Hamileyim süt içemiyorum

Valla bende ağzımi suremiyorum süte. O kadar da dert etme bunu. Bende çok fazla ayran tuketiyorum her yemeğin yanına. Yeterince protein ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum.

Icmek zorunda degılsınız kı
Ben hamıleyken 13 kılo verdım degıl bısey yemek ıcmek mutfagın onunden gecsem veya reklam da yıyecek gorsem cıkarırdım anında
Şimdi camış gıbı kızım var gayet akıllı saglıklı

Kendınızı hıc zorlamayın zararlı seyler tuketmeyın yeterlı

Cok tesekkur ederim tum yorumlar icin. :KK200: Ben yurtdisindayim onun icin hazir peynir hazir yogurt yiyorum ama insallah onlarinda faydasi olur

Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve maalesef hiç süt içemiyorum midemi bulandırıyor. Ama bol bol yoğurt yiyorum ayran içiyorum. Sütü hep ılıtıp içine azcık türk kahvesi katarak içiyordum. Şimdide okuyorum hiç bişey katmayın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Tavsiye verebilecek olan var mı.
Peynir yiyin yogut yiyip puding yapip yiyin yada meyveli sutler var onlardan icin bende sut icemiyorum oyle yapiyorum bebegin gelisimi normal

Ben hamıleyken 13 kılo verdım degıl bısey yemek ıcmek mutfagın onunden gecsem veya reklam da yıyecek gorsem cıkarırdım anında

Camış gibi mi? Çok tatlı, çok güldüm. Allah nazardan saklasın. Yerim ben o camışı :)

Kutu sut evet cok islemlerden geciyor ancak hazir peynirlerde oyle peynirlerin icine maya konuluyor yogurtta oyle.en iyisi hic olmazsa yogurdu kendin yapman ondan ayran da yapip icebilirsin.

Açığı peynir ve yoğurtla kapatın. Süt şart değil ki. Onemli olan süt ürünü olmasi. Hangisi daha iyi geliyorsa. Ben de icemedim hiç.

Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve maalesef hiç süt içemiyorum midemi bulandırıyor. Ama bol bol yoğurt yiyorum ayran içiyorum. Sütü hep ılıtıp içine azcık türk kahvesi katarak içiyordum. Şimdide okuyorum hiç bişey katmayın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Tavsiye verebilecek olan var mı.
Yoğurt ayran yeterli şimdilik, bulantı geçince süt de içersiniz merak etmeyin

Günde bir fincan kahve içmekte sakınca yok demişti doktorum, ben de arada tüketiyordum.

İlla süt demiyor doktorlar da zaten, süt ürünleri olsun.

ne güzel yoğurt, ayran tüketebiliyorsunuz.
peynirde de sorun yoksa hiç kafanıza takmayın.
sütün içine nesquık koyup deneyin..

Puding sutlac falan da cok severim bundan sonra bol bol yapiyorum o zmn
Açıkçası ben tavsiye etmem. Süt içebilmek için fazladan şeker alımına göz yummak bence aldığınız faydayı zarara dönüştürür. Sizin de ilk hamileliğiniz olduğu için konu hakkında bilginiz olmayabilir ama hamileliğin ikinci yarısında gebelik şekeri çıkabiliyor ve o zaman şeker perhizi yapmanız o da yeterli gelmezse insülin kullanmanız gerekiyor. Tek başına sebep olmasa da hamileliğin başındaki beslenme şeklinizin de gebelik şekeri oluşmasında payı var. Şekerin bebeğin organ dokularına zarar verdiğini söylüyor Canan Karatay. Canınız çok istediğinde tabi ki yiyin ama sırf süt alabilmek için de aklınıza düşmemişken sütlü tatlı yiyip boşuna un şeker tüketmeyin bana kalırsa. Yine de sizin kararınızdır.

Kiziniz kac kilo dogdu merak ettim ben normal yememe ve kilo kaybetmeme karsin kilosu dusuktu.ne kadar emzirebildiniz hamilelikte iyi ve saglikli beslenmenin anne sutu olusumuna ve bebegin kilosunu etkiler mi onu merak ettim sanirim ben almam gereken gidalari yeterli almadigim icin diye dusunuyorum.

İçmeyin

Yoğurt ayran peynir sütlü tatlı şeklinde tüketin

Zaten yavaş yavaş mideniz kötü olacak kendinizi iyice tiksindirmeyin

Bir de denemedi iseniz soğuk için ılık sütün kokusu olur ve içini daha zordur

Sade soğuk süt daha kolay içilir

Sut de onemli ama gunluk sutler doktor demisti bana ataturk orman ciftliginin sutunu iciyorum ben de bir bardak oda sut gece benimde midemi bulandiriyor ama yogurt peynir ayran zaten kalsiyum ihtiyaci karsiliyordur yine cokda sakinmamak lazim aslinda kendimizi kasiyoruz cok fazla

Kiziniz kac kilo dogdu merak ettim ben normal yememe ve kilo kaybetmeme karsin kilosu dusuktu.ne kadar emzirebildiniz hamilelikte iyi ve saglikli beslenmenin anne sutu olusumuna ve bebegin kilosunu etkiler mi onu merak ettim sanirim ben almam gereken gidalari yeterli almadigim icin diye dusunuyorum.

3.400 gram 52 cm dogdu
6 ay emzirdım sonra yasadıgım bı saglık sorunu yuzunden kullandıgım ılac sebebıyle sutden kesmek zorunda kaldım yoksa sutum vardı 2 saatde bı yarım saat emzırırdım gunde 4 saat uyur hep emzırırdım

Yemegı guzelce yemek tabıkı guzel olur ama yıyemıyorum dıye hıc uzulmemek gerek bebek herturlu beslenıyor bizden nasıl olsa

Her gün bir kase yoğurt yada bir bardak süt içmelisiniz diyor dr.lar siz zaten yogurt tüketiyorsunuz.illa süt içeceksiniz diye bir kural yok.

Canim süt icemedigin için kalsiyum eksikliği olur diye korkuyorsan keciboynuzu özü alabilirsin soğuk pres. Sütten 3 kat fazla kalsiyum olduğu söyleniyor.

X