Hamileyim temizlik yapamıyorum

Ç

Ben alıyorum kedimin kumunu ellerimi yıkıyorum sonrasında. Aşıları tamsa ve parazitler düzenli yapılıyorsa sıkıntı olmaz demişti doktorum. Sadece dışarıdaki kedileri çok ellememeye çalışıyorum eğer üzerime sürtünürlerse ya da seversem hiçbir yeri ellemeden banyoda üzerimi değiştirip duş alıyorum. Benim üzerimden kendi kendime bir şey bulaşmasın diye sahiplendiğimden beri bunu yaparım. Ayrıca toksoplazma sadece kedi dışkısından değil iyi temizlenmemiş meyve ve sebzelerden, toprakla temas gibi yerlerden de bulaşabilir
Evet dediğiniz gibi hamile olmadan önce de dikkat ederdim ben başka kedi sevince evdeki kedime dokunmadan önce mutlaka elimi yıkardim simdi iki katı dikkat ediyorum ama yinede eşime temizletmeyi tercih ederim kendimizin tuvaletini sonuçta oda babası mecbur yapcak

Evet dediğiniz gibi hamile olmadan önce de dikkat ederdim ben başka kedi sevince evdeki kedime dokunmadan önce mutlaka elimi yıkardim simdi iki katı dikkat ediyorum ama yinede eşime temizletmeyi tercih ederim kendimizin tuvaletini sonuçta oda babası mecbur yapcak
Tabiki yapıcak beraber yapılacak şeyler bunlar, tek kişiye yüklenmemeli sorumluluk aynı çocuk bakmak gibi düşünüyorum ben bunu. Hep siz yapın demedim zaten. Ama siz eşiniz alsın diye beklediğiniz zaman kediniz gidipte başka yerlere yapıyorsa beklemekten ziyade biraz aksiyon almak lazım diye düşünüyorum. Sonuçta o da can taşıyor temiz yere yapmak onun da hakkı. Kaldı ki kumdan kürekle almak parkeden almaktan daha kolay🤷‍♀️

X