Gebeliğe Hazırlık Hamilelik-Acemilik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bence ihmal etmeyin madem çocuk düşünüyorsunuz 33 yaş erken gibi gelebilir ama yediğimiz içtiğimiz,yaşam tarzımız vücut yaşını maalesef daha yukarılara taşıyabiliyor. Yumurta kalitenizi kaybetmeden bir adım atın derim.Süreç zor ama benim gibi ilk denemede hamile kalan da çok,gözünüz korkmasın,belki de gerek kalmaz kendiliğinden oluverir.

Zor biraz tüp Bebek iğneleri ilaçlari hormon yüklemesi okadar uğraş masraf olacak diye bir şey de yok benimki negatif oldu kendiniz deneyin önce

Bence o kadar masraf ve ugrasa girmeden önce doğal yollarla deneyin. Tiroid ve yaş meselesi dezavAntaj gibi gozukse de bu hamile kalma işi hiç belli olmuyor. En azından bi 6 ay şans verin kendinize, bedeninize. Tüp bebek ne zaman isterseniz denersiniz ztn

Merhaba kızlar, bir şey danışmak istiyorum size. 33 yaşındayim eşim 37. İştir güçtür derken bebek işini baya geciktirdik. Yapalım dediğimizde 20 cm miyomum olduğunu öğrendim ameliyat oldum. 6 ay bekleyin dedi doktor bekledik. Eşimin işi dolayısıyla çok denk gelemiyoruz şu sıra. Eşim tutturdu uğraşmayalım vakit kaybetmeyelim tüp bebek yaptıralım diye. Bu iş öyle ısmarlama iş mi? Doktor hemen yapar mı? Onun öncesinde deneyeceğimiz başka bir tedavi var mıdır bana bir akıl verin.
29 da evlendim, ilk altı yedi ay zaten vajinusmusla mücadele ettim. Sonrasında ğç dört ay korunduk.. Evliliğimizin birinci yılında korunmayı bırakmış olduk. İki yıl olmadı çocuğumuz. Bende sadece çikolata kisti çıktı ve eşimde de bir problem yoktu. Tam 32 yaşımdayken doktor istersen aşılama gibi yöntemler deneyebiliriz ama vakit kaybı olur dedi, tüp bebek önerdi bizde kabul ettik. Aslında biraz daha deneyebilirdik ama ben vakit kaybetmek istemedim. Tüp bebek süreci maddi olarak zor olduğu kadar manevi olarak ta zor, özellikle kadın için.Kadere müdahale gibi demiş arkadaşlar ama bence alakası yok sonuçta tüp bebekte de evlat sahibi olacağın garanti değil. İyi düşünün derim bu süreçleri maddi manevi kaldırabilecekseniz vakit kaybı gereksiz geliyor bana. Bir de bu çocuk isteminizle alakalı sanırım, yani yaşım geçiyor hadi olsun çocuğum diye mi düşünüyorsunuz yoksa gerçekten çok mu istiyorsunuz? Bunu düşünerek karar verebilirsiniz.

Tüp bebek yapınca direkt tutacak olacak mı sanıyorsunuz😅ben çok inançlı biri değilim ama tüp bebekte kuldan falan gelmiyor sizin hamile kalma şansınızı arttırıyor sadece yine Allahtan geliyor tutmasa tutmaz yani tuttuysa Allahın takdiridir öyle düşünün derim.doktora gidin sizi yönlendirir zaten 1 yıl normal denerdim ben olsam ama stres yaparsanız bu iş olmaz.hem eşiniz hem siz gidin tahlilleri yaptırın durumu bir görün durumunuz iyi değilse vakit kaybetmeden tüp bebek denersiniz.

Evlendikten sonra 30 yaş altına tedavi olmak için 1 yıl denemek önerilir 30 yaş üstüne 6 ay denemek önerilir. Doktora görünüp bütün tetkiklerinizi yaptırıp ona göre ilerleyebilirsiniz. İnşaallah bir sorun çıkmaz da kendiliğinden olur.

Tüp bebek öyle kolay iş değil, tembel işi hiç değil.
Süreç boyunca eşim yan gelip yattı, bütün yük omuzlarımdaydı 🙄
Bir sürü hormon ilacı kullanacaksınız, her gün kendinize iğneler yapacaksınız. Süreç içerisinde sürprizlerle karşılaşacaksınız. Belki yumurtanız gelişmeyecek belki çok fazla yumurta gelişecek...zor iş yani, bebeği pat diye yapıp karnımıza koyamıyorlar

Merhaba kızlar, bir şey danışmak istiyorum size. 33 yaşındayim eşim 37. İştir güçtür derken bebek işini baya geciktirdik. Yapalım dediğimizde 20 cm miyomum olduğunu öğrendim ameliyat oldum. 6 ay bekleyin dedi doktor bekledik. Eşimin işi dolayısıyla çok denk gelemiyoruz şu sıra. Eşim tutturdu uğraşmayalım vakit kaybetmeyelim tüp bebek yaptıralım diye. Bu iş öyle ısmarlama iş mi? Doktor hemen yapar mı? Onun öncesinde deneyeceğimiz başka bir tedavi var mıdır bana bir akıl verin.
Tüp bebek çok kolay bir süreç değil. Maddi ve manevi anlamda oldukça yıpratıcı. Okulda bir hocamız erken menopoz gibi birtakım sorunlara neden olduğundan bahsetmişti. Doğal yollardan çocuğu olmayan çiftler için mucize ancak durup dururken başvurulması da çok doğru değil sanki. Aslında bunu sizi sürekli takip eden hekiminize danışsanız daha iyi olur . Durumunuz ne en iyi o biliyor çünkü. Belki aşılama falan denersiniz.

Tüp bebek yapmayı "uğraşmayalım,tüp bebek yapalım" diye basite indirgeyen erkek :işsiz: :işsiz: Eşinize söyleyin o işler o kadar kolay olmuyor. Maddi kısmına değinmiyorum bile ama kadınları için hormonel ve ruhsal olarak kolay bir süreç değil tüp bebek.

Ovulasyon testi ile yumurtlama zamanlarınızı takip edip, ilişkiyi ona denk getirebilirsniz

Neredeyse olmadı. Bir de tiroid haşimatı rahatsızlığım var o da kalmamı etkileyebilir diye düşünüyorum. Teşekkür ederm cevabınız için
Vakit kaybetmeden doktora giderseniz o sizi yönlendirir normal şartlarda bir yıl beklenmesi gerekiyor ama sizin miyom falan varmış hasimato da dediginzi gibi bende de var düzenlenmesi gerekiyot

Herkes önce kendiniz deneyin demiş ama yaşı konu sahibinin 33 hemen tüp bebek yapılmıyor zaten bu tedavinin bir süreci var önce bir ilaç deneniyor olmadı başka daha güçlü bir inanç o da olmadı iğne sürecine giriliyor iğne sayisi arttırilutor bir yılınızı boşu boşuna harcamayın yumurtanın takip edilsin eğer sağlıkla kendisi buyuyorsa zaten tüp bebek surecine kadar aylarca başka tedavi süreci deneniyor lütfen önce bir doktora gidip kontrol ettirin kendinizi . Geç kalmayın

Genelde 1 yıl denenir, olmazsa doktora gidilir fakat bilindik bir hastalığınız varsa mutlaka öncesinde gidin,doktor takviyeler vs verecektir,bazı hastalıklar düşüğe yol acıyor,bu yüzden önlem alın derim

Neredeyse olmadı. Bir de tiroid haşimatı rahatsızlığım var o da kalmamı etkileyebilir diye düşünüyorum. Teşekkür ederm cevabınız için
bende de troid haşimati hastalığı var. Bir yıl olmadı çocuğumuz korunmadığımız halde. ilaçlarımı düzenli kullanıp stresten uzak kalınca hamile kaldım çok şükür

Çarşamba günü için randevu aldım kızlar doktordan.çok teşekkürler yorumunuz için bakalım neler diyecek.

Evlendikten sonra 30 yaş altına tedavi olmak için 1 yıl denemek önerilir 30 yaş üstüne 6 ay denemek önerilir. Doktora görünüp bütün tetkiklerinizi yaptırıp ona göre ilerleyebilirsiniz. İnşaallah bir sorun çıkmaz da kendiliğinden olur.

Tüp bebek öyle kolay iş değil, tembel işi hiç değil.
Süreç boyunca eşim yan gelip yattı, bütün yük omuzlarımdaydı 🙄
Bir sürü hormon ilacı kullanacaksınız, her gün kendinize iğneler yapacaksınız. Süreç içerisinde sürprizlerle karşılaşacaksınız. Belki yumurtanız gelişmeyecek belki çok fazla yumurta gelişecek...zor iş yani, bebeği pat diye yapıp karnımıza koyamıyorlar
Bir şey sorabilir miyim size? Bir yakınım var, farklı bir şehirde yaşıyor. İstanbul'da iyi bir doktor bulmuş ve tüp bebek tedavisini burada yaptırmak istiyor. Tutarsa kontrollere de yine aynı hastanede aynı doktor ile devam etmek istiyor. Sorum şu ki mesela tüp bebek tuttu diyelim gebelik süresince kontroller kaç defa oluyor mesela? İki haftada bir mi?

Bir şey sorabilir miyim size? Bir yakınım var, farklı bir şehirde yaşıyor. İstanbul'da iyi bir doktor bulmuş ve tüp bebek tedavisini burada yaptırmak istiyor. Tutarsa kontrollere de yine aynı hastanede aynı doktor ile devam etmek istiyor. Sorum şu ki mesela tüp bebek tuttu diyelim gebelik süresince kontroller kaç defa oluyor mesela? İki haftada bir mi?
28 haftaya kadar ayda 1
28-36 hafta arası ayda 2
36 haftadan sonra haftada 1
Tabii bebeğin pozisyonu, gelişimi gidişhata etkili.

Özelde hemen yaparlar

Tamamen gebeliğin gidişatına bağlı bir durum. Benim gebeliğin başından beri ara ara kanamalarım oldu o yüzden hiç iki haftadan fazla kontrol sürem olmadı

Yumurtlama günlerini takip ettiniz mi? Çok sık görüşemiyoruz demişsiniz belki günü tutturamiyorsunuz. Bende bir seneye yakın bekledim ikinci evladımı..baktım olmuyor dra gittik ama ben biliyordum eşim geç geldiği için çok sık birlikte olamıyorduk Dr gün verdi çatlatma iğnesi vuruldum ve oğluma kavuştum..yani böyle de olabilir .direk tüp bebek değil yani...o yüzden siz vakit kaybetmeyin kadın doğum druna gidin. Yastan dolayı zaman kaybetmeyin derim

X