Hamileliğinizi ailelere ne zaman ve nasıl haber verdiniz?

ben 4. haftamda ögrendim :)
esim askerdeydi. Hemen mesaj cektim cünkü arayacak vakitte degildi. Önce cok umut vermek istemedim pozitif cıkmıstı test ama kan testi yaptırmak gerek diye.

Testi yaptıgım zaman pozitif cıkmasını beklemiyordum :) cok sasırdım ne yapacagımı bilemedim. Duygulandım perdeleri acıp dısarı bakayım dedim. Actıgımda mevsimin ilk karı baslıyordu usul usul. Cok mutlu oldum dedim bebeğim bak ne güzel bir an. Dua ettim hayatımdaki herkes için özellikle yeni gelen için.

Rabbim bu güzellikleri isteyen herkese yaşatsın isterim

Ben 4 haftalıkken öğrendim ilk önce yakın arkadaşlarıma söyledim sonra ablama ve görümceme akşamındada eşime eşimde o gece bütün akrabalarına arayıp söylemişti ohaoldumsmile

cok kısa bir süre önce bitanecik dert ortagım dayımı vurdular ve ıcımız kanaya kanaya veda ettık ona 1 hafta sonra papatyaların ıcınden dayım geldı ruyama yuzumu sevdı ve dedı kı aglama sakın bebegıne ıyı bak :) uyandıgımda hala aglıodum hemen bı test yaptım ınanamadım dayım dogru soluodu benı yalnız bırakmamıstı ... anlatırken bıle aglıorum hala ..sonra dayımın resıını buyuttum fotografcıda eve gıttım ve dedım kı benım bı bebegım olucak dayım ole dedı ...resmı annemle babama verip bebegıme onun adını koyucamı soledım tesekkurler dayıcım ılk bebegımın haberını bana getırdıgın ıcın ..benı yalnız bırakmadıgın ıcın ...

arkadaşım hıkayenden cok etkilendim..Allah dayına rahmet versın ve mekanını cennet olsun ınşallah..bebeğiniz hayırlı ugurlu olsun annesi,saglıcakla buyutun ınşallah..:))

öncelikle hayırlı olsun Sağlıcakla kucağına alasın bebeğini inşallah canım.. Risk demişsin hamilelik boyunca her anne yada bebek için risk vardır bu kaçınılmaz.. herşey yolunda bebekde annede sağlıklıdır normal ilerlersin Allah göstermesin bir aksilik terslikle en ufak bir düşme yaşarsın kaybedersin bebeğini yada doğumda bile yalnış uygulamalarla bebeğini kaybedenler var.benim arkadaşım 12 haftalıkken kaybetti bebeğini hemde hiç bir sorun yokken ani bir ağrı ve kanaması sonucu.onun için onu beklersek hiç söylememek gerekir takii elimize alıncaya kadar.. gelelim ben de ilk hamile olduğumu söylerken anneme farklı illerdeyiz ve genelde netten görüşüyoruz gebelik testimi hiç bir şey söylemeden netten göstermiştim...

çok etkilendim yaşadığın olaydan. Allah sağlıklı sıhatli bebeğini kucağına almayı nasip etsin....

arkadaşım hıkayenden cok etkilendim..Allah dayına rahmet versın ve mekanını cennet olsun ınşallah..bebeğiniz hayırlı ugurlu olsun annesi,saglıcakla buyutun ınşallah..:))

her bebek annesı ıcın farklıdır ama bu bebek benım ıcın bambaska olucak Allah cok buyuk bu acı baska bısıyle gecmezdı cok tesekkur ederım cnm ınsallah hayırlı olur

Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez annem başta olmak üzere 10 dk. içinde inanılmaz bir telefon trafiğiyle yaklaşık aile fertlerinden 15-20 kişinin haberi olmuştur.

bugün idrar testiyle öğrendim biliyorum kesin değil riskide var ama o riskler hep var diye düşünüp düşünüp önce anneme sonra eşime, kardeşime, 4 kız arkadaşıma ve görümceme söyledim
bide müdürüme :26: ne yapayım adam nazımı çok çekti bütün sıkıntılarımıda biliyordu, yanımdaki arkadaşla konuşmak için aramış ben dayanamadım adamı hiç dinlemeden müdürüm size bi müjdem var ama aramızda kalsın dedim. teli kapattıktan sonra "naptım ben ya" dedim ama ne yapayım adamcağız doktor ismi bulup bulup bana veriyordu bide şuna git bide buna git diye hakkıydı yani bilmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…