Hamileyim annem beni çok yordu :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hepiyilikle06

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2018
42
29
Merhaba kızlar canım o kadar sıkkın ki .. hamileyim 21 haftalık olduk çok şükür aılemın yanında kalıyorum eşim askerde çünkü. 2 kardeşiz bi ben birde erkek kardeşim . Sorun ise annem çok bencil bu dönemimde bile sanki hiç yardımcı olmuyor bana elimden geleni yapıyorum ettafımdaki hamılelere bakıorum ne onlar gibi bi depresyon içerisindeyim ne durduk yere gereksiz kaprislerim var yinede olmuyo annem için.. Çok kilolusun bacaklırın aynı X yengeninkine dönmüş . İki kuzenım var küsüm onlarla zamanında aramızda kötü tartısmalar oldu konuşman onlar gibi köylü gibi konuşuyorsun onlar gibi sey yapıyorsun süreklı onlar üstünden geldigim günden beri bunları söyluyor o insanlarla kendi yüzyüze geldiginde halaları olarak melek gibi ama dışarıdaki insanlara karsı o kadar iyimser ve anlayışlıkı sagduyulu bi çok arkadası depresyon hapı kullanıyor bazı sorunlarından dolayı yinede o ınsanları o sekılde idare ediyor yardımcı olmaya çalışıyor. Sadece bana karsı böyle artık bilerek yaptıgını düşünüyorum üzgünüm :KK43: sen çocugunu söyle yetisrirsin sunu yaparsın konuşman söyle şunun böyle toplum içinde konuşursen sen sus yorum yapma . Sankı benden utanıyoda beni hep bastırmaya çalışıyor gibi çok bencil çok fazla ... üzülmek istemiyorum artık bugun dayanamadım patladım içimden geçen herseyi söyledim suratına .. yoruldum artık

"Köylü gibi konuşuyorsun" mu? Bunu söyleyip karşı tarafı küçümsemek kendini yüceltmez.

Nereden geldiğini unutmuş galiba?

Bunu söyleyen birine birşey söylemeye değmez.

Neyse allah sana sabır versin.

Evet :KK43: bu nasıl kelimeler nerden buluyorsun sen ne anlarsın.. aynı onlar gibi konuşuyorsun vs geldigim günden beri sürekli bu şekilde bunları kaçıncı kere söyledi hatırlamıyorum bıle artık .. bende istemiyosan gidiyim evinden dedim artık bugün :KK43: Eşim uzakta herdey benim için zor dahada zor olsun istemiyorum artık.

Neden evinizde kalmıyorsunuz ?
Riskli dönemi atlatmıssınız neden eşiniz yanınızda yok diye baskalarına gebesiniz ki
Ki hamilelikte psikolojik destekte önemliyken bunu görmediğiniz bi ortamda durarak kendinizede cocugunuzada yazık ediyorsunuz

Neden evinizde kalmıyorsunuz ?
Riskli dönemi atlatmıssınız neden eşiniz yanınızda yok diye baskalarına gebesiniz ki
Ki hamilelikte psikolojik destekte önemliyken bunu görmediğiniz bi ortamda durarak kendinizede cocugunuzada yazık ediyorsunuz
Eşim urfalı ailem ise konya bizde eşimle aılemın yanına geldik o askere gitti bende ailemin yanında kaldım başta hersey daha kolay olur diye düşündüm annem yanımda olur 2 kardeşiz nasıl olsa diye. Kayınvalıdemlerdense kendı aılemle daha rahat olurum diye düşünmüştüm sanırım yanılmışım ama . Şimdi telefonda mesela duyuyorum onu begenmedigi amcamın kızı aradı onu ne kadar hoşgörülü konuştuğunu keşke duysaydınız sanırım bana karşı birseyi var beni kabullenemeyen ..

Susma.Kimsenin sana bacaklarin soyle boyle,konusman koylu gibi demeye hakki yok
Bu annen bile olsa.Sebebi ne annenin sana karsi bu hirsi ki ?

Evinde kal biraz annene serin dur. Anneyle küsmek olmaz ama tavır yapmazsan hatasını anlamaz.
Artık sorunun annemde olduğunu düşünüyorum çunku toplum tarafından sevılen begenılen hoş görülen biriyim defalarca duydum da insanlardan anneme çok güzel yetiştirmissin kızını çok iyi düzgün diye.. Erkek kardeşim var benden 3 yaş küçük keske ona olan tavrı duruşu bana karşıda aynı olsa :KK43:

Seni çok iyi anlıyorum bazı insanlar malesef öyle annenle mümkün olduğunca az muhattap ol. Benim kv ninde iki çocuğu var herkese çok iyidir benim eşimi hep eleştirir dışlar biz uzak duruyoruz özellikle arama diyorum biraz kıymet bilsin. Birde akrep burcu kadının annesiyle arasının iyi olmadığını okumuştum burcun ne?

Eşim urfalı ailem ise konya bizde eşimle aılemın yanına geldik o askere gitti bende ailemin yanında kaldım başta hersey daha kolay olur diye düşündüm annem yanımda olur 2 kardeşiz nasıl olsa diye. Kayınvalıdemlerdense kendı aılemle daha rahat olurum diye düşünmüştüm sanırım yanılmışım ama . Şimdi telefonda mesela duyuyorum onu begenmedigi amcamın kızı aradı onu ne kadar hoşgörülü konuştuğunu keşke duysaydınız sanırım bana karşı birseyi var beni kabullenemeyen ..
Evinize dönün
İllaki anneniz veya kv ile kalmak zorunda değilsiniz

Seni çok iyi anlıyorum bazı insanlar malesef öyle annenle mümkün olduğunca az muhattap ol. Benim kv ninde iki çocuğu var herkese çok iyidir benim eşimi hep eleştirir dışlar biz uzak duruyoruz özellikle arama diyorum biraz kıymet bilsin. Birde akrep burcu kadının annesiyle arasının iyi olmadığını okumuştum burcun ne?
Annem boğa burcu cok instci dedigim dedik yapısı var haklıda olsa haksızda olsa .. Ben ise aslan burcuyum dışarıya ne kdr kendimi güçlü gibi göstersemde tek kaldıgım ilk fırsatta küçük bi çocuk gibiyim herseyde güçlü durmaktan yorulan .. Kv de benim öyle eşim 10 kardeş birsürü bekar kaynım var daha onlarda karışık farklı biraz kültür farkıds var . 5 ayı kaldı eşimin ona hicbirsy bellı etmek istemiyorum üzülür çok üzülür biliyorum çunku. Oda 9 yasından beri tek büyümüş kendi kendini büyütmüş bende iyi bi aılenın ıcınde yetişsemde erkek kardeşımın ilgisi altında ezıklenerek büyüdüm. Bi kaç gün daha durup bakıcam olmuyorsa olmuyor sanırım ..

Ailenin maddi durumundan beklentin neki?
Su lafları cekmeye deger mi?
Evinize dönün.
Nasılsa söylemissiniz herseyi yüzüne.
Anlamıstır herhlde

Merhaba kızlar canım o kadar sıkkın ki .. hamileyim 21 haftalık olduk çok şükür aılemın yanında kalıyorum eşim askerde çünkü. 2 kardeşiz bi ben birde erkek kardeşim . Sorun ise annem çok bencil bu dönemimde bile sanki hiç yardımcı olmuyor bana elimden geleni yapıyorum ettafımdaki hamılelere bakıorum ne onlar gibi bi depresyon içerisindeyim ne durduk yere gereksiz kaprislerim var yinede olmuyo annem için.. Çok kilolusun bacaklırın aynı X yengeninkine dönmüş . İki kuzenım var küsüm onlarla zamanında aramızda kötü tartısmalar oldu konuşman onlar gibi köylü gibi konuşuyorsun onlar gibi sey yapıyorsun süreklı onlar üstünden geldigim günden beri bunları söyluyor o insanlarla kendi yüzyüze geldiginde halaları olarak melek gibi ama dışarıdaki insanlara karsı o kadar iyimser ve anlayışlıkı sagduyulu bi çok arkadası depresyon hapı kullanıyor bazı sorunlarından dolayı yinede o ınsanları o sekılde idare ediyor yardımcı olmaya çalışıyor. Sadece bana karsı böyle artık bilerek yaptıgını düşünüyorum üzgünüm :KK43: sen çocugunu söyle yetisrirsin sunu yaparsın konuşman söyle şunun böyle toplum içinde konuşursen sen sus yorum yapma . Sankı benden utanıyoda beni hep bastırmaya çalışıyor gibi çok bencil çok fazla ... üzülmek istemiyorum artık bugun dayanamadım patladım içimden geçen herseyi söyledim suratına .. yoruldum artık
Neden kendi evinizde değilsiniz?
Benimde eşim bazen aylarca göreve gider ama ben ailemin yanında bi kaç gün ya da en fazla bir hafta kalıp dönerim. Hamileyken onu da yapmadım yanıma kimseyi de istemedim, kanamam oldu yalnızdım kimseye söylemedim yardım istemedim. Eşim görevden geldikten bir hafta falan sonra bir mevzu oldu o zaman söyledim hastanede yattım diye. Şimdi 31 haftalık olduk 35. Haftamda eşim yine göreve gidecek.bu sefer ailem yanıma gelecek çünkü eşimin içi rahat değil hem de sancılarım başlarsa araba kullanamam ailen yanında olsun benim de içim rahat olsun dedi. Tamam dedim.
Ben normalde işlerime kimseyi karistirmam ama eğer onlara ihtiyacım varsa onları çok da elestirmem.

Kendi yetiştirdiği kızı bu kadar eleştiren anne, dönüp kendine neden bakmaz acaba?

yahu tek kalmaya korkuyorum ne demek? evlenmişsin, çocuğun da oluyor.git kendi evinde kal kimseyle kalmak zorunda değilsin.kendi kendine stressiz sorunsuz kafanı dinleye dinleye otur evinde.

Evim evim güzel evim demişler ben anneme gidiyorm arada 3 5 gün kalıyorum ki annem el üstünde tutar beni yinede evime gidicne ohh diyorm sizi anlıyorum 5 ay baya zaman dogumunuza gelecek nerdeyse esinz karnı burnunda yalnz kalmak kolay değil ama kvnz varmış aksi bı durumda ne bileyim acil arayıp size yardm Edip gerekirse doğuma götüreck birisi yok mu Urfa'da?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X