Hamilelik, çevrem, anlayışsızlık ve annem

Öncelikle evladınızı sağlıkla kucağınıza alın. İncitmeden yorum yapmak istiyorum ama yazmadan geçemeyeceğim. Sanki anneniz çocuğunuzun kız olmasını istemiyorda ondan belki düşer belki doğmaz belki ölür diye dillendirip duruyor gibime geldi. Kıyafet mevzusuda aynı şekilde...

Yedi aylık olana kadar annem de bana birşey aldırmak istemedi . Sizin ki gibi birinin bilmem kaç ayında düşmüş demiyordu ama şimdi alma ne acelen var boşver biraz bekle deyip durdu . Babannem de aynı şekilde . Sanırım şunu düşünüyorlar alırsın Allah korusun birşey olursa çok daha fazla üzülürsün diye. Eskiden sanırım çok geç aliniyormus. O yüzden kendinizi üzmeyin . Bu arada yolculuk siz curuksunuz diye değil de korkmuş olabilir .

Annenize biraz mesafe koymanız ruh sağlığınız açısından iyi olacak gibi geldi, çok paylaşmayın bir şeyleri. Bebeğime ben de son anda aldım hep bir korku vardı ama ben önceden iki defa düşük yaptığım için korku kaldı. Ancak bunu kesinlikle dillendirmekten dahi çekiniyordum. Eskilerde bebek kayıpları çok olduğu için o kafa kalmış. Tıbbi yetersizlik kaynaklı çok bebek kaybı yaşanmış. Muhtemelen sizi düşünüyor ama bazı insan düşündüğünü/sevdiğini göstermeyi dahi beceremez ya, anneniz öyle birisi galiba.

Eşinize de ılımlı yaklaşın derim ben, evet biz bebeği taşıyoruz ama onlar da baba oluyorlar. Ona duygularınızı, korkularınızı anlatın. İyi bir adam anladığım kadarıyla. Belki annenizin söyledikleri farkında olmadan sizde yer ediyor, ondan o kadar panik oluyorsunuz. Bunlardan bahsedip, sizi anlamasına yardımcı olabilirsiniz. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi ❤️

İşten çıkartamazlar, tümüyle ilgisizlik yaptıkları işlerine myle geliyor.

Annem konusunda haklısın, çok kaygılı telaşlıdır. Eşimin bastırmasına değil de tribine kızıyorum.

Çok yalnız hissediyorum bszen, kimse değerimi bilmiyor gibi. Yok olup gitsem arada es kaza birileri belki hatırlar gibi geliyor bazen

Sağol canım ne bişeyim öyle yazdılar tedirgin oluyorum sokunmuyorum bende.

Eşim bebekle iletişim kurmak istiyor tekme atsın istiyor. Çok istiyor bebeği, benim kızdığım trip atması. Zaten ağladığımı, o anda hassas olduğumu gördü
Merhaba klima problemini porfatif küçük vantilatörlerle biraz da olsa hafifletebilirsiniz. Küçük çok hafif şarjla çalışıyor. Ben çok kullanıyorum.

Bazı anneler gerçekten tuhaf. Bende de pcos var, doktora kontrole gidiyorum düzenli aralıklarla, ürememde bir problem olmadığını iyi korunmam gerektiğini vs anlatıyor kadın bana. Bir sefer anneme anlattım doktordan çıkınca, durdu senin çocuğun da olmaz dedi cümlenin sonunda. Ben bir saattir ne anlatıyorum dedim, aman sen öyle dediğine ne bakıyosun doktorun diyo. 🙄 artık paylaşımlarımı azalttım. Her olayda böyle çünkü.
Paylaşımlarınızı azaltmanı tavsiye ederim sana da.
Bendede pcos var tüp bebekle hamile kaldım sonra da kendiliğinden oldu hiç canını sıkma gün gelir kucağında olur inşallah minigin

Öncelikle sağlıkla kucağınıza alın, ben de 16 haftalık hamileyim ve yaşlarımız yakın.
Ne yazık ki annenizin yapısı bu, belki kendince çocuk doğmadan çok havaya girmeyin diye yapıyor hani Allah korusun hep bir risk var diye. Ama bilmiyor ki onun yarattığı stres size de bebeğe de zarar. O yüzden çok paylaşmayın bence. Bilmesin bebeğe ne aldığınızı nereye gideceğinizi. Cidden hayırlı olsun sağlıkla giysin demek varken hamile kadına onun çocuğu ölmüş bununki düşmüş öbürünün doğumda nefessiz kalmış diye örnek vermenin ne alemi var bilmiyorum 🤷‍♀️ zaten biz bu korkuları aklımızdan def etmeye uğraşıyoruz. Doktorunuz yol konusunda bir uyarıda bulunmadı değil mi? Korkmayın ben hamilelikte 2 defa yurtdışı yaptım geldim. Kısa süre sonra yine yapacağım.
Eşiniz konusunda benim ebe de bebeği böyle hissedebilirsiniz diyip karnıma baskı uygulamıştı önce çok korktum ama kadın yılların ebesi kimbilir kaç kişiye yaptı zarar olsa yapmaz diye düşündüm. Sanırım biz hassasız.

Valla anneniz icin ne denebilir ki canim, herkesin bi huyu var huyunu degistiremezsn ama bir anne hata da yapsa kötuluk olsun veya kotu niyetle yapmaz.Belki eskiden birinden falan veya biriyle alakali kotu bi tecrube duydu nazwr konusunda ve alttan alta bebegin icin kaygilaniyor olabilir.Ben annemin veya babamin bazi ters gelen huylarina eskiden kizardm ama artk hic kizmiyorum cunku onlar oyle dogru veya en iyi diye ogrenmisler birseyleri. Kotu niyet tasimadiklarini dusununce hic dert edecek kafaya takacak bisey kalmiyo siz de lutfen dert etmeyin bebisinizi de uzmeyin.

Esinizin gonlunj alin , kusura bakma benim pimpirikligimden oldu diyin ama iş konusunda evet stres olmanz normal malesef. Fakat cok zorunlu degilseniz isyerinizin idare et tavrina cok boyun egmeyin, onlar sizi yeri gelince idare edi8or mu peki?

Nereden başalasam bilmiyorum. Çok canım sıkkın. 28 haftalık hamileyim. Çalışıyorum, çok şükür bende bebek de çok iyi. Yaşım nedeniyle doktorlar hep tetşkte olsalar da şükür bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadık. Ama etrafımda olumsuzluklar var. Bebeğe yansımaması için kapımı kapatıp evden çıkmamaya çalışıyorum ama yine buluyor beni.
Annem çok üzüyor beni. Hayatım boyunca çok sıcak bir ilişkimiz olmadı. Yapısı böyle, bu iekilde görmüş diyerek umursamadım. Sevdiğini bilirim ama göstermez. Zor bir hayatı olmuş,, ona da kabul. Ama yaşım ilerledikçe acaba bişeyler farklı olabilir miydi diyorum. Hamileliğimi öğrendiğim andan bu yana sözüm ona annemin iyi niyetli tavsiyesi bebeğe çok özenmeyin, çok bişey almayın bebeğe bişey olabilir. Sık sık bilmem kim düşük yapmış bilmem kimin gebeliği sonlandırılmış bebeğe eşya almayın. Sürekli bunları duymaktan moralim yerlerde. Hastanedw sonuçlar çıktığında sevinerek arıyorum ki bilsin herşey yolunda, iyi güzel der. Ama sonra yine başlar. 4 veya 5 krre duydum bu lafları. En son 2 gün önce kardeşimin evindeydik. Giderken zıbın almıştım yol üstünde bir yerde görüp. Gidince bakııınnn ne aldım diye sevinerek göstermek istedim. İlk bebeğimiz, yollar sonra olmuş hevesimiz var elbette ailemle paylaşmak istiyorum. Kardeşim falan çok sevindi. Annem hemen bişey alıp durmayın bilmem kimin 5 aylık gebeliği sonlandırmışlar dedi. Yahu bi Allah güle güle giymek nasip etsin, uzun ömür versin de değil mi ? Daha öncede söylemiştim ona ama bu sefer sesimi yükselttim. Ben bu çocuğa doğduktan sonra mı eşya alacağım çıplak mı yatıracağım anne yeter moralimi bozuyorsun dedim. Annem neden böyle anlamıyorum ya çok mu zor hayırlı olsun demek. Neden çocuğuma bişey olacağını sürekli ima ediyor. Zaten kız olduğuna da zor ikna oldu. Fal baktırmış erkek olması gerekiyormuş. Aylarca bjnu söyledi. Sanki bişey olmasını bekliyor da sonraki erkek olacak bak gördünüz mü diyecekmiş gibi geliyor. Yüreğim ağzımda hep. Bu kadar kaygılandırma hakkı var nı ? Ben o ihtimalleri aklıma bile getirmek istemezken hemde. Yaşım belli, yıllar sonra bi evlat sahibi olma şansı doğmuşken neden moralimi bozuyor ki? 2 günlüğüne bi yere gideceğiz tutturdu bugün gitme bişey olur diye. Gidexeğimiz yıl 2 saatlik ve trenle. Ya herkes otobüsle uçakla nerelere gidiyor. Ben çürük müyüm ki bişey olsun niye desteklemiyor beni. Kızım yaparsın demiyor?
İkincisi eşim, neredeyse 1 aydır her haftasonu kavgalıyız. Bugün herşey güzeldi. Akşam karnıma bastırdı çok değil hafifçe ama ben ister istemez tedirgin oluyorum. Zaten öncesinde de hem başka sebeplerden hem yukarıda bahsettiğim konu yüzünden ağlamıştım bunu gördü. Bastırma dedim diye küstü gitti. Şimdi başka odalardayıx.
Sorunlarımdan biri de işyeirm. Koca yaz geçti doğru düzgün izin alamadkm. Yerime eleman vermedikleri için izin alamıyorum. Sürekli idare et diyorlar. Tamam diyorlar ama yok. Aon dakikamı bekliyorlar. Sözde bu hafta belki biir gelebilit. Hiç vermediler değil ama geçici personel verdiler. Ben geçiciye ne öğreteyim? Koca yaz geçti, sadece bikaç gün 2 şer gün izin aldım bide bayram izni vardı. Çalıştığım ortam aşırı sıcak ve yoğun bazen su bile içmeye kalkamıyorum. Su şişem bitiyor doldurmaya gidemiyorum. Klimalı odalardaki beyzadeler idare et diyor, çalıştığımız kata bile gelmiyorlar çünkü serin odalarından çıkmak istemiyorlar.
Ben değil katta çalışan herkes böyle ama ben hamile olunca ayrıca zorlanıyorum. Vantilatör var ama eski, kendine hayrı yok. Sabahları duş alıp çıkıyorum eve gelince de duşa giriyorum. İşten çıktığımda ayaklarım aşırı şiş oluyor bacak aramda ağrılar oluyor zor yürüyorum. Bazısı da şımarıklık gibi algılıyor. Su kaybından baş ağrısı sık sık oluyor. 32. Haftayı zor bekleyecek gibiyim. İstiyorum ki 37 ye kadar çalışıp doğum sonrası bebeğime bakayım ama o bile zor gibi

Patlayacak gibiyim. Stres yapmayayım bebek etkilenmesin diyorum ama nefes alacak yerim kalmadı gibi. Ben mi abartıyorum bunları? Sürekli birileri bişeyleri yapmamı söylüyor ama nasıl yapacaksın diyen yok. Ahkam kesip kenara çekiliyorlar. Çok bunaldım.
Biraz sakin olun be durup nefes alın. Evet anneniz anormal ama siz de çok takılmışsınız. İş yerinde ki stresinizi yönetemiyorsanız, çalışmayın.

Bende bebek düşünüyorum benim annem de yapmayın çok zor, sen nasıl bakacaksın diyip duruyor gerçekten heves kalmıyor yaşım da 29, anne daha neyi bekleyim diyorum artık doğursam en erken 30 da olacak diyorum belki de karar verdim ama hemen olmayacak gerçekten 2 aydır korunmayı bıraktım ama anında olmuyor hemen demek ki 🙂

20 'li yaşlarda imkanın olsa bile yapmak zorunda değildin ki.neden laflar haklıymış gibi konuşyorsunuz ki.eee madem en iyisi en erken olanı.herkes adet görmeye başlar başlamaz yapsın çocuğu.hayat amacına ulaşmış olsun kadınlar o zaman.sanki başka bir konu yok hayatta.sana faydası olmayan hatta zararı olan adamların yorumunun ne önemi var ? Sanki çocuktan önceki hayatınız famamen anlamsız, çöp gibiydi de 20 lerinde yapmayı ben de biliyordum yazıyorsunuz.
Kastım şuydu, 20 li yaşlarda hayatımı kurmakla meşguldum. Üniversite, iş ve özel hayat derken evliliği ön plana almadım. Yani hiç bir zaman ay hemen koca kapaklayıp bebe yapayım demedim. Sıraya aldım hepsini. Ayaklarımın üzerinde durmadan aile kurmak istemedim. Okudum, çalıştım, gezdim, tatil yaptım falan filan işte, hepsini gönlümce yaptım. Hevesim kalmasın istedim hiç bişeyden. Çok şükür istediğim gibi de oldu. Bir tek yurtdışı isteğim aile bireylerinin kaybı vb konulardan olmadı, ilerde o da olur. Yoksa bende bilirdim okul biter bitmez hatta bitmeden bi koca bulup evlenmeyi. Çevremde tanıdığım çok var. Lise bitmeden kocayı bulan ya da üniversite mezunu ama iş aramak yerine hemen evlenenler Aslında onu kastettim. Ama malum moral bozukluğu, hormonlar derken bazen düşüncelerimi ifade etmekte zorlanıyorum bu aralar. Belki şimdide toparlayamadım. Bilemiyorum. Şekerim yine düştü sabah sabah. Bi ton hormon dengesizliği ile uğraşıp bide gerekmediği halde sürekli yolumu kesip akıl verenleri dinlemek sinir bozuyor. Hamileleri dağda kampa alsınlar, kimse olmasın yanlarında. Profesyonellerle 9 ay 10 gün geçirelim daha sağlıklı olur.

Anneniz aynı benim annem. Nişanlıyım evi tuttuk kirası da uygun falan. Hevesle anneme anlattım hayırlı olsun bekledim ama onun dediği kirada yaşanmaz, o para kiraya vereceğinize ev alın. Bir daha bir şey anlatmıcam bu kadına diyorum ama işte anneden onay alma ihtiyacı bilincime yansımış😒
O yüzden annenizin öyle davranması çok kırıcı. Annem de ileride umarım böyle olmaz çünkü şimdiden bazı tahminlerim bile var diyeceği şeyler hakkında. Misal bebeğim kız olsa niye erkek değil bile der.
Annelerimiz benzermiş. Sadece bebek için değil benzer konularda da hevesimi kırar ama umursamam. Bi yerden sonra kendi istediğimi yapmayı öğrendim. Ama işte hormonlar şaşırıyor bu dönemde. Bide aksilikler üst üste gelince insan geriliyor, üzülüyor. Keşke daha anlayışlı olsalar ama öyle görmüşler diyorum. Kendileri de aslında kendi dönemlerine göre düşünüyorlar ama hayatın değiştiğinin farkında değiller. Mesela siz o evi tuttunuz, tamam ev alınır belki ama gönlünüze göre mi olacak ? Annelerimiz hala 80 lerdeki giib falan sanıyor hayatı.

Öncelikle evladınızı sağlıkla kucağınıza alın. İncitmeden yorum yapmak istiyorum ama yazmadan geçemeyeceğim. Sanki anneniz çocuğunuzun kız olmasını istemiyorda ondan belki düşer belki doğmaz belki ölür diye dillendirip duruyor gibime geldi. Kıyafet mevzusuda aynı şekilde...

Yedi aylık olana kadar annem de bana birşey aldırmak istemedi . Sizin ki gibi birinin bilmem kaç ayında düşmüş demiyordu ama şimdi alma ne acelen var boşver biraz bekle deyip durdu . Babannem de aynı şekilde . Sanırım şunu düşünüyorlar alırsın Allah korusun birşey olursa çok daha fazla üzülürsün diye. Eskiden sanırım çok geç aliniyormus. O yüzden kendinizi üzmeyin . Bu arada yolculuk siz curuksunuz diye değil de korkmuş olabilir .
Aslında eskilerin inancı var, çok heveslenmeyin diye. Saygı duyarım. Ama nunu sık sık hatırlatmak da kötüyü çağırıyor gibi geliyor bana.

Annenize biraz mesafe koymanız ruh sağlığınız açısından iyi olacak gibi geldi, çok paylaşmayın bir şeyleri. Bebeğime ben de son anda aldım hep bir korku vardı ama ben önceden iki defa düşük yaptığım için korku kaldı. Ancak bunu kesinlikle dillendirmekten dahi çekiniyordum. Eskilerde bebek kayıpları çok olduğu için o kafa kalmış. Tıbbi yetersizlik kaynaklı çok bebek kaybı yaşanmış. Muhtemelen sizi düşünüyor ama bazı insan düşündüğünü/sevdiğini göstermeyi dahi beceremez ya, anneniz öyle birisi galiba.

Eşinize de ılımlı yaklaşın derim ben, evet biz bebeği taşıyoruz ama onlar da baba oluyorlar. Ona duygularınızı, korkularınızı anlatın. İyi bir adam anladığım kadarıyla. Belki annenizin söyledikleri farkında olmadan sizde yer ediyor, ondan o kadar panik oluyorsunuz. Bunlardan bahsedip, sizi anlamasına yardımcı olabilirsiniz. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi ❤️
Annem maalesef biraz karamsar bir tip ondan kaynaklı galiba.
Eşim iyidir, bebeğim şanslı olacak çok şükür. O an, bende biraz hassastım ağlıyordum o esnada. O da düşünemedi sanırım.

Merhaba klima problemini porfatif küçük vantilatörlerle biraz da olsa hafifletebilirsiniz. Küçük çok hafif şarjla çalışıyor. Ben çok kullanıyorum.
Sağolasın vardı ama kırıldı 😢 bişey alasım da yok açıkçası az kaldı havalar serinlemeye başladı. Bizim burası sıcakta tam sıcak ama ysz kısa sürüyor. Şimdiden akşamları üşümeye başladık. Beni kıran aslında vantilatör falan değil yapıaln haksızlıklar. Neyse, şükür ki son haftalar

Öncelikle sağlıkla kucağınıza alın, ben de 16 haftalık hamileyim ve yaşlarımız yakın.
Ne yazık ki annenizin yapısı bu, belki kendince çocuk doğmadan çok havaya girmeyin diye yapıyor hani Allah korusun hep bir risk var diye. Ama bilmiyor ki onun yarattığı stres size de bebeğe de zarar. O yüzden çok paylaşmayın bence. Bilmesin bebeğe ne aldığınızı nereye gideceğinizi. Cidden hayırlı olsun sağlıkla giysin demek varken hamile kadına onun çocuğu ölmüş bununki düşmüş öbürünün doğumda nefessiz kalmış diye örnek vermenin ne alemi var bilmiyorum 🤷‍♀️ zaten biz bu korkuları aklımızdan def etmeye uğraşıyoruz. Doktorunuz yol konusunda bir uyarıda bulunmadı değil mi? Korkmayın ben hamilelikte 2 defa yurtdışı yaptım geldim. Kısa süre sonra yine yapacağım.
Eşiniz konusunda benim ebe de bebeği böyle hissedebilirsiniz diyip karnıma baskı uygulamıştı önce çok korktum ama kadın yılların ebesi kimbilir kaç kişiye yaptı zarar olsa yapmaz diye düşündüm. Sanırım biz hassasız.
Annem biraz karamsar bir tip, hep böyle oldu. Son yıllarda huyu da değişti yaştan galiba. Aslında sevdiğini, kendince korumaya çalıştığını biliyorum ama lafları yanlış kullanıyor. O korumacılığı hep sıkıntı oldu bana. Bende paylaşmak istiyorum işte heveslerim var, insan annesi ile paylaşmayacak da kimse gösterecek ki. Arkadaş gibi olan anne kızlara çok özeniyorum gerçekten. Canı sağolsun, mümkün olduğunca az anlatacağım artık. Bebek doğduktan sonra ne olur bilemiyorum.
Yol konusunda kendi doktoruma ulaştım, izin verdi. Yani millet nerelere gidiyor hemde saatlerce yolda. O doktor niye öyle dedi bilmiyorum. Tek iğne kullanan da ben değilim ki. Arkadaşa sordum, istanbul da her gün 1 saat yol süüryor dedi mesela. Geliş gidiş ve her gün saatleri yolda geçiyor. Bazı doktorlar çok ilginç. Neyse ki kendi doktorumun tecrübesine güveniyorum.

Valla anneniz icin ne denebilir ki canim, herkesin bi huyu var huyunu degistiremezsn ama bir anne hata da yapsa kötuluk olsun veya kotu niyetle yapmaz.Belki eskiden birinden falan veya biriyle alakali kotu bi tecrube duydu nazwr konusunda ve alttan alta bebegin icin kaygilaniyor olabilir.Ben annemin veya babamin bazi ters gelen huylarina eskiden kizardm ama artk hic kizmiyorum cunku onlar oyle dogru veya en iyi diye ogrenmisler birseyleri. Kotu niyet tasimadiklarini dusununce hic dert edecek kafaya takacak bisey kalmiyo siz de lutfen dert etmeyin bebisinizi de uzmeyin.

Esinizin gonlunj alin , kusura bakma benim pimpirikligimden oldu diyin ama iş konusunda evet stres olmanz normal malesef. Fakat cok zorunlu degilseniz isyerinizin idare et tavrina cok boyun egmeyin, onlar sizi yeri gelince idare edi8or mu peki?
Evet, annemin kötü tecrübeleri var. Kendisi de bir bebeğini ufakken, bir kaç yaşındayken kaybetmiş. Belki ondan kaynaklı. Çok bahsetmez o konudan, bşkaç kere anlatırken ağladığını görmüştüm. Çocuktum o zamanlar. O sebeple olabilir. Kötü değil ama karamsar.
Eşim de çok iyidir, şimdiden ço kseviyoe bebeği, haklı ama o anda bende iyi değildim.

Bende bebek düşünüyorum benim annem de yapmayın çok zor, sen nasıl bakacaksın diyip duruyor gerçekten heves kalmıyor yaşım da 29, anne daha neyi bekleyim diyorum artık doğursam en erken 30 da olacak diyorum belki de karar verdim ama hemen olmayacak gerçekten 2 aydır korunmayı bıraktım ama anında olmuyor hemen demek ki 🙂
Kimseyi dinleme, senin saatin ne zaman alarm veriyorsa doğru an o zamandır. Ne eş ne anne bu konuda karışamaz. Psikolojik ve maddi olarak hazırsanız yapın. Tabii eşin karışamaz dedim ama şu anlamda, baskı yapamaz. Ama onun da hazır olması önemli. Hemen olmuyor veya belki başka sıkıntı çıkacak bilemezsin. Ben mesela geç evlendim ama hayatım o şekilde gelişti. 30 dan önce anne olmaya hazır değildim. Önceliklerim vardı, hayatımın gidişatı o şekildeydi falan. Bunun kararını kişi kendisi vermeli

Biraz sakin olun be durup nefes alın. Evet anneniz anormal ama siz de çok takılmışsınız. İş yerinde ki stresinizi yönetemiyorsanız, çalışmayın.
Çalışıp çalışmama kararını siz dış kapının dış mandalına soracak değilim. Yorumunuz neden bu kadar üstten ? eziklik kompleksi mi var ? Veya ben bunu mu sormuşum? Yorumlarınıza baktım da sanki akil insan gibi herkese üstten üstten yazmışsınız. Gerçeklere hoşgeldiniz; bilirkişi değilsiniz. İşyerindeki stresi yönetme ile ikgili bir sıkıntıdan mı bahsetmişim? Yapılan haksızlığı belirtmek, şikayet etmek sorun mu ? Sizden başka da idareyi haklı gören olmamış zaten. Muhtemelen ya yaşınız küçük ya tecrübesizsiniz iş hayatı konusjnda. 20 yıldır çalışıyor olsanız bile demek ki yetersizmiş, yoksa bu şekilde alakasız bir cevap vermezdiniz. Lütfen işe yarar cevabınız yoksa boş yapmayın

Yani severken karnıma hafifçe bastırdı. Çocuğu hissedemeyecdğini o da biliyorda çocukla iletişim kkurmak istedi, kötü bir niyeti yoktu asla olmaz da zaten. İstiyor ki bebek de o an ona tekme falan atsın iletişim kursunlar istiyor. Ama bende hamilelik sayfasında karnına baskı olursa doğumu tetikler falan yazmışlardı ondan dolayı korkum var. Ben kendim bile hafifçe dokunuyorum baskı asla yapmıyorum karnıma. Eşimde alındı bu duruma.
Ya dr ultrasonla bakarken ne kadar bastırıyor bişey olmaz ama sizin hassas noktanıza gelmiş eşinizle halledersiniz.
Anne kısmına gelecek olursak 39 yaşındayım dediniz kadın bu yaşınıza kadar böyleyse malesef değişmez. Ana baba atsan atılmıyor satsan satılmıyor malum 😀 keşke sizin alttan aldığınız ya da paylaşımı azalttığınız kadar anneniz de size adım atsa ama hep aynı noktaya geliyoruz. Kadın öyle görmüş öyle yetişmiş. Değişmiyor. Söylemesi kolay yapması zor ama boşverin. ❤️

Çalışıp çalışmama kararını siz dış kapının dış mandalına soracak değilim. Yorumunuz neden bu kadar üstten ? eziklik kompleksi mi var ? Veya ben bunu mu sormuşum? Yorumlarınıza baktım da sanki akil insan gibi herkese üstten üstten yazmışsınız. Gerçeklere hoşgeldiniz; bilirkişi değilsiniz. İşyerindeki stresi yönetme ile ikgili bir sıkıntıdan mı bahsetmişim? Yapılan haksızlığı belirtmek, şikayet etmek sorun mu ? Sizden başka da idareyi haklı gören olmamış zaten. Muhtemelen ya yaşınız küçük ya tecrübesizsiniz iş hayatı konusjnda. 20 yıldır çalışıyor olsanız bile demek ki yetersizmiş, yoksa bu şekilde alakasız bir cevap vermezdiniz. Lütfen işe yarar cevabınız yoksa boş yapmayın
İşte bahsettiğim şey tam olarak bu, kesinle stres yönetiminiz 0, ben bu cvp uygun gördüm bu cvbı verdim, işinize gelmeyince hemen alakosuz bır yorum yopmoyoonn moduna girmişsiniz size soracak değilim ne yorum yapacağımı, ben cvp veririm ister beğenirsiniz ister beğenmezsiniz ama istediğim gibi yorum yaparım. Sizin de yaşça çok ileri olduğunuz söylenemez, boş yapmayın ergen ağzı. Yada siz büyüksünüz ağzınız mı küçük bilemedim😊

İşte bahsettiğim şey tam olarak bu, kesinle stres yönetiminiz 0, ben bu cvp uygun gördüm bu cvbı verdim, işinize gelmeyince hemen alakosuz bır yorum yopmoyoonn moduna girmişsiniz size soracak değilim ne yorum yapacağımı, ben cvp veririm ister beğenirsiniz ister beğenmezsiniz ama istediğim gibi yorum yaparım. Sizin de yaşça çok ileri olduğunuz söylenemez, boş yapmayın ergen ağzı. Yada siz büyüksünüz ağzınız mı küçük bilemedim😊
En azından karşımdaki kişiyle saygısızca konuşmuyorum. O yazdığınız yorumda bile ergen olduğunuz belli. İster boş yapma derim ister sana ne ! Sen ! Kendinde ahkam kesme hakkını neye dayanarak buluyorsun ki! Benim ne yaşadığımı karşıdan kuş tüyü yatağında bilemezsin. Evet kızarım çünkü şımarık bir ergenin gelip dünyadan bihaber bir şekilde ahkam kesmesine elbette kızarım. Sen hiç hayatında çalıştın mı ? Bir işe girebilmek için çabaladın mı yoksa hazıra mı kondun? Bence son seçenek geçerli. Üstten üstten konuşan şımarıklara tahammülüm asla olmadı. İşine gelirse benim tarzım bu ! Senin işine gelmiyorsa yorum yapma. Belli ki çok elin bol gelip insanlara tepeden bakıp yorum yapıyorsun. Tavsiyem hobi edin

Bazı anneler gerçekten tuhaf. Bende de pcos var, doktora kontrole gidiyorum düzenli aralıklarla, ürememde bir problem olmadığını iyi korunmam gerektiğini vs anlatıyor kadın bana. Bir sefer anneme anlattım doktordan çıkınca, durdu senin çocuğun da olmaz dedi cümlenin sonunda. Ben bir saattir ne anlatıyorum dedim, aman sen öyle dediğine ne bakıyosun doktorun diyo. 🙄 artık paylaşımlarımı azalttım. Her olayda böyle çünkü.
Paylaşımlarınızı azaltmanı tavsiye ederim sana da.
Benimki de öyleydi sürekli moral bozma. Şimdi mesela o tip konuştu hemen bozuyorum bir şekilde. İnanın çok azaldı. Alttan almak işe yaramıyor kavga çıkarmak işe yaramıyor. Ben yolu böyle buldum

En azından karşımdaki kişiyle saygısızca konuşmuyorum. O yazdığınız yorumda bile ergen olduğunuz belli. İster boş yapma derim ister sana ne ! Sen ! Kendinde ahkam kesme hakkını neye dayanarak buluyorsun ki! Benim ne yaşadığımı karşıdan kuş tüyü yatağında bilemezsin. Evet kızarım çünkü şımarık bir ergenin gelip dünyadan bihaber bir şekilde ahkam kesmesine elbette kızarım. Sen hiç hayatında çalıştın mı ? Bir işe girebilmek için çabaladın mı yoksa hazıra mı kondun? Bence son seçenek geçerli. Üstten üstten konuşan şımarıklara tahammülüm asla olmadı. İşine gelirse benim tarzım bu ! Senin işine gelmiyorsa yorum yapma. Belli ki çok elin bol gelip insanlara tepeden bakıp yorum yapıyorsun. Tavsiyem hobi edin
Ben de saygısızca konuşmuyorum ama sizde bir algı problemi var sanırım. Şimdi size hayatımı anlatacak değilim. Hele şımarık yada ergen hiç değilim bayan stres. 34 yaşındayım ve 22 yaşından beri beyaz önlüklüyüm, hiç ahkam kesecek yada boş konuşacak vaktim olmadı ne yazık ki.

X