Hamilelik sol kasık sancı yardım

Safderun

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
825
305
Kızlar 7 haftalık hamıleyım
Sol kasıgıma kasıgında altına ıkı gundur sancı gırıp çıkıyor sol bacagıma vuruyor arada kanamam falan yok ama çok sık oluyor agrı değil sancı
Bu durumu yaşayan var mı normal mi?
Randevum Perşembe günü 1 hafta once keseyi falan gordum bebek ve kalo atışı için bu hafta gidecegız
Kanamam falan yok diye gitmıyorum gitmem gerekır mı

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
27.611
103.301
29
Idrar yolu enfeksiyonu filan olabilir. Tahlil yaptırın isterseniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ZYVZYZ

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2020
185
85
31
Kanama yok evet tam kasıkta degıl kasıgın biraz altı
Benimde ilk 3 ayımda kah.lekem olmuştu kasık ağrım çok olmuyordu doktora gittim bi kaç kez kırmızı kanama olmazsa korkma demişti kah.lekeden dolayı düşük tehlikesi vardı iğne vuruldum geçti

Safderun

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
825
305
Benimde ilk 3 ayımda kah.lekem olmuştu kasık ağrım çok olmuyordu doktora gittim bi kaç kez kırmızı kanama olmazsa korkma demişti kah.lekeden dolayı düşük tehlikesi vardı iğne vuruldum geçti
Anladım çok teşekkür ederim o zaman ben Perşembeye kadar bekleyeyım
Kanamam yok su anda

ANKHESPAATEN

Amon-Ra
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
23 Nisan 2021
256
589
35
Kızlar 7 haftalık hamıleyım
Sol kasıgıma kasıgında altına ıkı gundur sancı gırıp çıkıyor sol bacagıma vuruyor arada kanamam falan yok ama çok sık oluyor agrı değil sancı
Bu durumu yaşayan var mı normal mi?
Randevum Perşembe günü 1 hafta once keseyi falan gordum bebek ve kalo atışı için bu hafta gidecegız
Kanamam falan yok diye gitmıyorum gitmem gerekır mı
Arada benim de oluyor aynen sol tarafta , fazla yürüdüğüm zaman. Benim doktorum sorun yok normal , minoset alabilirsin dedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-02-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :73 Kg.