hamilelikte pastırma sucuk bebeğe zarar verir mi

et ve urunlerini her zaman iyi pisirip yiyin,burda bir arkadasin bahsettigi gibi toxoplazma sakaya alinacak bir sey degil,salam sucuk her ne kadar bir suru islemden gecse de ben yine de pisirip yiyorum cunku arada canim cekiyor.Az pismis yumurta da cok severim ama ona da veda ettim bir sure.Sebzeleri yemeden once cok ama cok iyi yikiyorum.Bende haftada birkac fincan kahve iciyorum,bir kac defa fast food yedim hamileligim boyunca,bir iki yudum kola da icerim cok canim cekerse.Bence herseyden az oldugu surece yemenin bir sakincasi yok,belli basli seyelre dikkat etemk yeter.

cig et cig yumurta hic birini yemek iyi degil
ama yedin diyede takma o kadar kafana allah in izniyle bisey olmaz daha dikkat edersin bundan sonra

iyi yıkanmamış yeşilliklerde,kedilerin dışkılarında, ve çiğ etlerde toksoplazma diye bir mikrop olabiliyor bu mikrop anne karnında tutunmaya çalışan bebeklerde düşüğe neden oluyor bu yüzden etlerin çiğ olarak yenmesi sakıncalı yoksa pişmiş pastırma ve sucuğun bebege bir zararı olmaz çünkü piştikten sonra normal yenilebilen bir etten farkı yok..ama çiğ köfte çiğ pastırma ve sucuk bu toksoplazma mikropunu içinde barındıracagı içinde zararlı...

ilk aylar pastirma yedim cok canim istedi pisirmedimde öle yedim...fakat mikrop falan kapmadik..sucukta basindan beri az az yerim aklima geldikce..neden yemeyimki pistikten sonra ette yeniyo sonucta sucukta yenir..cig yemek zaten mantiksiz sucugu cig yiyen cok yoktur zaten....ben cok yedim ikisinide hicbi sorun cikmadi

salam ve sosisi önermiyor doktorlar benim doktorumda kesinlikle yeme dedi ama pastırma ve sucukk için söylemedi iyice piştikten sonra bir so7run olmaz snaıyorum..

1/1000 risk bile risktir.. pişirmeden tüketmeyin derim.. çook canınız çekse bile yemeyin.. 9 ay boyunca salam-sosis yemedim, hiçbirşey de olmadı.. rejimde varsayın kendinizi.. gerçi ben bu mantıkla bütün hamileliğim boyunca 6 kilo aldım o ayrı :1closedeyes: elbette ki hepimiz Allaha emanetiz. ama önce önlemimizi almamız gerekmiyo mu? yerimseniben

ben de pastırma ve sucuk yiyorum ya çok üzüldüm şimdi, keşke yemeseydim, 4 haftalıkken anladım hamile olduğumu ve öncesinde pastırmayı çiğ yemiştim çok canım istemişti çünkü, şimdi de 5 haftam bitti ve sabahları kahvaltıda sucuk ve pastırma yiyrum ama pişirerek bu sefer, umarım bişey olmaz Rabbim yavrumu korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…