Hamilelikte Yüksek Tsh

ValoFade

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
2.078
2.533
Merhabalar. Ben yıllardır tsh dengelemek için ilaç kullanıyorum. Zamanında doktorun söylediği troidlerimin hiç çalışmadığı bu nedenle hormonu vücudumun üretmediği şeklindeydi. O zamanlar 25mg ile başlayan ilaç hamile kalmak istememle 150mg a kadar çıktı. 2 ağustos da yapılan testte 1.36 çıkmıştı değerim dün yapılan testte 3.64 çıktı moralim bozuldu çok. Doktor ilacımı 175mg a çıkarttı ve kahvaltıdan 1 saat önce iç dedi (normalde yarım saat önce içiyorum) 2.50 altına getirsek değeri yeter dedi. Böyle durum yaşayan var mı hamilelik döneminde süreciniz nasıl geçti? Endişeliyim bebeğime zararı olacak diye

Bana da başlattığı ilk aydan kullanan cok

Evet ben de hamile kalmadan önceden beri kullanıyorum euthyrox 50 mg. Tsh 4.52den 1.75e düşmüştü. Hamilelikte 4. haftada yaptığım tahlilde 3.26 çıktı. Hemen endokrinolojiye gittim. 75mg çıkardı dozumu, 2 hafta sonra kontrole gideceğim. İnş düşer çünkü bazı riskler oluşturuyormuş. Hepimize sağlıklı bir hamilelik dönemi diliyorum

İnşallah düşer sizinde yüksek tsh iyi değil diye duydum bende o yüzden moralim bozuk dünden beri. Ben sık sık kontrol ediyordum ama araya 1 ay bi zaman girdi fazlaca artış gördüm endişelendim

Ben zaten kullanıyorum sorun ilaç kullanmak değil değerimin ilaca rağmen yüksek olması. Yaklaşık 10 12 yıldır kullanıyorum ben troid için ilaç
Yani doz olarak bebeğine uygun mu bilemem ama sonuçta yüksek tiroid de zararlı bebişe düşmesi için ilaç şart..şifa bulursun inşallah. Gebelikte ekstra artıyor benim öncesinde hic yoktu

İnşallah düşer sizinde yüksek tsh iyi değil diye duydum bende o yüzden moralim bozuk dünden beri. Ben sık sık kontrol ediyordum ama araya 1 ay bi zaman girdi fazlaca artış gördüm endişelendim
Erken doğum riski ve bebekte iq düşüklüğü yapıyormuş. Ben de çok üzgünüm ama stres de etkiliyor o yüzden çok kafama takmamaya çalışıyorum

Erken doğum riski ve bebekte iq düşüklüğü yapıyormuş. Ben de çok üzgünüm ama stres de etkiliyor o yüzden çok kafama takmamaya çalışıyorum
Ben sebze meyve vs araştırmaya başladım ilaç + bu tür gıdalar belki iyi gelir şifa olur.

Ben zaten kullanıyorum sorun ilaç kullanmak değil değerimin ilaca rağmen yüksek olması. Yaklaşık 10 12 yıldır kullanıyorum ben troid için ilaç
sanırım hamilelik de yükseltiyor tsh'ı. birkaç ay önce harika olan tiroid değerlerim hamile kaldığımı öğrenince baktırdım coşmuş! tsh 8 olmuş, BAT'ta HCG 1180 geldi, bebek tutunmakta inatçı gibi. hemen ilacın dozunu arttırdık. bu hafta yine tahlil vereceğim, doktora da gitmedim daha, bakalım neler olacak.

Merhaba, benim daha önceden tiroit sorunum yoktu. Hamilelikten önce hep 1,5 seyreden tsh geçen ay 3,54 oldu.
2,5 mu olması gerekiyormuş.? Doktor testi tekrarlamamı ona göre ilaç yazacağını söyledi

Merhaba, benim daha önceden tiroit sorunum yoktu. Hamilelikten önce hep 1,5 seyreden tsh geçen ay 3,54 oldu.
2,5 mu olması gerekiyormuş.? Doktor testi tekrarlamamı ona göre ilaç yazacağını söyledi
3,5 yüksek bir değer değil, içini sıkıntı kaplamasın, tiroid ilaçlarına vücut hemen tepki veriyor ayrıca, doz ayarlamasıyla hemen düşürülür diye düşünüyorum :) benimki 8, bence asıl ben endişelenmeliyim :)

ama sakın ihmal etme, sık sık test yaptır. ilk gebeliğimde sürekli tiroid değerlerime baktırıyordum ben de.

Testi tekrarlamadım onu ihmal etmiyim o zaman. Sizin de İlaçla dengelenir sorun olmaz ama sık takip edilmeli. Çocuğun gelişiminde gerilik meydana geldiğini biliyorum dengelenmezse .Takip edilmeli. Pazartesi ilk işim o olsun

kızımı doğurduğumda 3. gün yüksek sodyum ve sarılık sebebiyle bi gece kıüvöze alındı. ordaki doktorlardan biri (allah her türlü belasını versin) bana dedi ki: "kızıınızın beyni hasar görmüş olabilir yüksek ihtimalle, ama bunu şimdi anlayamazsınız büyüdükçe ortaya çıkar" bana, bir lohusaya bunu dedi bir kadın doktor. neyse, gel gelelim cin gibi bi evladım var, piyango gibi çocuk :) lütfen bu tür şeylere pek kulak asmayın, canınızı sıkmayın, bebişi mutsuz etmeyin. 2 güne indirirler o değeri, cin gibi bi bebe çıkar. ben hazılıksız yakalandığım için folik asite bile 3 gün önce başladım :) yoldaki, kızım kadar cingöz olmayabilir yani hahahaha

Maşallah kuzuya allah güzel günler yaşatsın.

Düşürürler, ben çok riskli bir değer olduğunu düşünmedim testi tekrarlamadım.
Doktor sadece tekrarla yanlış olabilir, İlaç yazmam gerekebilir dedi. Bir şey varsa takip edilmesi iyi olur tabi çoğu şeyin tedavisi var.

Bebek bizim depoları kullanınca bizim dengeler bozuluyor öyle. Benim bu aralar b12 de de sorun var sanırım çok unutkan oldum
Benimde 1.5 1.3 arasında geziyordu 1 ayda 3.64 civarı oldu endişelendim. Allah hepimizin yardımcısı olsun
ama sakın ihmal etme, sık sık test yaptır. ilk gebeliğimde sürekli tiroid değerlerime baktırıyordum ben de.
Ne kadar süre aralıkla baktırmam lazım ?
Sizin önceden var mıydı tiroid sorununuz
Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın gerçekten denmez lohusa kadına bu ya hem olur mu olmaz mı ihtimaliyle insanın moralinin bozulması çok kötü bir şey hele de bu canından bir parçaysa daha da zor

Hem de kadın bir doktor acilde. Benle alakası da yok kadının, tanımam, etmem, bilmem ama beni mahvetmişti umarım bahçeleri bahar görmez.

ben yıllardır euthoryx kullanırım, dozu değiştirilerek, hamilelikte hiç ihmal etmemiştim, şimdi de etmeyeceğim tabii :)

ben yıllardır euthoryx kullanırım, dozu değiştirilerek, hamilelikte hiç ihmal etmemiştim, şimdi de etmeyeceğim tabii :)
Bende onu kullanıyorum doktor ömür boyu kullanacaksın demişti seneler önce bağımlısı olduğum tek şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…