hamileyim, sigayı bırakmakta çok zorlanıyorum

hanifee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
46
3
Merhaba, 5 haftalık hamileyim.
Hamilelikten önce günde hemen hemen 1 paket sigara içiyordum.
1 haftadır yani hamile olduğumu öğrendikten sonra içmemeye çalışıyorum ama çok zorlanıyorum.
1-2 tane içtim itiraf ediyorum. İçtikten sonra vicdan azabı çekip, ağlamaya başlıyorum.
Bazı arkadaşların doktorları çok stres yapıyorsan günde 2-3 tane içebilirsin, senin yaptığın stres bebeğine daha çok zarar verir demiş.
Benim doktorum bu konuda hiç pazarlık yapmayalım dedi.
Sigaranın bebeğe verdiği zararları okuyorum ama aranızda hamileliğinde sigara içmiş anneler varsa oluşan olumsuzlukları kendilerinden duyarsam sigaradan ümidimi kesmiş olucam.
Ya da 1-2 taneden bişey olmuyor diyorsanız, sizde herhangi bir olumsuzluk olmadıysa beni biraz rahatlatın lütfen.

canım ılk zaman mıde bulantılarım oldu bende kendımı zorladım sıtrese soktum bırakcam dıye zaten bulantı yuzunden ıcemıyodum ama aklım hep sıgardaydı 1tane ıcıyodum gıttıkce cogalıyo sonra kotu oluyo yanı basındayken kestın kestın bıdaha alısınca bısey olmaz dıyerekten daha kotu oluyosun suan 33+5teyım 3 4 tane ıcıyorum bazende fazla oluyo doktorum bana 5taneyı gecme dedı ama sana tavsıyem zorla kendını cnm bırak bunu ıcten soluyorum vıcdan azabı cekıyosun daha sonra herkezın gozunde annelık duygun yokmus gıbı davranılıyo oysakı ben onun ıcın ölürüm bu ne lanet bıseykı bırakmıyo ınsanı lanet edıyorum artık...

içmeyen canlar gözünüzü seveyim yapamyın bende kullanıyorum ama hamile oldugumu duydugum an bırakırım cünkü o masumun buna hakkı yok ona saglıksız bir ortamı biz hazırlamış oluyoruz anne karnında kesinlikle derim ben irade meselesidr istenilse boırakılır heleki karınında hiç söz hakkı olmayan o meleğe nasıl kıyarsınız yaa.....

valla hanifecim sigara büyük dert. ben de tek tük içtim oğluşum şimdi 3 aylık ve allaha şükür turp gibi. ama sonradan allah korusun astım falan çıkabiliyomuş. benim tavsiyem bırakmaya çalış çünkü mehtabın dediği gibi 1 2 derken çoğalıyo.. Hadi kolay gelsin.. Allah bi avazda kurtarsın cnm:)

Ben iki hamileeli
ğimdede içdim ama çok pişmanım şimdi gerçi çocuklarım sapasağlam Allaha şükür. kızım 5 yaşında oğlum 3 aylık oğluma hamileyken sigaraya aşerdim yani duramıyordum abartısız 1 paket içdim ama beebğim 3 hafta erken doğdu o an çokkk üzüldüm ve tabiki zayıf bebek doğuyorlar 2550 doğdu oğlum ben yinede içme derim benim elimde değildi belki inanmıcaksınız ama sigaraya aşerdim doğuma girince çok korkdum ama Rabbim beebğimi korudu.

ben hamileligimi ogrendigim gunden beri hic icmiyorum.hatta yanimda bile icilmesine izin vermiyorum.bence icmemelisin canim..

içmemeye gayret edersen iyi olur bence bebişine bunu yapmaya hakkın yok zararları malum allah korusun yarın öbürgün bi aksilik olursa mesela astım hastası olarak dünyaya gelirse ona bunu nasıl açıklayacaksın

cnm bahk bnm ablamda senn gibiydi.oda bi iki içmek istiyordu..sonra netten sigara kullanan annelerin bebeklerinin resimlerine baktık..sora onun midesi falanda bulanmaya başladı bis içios die..bide bisde içmedik yanında.o kendiside içmedi..netten o resimleri bulup bak bence..çocuğununöyle olmasını istemessn eminimki....içmeyinn yhaa bebeklerin ne suçu vaarr..

canim belki yakinda bulantilarin gelir sende birakirsin yani bende öyle oldu ilk baslarda bulantim yoktu ve feci bir tiryakiydim birakamadim sonra bir bulanti basladiki sorma deli gibi sigara istesemde kosuna bile dayanamaz hale geldim zor bir dönem oldu benim icin hem sigara istiyorum hemde bulanti aldi aldi atti beni yerler ama basardim!! umarim bulantin gelir, gelsinki icemeyesin :)

canım bende aynen senin gibi çok içiyorum ama hamileligime 5 ay kala yani hamile olmak istedigimde bıraktım hamileleik süresince içmedim dogumdan sonra 6ay içmedim şimdi yine içiorum ama en azından o zamanlar içmedim onun cigeri küçüçük daha bence bebegin için bırakmalısın geçicide olsa

ahh kızlar ne dense bırakamayan bırakamıyor acı gerçek bu malesef bende sigaraya aşerenlerdenim hamileleiğim boyunca da içtim bırakamadım çünkü ama bütün sigara asla içmedim 1-2 çekip söndürdüm şimdi kızım 2 aylık görünüşde sağlıklı Allahım ilerde de sağlığını korusun ben bırakamadım ama eğer yapabiliyorsanız bırakın derim...

ben sigara içmiyorum ama size bir önerim olacak
sigara bırakma yöntemi olarak tarçın çubuğunu ağzınızda tutuyorsunuz sigara yerine ve sigaradan tiksinmeye sebep oluyormuş.bıraktırıyormuş sigarayı.deneyenler bıraktıklarını söylüyorlar.denemekten ne çıkar öyle değilmi arkadaşlar..

Merhaba, 5 haftalık hamileyim.
Hamilelikten önce günde hemen hemen 1 paket sigara içiyordum.
1 haftadır yani hamile olduğumu öğrendikten sonra içmemeye çalışıyorum ama çok zorlanıyorum.
1-2 tane içtim itiraf ediyorum. İçtikten sonra vicdan azabı çekip, ağlamaya başlıyorum.
Bazı arkadaşların doktorları çok stres yapıyorsan günde 2-3 tane içebilirsin, senin yaptığın stres bebeğine daha çok zarar verir demiş.
Benim doktorum bu konuda hiç pazarlık yapmayalım dedi.
Sigaranın bebeğe verdiği zararları okuyorum ama aranızda hamileliğinde sigara içmiş anneler varsa oluşan olumsuzlukları kendilerinden duyarsam sigaradan ümidimi kesmiş olucam.
Ya da 1-2 taneden bişey olmuyor diyorsanız, sizde herhangi bir olumsuzluk olmadıysa beni biraz rahatlatın lütfen.

bende hamiş oldumu yen
i öğrendim ve ogünden beri hiç içmedim canım.kendini düşünmeye bilirsin ama bebeğin için yapmak zorundasın sigarayı eline her aldığında bebeğini düşün canım..umarım en yakın zamnda bırakırsın.demin bi yazıda okudum bu sitede hemde meyan kökünü sigara yerine içiyomuş gibi yapıyomuş o bıraktırıyomuş dene bence...

ben hamile degilim ama daha bu konuyu bugün düsündüm.nasil birakirim diye.ve asla icmem diye düsündüm sonradan.irademe güveniyorum.bebisleri bu zehiri akitmaya ne hakkimiz var.biz sigara icip keyfimize bakarken bütün eziyeti onlar cekecek.böyle birseye asla izin vermiyecegim.sende ne olursun bebegini düsün.sigara icen annelerin bebeklerin bagisiklik sisteme cok zayif oluyor.yani cok cabuk hasta olabiliyorlar.allah korusun bebegin sürekli hasta olsa daha mi iyi.o agladikca senin icin parcalanacak kendini suclayacaksin ve ah keske icmeseydim diyeceksin ama cok gec olacak.bunun icin iyi düsün arkadasim......a.s

bebegini düşün anıda bırak yazık içinde sıkıntı çektirme artı bebegin için nelere zara verdigini araştır vicdanın sızlar ve bırakırsın allah kurtarsın anne olucaksın fedakarlık yapman gerekiyor

a.s.bende hamilelgmi ögrendgm gün bıraktım.yazık sabi bebege canım.sana örnek verim.yengem doguma kadar günde 1paket içti.sonuç 1kilo bebek dogdu.zayıf çelimsiz parmak çock gbi.şimdi 14aylık kaç kilo biliyomusun 7kilo çock küçück hala ve sürekli hastalanıyo.yani 7aylık bebegn kilosunda ve boyunda.benm kızmla yanyana gelince bebek gbi duruyo yavrum.benm kızm 7aylık 8kilo.düşün istersen iç.ama sonuç kötü be tatlım.Kötü Kazen

tatlım kızların hepsini okudum çogu dediklerinde haklılar,bende 3 ay önce anne oldum,öncesi sıgara benim içinde ciddi bir bagımlılıktı,hamilelşk sürecindede kaçamaklarım oldu şimdi çok pişmanım gerçi çok şükür oglum iyi ama başta bıraktın bıraktın sonra deme sakın yoksa sayısı artıyor ve sen psikolojik olarak çok yıpranırsın bırakamadıgın için ve o masumada yazık,arkadaşımın kızı daha 6 aylıkken bogmaca geçirdi ve o da sıgara kullanıyordu ,şimdi oglumun her gülüşünde gebelikte yaptıgım hatalar için,için için pişmanlık duyuyorum tek avuntum oglumun şu anda saglıklı olması inşallahta hep böyle saglıklı olur,onun bogazı kızarsa ben vcdan azab çekiyorum annelik bu işte belliki sende hasas bi annesin şimdiden agladıgına göre ,nolur mükemmel bir anne olma fırsatını daha gebelikte yapacagın hatalarla mahvetme,inancını yitirme,bırakmayı dene olmazsada günde 1-2yi sakın ama sakınnnnnnnnnnn geçme nolur canım

hanife bende iki çocuğumda kullandım,bırakmayı neyazıkki başaramadım.evliliğimde sıkıntılarım vardı.ALLAHIMAşükürki çocuklarım sağlıklı doğdu ama ben sırf sigara içiyorum diye beslenmemi en sağlıklı şekilde götürmeye gayret ettim.SENDE iyi beslenmeye gayret et.sigarayı asla desteklemiyorum ama hala bırakamıyorum

sakinicme canim bebegin sagligi senin icin önemliyse annelik fedakarlik isder ve ani bebek ölümleri sigara icen annelerde daha fazla görülüyor

X