cesaret bence. Sonuçta annesiz kalabilecek bir bebeğe ya da bebeksiz kalabilecek bir anneye neden olabilir covid.

Bu arada doktor görüşü subjektiftir. Biontech olan onbinlerce hamile var. Ve çoğunlukla ciddi bir yan etki yaşamamışlar. Bununla ilgili araştırma sonuçlarını da okudum. Hangi aşıyı olacağı kişinin kendisine kalmıştır ama aşı olmamak çok ciddi risktir diye düşünüyorum.
Enfeksiyon sebebiyle acile gitmiştim. Oradaki doktora sordum fikrini. Bu evredeki gebelere fikir beyan etmem doğru olmaz ama ben olsam mrna aşısını vurulup da bebeği riske atmazdım, yıllar sonra ne etkisi çıkacağını bilmiyoruz dedi.

X