Hamileliğim ve eşimin isteği...

Allah kolaylık versin inşallah bebeğini sağlıkla kucağına al.Yalnız bu eşinde hayır yok gibi gözüküyor.Doğumdan sonra da daha da artcak gibi ama zaten devam etmek istemiyormuş.Ailen istiyorsa bence bir an önce yanlarına git yoksa böyle iyice huzursuz olursun.Eşinin iş çevresinde de zaten aklı başında arkadaşları yoktu sanırım.Ayrıldı mı o diğer hamile arkadaşın

Merhaba arkadaşlar 28 haftalık hamileyim başından beri sorunlu bir evliliğim vardı hep eşime sahip çıktım yaptığı her hatada yanında oldum dün sudan bir sebeple kavga çıkardı akşamda boşanmak istiyorum dedi. herşeyi kurmuş kafasında şunu şöyle yaparız bunu böyle doğuma karışmam çocuğa karışmam vs dedi. öyle yaralandım ki. aldatıldım darp edildim tam 17 milyar paramızı kaptırdı beni bırakma dediğinde elini daha sıkı tuttum. tek bir yanlışım olmadı ona karşı şuan karnım burnumda pat diye yüzüstü bırakıyor beni. insanlar neden bu kadar nankör bilmiyorum ama bilmediğim bir şehirde elim Karnımda tek başımayım..
Hicbir seyin sonu degil bu. Belki bebegin ve senin icin harika bir baslangic.
Bak bitmesi gerekiyormus bitirmemek icin elinden geleni yapmissin ama artik gercekten bitti galiba. Iyi ol guclu ol dik dur. Bu sefer esin aglar sizlarsa kozlari eline al.

Canım yanlışı o seni aldattığında be darp ettiğinde affetmekle yapmışsın maalesef. Allah yardımcın olsun. Sakın geri adım atma. Tamam ver tazminatımı, nafakamı al ceketini defol git de.. bu saatten sonra yalvarsa da affetme..

Derdi neymiş kocanın? Ama çok vicdansız bir insan. O senin yanında olsa ne olur , olmasa ne olur. Allah yardım etsin. Allah sana güçlü bir kadın, güçlü bir anne olmayı nasip etsin. Elindekileri bütün fırsatları kullan ama o adamın yakınında durmasına izin verme .

Merhaba arkadaşlar 28 haftalık hamileyim başından beri sorunlu bir evliliğim vardı hep eşime sahip çıktım yaptığı her hatada yanında oldum dün sudan bir sebeple kavga çıkardı akşamda boşanmak istiyorum dedi. herşeyi kurmuş kafasında şunu şöyle yaparız bunu böyle doğuma karışmam çocuğa karışmam vs dedi. öyle yaralandım ki. aldatıldım darp edildim tam 17 milyar paramızı kaptırdı beni bırakma dediğinde elini daha sıkı tuttum. tek bir yanlışım olmadı ona karşı şuan karnım burnumda pat diye yüzüstü bırakıyor beni. insanlar neden bu kadar nankör bilmiyorum ama bilmediğim bir şehirde elim Karnımda tek başımayım..
Ah be guzelim ne bekliyordum ki. Sen aldatildigin, dayak yediğim halde affedersen sonuç bu olur tabi. Biz burada bu sorunlarla gelen arkadaslara bosan diyoruz diye evlilik düşmani ilan ediliyoruz. Bozan demek ne kolay diye konular aciliyor ama iste görünen koy de kilavuz istemiyor. Bence kocanin boşanma isteğini kabul et ama o istediği kadar doğuma karismam desin masrafları karşılamak zorunda. Hatta avukatinla konuş maasi falan varsa ya da onun üstüne ev araba fala hepsine tedbir karari koydur. Sen bosanmam desen bile o adamdan hayir gelmez sana. Bari evladini öyle bir yaratikla büyütme.

sakın boşanma.
adama zamk gibi yapış.
bu devirde koca bulmak zor bacım.
dövse de sövse de aldatsa da seni sokağa da atsa terketme.
koca dediğin çok büyük nimet. bekarlar zaten bilmez. onlara kulak asma.
Karni burnunda kotu gunler geciren bir kadina yarinlarin umut dolu olacagina inandirmak yerine ezdikce ezen yorumunuz bence hic hos degil.

Hayatta herkes hata yapar. Konu sahibi de esini defalarca affederek hamile kalarak hata yapmis olabilir . ama bu hayat onun sorgulamak hakkimiz yok yardimci olabiliriz farkli bakis acilari gelistiretek.

Yasanan yasanmi boyle yerden yere vurmak gereksiz.

Kurulmuş bir boşanma hemde herhalde daha önceden planladı bulduğu ilk bahaneylede kafasındakileri döktü. Hamile oldugunuzu varsayarak ilişkiye bir şans verme yada erteleme hareketinde bile bulunmamış. Allah sabır versin size. Boşanın belki de hayırlısı budur.

Cocuga nasil karismiyormus haspam?

Eskilerin bir lafi vardir. Babanin evinden mi getirdin sen o cocugu karismiyormus.

Karismiyorum diye bir sey olamaz. Manevi ilgilenmezse bile maddi olarak destek vermek zorunda.

O size saydi boyle olacak soyle olacak diye sizde izlediniz mi?

Sizde ona saysaydiniz. Cocuga ve kendime nafaka istiyorum. Evin ve arabani yarisini (varsa tabi)

Sessiz kalmayin lutfen. Yeterince tepenize cikmis.

Neden boşanmak istiyor? Çok üzüldüm dırumunuza! Üstelk hamilesiniz çok vijdansız bi eşiniz var. Eğer ailenizin yanına dönme şansınız varsa hiç üzülmeyin ve düşünmeyin çünkü hayatta en başarılı insanlar en büyük acıları çekmiş insanlardır. Eminimki o olmadan daha iyi bi hayatınız olur

Allah yardımcınız olsun

İnsan olmayi beceremeyen mahlukk zaten ondan da baba falan olmazmis evladiniz icin ayakta durmaniz gerekiyor Allah yardimciniz olsn

Doguma da çocuğa da karismam demesi ne kadar buyuk 1 sans.allah yardimciniz olsun.bu durumda bosanmayi dusunen bir insan ile gitmezseniz daha agirini yasarsiniz.giderseniz aileniz arkanizda olur umarim.
Cocuga karismam demesi sans cunku eger bosanirsaniz cocugunuz sizindir.diger turlu cocukla tehdiler cocuk üstünden dayatmalar vs vs vs yaşarsıniz

Şu an çok farklı bir psikolojidesiniz hamilelik zaten alt üst etmiştir ama lütfen bırakmayın kendinizi. Yıllarca sizi hakketmeyen bir adama taviz vererek yaşamışsınız ama artık kendinizden çok daha önemli bir sebebiniz var hayatta. Sizi hakketmeyen birine bir de bebek vererek daha fazla güzelleştirmenin onun hayatını. Çünkü onun da kıymetini bilmeyecektir. Aileniz sosyal güvenceniz yoksa bilenDevlet sahip çıkar. Davanıza avukat verir maddi olarak her şekilde hayatınızı düzene koyarsınız önemli olan manen kendinizi toparlayıp bebeğinize hazırlık yapmak. Allah yardımcınız olsun

İyi de sen evlendiğim günden beri şiddet görüyorum diye konu açmışsın.
Celladına aşıksın kısaca.
Yalvar yakar lütfen boşanmayalım diye bari .
Boşanma ki seni daha çok dövebilsin.
Hatta evladını da dövsün çocuğun hergün babasının annesini dövdüğünü görerek büyüsün.
Ruh hastası bir çocuk yetiştir.
Ama şakın boşanma biraz daha sıkı tut elini sevgili kocanın.
Ta ki birgün 3.sayfa haberlerine konu olana kadar.

Arkadaşlar daha bugün bi haber izledim.
Adam evlendiği günden beri karısını dövüyormuş komşular kadını her gün kan revan içinde görüyorduk diyorlar.
Uzunzaman sonra kadın ayrılmaya karAr vermiş.
Kadını da bi eve çağırmış çekmiş vurmuş .
Kıssadan hisse böyle adamlar düzelmiyor.
Şiddetin affı veya izahı olamaz.
Karısını sürekli döven bir adam elbette çocuğunun doğumuyla da ilgilenmez elbette nafaka vermek istemez.
Yani buna şaşırman sitem etmen büyük saçmalık.
Bir kere karşındaki insan değil bir pislik bir mahlukat.

Yapılacak tek şey boşanmak şiddeti affetmek en büyük hata.
Hele ki böyle bi psikopattan çocuk yapmak çok çok büyük bir hata.

X